7 najlepších služieb WordPress CDN v roku 2020 (porovnané)

Hľadáte pre svoj web najlepšiu službu WordPress CDN? Služba CDN zrýchľuje rýchlosť vášho webu tým, že poskytuje servery v statickom obsahu zo serverov umiestnených v blízkosti geografickej polohy používateľa. V tomto článku vám ukážeme najlepšie služby WordPress CDN a ako CDN pomáha zrýchliť vašu stránku WordPress..


Nájdenie najlepšej služby WordPress CDN

Čo je to CDN?

Sieť na doručovanie obsahu alebo CDN je sieť serverov, ktorá dodáva z webových stránok statický obsah v vyrovnávacej pamäti na základe geografického umiestnenia používateľa. Viac informácií nájdete v našom infographic o tom, prečo potrebujete CDN pre svoj blog WordPress?.

Čo je to CDN

CDN nie je hostingová služba WordPress. Na vytvorenie svojho webu budete stále potrebovať hostingovú službu WordPress.

Ako CDN zrýchľuje WordPress?

Vaša hostingová spoločnosť WordPress zvyčajne spravuje vaše webové stránky z jedného miesta. Všetci návštevníci vašich webových stránok pristupujú k rovnakému serveru.

Ak máte webovú stránku s vysokou návštevnosťou, všetky tieto žiadosti používateľov spomaľujú váš web. Počas hodín dopravnej špičky môže dokonca zlyhať server, vďaka ktorému bude váš web dočasne nedostupný.

Štúdia, ktorú vykonal Strangeloop, zistila, že jedno sekundové oneskorenie v rýchlosti webových stránok spôsobuje O 11% menej zobrazení stránok a 7% konverzií.

Rýchlosť webových stránok a ako to ovplyvňuje vaše konverzie a zobrazenia stránky

Tu prichádza CDN. CDN ukladá do vyrovnávacej pamäte statické zdroje servera, ako sú šablóny štýlov, javascript a obrázky.

Keď používateľ požiada o vaše webové stránky, všetky statické zdroje sú poskytované prostredníctvom serverov CDN. Znižuje sa tým zaťaženie hostiteľského servera a zvyšuje sa rýchlosť a efektívnosť.

Statický obsah sa poskytuje prostredníctvom siete serverov umiestnených v rôznych geografických polohách po celom svete. Každú požiadavku používateľa vybavuje server najbližšie k miestu používateľa. Znižuje sa tým rýchlosť načítania stránky a váš web sa pre všetkých používateľov výrazne zrýchli.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších služieb WordPress CDN a na to, ako sa hromadí proti sebe.

1. MaxCDN

MaxCDN

MaxCDN je najlepší WordPress CDN na trhu. Ich servery sú vybavené rýchlymi jednotkami SSD a rozmiestnené naprieč dátovými centrami po celom svete.

Inštalácia a nastavenie MaxCDN vo WordPress je super ľahké. Funguje to krásne s populárnymi pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress ako W3 Total Cache a WP Super Cache.

Svoju CDN môžete spravovať pomocou ovládacieho panela pre začiatočníkov. Umožňuje vymazať vyrovnávaciu pamäť, zobraziť správy, umiestnenia nastavení a ďalšie. MaxCDN vám tiež umožňuje pridať certifikát SSL alebo použiť zdieľaný certifikát SSL na zabezpečenie toho, aby sa váš obsah v vyrovnávacej pamäti zobrazoval prostredníctvom protokolu SSL / HTTPS..

MaxCN používame na našich webových stránkach už roky. Sme presvedčení, že je to najspoľahlivejšia, rýchla a pre začiatočníkov najpriaznivejšia služba WordPress CDN.

trieda: +

ceny: Od 9 dolárov mesačne

2. Sucuri

Šučur

Sucuri je populárna spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou webových stránok. Ponúkajú výkonný firewall WordPress a CDN, ktoré chránia vaše webové stránky pred útokmi DDOS, škodlivým softvérom a inými bezpečnostnými hrozbami WordPress..

Ich webový aplikačný firewall kontroluje všetky požiadavky používateľov na váš web skôr, ako sa dostane na váš hostiteľský server. Blokuje to veľa útokov na spam, malware a DDOS.

Okrem toho sa ich sieť anycast rozprestiera po celom svete, takže vaši používatelia nikdy nie sú ďaleko od najrýchlejších serverov. Ich firewall má dvojité výhody: rýchlosť a bezpečnosť.

Sucuri pracuje so všetkými populárnymi CDN v tomto zozname. Používame ho spolu s MaxCDN na WPBeginner (pozri, ako nám Sucuri pomohol zablokovať 450 000 útokov WordPress). Ohromne sa tým zníži zaťaženie servera, pretože brána Sucuri blokuje všetky zlé požiadavky skôr, ako požiada MaxCDN o obsah v pamäti.

trieda:

stanovenie ceny Od 9,99 dolárov mesačne pre jednu webovú stránku.

