Porovnanie 12 najlepších softvérov na live chat pre malé podniky (2020)

Vedeli ste, že viac ako 67% používateľov webových stránok elektronického obchodu opustí svoje nákupné vozíky bez odhlásenia? Zákazníci chcú, aby boli ich otázky zodpovedané okamžite a akákoľvek neistota pri ich kúpe môže viesť k strate predaja.

Používanie softvéru na podporu živého chatu vám pomôže okamžite odpovedať na otázky používateľov a prevádzať ich na platiacich zákazníkov. V tomto článku sa podelíme o náš výber najlepšieho softvéru na živé rozhovory pre vaše malé podniky. Tieto živé rozhovory fungujú dokonale s akýmkoľvek webom WordPress.

Výber najlepšieho softvéru na podporu živého chatu pre vaše stránky WordPress

Prečo pridať podporu živého chatu na svoj web?

Podľa eConsultancy má live chat najvyššiu úroveň spokojnosti všetkých kanálov služieb zákazníkom na 73%, v porovnaní so 61% v prípade e-mailu a 44% v prípade telefónu.

Nie je dôležité, aby live chat mal taký výrazný vplyv na online predaj a marketing. Umožňuje zákazníkom získať okamžité odpovede bez opustenia vašich webových stránok. Pozitívny zážitok z live chatu môže zákazníkom účinne pomôcť pri rozhodovaní o kúpe.

Pridanie podpory živého chatu môže určite znížiť opustenie košíka, zvýšiť predaj a zvýšiť počet konverzií. Ale veľa z toho závisí od softvéru na live chat, ktorý používate.

Zlá skúsenosť s podporou živého chatu môže mať nepriaznivý vplyv. Môžete prísť o tržby, zákazníci môžu odísť so zlým dojmom o vašej značke, môžete skončiť platením príliš veľa za službu alebo z dôvodu technických zručností nevyužiť aplikáciu na live chat..

V podstate chcete nájsť cenovo dostupnú službu live chat, ktorá sa ľahko používa, spolupracuje s programom WordPress a obsahuje všetky funkcie, ktoré vám pomôžu zvýšiť predaj.

Ako už bolo povedané, pozrime sa na náš odborný výber toho najlepšieho softvéru na živé rozhovory, ktorý môžete použiť na rozvoj svojej firmy.

1. LiveChat

LiveChat

LiveChat je lídrom v oblasti softvéru na živé rozhovory. Je to veľmi jednoduché nastavenie a inštalácia pomocou bezplatného doplnku LiveChat pre WordPress.

LiveChat tiež ponúka krásne navrhnuté aplikácie na podporu živého chatu, ktoré môžete vy a vaši agenti použiť na svojich prenosných počítačoch, tabletoch a mobilných zariadeniach. To znamená, že môžete chatovať so zákazníkmi na cestách bez toho, aby ste sa museli prihlasovať na informačný panel WordPress.

Formuláre prieskumu môžete pridať pred a po relácii živého rozhovoru, aby ste mohli vyhodnotiť, ako sa váš tím podpory podieľa. Počas mimo pracovnej doby môžu vaši používatelia pohodlne poslať podporný lístok priamo z live chatu.

LiveChat sa integruje s desiatkami ďalších služieb, ako je populárny softvér CRM, Google Analytics, Zendesk, všetky špičkové e-mailové marketingové služby a mnoho ďalších. Ušetrí vám to čas, pretože do ostatných systémov nebudete musieť zadávať údaje o zákazníkovi manuálne.

Možno najlepšou vlastnosťou služby LiveChat je rýchlosť. Okno chatu sa načítava veľmi rýchlo, pracuje na všetkých zariadeniach a ponúka oveľa lepšiu používateľskú skúsenosť ako väčšina ostatných živých chatovacích programov.

LiveChat používame na našich webových stránkach elektronického obchodu.

ceny: LiveChat má rôzne plány pre podniky všetkých veľkostí. Ich štartovací plán začína od 16 dolárov na agenta mesačne účtovaných ročne, alebo od 19 dolárov mesačne. Každý plán je dodávaný so 14 dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

špeciál: Používatelia WPBeginner dostanú 30% zľavu z prvej platby, keď použijete náš kupón LiveChat.

