9 najlepších webových stránok zhromažďujúcich správy (+ Ako si vytvoriť svoj vlastný)

Chcete si prečítať najnovšie správy a aktualizácie z vašich obľúbených blogov na jednom mieste?


Ak áno, potom sú pre vás stránky s agregátormi správ tou najlepšou voľbou. Tieto webové stránky automaticky zobrazujú najnovší obsah z vašich obľúbených webových stránok na jednej stránke.

Týmto spôsobom môžete rýchlo získať všetky svoje novinky a aktualizácie blogu bez toho, aby vám niečo chýbalo.

V tomto článku sa podelíme o náš výber najlepších webových serverov na zhromažďovanie správ, ktoré sa majú použiť v roku 2019. Ukážeme vám tiež, ako si môžete zostaviť webovú stránku na agregáciu správ pomocou programu WordPress..

Najlepšie webové stránky agregátora správ a ako si vytvoriť svoj vlastný

Čo sú to webové stránky News Aggregator?

Webové stránky agregátora správ umožňujú používateľom prezerať správy a aktualizácie z rôznych zdrojov na jednom vhodnom mieste. Získajú údaje, usporiadajú ich do značiek / kategórií a zobrazia ich v správnom poradí pre ľahšiu spotrebu.

Môžete ich tiež považovať za súhrn správ a aktualizácií uvádzaných podľa preferencií používateľa.

Pomocou agregátorov správ nemusíte navštevovať rôzne webové stránky, kde nájdete ich najnovší obsah. Namiesto toho nájdete všetok obsah na jednom mieste.

Na internete existujú rôzne typy agregátorov obsahu. Niektorí sú ako Google News, ktorí jednoducho zbierajú články z populárnych online novín a zobrazujú ich v súvisiacich kategóriách.

Na druhej strane existujú aj ďalšie, ako napríklad Feedly, ktoré ponúkajú viac osobný zážitok. Umožňujú vám vytvoriť si vlastný informačný kanál s vybranými vydavateľmi.

Prihláste sa na odber webových stránok pomocou aplikácie Feedly

Väčšina agregátorov správ nezverejňuje svoj vlastný obsah. Načítavajú články z iných webových stránok pomocou svojich informačných kanálov RSS, preto sa tiež nazývajú čítačky informačných kanálov.

Po tom sa pozrime na najlepšie webové stránky na zhromažďovanie správ.

1. Krmivo

Webová stránka Feedly News Aggregator

Feedly je jedným z najpopulárnejších webových serverov na zhromažďovanie správ na internete. Umožňuje vám vytvoriť si vlastný spravodajský stream s najnovším obsahom od vašich obľúbených vydavateľov.

Pomocou tejto platformy sa môžete prihlásiť na odber obsahu o širokej škále tém. Môžete použiť ich nástroj na návrh obsahu na objavovanie nových webových stránok podľa tém.

Svoje obľúbené spravodajské weby alebo blogy môžete tiež pridať ručne. Napríklad sa môžete prihlásiť na odber článkov WPBeginner pre WordPress.

Feedly je k dispozícii v bezplatnej aj platenej verzii. Bezplatný plán vám umožní prihlásiť sa na odber 100 zdrojov a vytvoriť až 3 osobné kanály.

Službu Feedly môžete použiť v prehliadači alebo si ju stiahnuť ako mobilnú aplikáciu alebo rozšírenie prehliadača.

2. Google News

Agregátor správ Google

Google News je výkonný agregátor správ založený na sofistikovaných vyhľadávacích technológiách spoločnosti Google, AI a používateľskej histórii vyhľadávania. V predvolenom nastavení zobrazuje najčastejšie správy na základe vašej geografickej polohy.

Ponúka najnovšie správy a aktualizácie miestnych, regionálnych, medzinárodných, obchodných, technologických, zábavných, športových, vedeckých a zdravotných správ.

Môžete si uložiť témy, zdroje a vyhľadávania a prispôsobiť svoj informačný kanál.

Google News je bezplatný agregátor správ, ktorý môžete používať na webe, na zariadeniach s Androidom a iOS.

Ak hľadáte alternatívu, ktorá nepochádza od spoločnosti Google, ponúkajú služby Bing News a Yahoo News podobnú funkciu.

