Porovnanie 12 najlepších bezplatných webových stránok (2020)

Hľadáte bezplatnú webhostingovú službu na spustenie svojich webových stránok? Pravidelne dostávame e-maily od čitateľov s otázkou, či existuje spôsob, ako získať bezplatný hosting webových stránok. Odpoveď je ÁNO. Všetci v živote milujeme veci zadarmo, ale je dôležité mať na pamäti, že nie všetky veci zadarmo sú stvorené rovnako. V tomto článku porovnáme najlepšie bezplatné (a takmer bezplatné) webhostingové služby s ich kladmi a zápormi.


Najlepší bezplatný hosting webových stránok v porovnaní

„Pravda“ o bezplatnej službe hostovania webových stránok

Vytvorenie webovej stránky sa stalo najdôležitejším spôsobom, ako dostať svoje posolstvo na svete. Pri prvom spustení však možno nebudete chcieť minúť peniaze na vytvorenie webovej stránky.

Väčšina ľudí jednoducho chce niečo rýchle, ľahké a zadarmo.

Na trhu existuje veľa spoločností poskytujúcich webhosting zadarmo. Ako inteligentný spotrebiteľ by ste však mali vedieť, že neexistuje nič také ako obed zadarmo.

Vždy existuje háčik.

Prevádzka webhostingovej služby stojí veľa peňazí.

Spoločnosti ponúkajúce bezplatný hosting webových stránok musia nejakým spôsobom zarobiť, inak prestanú fungovať.

Robia to tak, že buď zobrazujú reklamy na vašom webe, obmedzujú prevádzku na vašom webe, zamykajú vás v ich platforme a / alebo rozširujú ich ďalšie služby. Niektoré zobrazené reklamy nemusia dobre reprezentovať vašu značku a môže to byť dokonca aj reklama konkurenta.

Okrem testovacieho webu je takmer vždy zlý nápad používať bezplatný hosting webových stránok. Máme 36 dôvodov, prečo sú bezplatné webové stránky zlý nápad, najmä pre podniky.

Ale čo ak máte malý rozpočet?

Možno ste neziskový, ktorý hľadá bezplatný hosting WordPress alebo možno chcete bezplatný hosting webových stránok pre študentov. Nebojte sa, v tomto článku pre vás máme riešenie.

Ako najväčšia bezplatná webová stránka zdrojov WordPress pre začiatočníkov je našou úlohou zvýrazňovať drobné výtlačky, takže robíte správne rozhodnutie.

Každá spoločnosť poskytujúca webhosting v našom zozname zaručuje, že si môžete nechať svoj web zadarmo tak dlho, ako budete chcieť. Odporúčame však každému, kto má vážne problémy so svojimi webovými stránkami, aby dôrazne zvážili použitie nízkonákladového poskytovateľa hostingu webových stránok s plnou cenou.

Väčšina týchto zdieľaných hostingových spoločností vám poskytne bezplatnú doménu, e-maily zadarmo, bezplatný SSL, funkčnosť elektronického obchodu a oveľa viac za 2,75 až 5 dolárov mesačne..

To je v podstate „takmer zadarmo“, pretože z vášho webu zarobíte oveľa viac peňazí.

Zaplatením tejto malej sumy získate prístup k odbornej podpore a celkovo lepším službám. Najdôležitejšie je, že vám poskytuje úplnú kontrolu a vlastníctvo vašich webových stránok.

Ako už bolo povedané, najprv sa pozrime na niektoré z najlepších spoločností poskytujúcich takmer bezplatné webové stránky. Potom sa pozrieme na najlepšie spoločnosti poskytujúce webhosting zadarmo.

Najlepšia hodnota „takmer bezplatný“ hosting webových stránok

Títo poskytovatelia sú preslávení a sú skvelým miestom pre malé podniky na spustenie svojich webových stránok.

Niektoré z nich dokonca oficiálne odporúčajú WordPress, WPBeginner a ďalšie veľké organizácie, pretože preukázali vysokú úroveň kvality a služieb..

Ak máte vážne problémy so svojím webom, odporúčame vám začať ho s jedným z týchto 5 poskytovateľov.

1. Bluehost

Bluehost

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Sú oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress.

Súhlasili, že ponúknu používateľom WPBeginner bezplatný názov domény, certifikát SSL zadarmo a 63% zľavu na webhosting. V podstate môžete začať za 2,75 dolárov mesačne.

Ich plány hostenia zahŕňajú bezplatné značkové e-mailové adresy, neobmedzený priestor na disku, bezplatný certifikát SSL, inštaláciu WordPress jedným kliknutím a ďalšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o službe Bluehost, prečítajte si našu úplnú recenziu spoločnosti Bluehost, kde sme vyhodnotili ich výkonnosť hostingu, funkcie a služby.