2. ChatBot

ChatBot.com

ChatBots sú budúcnosťou softvéru na živé rozhovory, pretože vám umožňujú interakciu so zákazníkmi 24/7. ChatBot.com uľahčuje malým podnikom využívať silu chatbotov umelej inteligencie (AI) na rozvoj vášho podnikania.

Dodáva sa s intuitívnym rozhraním drag and drop, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastného chatu. Majú tiež desiatky pripravených šablón pre rôzne odvetvia, ktoré vám uľahčujú navrhovanie vlastných scenárov konverzácie, ktoré vyhovujú vašim obchodným potrebám..

Napríklad môžete použiť šablónu topánky elektronického obchodu, ktorá pomôže zákazníkom prejsť celým procesom nákupu. Na spustenie predaja a rezervovania hovorov môžete použiť robot na generáciu olova. Ich šablóna predaja vám umožňuje predávať produkty priamo z okna rozhovoru, čo je skutočne výkonná funkcia na predaj z profilov sociálnych médií.

Medzi ich ďalšie šablóny robotov patrí robot so zákazníckym servisom, robot v reštaurácii, robot na sledovanie zásielok, robot v kaviarni, náborový robot a mnoho ďalších. Šablóny Chatbot sú skutočne jednou z najlepších častí tejto platformy, pretože vyrovnávajú rovnaké podmienky pre malé podniky. Predchádzajúce vytváranie chatbotov bolo pre malé podniky ťažké, ale uľahčuje to.

Jednoducho povedané, ChatBot.com vám umožňuje pridať virtuálneho asistenta pre vaše webové stránky, stránky Facebook a aplikácie na odosielanie správ. Ak si užívateľ želá komunikovať so skutočnou osobou, môžete ich bez problémov poslať ďalej svojmu zástupcovi zákazníckej podpory, Messengeru Facebook, telefonickej podpore alebo jednému z mnohých ďalších integrácií nástrojov chatu..

ChatBot sa tiež hladko integruje s WordPress a WooCommerce.

Integrácia ChatBot do našich firiem je pre nás v roku 2020 veľkou prioritou.

ceny: ChatBot má rôzne plány pre podniky všetkých veľkostí. Ich štartovací plán začína na 50 dolárov mesačne, čo vám umožní prístup k 1 000 chatom mesačne (v podstate 0,01 dolárov na chat). Každý plán je dodávaný so 14 dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

3. Sendinblue

Sendinblue Chat

SendinBlue ponúka výkonný, ale pre začiatočníkov priateľský live chat softvér. Jednoducho si vytvorte chatovú schránku pod svojím účtom a pridajte ju na svoj web pomocou doplnku WordPress.

Sendinblue vám umožňuje ľahko premeniť návštevníkov vašich webových stránok na zákazníkov zodpovedaním ich otázok na poslednú chvíľu prostredníctvom live chatu. Chat sa integruje do marketingovej automatizácie Sendinblue, ktorá vám umožní získať viac potenciálnych zákazníkov.

Dodáva sa so zabudovanou integráciou e-mailového marketingu, presmerovaním reklám na Facebooku, segmentáciou a úplnou automatizáciou marketingu.

Sendinblue ponúka kompletný marketingový balík s CRM, SMS a e-mailovým marketingom, vstupnými stránkami a ďalšími. Táto výkonná sada nástrojov vám pomôže premeniť ešte viac návštevníkov na platiacich zákazníkov.

stanovenie ceny: Sendinblue ponúka rôzne cenové plány, na prístup k funkcii Rozhovor však budete potrebovať prémiový plán. Ceny prémiového plánu začínajú od 66 dolárov mesačne a zahŕňajú až 10 členov tímu.

4. Olark

Olark

Olark je populárne live chat riešenie pre online obchody. Ľahko sa používa a pridanie Olarka na web WordPress je jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je skopírovať a vložiť útržok kódu do miniaplikácie bočného panela WordPress alebo do podradenej témy.

Ak radšej nepracujete s kódom, máte k dispozícii aj bezplatný doplnok Olark Live Chat, ktorý ešte viac uľahčuje nastavenie.

Olark ponúka integráciu s inými službami, ako sú Salesforce, Zendesk, Highrise atď.

