7 najlepších poskytovateľov služieb SMTP s vysokou doručiteľnosťou e-mailov (2020)

Hľadáte najlepších poskytovateľov služieb SMTP?


Poskytovateľ služieb SMTP vám pomáha spoľahlivo odosielať e-maily z vášho webu vašim používateľom.

Servery SMTP sú špeciálne nakonfigurované tak, aby zabezpečili, že vaše e-maily sa dostanú do priečinka Doručená pošta používateľov a nekončia v priečinku nevyžiadanej pošty..

V tomto článku budeme zdieľať najlepších poskytovateľov služieb SMTP s vysokou doručiteľnosťou e-mailov. Ukážeme vám tiež, ako odosielať e-maily WordPress pomocou týchto služieb SMTP.

Najlepší poskytovatelia služieb SMTP pre vyššiu dostupnosť

Prečo potrebujete poskytovateľa služieb SMTP pre e-maily WordPress?

Všetky webové stránky WordPress sa pri vykonávaní rôznych úloh veľmi spoliehajú na e-mail. Napríklad:

  • Obnovenie strateného hesla
  • Registrácia nového účtu
  • Upozornenia na komentáre, nové články, zmeny hesla a ďalšie
  • Pokiaľ ide o internetový obchod, posielanie potvrdení objednávky zákazníkom, faktúry a informácie o doručení prostredníctvom e-mailu.

V predvolenom nastavení je WordPress nakonfigurovaný na odosielanie e-mailov pomocou funkcie PHP mail () PHP. To je hlavný dôvod, prečo sa používatelia sťažujú na to, že WordPress neposiela problém s e-mailom.

S predvolenou metódou pošty je niekoľko problémov a prečo to nefunguje.

Väčšina poskytovateľov hostingu túto funkciu nemá správne nakonfigurovanú. Niektorí ju dokonca úplne deaktivujú, aby zabránili zneužitiu svojich serverov.

Zneužitie tejto funkcie je bežný problém, pretože nevyžaduje overenie a môže sa použiť na odosielanie nevyžiadaných e-mailov.

Aj keď e-mailová funkcia funguje na vašom hostovaní WordPress, niekedy môžu vaše e-maily WordPress stále skončiť v spamu, pretože väčšina spamových filtrov overí e-mail odosielateľa, miesto, názov domény a označí e-mail na vašom webe ako podozrivý alebo spam.

Jediným spôsobom, ako tento problém vyriešiť, je použitie servera SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.

Čo je to SMTP?

Protokol SMTP alebo protokol Simple Mail Transfer Protocol je priemyselným štandardom na odosielanie e-mailov na internete. Používa správnu autentifikáciu, ktorá zvyšuje šance, že vaše e-maily sa skutočne dostanú do doručenej pošty používateľov.

Poskytovatelia služieb SMTP platia aj neplatia. V skutočnosti môžete získať bezplatný účet SMTP s firemnou e-mailovou adresou od spoločnosti Google alebo Outlook.

Počet e-mailov, ktoré môžete odoslať pomocou tradičných e-mailových služieb, je však obmedzený. Títo bezplatní poskytovatelia e-mailov, ako sú Gmail alebo Outlook, zvyčajne nechcú, aby ste používali ich servery SMTP na automatické e-maily, ako sú e-maily odosielané webom WordPress.

Z tohto dôvodu sa musíte zaregistrovať u niektorého zo známych poskytovateľov služieb SMTP, aby ste sa uistili, že vaše e-maily sú správne doručené. Nerobte si starosti, veľa najlepších spoločností SMTP ponúka veľmi štedré bezplatné plány SMTP, ktoré sú dosť dobré pre väčšinu webových stránok..

Pozrime sa na najlepších poskytovateľov služieb SMTP s vysokou realizovateľnosťou.

Najlepší poskytovatelia služieb SMTP

Existuje mnoho poskytovateľov služieb SMTP, ktoré vám umožňujú odosielať hromadné e-maily, e-maily WordPress, transakčné e-maily a ďalšie..

Každá z nich sa však líši, pokiaľ ide o vlastnosti, ceny, jednoduchosť použitia, počet povolených e-mailov podľa bezplatného plánu a čo je najdôležitejšie, čo sa týka ich výsledkov..

Nasledujú najlepší poskytovatelia služieb SMTP, ktorí ponúkajú vyššiu dostupnosť a najlepšiu sadu funkcií.

1. SendinBlue

SendinBlue

SendinBlue je najlepší poskytovateľ e-mailových služieb SMTP na trhu. Ponúkajú výkonnú marketingovú platformu s transakčnými e-mailmi, e-mailový marketing, SMS marketing a live chat.