2. SiteGround

SiteGround

Siteground je ďalšia skvelá alternatíva k bezplatnému hosťovaniu webových stránok. Sú známe svojou úžasnou podporou a neúprosne rýchlym výkonom. SiteGround je tiež oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia WordPress.

Používateľom WPBeginner ponúkajú 60% zľavu na hosting. V podstate budete môcť začať za 3,95 dolárov mesačne.

Hostingové plány programu SiteGround prichádzajú s tvorcom webových stránok, inštalátorom 1 kliknutia pre WordPress a Joomla, neobmedzenými e-mailovými adresami a ďalšími.

SiteGround majú špeciálnu ponuku pre učiteľov a študentov. Študentský webhosting môžete získať iba za 1,99 dolárov mesačne.

Učitelia môžu program SiteGround použiť na registráciu bezplatného plánu hosťovania pre pedagógov.

Viac informácií nájdete v našej dôkladnej kontrole SiteGround, kde sme vykonali skutočné testy na meranie ich výkonnosti a dostupnosti.

3. HostGator

Hostgator

HostGator je jedným z najlepších poskytovateľov hostingových služieb na trhu. Sú tu už od roku 2002 a postupne sa stali jednou z najväčších hostingových spoločností na svete.

Ich neuveriteľný rast sa dá pripísať ich lacnému, spoľahlivému webhostingu a kvalitnému zákazníckemu servisu.

Ich plán výlovu začína od 2,64 dolárov mesačne. Každý plán obsahuje neobmedzené e-mailové adresy, bezplatné HTTPS / SSL, nemeranú šírku pásma a miesto na disku.

Náš zakladateľ a generálny riaditeľ, Syed Balkhi, je zákazníkom HostGator od roku 2007. Samotný WPBeginner je hostiteľom vyhradeného servera HostGator a sme veľmi spokojní s jeho výkonom..

Viac informácií nájdete v hodnotení hostgátora s kladmi a zápormi a podrobných testoch výkonnosti.

4. Dreamhost

Dreamhost

DreamHost je jednou z najstarších spoločností poskytujúcich webhosting, ktorá sa začala v roku 1997. V súčasnosti hostí viac ako 1,5 milióna webových stránok.

Ich štartovací plán stojí 2,59 dolárov mesačne. Zahŕňa bezplatné doménové meno, bezplatné súkromie domény, bezplatné SSL, neobmedzené e-maily, inštalátory jedným kliknutím pre populárnych tvorcov webových stránok a ďalšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu kompletnú recenziu DreamHost, kde sme vyhodnotili ich služby, podporu a výkon.

5. Len hostiteľ

Len hostiteľ

Just Host je ďalšou lacnou alternatívou k bezplatným webhostingovým spoločnostiam. Ponúkajú zdieľané hostingové plány, ktoré sú ideálne na vytvorenie štartovacej webovej stránky.

V podstate môžete začať za 3,95 dolárov mesačne. Každý plán obsahuje bezplatné doménové meno, neobmedzené e-mailové adresy, viac webových stránok a inštaláciu jedným kliknutím pre softvér CMS, ako je WordPress..

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu úplnú recenziu Just Host s kladmi a zápormi.

Najlepšie bezplatné hostingové stránky

Aj keď je zadarmo lákavé, vždy je to obmedzené, pokiaľ ide o hosting webových stránok. S týmto vedomím sme vybrali ručne tie najlepšie webové stránky, ktoré vám umožnia začať webhosting zadarmo.

Tieto hostingové weby sú pre vás 100% bezplatné.

Ak máte vážne problémy so svojím webom, dôrazne vám odporúčame, aby ste si pred prijatím konečného rozhodnutia prečítali nášho komplexného sprievodcu o tom, ako zvoliť najlepší hosting WordPress..

S tým povedané, tu sú najlepšie bezplatné hostingové spoločnosti na svete.

6. WordPress.com

WordPress.com

WordPress.com je populárna bezplatná hostingová platforma, ktorá ponúka jedinečnú príchuť WordPress. Nesmie sa zamieňať s WordPress.org, ktorá je domovom známeho hostiteľa webových stránok, WordPress..

WordPress.com ponúka bezplatný plán hostenia webových stránok, ktorý vám poskytuje subdoménu WordPress.com (napr. Yourwebsite.wordpress.com), 3 GB úložného priestoru a prístup k bezplatným šablónam pre váš web.

Tento bezplatný plán zobrazuje reklamy na vašom webe. Môžete upgradovať na svoje platené plány a zbaviť sa reklám, použiť vlastný názov domény a získať prístup k ďalším funkciám. V tom okamihu sú lepšou voľbou niektoré z „takmer bezplatných hostovaní“ služieb, ktoré sme spomenuli vyššie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše porovnanie stránok WordPress.com vs WordPress.org s výhodami a nevýhodami oboch platforiem.