Existujú mobilné aplikácie tretích strán, ktoré vám umožňujú pripojiť sa k chatu Olark z takmer akéhokoľvek zariadenia so systémom iOS alebo Android, takže môžete chatovať so zákazníkmi aj na cestách.

ceny: Olark ponúka jednoduchší cenový plán od 17 dolárov za agenta každý mesiac. Ak vyberiete ročnú fakturáciu, zľava 12% a dvojročná fakturácia 29%. Poskytujú tiež 2-týždňovú bezplatnú skúšobnú podporu naživo.

5. LiveAgent

Softvér LiveAgent Live Chat

LiveAgent je jedným z vedúcich omnichannel live chat a help desk software. Ponúkajú balík softvéru vrátane predaja e-mailov, živého rozhovoru, sledovania času, call centra a ďalších.

Ak ešte nemáte systém technickej podpory, pomocou balíka LiveAgent môžete veci zjednodušiť, pretože ide o platformu typu všetko-v-jednom podobnú Zendesku a ďalším..

LiveAgent ponúka bezproblémovú integráciu s WordPress a inými populárnymi tvorcami webových stránok. Integrujú sa tiež so špičkovými službami e-mailového marketingu, CRM a ďalšími marketingovými platformami.

ceny: Zendesk Chat ponúka obmedzený bezplatný účet na podporu živého chatu na 1 súbežnú konverzáciu. Ich platené plány začínajú od 14 dolárov mesačne na agenta.

6. Kapitola

Chaport

Ak hľadáte bezplatný softvér na podporu živého chatu pre WordPress, môžete vyskúšať kapitolu. Ponúkajú bezplatný navždy plán s neobmedzeným počtom rozhovorov, históriou, upozorneniami, neobmedzeným počtom registrovaných operátorov a až 5 operátormi online súčasne..

Ich softvér pokrýva všetky základné požiadavky. Majú živé aplikácie na podporu chatu pre mobilné zariadenia, krásne viacjazyčné widgety pre chat, vytváranie prehľadov a analýzy, integráciu tretích strán prostredníctvom spoločnosti Zapier..

Platené programy vám poskytujú prístup k ďalším funkciám, ako sú informácie o písaní, poznámky o návštevníkoch, uložené odpovede, odosielanie súborov, automatické pozvania a ďalšie.

ceny: Ponúkajú bezplatný program a plán Pro od 9,80 dolárov za agenta / mesiac.

7. Intercom

intercom

Intercom je flexibilný nástroj, ktorý vám pomôže zachytiť potenciálnych zákazníkov, zapojiť používateľov a zvýšiť počet konverzií. Ponúka služby zasielania správ s modulmi live chat, ktoré môžete automatizovať podľa vlastných tokov, pridávať chatboty a oslovovať zákazníkov.

Nejde iba o softvér na podporu živého chatu. Môže sa použiť ako palubný nástroj, pomocný asistent, nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, automatizácia marketingu a softvér na zapojenie používateľov.

Ak práve hľadáte softvér na live chat, možno nebudete môcť naplno využiť potenciál Intercomu. Na druhú stranu, ak chcete, aby váš softvér na podporu živého chatu vykonával všetky tieto úlohy, potom sa vám Intercom zamilujete.

Je ľahko použiteľný, integruje sa do služieb Google Analytics, CRM, Slack, e-mailových marketingových služieb a ďalších.

ceny: Ich základný plán začína od 87 dolárov mesačne, po ktorom sa cena počíta na základe vášho použitia a zakúpených doplnkov.

8. Freshchat

Freshchat

Freshchat je ďalšia dobrá služba na podporu živého chatu s úžasnými funkciami, ktoré konkurujú niektorým zo známych spoločností na tomto zozname..

Navrhnutý ako aplikácia na konverzáciu a posielanie správ, umožňuje vám začať rozhovory v reálnom čase so zákazníkmi, ktorí používajú agentov alebo robotov poháňaných AI. Ponúka tiež zobrazenie časovej osi zákazníka, živé profily, kampane v aplikácii a prispôsobiteľné roboty pre automatizované rozhovory.

Rozhovory môžete pripojiť na podporu lístkov na Zendesku alebo na dočasnom kanáli. Váš tím môže používať inteligentné zásuvky, konzervované odpovede, štítky, súkromné ​​poznámky a upozornenia na pracovnej ploche, aby bol produktívnejší.

ceny: Poskytujú bezplatný plán podpory pre live chat až pre 10 členov tímu. Ich platené programy začínajú od 15 dolárov na používateľa mesačne a sú fakturované ročne.