3. Alltop

Webová stránka agregátora správ AllTop

AllTop zhromažďuje správy a články z blogov z najpopulárnejších svetových webov, ako sú TechCrunch, Mashable, BBC, CNN a ďalšie. Kurzoruje a zobrazuje obsah v reálnom čase.

Existujú samostatné kategórie pre politiku, technické správy, šport, zábavu, životný štýl, podnikanie atď. Po kliknutí na tieto kategórie nájdete najobľúbenejšie príbehy a najlepšie príbehy z najlepších zdrojov v súvisiacej téme..

Okrem najnovších správ má vírusovú kategóriu, v ktorej predstavuje najnovší vírusový obsah a trendy.

4. News360

News360 Webová stránka agregátora správ

News360 je jednou z najpopulárnejších aplikácií na zhromažďovanie správ na internete. Umožní vám nájsť svetové správy a príbehy o vašich záujmoch. Je to vynikajúca alternatíva k službe Google News a Feedly.

Pri registrácii do služby News360 si môžete vybrať témy, ktoré vás zaujímajú, a potom vám ukáže najnovší obsah týchto tém. Získate tak správny stream správ, ktorý môžete ďalej prispôsobiť pridaním alebo odstránením tém a zdrojov.

News360 vám umožní získať najdôležitejšie správy z viac ako 100 000 dôveryhodných zdrojov na internete.

Môžete čítať News360 vo vašom prehliadači, iOS a zariadeniach s Androidom.

5. Panda

Webová stránka agregátora obsahu Panda

Na rozdiel od vyššie uvedených agregátorov správ Panda agreguje obsah užitočný pre webdesignérov, vývojárov a podnikateľov v oblasti technológií. Zhromažďuje obsah z Dribble, Behance, TechCrunch, Wired a ďalších podobných webových stránok.

Ako špecializovaný agregátor správ Panda zobrazuje správy v pútavejšom usporiadaní, ktoré vám umožní objaviť najzaujímavejší obsah. Zdroj obsahu pre zdroje, ako napríklad Dribble, Awwwards, je inteligentnou mriežkou miniatúr.

6. Techma

Techmeeme Tech News Agregátor

Techmeme je webová stránka zhromažďujúca technické správy. Zahŕňa najaktuálnejšie príbehy o technológiách z rôznych spoľahlivých zdrojov, ako sú TechCrunch, Wired, New York Times a ďalšie.

Na domovskej stránke nájdete najaktuálnejšie správy v technickej oblasti, príspevky sponzorov, pracovné miesta a nadchádzajúce technické udalosti. Používatelia sa tiež môžu prepnúť do zobrazenia Rieka, aby dostávali aktualizácie, keď prídu, alebo zobrazenie Leaderboard, ktoré zobrazuje obsah podľa tém.

Techmeme je dobrým východiskovým bodom pre každého, kto hľadá ľahší spôsob, ako zostať v kontakte s najnovšími technickými správami.

7. Flipboard

Webová stránka blogového agregátora Flipboard

Flipboard je vynikajúca webová stránka na agregáciu blogov, ktorá vám umožňuje vytvoriť si vlastný informačný kanál obsahu na základe vašich záujmov. Zahŕňa širokú škálu tém vrátane obchodných správ, technických správ, cestovania, politických správ, krásy a ďalších tém.

Flipboard môžete tiež použiť ako miestny agregátor správ, pretože obsahuje kanály pre takmer všetky mestá na svete.

Flipboard má úžasné rozloženie štýlov časopisov, ktoré prichádza s interaktívnymi možnosťami označovania, komentovania a zdieľania obsahu vo vašich profiloch sociálnych médií..

Flipboard je k dispozícii prostredníctvom prehliadača alebo mobilných aplikácií pre zariadenia so systémom Android alebo iOS.

8. Vrecko

Webová stránka vreckového agregátora správ

Pocket je ďalšia aplikácia na agregáciu správ, kde môžete skúmať najobľúbenejší obsah na internete. Umožňuje tiež vytvoriť si vlastný priestor na čítanie uložením obsahu, ktorý sa vám páči.