Funguje to krásne s WordPress a ďalšími platformami tretích strán, ako sú OptinMonster, Salesforce, Google Analytics a mnoho ďalších. Ponúkajú tiež výkonné funkcie na prispôsobenie a automatizáciu marketingu, ktoré vám pomôžu s marketingovými kampaňami.

SendinBlue má vysoko rozšíriteľnú službu prenosu API a SMTP, ktorá okamžite zlepšuje doručovanie e-mailov pre transakčné e-maily..

ceny: SendinBlue má navždy bezplatný plán s 300 e-mailmi denne. Ich platené programy začínajú od 25 dolárov mesačne, pričom 40 000 e-mailov za mesiac a žiadne denné limity na odosielanie.

2. Mailgun

Mailgun

Mailgun je populárny poskytovateľ služieb SMTP pre vývojárov a firmy. Ponúkajú výkonné rozhrania API na odosielanie transakčných e-mailov.

Je ľahké integrovať sa do vašej webovej stránky WordPress. Či už ste e-obchod, členskú webovú stránku alebo malú firmu, Mailgun ponúka ľahko škálovateľnú službu SMTP na odosielanie marketingových a transakčných e-mailov..

Je určený pre vývojárov a postráda niektoré z funkcií priateľských pre začiatočníkov iných poskytovateľov SMTP v zozname.

ceny: Mailgun ponúka plán „pay as you go“ s prvými 10 000 e-mailami zadarmo. Pre malé webové stránky je bezplatný plán viac ako dostatočný. Ich platené plány sú na trhu pomerne konkurencieschopné. Ak však chcete vyhradenú adresu IP a lepšiu dostupnosť, potom začína na 79 dolárov mesačne s 1 vyhradenou adresou IP.

3. SendGrid

SendGrid

SendGrid je výkonný poskytovateľ e-mailových služieb SMTP založený na cloude, ktorý vám umožňuje odosielať hromadné e-maily bez riadenia servera SMTP. Ponúka vyššiu škálovateľnosť s výkonnou sadou funkcií.

Ich relé SMTP sa ľahko nastavuje a spolupracuje s akoukoľvek stránkou WordPress. Zahŕňa nástroje na optimalizáciu doručovania, e-mailovú analýzu, šablóny e-mailov s jednoduchým editorom e-mailov a integráciu s aplikáciami a službami tretích strán..

Ak je hlavným problémom doručiteľnosť, SendGrid ponúka skvelé nástroje na ďalšie zlepšenie doručovania e-mailov vrátane vyhradených adries IP a nástrojov na overenie názvu domény..

ceny: Ponúkajú bezplatný plán s prvými 40 000 e-mailami zadarmo a potom 100 e-mailmi denne. Ich platené plány začínajú na 14,95 dolárov mesačne.

4. Amazon SES

Amazon SES

AWS alebo Amazon Web Services sú špičkou v oblasti infraštruktúry cloud computingu. Ponúkajú tiež službu Amazon SES alebo Amazon Simple Email Service ako doplnok k svojim webovým službám.

Jedná sa o výkonnú službu SMTP založenú na cloudu, ktorá umožňuje obchodníkom a vývojárom ľahko posielať marketingové, oznamovacie a transakčné e-mailové kampane.

Ponúka vyššiu realizovateľnosť s nákladovou efektívnosťou AWS. Získate veľa výkonných funkcií, ale väčšina z nich je vhodná pre pokročilých používateľov a vývojárov.

Amazon SES sa dá ľahko integrovať do vášho webu WordPress pomocou doplnkov (viac o tomto texte ďalej v článku). V závislosti od vášho použitia môže byť Amazon SES najlacnejšou službou SMTP na trhu.

ceny: Ak je vaša webová stránka hostená na serveri AWS, môžete pomocou bezplatnej úrovne odoslať každý mesiac 62 000 e-mailov. Pri ostatných webových stránkach sa cena začína na 0,10 USD za každých 1 000 e-mailov, ktoré odošlete.

5. G Suite

Suite G

G Suite je balík produktivity spoločnosti Google pre firmy. Umožňuje používať kalendár, Disk Google, Dokumenty, Fotografie a Gmail s vlastným názvom vašej domény.

To vám umožní získať profesionálnu firemnú e-mailovú adresu pri používaní známeho rozhrania spoločnosti Google. G Suite vám umožňuje používať servery SMTP Google na rozposielanie e-mailov, čo znamená, že si môžete nastaviť e-mailový účet pre svoj web WordPress a potom ho použiť na odosielanie e-mailov WordPress..