9. LivePerson

LivePerson

LivePerson je ďalší výkonný softvér na podporu živého chatu s množstvom úžasných funkcií, ktoré vám pomôžu zaujať zákazníkov a zvýšiť predaj.

Umožní vám osloviť vašich zákazníkov prostredníctvom živého chatu na vašom webe, ale aj prostredníctvom SMS, Facebook Messenger, WhatsApp a ďalších. Chatboty môžete použiť na vytváranie automatizovaných konverzačných tokov a na ukladanie informácií o zákazníkoch v iných aplikáciách tretích strán.

LivePerson je zameraný na stredné a veľké podniky a klientov na podnikovej úrovni.

ceny: Ak chcete získať informácie o cenách na základe vašich potrieb, budete musieť požiadať o cenovú ponuku.

10. Smartsupp

Smartsupp

Smartsupp je nízkonákladový softvér na podporu živých rozhovorov, ktorý vám umožňuje sledovať a zaznamenávať relácie používateľov na vašom webe. Pomôže vám to zistiť, ako potenciálni zákazníci používajú váš web a čo im bráni v nákupe.

Pomáha tiež sledovať konverzácie v službe Google Analytics, aby ste videli svoju výkonnosť. Funguje s WordPress, Magento, Shopify a ďalšími populárnymi platformami elektronického obchodu.

ceny: Základný bezplatný program navždy a ich platené programy začínajú od 8 dolárov mesačne na agenta.

11. Čistý chat

Čistý chat

Ak hľadáte bezplatný softvér na živé rozhovory, potom je ďalšou dobrou alternatívou softvér Pure Chat. To vám umožní ľahko pridať krásne živé widgety chatu na vaše webové stránky a voľný plán vám umožní pridať 3 operátorov s neobmedzenou históriou chatu.

Je dodávaný s mobilnými aplikáciami, takže môžete zostať v kontakte so zákazníkmi. Vaši zákazníci vám môžu posielať e-mailové správy, keď ste offline, a formulár pred chatom vám pomáha zhromažďovať informácie o používateľovi a osloviť ho neskôr.

ceny: Základný bezplatný program a ich platený program sa začínajú účtovať 79 dolárov mesačne.

12. Drift

závejoch

Drift je konverzačná marketingová platforma, ktorá kombinuje silu živého chatu s automatizovaným chatovacím robotom, ktorý vám pomôže ušetriť čas a zvýšiť počet konverzií. Dodáva sa s výkonnými funkciami, ktoré vám pomôžu previesť viac návštevníkov webových stránok na predajných potenciálov.

Drift sa integruje do všetkých populárnych služieb CRM a e-mailového marketingu.

Ponúkajú niekoľko výkonných funkcií vrátane Drift robota, anonymnej inteligencie návštevníkov, marketingu založeného na účtoch, plánovania stretnutí a ďalších.

Drift nie je cenovo dostupný pre malé podniky, hoci má veľa výkonných funkcií.

ceny: Štandardný plán začína na 50 $ mesačne, účtuje sa ročne a prichádza s 2 miestami. Ak chcete funkciu robota, budete musieť upgradovať na program Pro, ktorý začína na 500 dolárov mesačne, každý rok sa účtuje a má 5 miest..

Náš výber: najlepší softvér na živé rozhovory

Pre malé firmy odporúčame spoločnosť LiveChat Inc. Sú to softvér na živé rozhovory s najlepším hodnotením v našom zozname a používame ich na webových stránkach našej firmy. Má všetky potrebné vlastnosti za správnu cenu.

Ak hľadáte živý softvér chatbot, odporúčame vám pozrieť sa na web ChatBot.com. Sú jednou z najlepších chatbot platforiem na trhu a v porovnaní s inými riešeniami je ich nastavenie relatívne ľahké.

Ak hľadáte zamestnanie agentov naživo, ale neviete, kde začať, odporúčame vám použiť program LTVPlus. Používame ich na prenájom dostupných nepretržitých živých chatových agentov pre našu webovú stránku elektronického obchodu.

Tip pre profesionálov: Uistite sa, že máte profesionálnu e-mailovú adresu a živý rozhovor, aby ste zvýšili svoju dôveryhodnosť.

Dúfame, že tento článok vám pomohol vybrať najlepší softvér na podporu živého chatu pre váš web WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najlepších telefónnych služieb pre malé podniky a najlepších nástrojov SEO na zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me