Pocket obsahuje rôzne typy obsahu, vrátane článkov, videí a príbehov zo širokej škály publikácií. Má rôzne kategórie obsahu, ako je čítanie, čítanie, trendy, technika, financie, zdravie atď. Pre jednoduché prehliadanie.

Umožňuje vám ukladať obsah na čítanie neskôr na cestách a je k dispozícii ako rozšírenia prehľadávača aj ako mobilné aplikácie.

9. Inoreader

Inoreader

Inoreader je výkonný alternatívny Feedly softvér a vynikajúci softvér na čítanie feedov. K dispozícii na webe, iOS a Android zariadeniach, Innoreader vám umožňuje ľahko pridávať svoje obľúbené webové stránky alebo nájsť nové blogy na odber.

Ponúka veľa možností na správu, preskupenie a zobrazenie obsahu v rôznych rozloženiach a farebných schémach.

Ak už používate čítačku správ, môžete svoje odbery ľahko importovať. S rastúcim zoznamom čitateľov budete môcť spravovať aj odbery vo zväzkoch a témach.

Čestné uznania

To bol náš zoznam agregátorov správ, ktorý sa má sledovať v roku 2019! Existuje však mnoho ďalších agregátorov správ. Tu je niekoľko čestných zmienok, ktoré by ste si mohli vyskúšať.

 • Apple News: Agregátor správ pre používateľov Apple.
 • kurátor: Agregátor sociálnych médií.
 • TweetDeck: Agregátor obsahu na Twitteri.
 • reddit: Agregátor sociálnych správ.

Ako vytvoriť webovú stránku agregátora správ pomocou programu WordPress

Webové stránky na zhromažďovanie správ sú nesmierne užitočné a existuje toľko medzier, ktoré sú úplne nevyužité. Vytvorením webovej stránky agregátora správ, ktorá vyhovuje týmto výklenkom, môžete ľahko zarobiť peniaze online predajom predplatného, ​​sponzorstva a reklamy.

Najlepšie na tom je, že namiesto vytvárania vlastného originálneho obsahu budete kurátorom. Svojim používateľom by ste mohli ponúknuť veľmi užitočné informácie z najlepších zdrojov.

Pozrime sa, ako ľahko vytvoriť svoj vlastný web agregátora správ krok za krokom.

Krok 1: Nastavenie webovej stránky agregátora správ

Webovú stránku na agregáciu správ môžete vytvoriť pomocou iných tvorcov webových stránok alebo napísaním vlastného kódu. Obe možnosti sú dosť náročné pre začiatočníkov bez toho, aby ovládali programovanie.

Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou WordPress.

Existujú dva typy webových stránok WordPress, WordPress.com a WordPress.org. Budete potrebovať WordPress.org, pretože vám poskytne úplnú slobodu a flexibilitu hneď po vybalení.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku o rozdieloch medzi WordPress.com a WordPress.org.

Ak chcete začať s WordPress.org, budete potrebovať účet webhostingu a názov domény.

Spravidla stojí názov domény 14,99 USD ročne a hostingový plán WordPress stojí 7,99 USD mesačne. A teraz, keď všetky webové stránky potrebujú protokol SSL, môžete do tohto súčtu pridať ďalších 69,99 dolárov ročne. To je dosť veľa peňazí.

Našťastie sa spoločnosť Bluehost zaviazala ponúknuť našim používateľom zľavu pri hostovaní s bezplatným názvom domény + certifikátom SSL zadarmo. V podstate budete môcť začať iba za 2,75 dolárov mesačne.

Ak chcete dokončiť nákup, jednoducho navštívte webovú stránku Bluehost a potom prejdite k nášmu sprievodcovi, ako vytvoriť webovú stránku WordPress, kde nájdete pokyny na nastavenie krok za krokom..

Krok 2: Nainštalujte a aktivujte doplnok WP RSS Aggregator

Po nastavení webovej stránky WordPress je ďalším krokom inštalácia a aktivácia doplnku WP RSS Aggregator. Viac podrobností nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok vo WordPress.

WP RSS Aggregator je najlepší doplnok WordPress na premenu webovej stránky WordPress na agregátor obsahu. Umožňuje importovať, zlučovať a zobrazovať informačné kanály RSS na vašom webe WordPress bez kódovania.

Po aktivácii navštívte stránku Agregátor RSS »Nastavenia na hlavnom paneli nakonfigurujte nastavenia doplnku.