Je však vhodný iba pre webové stránky a blogy malých firiem, pretože dokáže odosielať iba 2 000 správ denne. Podrobnosti nájdete v našom článku o tom, ako nastaviť profesionálnu e-mailovú adresu pomocou balíka G Suite

ceny: Začína sa od 6 dolárov na používateľa mesačne.

6. Poštová pečiatka

opečiatkovať

Poštová pečiatka je ďalším ľahko použiteľným poskytovateľom služieb SMTP pre webové stránky, obchodníkov a firmy. Ponúka bleskové rýchle doručovanie e-mailov s jednoduchšou cenou a ľahkou integráciou.

Posielanie transakčných e-mailov je ich odbornosť, čo znamená, že sa zameriavajú na doručiteľnosť a rýchlosť. Ponúkajú ľahko sledovateľnú e-mailovú analýzu, zabezpečenie účtu, responzívne šablóny prispôsobené pre mobilné zariadenia, udalosti správ spúšťané jednoduchými webhookmi a ďalšie.

ceny: Od 10 dolárov mesačne za 10 000 e-mailov, potom od 1,25 dolárov za 1 000 e-mailov.

7. Office365

Office 365

Office365, predtým známy ako Outlook, je populárnym balíkom e-mailov a produktivity od spoločnosti Microsoft.

Podobne ako v prípade balíka G Suite vám aj v Office365 môžete vytvoriť profesionálnu e-mailovú adresu pre svoju firmu. Servery SMTP spoločnosti Microsoft môžete tiež použiť na odosielanie e-mailov z vášho webu WordPress, pokiaľ ste malá firma..

Firemná verzia balíka Office365 vám umožňuje odosielať až 10 000 e-mailov za deň, ale toto je kombinované s vašimi bežnými e-mailmi. Odporúčame to iba v prípade, ak chcete pre svoju webovú stránku pre malé podniky spoľahlivé e-maily.

Môžete ľahko pripojiť Office365 k WordPress pomocou doplnku WP Mail SMTP.

Pre väčšie členské weby alebo obchody elektronického obchodu chcete použiť iných poskytovateľov SMTP v našom zozname vyššie.

Ktorý je najlepší poskytovateľ služieb SMTP?

Okrem popredných poskytovateľov SMTP, ktoré sme spomenuli vyššie, existujú doslova desiatky ďalších, ako napríklad Mandrill, Mailjet, Moosend, Pepipost atď..

Veľký počet možností sťažuje používateľom vybrať najlepšieho poskytovateľa služieb SMTP pre ich potreby.

Pri výbere služby SMTP musíte zvážiť tri hlavné faktory: doručiteľnosť e-mailu, škálovateľnosť a určovanie cien.

Keďže každá platforma v našom zozname ponúka vysokú doručiteľnosť e-mailov a s výnimkou balíkov G Suite a Office365, všetky platformy sa môžu prispôsobiť tak, aby posielali milióny e-mailov denne, zameriavame sa na určovanie cien, pretože je často veľkým rozhodujúcim faktorom.

Na prvý pohľad vyzerajú plány zadarmo veľmi konkurencieschopné na všetkých platformách. Ak máte malý web, naozaj nemôžete pokaziť žiadne z našich najlepších dvoch odporúčaní SMTP: SendinBlue a Mailgun..

S rastom vašej webovej stránky sa však cena stáva veľkým faktorom. SendinBlue ponúka najkonkurenčnejšie ceny so škálovateľnosťou a najdôležitejšou spoľahlivou technickou podporou.

Napríklad, ak posielate 120 000 e-mailov mesačne, budete platiť 66 dolárov mesačne a budete mať vyhradenú adresu IP. Zatiaľ čo za rovnaké množstvo požiadaviek na odosielanie a vyhradenú adresu IP bude SendGrid stáť 79,95 dolárov mesačne a MailGun bude stáť 109 dolárov mesačne.

Ak máte doma technický tím, potom ceny Amazonu SES nebudú nič prekonať, pretože jeho 0,10 dolárov za 1 000 e-mailov. To znamená, že 120 000 e-mailov za mesiac bude stáť iba 12 dolárov na Amazon SES. Veľkou výhodou je, že ich technická podpora je pomerne obmedzená. Za vyhradenú adresu IP stačí zaplatiť 24,95 dolárov mesačne.

Pre veľké weby v skutočnosti neexistuje nákladovo efektívnejšie riešenie SMTP ako Amazon.

Náš výber najlepších poskytovateľov SMTP pre malé podniky: SendinBlue.