3. Zákal

CloudFlare

Cloudflare je najznámejší pre svoju bezplatnú ponuku CDN pre malé webové stránky. Nezabúdajte však, že ich bezplatný program zahŕňa obmedzenú ochranu DDoS a nemá vo svojich platených programoch zahrnuté všetky funkcie..

Je ľahké nastaviť Cloudflare CDN vo WordPress. Má veľkú sieť globálne distribuovaných serverov a automaticky ukladá do vyrovnávacej pamäte statický obsah. Cloudflare má ľahko použiteľný ovládací panel na vyčistenie vyrovnávacej pamäte a sledovanie výkonu.

Majú tiež funkciu „Som pod útokom“. Ukazuje používateľom bezpečnostnú stránku na niekoľko sekúnd, keď analyzuje návštevnosť a odosiela ich na váš web.

Pozrite si naše porovnanie služieb Cloudflare vs Sucuri a zistite, ako chránia vaše webové stránky pred útokmi DDoS a dopravnými špičkami.

trieda:

ceny: Platené programy začínajúc od 20 dolárov mesačne.

4. StackPath

StackPath

StackPath ponúka pevný kameň CDN postavený na stále sa rozvíjajúcej platforme. Majú väčšiu sieť serverov rozmiestnených v mnohých krajinách po celom svete.

Ich bezpečné CDN chráni vašu webovú stránku pred útokmi DDoS pomocou funkcií vyrovnávania záťaže a blokovania. Všetky plány zahŕňajú webový firewall, ktorý ďalej znižuje zaťaženie servera na vašom webe a zvyšuje čas načítania stránky.

Pre majiteľov webových stránok je jednoduché nastavenie a prichádza so sadou nástrojov a rozhraní API, ktorá je priateľská pre vývojárov. To vývojárom umožňuje integrovať svoje aplikácie alebo webové stránky do rozhrania StackPath API a využívať jeho výkonné rozhranie.

trieda: B+

ceny: Od 20 dolárov mesačne.

5. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN je ďalšou dobrou voľbou pre službu WordPress CDN. Poskytujú výkonnú sieť serverov rozmiestnených po celej Severnej Amerike, Európe a Ázijsko-pacifickom regióne.

Nastavenie je ľahké na mnohých populárnych platformách vrátane WordPress. Plány zahŕňajú aj zmierňovanie DDoS, bezplatné a vlastné SSL, podporu HTTP / 2, podporu Restful API, servery SSD a výkonný ovládací panel.

KeyCDN ponúka priebežne platené programy, čo znamená, že namiesto pevnej mesačnej platby platíte za to, čo používate. Mohlo by to znížiť ceny menších webových stránok, ale neočakávaný rast návštevnosti môže tiež zvýšiť náklady.

trieda: B

ceny: Zaplaťte podľa výberu od 0,04 USD za GB. Minimálne 40 dolárov ročne.

6. Rackspace

Rackspace

Rackspace je dobre známe meno v cloudových riešeniach, hostingoch a cloudových riešeniach na podnikovej úrovni. Ponúkajú tiež riešenie CDN postavené na vrchole výkonnej cloudovej infraštruktúry.

Nastavenie je o niečo zložitejšie ako niektoré iné služby CDN. Rackspace ponúka aj mnoho ďalších riešení cloud, vďaka ktorým je pre používateľov zložité nájsť si cestu okolo.

Funguje dobre s WordPress a dá sa ľahko použiť s populárnymi pluginmi WordPress. Neposkytuje však vôbec žiadne zmierňovanie DDoS. Na ochranu DDoS budete potrebovať Sucuri alebo Cloudflare.

trieda: C

stanovenie ceny Zaplaťte od 0,16 USD za GB.

7. Inkapsula

Incapsula

Incapsula je ďalšie populárne riešenie WordPress CDN. Majú strategicky umiestnené servery po celom svete vrátane dátového centra v Južnej Amerike. Ľahko sa nastavuje a dobre pracuje s ukladaním do vyrovnávacej pamäte WordPress a ďalšími doplnkami.

Incapsula ponúka firewall webových aplikácií, SSL, podporu 24/7 a zmierňovanie DDoS ako súčasť svojich platených plánov CDN. Majú tiež bezplatný plán CDN, ktorý tieto funkcie neobsahuje.

trieda: C

ceny: Platené programy začínajú od 59 dolárov mesačne.

záver

Po dôkladnom vyhodnotení všetkých týchto špičkových služieb WordPress CDN bolo jasné, že MaxCDN je najlepším CDN WordPress na trhu. Ponúkajú najkomplexnejšiu sadu funkcií, za rozumnú cenu a pre začiatočníkov.

Odporúčame tiež Sucuri, pretože získate prístup k ich bráne firewall a cloudovému serveru proxy. Sucuri môžete použiť aj s inými CDN na ďalšie zvýšenie výkonu svojich webových stránok.

Ak máte obmedzený rozpočet, môže vám služba Cloudflare poskytnúť bezplatný plán CDN.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie riešenie WordPress CDN pre vaše webové stránky. Môžete tiež chcieť vidieť našu konečnú príručku WordPress SEO pre začiatočníkov krok za krokom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me