Nastavenia agregátora RSS WP

Predvolené nastavenia by fungovali pre väčšinu webových stránok. Stále ich však musíte skontrolovať a podľa potreby zmeniť.

Krok 3. Pridajte zdroje informačných kanálov do importovaných položiek informačných kanálov

Teraz je váš web pripravený začať zobrazovať informačné kanály. Stačí pridať zdroje, ktoré chcete zobraziť na svojom webe.

WP RSS Aggregator dokáže načítať a zobraziť obsah z ľubovoľnej webovej stránky, ktorá má informačný kanál RSS. Väčšina spravodajských a blogových webov má informačný kanál RSS.

Najprv choďte na Agregátor RSS »Zdroje informačného kanála na hlavnom paneli a potom kliknite na tlačidlo Pridať nový.

Pridajte nový zdroj informačného kanála do agregátora RSS WP

Potom môžete pridať zdroj informačného kanála. Zadajte názov webovej stránky zdroja informačného kanála, napríklad WPBeginner.

Ďalej musíte zadať zdrojovú adresu URL informačného kanála. Vo väčšine prípadov môžete jednoducho zadať adresu URL webových stránok.

Kliknutím na odkaz „Overiť informačný kanál“ pod poľom URL môžete otestovať platnosť informačného kanála RSS.

Služba overovania informačného kanála RSS

Ak je odkaz platný, môžete publikovať zdroj informačného kanála.

Po dokončení sa doplnok okamžite začne importovať položky informačného kanála (v závislosti od intervalu spracovania informačného kanála)..

Importované položky informačného kanála zobrazíte kliknutím na Agregátor RSS »Položky informačného kanála.

Položky informačného kanála RSS agregátora WP v informačnom paneli WordPress

Potom postup zopakujte a pridajte na svoj web ďalšie zdroje informačných kanálov.

Krok 4: Zverejnite svoj agregátor obsahu naživo

Teraz, keď máte importované položky informačného kanála, môžete publikovať svoje súhrnné články na svojom webe.

Vytvorte novú stránku alebo príspevok a publikujte svoj informačný kanál obsahu. Ďalej budete musieť kliknúť na ikonu Pridať nový blok a vybrať blok WP RSS Aggregator v časti Widgety.

Pridajte na stránku WordPress blok agregátora RSS WP

Po dokončení sa doplnok automaticky načíta váš informačný kanál WordPress.

RSS News Feed Added on WordPress Page

Teraz môžete publikovať svoju stránku a sledovať svoj informačný kanál obsahu naživo. Takto to vyzerá na vašom demo webe.

Informačný kanál RSS v ukážke stránok WordPress

Krok 5: Pridajte do svojho agregátora obsahu WordPress viac funkcií

WP RSS Aggregator vám umožňuje pridať ďalšie funkcie do agregátora obsahu WordPress pomocou prémiových doplnkov. Dostupné doplnky si môžete zobraziť kliknutím na Agregátor RSS »Ďalšie funkcie z hlavného panela.

Doplnky doplnkov WP RSS Agregátor

Pomocou týchto doplnkov môžete importovať položky informačného kanála ako príspevky WordPress a vytvoriť webovú stránku agregátora správ s oveľa viac funkciami. Doplnok Feed to Post umožňuje pridať túto funkciu, vďaka ktorej je každá položka informačného kanála vlastným nezávislým obsahom.

Môžete tiež zobraziť miniatúry príspevkov a výňatky s informačnými kanálmi. Ak chcete pridať túto funkciu, musíte použiť úryvky & Doplnok miniatúr.

Podrobného sprievodcu pokročilými funkciami doplnku nájdete v našej úplnej príručke o získavaní informačných kanálov v programe WordPress pomocou agregátora RSS WP..

Dúfame, že tento článok vám pomohol dozvedieť sa o najlepších webových stránkach zhromažďujúcich správy a o tom, ako si môžete vytvoriť vlastný program WordPress. Ak ste vydavateľom obsahu, môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o optimalizácii vášho informačného kanála RSS. Pomôže vám to dosiahnuť väčšiu návštevnosť z webových stránok zhromažďujúcich správy zobrazujúcich váš informačný kanál.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map