Vybrali sme pre najlepších poskytovateľov SMTP pre webové stránky veľkých firiem a elektronického obchodu: Amazon SES.

Ako ľahko pripojiť službu SMTP k WordPress

Keď sa zaregistrujete u poskytovateľa služieb SMTP, ďalším krokom je jeho integrácia s vašou stránkou WordPress. Toto by nahradilo predvolenú poštovú funkciu WordPress službou SMTP, takže váš e-mail bude skutočne doručený.

WP Mail SMTP je najlepší doplnok WordPress SMTP, ktorý vám umožňuje jednoducho odosielať e-maily WordPress pomocou ktoréhokoľvek poskytovateľa služieb SMTP..

Je k dispozícii ako bezplatný doplnok SMTP aj prémiová verzia s viacerými funkciami. Spoplatnená verzia vám poskytuje prístup k ovládacím prvkom e-mailu, aby ste si mohli vybrať, ktoré e-mailové upozornenia WordPress sa majú odosielať pomocou vášho poskytovateľa služieb SMTP.

Získate tiež e-mailové denníky a jednoduchšie nastavenie pre populárnych poskytovateľov SMTP, ako sú Mailgun, SendGrid, Amazon SES, Gmail, Outlook, G Suite a ďalšie. Plán Elite vám umožňuje prístup k ich inštalácii Bielych rukavíc, kde váš SMTP služba nastaví odborník z jeho tímu.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Mail SMTP. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť WP Mail SMTP »Nastavenia a zadajte licenčný kľúč. Tieto informácie nájdete vo svojom účte na webovej stránke WP Mail SMTP.

Nastavenia SMP WP Mail

Po zadaní licenčného kľúča je ďalším krokom konfigurácia poštovej služby.

Posuňte zobrazenie nadol do sekcie Pošta a zadajte e-mailovú adresu. Toto je e-mailová adresa, ktorú ste pridali na použitie u vášho poskytovateľa služieb SMTP.

Nastavenia pošty

Potom musíte zadať meno od. V ideálnom prípade by to mal byť názov vašej webovej stránky, aby vaši používatelia vedeli, odkiaľ e-mail pochádza.

Posuňte zobrazenie nadol do sekcie Mailer. Ak je tu uvedený váš poskytovateľ služieb SMTP, môžete ho vybrať tu.

Vyberte poskytovateľa služieb SMTP

Výber poskytovateľa SMTP vám ukáže nastavenia špecifické pre tohto poskytovateľa služieb s odkazom na podrobné pokyny, ako zadať požadované informácie.

Ak však váš server SMTP nie je uvedený v zozname, vyberte možnosť „Iný SMTP“. WP Mail SMTP pracuje so všetkými poskytovateľmi SMTP.

Nižšie nájdete informácie, ktoré potrebujete zadať. Tieto informácie nájdete na webových stránkach vášho poskytovateľa služieb SMTP pod vaším účtom.

Iný poskytovateľ SMTP

Budete potrebovať nasledujúce informácie.

  • Hostiteľ SMTP: Adresa hostiteľa smtp, ktorá zvyčajne vyzerá takto: smtp.yoursmtpserver.com
  • Šifrovanie: Zvyčajne je to SSL alebo TLS
  • Port SMTP: Zvyčajne je to 465
  • Autentifikácia: Zapnite autentifikáciu
  • Používateľské meno: Používateľské meno poskytnuté vašou službou SMTP je zvyčajne vaša e-mailová adresa.
  • Heslo: Heslo pre vašu službu SMTP

Doplnok teraz odporúča, aby ste ho namiesto uloženia používateľského mena a hesla vo formáte obyčajného textu pridali do súboru wp-config.php. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako upravovať súbor wp-config.php.

Po zadaní všetkých požadovaných informácií nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť nastavenia“ a uložiť zmeny.

Teraz môžete poslať skúšobný e-mail, aby ste zistili, či všetko funguje dobre. Ak chcete odoslať skúšobný e-mail, prejdite na kartu Test e-mailov a zadajte e-mailovú adresu.

Poslať testovací e-mail

WP Mail SMTP teraz odošle skúšobný e-mail na zadanú adresu. Skontrolujte svoju doručenú poštu, aby ste sa uistili, že ste dostali skúšobný e-mail.

Blahoželáme, úspešne ste nastavili svoj web WordPress na používanie vášho poskytovateľa služieb SMTP.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšieho poskytovateľa služieb SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu jednoduchými spôsobmi, ako rýchlejšie rozširovať zoznam e-mailov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me