7. Wix

Wix

Wix je ďalší plne hostený webový tvorca, ktorý ponúka bezplatný hosting webových stránok.

Rovnako ako väčšina bezplatných hostingových služieb je podporovaná zobrazovaním reklám a značky Wix.com na vašom bezplatnom webe. Môžete sa ho zbaviť tým, že prejdete na platené plány.

Bezplatný plán vám poskytne subdoménu Wix.com, prístup k šablónam webových stránok, 500 MB úložného priestoru a 500 MB šírky pásma.

Viac informácií nájdete v našom porovnaní Wix verzus WordPress, kde rozoberáme klady a zápory oboch platforiem.

8. Weebly

Weebly

Weebly je ďalší populárny bezplatný tvorca webových stránok, ktorý môžete použiť. Je dodávaný s intuitívnym tvorcom drag and drop a hotovými šablónami na vytvorenie webovej stránky.

Ich bezplatný program zahŕňa subdoménu Weebly, 500 MB úložného priestoru a zobrazuje Weebly reklamy. Môžete upgradovať na svoje platené plány a zbaviť sa reklám, získať viac úložného priestoru a odomknúť funkcie.

Možno budete chcieť vidieť naše podrobné porovnanie Weebly verzus WordPress, ktoré ukazuje výhody a nevýhody oboch webových platforiem.

9. GoDaddy Website Builder

Tvorca webových stránok GoDaddy

GoDaddy je najväčší registrátor doménových mien na svete a populárna hostingová spoločnosť.

Ponúkajú GoDaddy webový tvorca, ktorý je drag and drop webový tvorca s hotovými šablónami. Je k dispozícii ako 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, po ktorej môžete upgradovať na jeden z ich platených programov od 5,99 $ mesačne.

Je lacný a veľmi ľahko použiteľný. Keď však bude vaša webová stránka rásť, môže sa stať, že program GoDaddy Website Builder bude mať obmedzené funkcie. Je tiež ťažké presunúť program GoDaddy Website Builder na WordPress alebo na inú platformu webových stránok.

Pozrite si aj náš zoznam najlepších alternatív vytvárania webových stránok GoDaddy.

10. Štvorcový priestor

Squarespace

Squarespace je populárna platforma na tvorbu webových stránok, ktorá nevyžaduje žiadne technické zručnosti. Ponúka krásne profesionálne šablóny a intuitívne rozhranie drag and drop.

Ponúkajú obmedzenú 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu webovej stránky. Získate tak prístup k nástroju na tvorbu webových stránok, aby ste mohli vyskúšať jeho funkcie. Vaše webové stránky nebudú verejné, pokiaľ si predplatíte platený program.

Platené programy začínajú na 12 dolárov mesačne. Každý plán je dodávaný s bezplatnou vlastnou doménou, neobmedzenou šírkou pásma, úložiskom a pripravenými šablónami webových stránok.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o programe Squarespace verzus WordPress s výhodami a nevýhodami a porovnaním funkcií.

11. Google Cloud Hosting

Logo Google Cloud

Google ponúka širokú škálu bezplatných riešení na hosťovanie webových stránok pre malé podniky a študentov. Je dodávaný so všetkými výkonnými funkciami, ktoré môžete očakávať od špičkovej spoločnosti, ako je Google.

Keďže ich plány sú založené na platbe za použitie, pre študentov je ľahké začať. Spoločnosť Google ponúka novým zákazníkom bezplatný kredit vo výške 300 dolárov, ktorý vám postačí na celý rok, ak hľadáte bezplatný web hostujúci testovacie stránky..

Pomocou služby Google Cloud môžete hostiť akýkoľvek typ webovej stránky a dokonca ponúkajú službu WordPress v službe Google Compute Engine.

12. Webové služby Amazon (AWS)

Logo AWS

Webové služby Amazon známe tiež ako AWS ovládajú niektoré z najpopulárnejších webových stránok na svete. Aj keď to nie je ľahké pre malé podniky, je to skvelá platforma pre študentov a vývojárov, ktorí sa práve začínajú.

Amazon ponúka 12 mesiacov bezplatných a vždy bezplatných produktov na svojej bezplatnej vrstve AWS, čo je zďaleka jeden z najlepších bezplatných webových stránok na testovanie stránok..

Študenti môžu využívať výkonnú platformu Amazonu na osvojenie a osvojenie si svojich vývojových schopností.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšiu bezplatnú službu hostovania webových stránok pre váš ďalší projekt. Môžete tiež vyskúšať našu príručku o tom, ako vytvoriť bezplatnú e-mailovú adresu firmy do 5 minút.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me