Kolayca Özel WordPress Teması Oluşturma (Herhangi Bir Kod Olmadan)

Sıfırdan özel bir WordPress teması oluşturmak ister misiniz??


Geçmişte, WordPress kodeksini takip etmeniz ve özel bir WordPress teması oluşturmak için iyi bir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekiyordu. Ancak yeni WordPress tema jeneratörleri sayesinde, artık herkes bir saat içinde tamamen özel bir WordPress teması oluşturabilir (kodlama bilgisi gerekmez).

Bu makalede, herhangi bir kod yazmadan kolayca özel bir WordPress temasının nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Kod yazmadan özel bir WordPress teması oluşturma

Yeni Başlayanlar İçin Özel WordPress Teması Oluşturma

Statik HTML sitelerinin aksine, WordPress temaları PHP, HTML, CSS ve JavaScript ile yazılmış bir dizi şablon dosyasıdır. Tipik olarak, tüm bu web tasarım dillerini iyi anlamanız veya özel bir WordPress teması oluşturmak için bir web geliştiricisi tutmanız gerekir.

Bir geliştirici veya ajans kiraladıysanız, özel bir WordPress temasının maliyeti binlerce dolara ulaşabilir.

Birçok küçük işletme sahibi özel bir WordPress temasının yüksek maliyetlerini karşılayamadığından, birçoğu WordPress ile gelen varsayılan temalara yerleşti.

Yerleşmek istemeyen ve özelleştirmeler isteyenler ya bir sürükleme kullandı & WordPress sayfa oluşturucuyu bırakın veya özel bir tema oluşturmak için bir tema çerçevesi kullandılar.

WordPress tema çerçeveleri bir WordPress teması oluşturmayı kolaylaştırırken, ortalama bir web sitesi sahibi değil, geliştiriciler için bir çözümdür.

Öte yandan, WordPress sayfa oluşturucu eklentileri, bir sürükleme kullanarak özel sayfa düzenleri oluşturmayı süper kolaylaştırdı & drop arayüzü, ancak sadece düzenleri ile sınırlıydı. Bununla özel temalar oluşturamadınız.

En iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentilerinden biri olan Beaver Builder’a kadar, bu sorunu Beaver Themer adlı eklentisiyle çözmeye karar verdiler..

Beaver Builder en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi

Beaver Themer, sürükle ve bırak arayüzü kullanarak ve kodlamayı öğrenmeden özel tema düzenleri oluşturmanıza izin veren bir site oluşturucu eklentisidir.

Kolayca bir WordPress teması oluşturmak için Beaver Themer’in nasıl kullanılacağına bakalım.

Video öğretici

WPBeginner’a abone olun

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimat gerekiyorsa, okumaya devam edin.

Özel Tema Oluşturmak için Beaver Themer’ı Ayarlama

Beaver Themer, Beaver Builder için bir eklenti eklentisidir, bu nedenle bu makale için her iki eklentiye de ihtiyacınız olacak.

İlk olarak, Beaver Builder ve Beaver Themer eklentilerini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Beaver Themer, özel bir tema oluşturmanıza izin verir, ancak yine de başlamak için bir temaya ihtiyacınız olacaktır. Başlangıç ​​temanız olarak hareket etmek için tam genişlikte bir sayfa şablonu içeren hafif bir tema kullanmanızı öneririz.

Bu gibi birçok temayı WordPress.org tema dizininde bulabilirsiniz. Modern WordPress temalarının çoğu tam genişlikte bir şablon içerir. En iyi seçimlerimiz:

 • Astra – Beaver Builder için yerleşik destekle birlikte gelen ücretsiz, hafif, çok amaçlı bir WordPress teması.
 • OeanWP – Tam sayfa oluşturucu desteği ile gelen bir başka popüler ücretsiz çok amaçlı WordPress teması.
 • StudioPress temaları – Tüm temaları Beaver Builder ile uyumludur ve Beaver Themer ile harika çalışır.

Bu öğretici adına, hafif ve özelleştirilmesi kolay WordPress teması olan Astra’yı kullanacağız.

Temanızı Beaver Themer için Ayarlama

Beaver Themer ile özel bir WordPress teması oluştururken, Beaver Themer’ın sayfanın tüm gövdesine (kenardan kenara) erişebildiğinden emin olmak önemlidir..

Bu varsayılan Astra düzenidir. Gördüğünüz gibi bu düzende Beaver Themer kullanırken çalışması zor bir kenar çubuğu var.

Kenar çubuğuyla varsayılan tema düzeni

Bunu, web sitenizin yönetici panelini ziyaret edip şuraya giderek değiştirebilirsiniz: Görünüm »Özelleştir sayfa. Buradan, Düzen »Kenar Çubukları çıkıntı.

Temanızdaki kenar çubuklarını kapatma

Bir kez orada, varsayılan düzen seçeneğinin altındaki ‘Kenar Çubuğu Yok’ seçeneğini seçin ve değişikliklerinizi kaydetmek için Yayınla düğmesini tıklayın.

Temanız artık kenar çubuğu olmayan bir düzen kullanmaya başlayacak. Bu, Beaver Themer ile kullanmak için en iyi düzen.

Kenar çubuğu olmayan tema düzeni

Bu tam sayfa düzeni, Beaver Themer’in ekranın her bir inçini kullanmasına izin verir, böylece güzel bir uçtan uca görsel deneyim oluşturabilirsiniz.

Çoğu WordPress teması, tam genişlikte sayfalar için bir şablon dosyası içerir. Başka bir tema kullanıyorsanız, tema ayarlarınızda kenar çubuklarını kaldırma seçeneği bulabilirsiniz.

Bulamazsanız, tema geliştiricinize başvurun ve size bu konuda yardımcı olabilirler.

Temanızı tam genişlikte bir düzene ayarladıktan sonra, Beaver Themer kullanarak özel WordPress temanızı oluşturmaya hazırsınız.

Hızlı Kunduz Themer Temelleri

Beaver Themer, Beaver Builder’ın üstünde çalışır. Bir sayfa oluşturucu eklentisi olarak Beaver Builder, özel düzenler oluşturmak için öğeleri bir sayfaya sürükleyip bırakmanıza olanak tanır.

Düzenlerinizde kullanabileceğiniz aşağıdaki öğeler vardır:

 • Şablon: Tüm sayfa düzenini oluşturan sütun satırları ve modülleri koleksiyonu.
 • Sütunlar: İçeriği yatay olarak hizalamaya yardımcı olan dikey düzen modülleri.
 • Satırlar: Birden fazla modülün yatay olarak toplanması
 • Modül: Başlık, metin bloğu, tablo, galeri vb. Gibi belirli bilgileri çıktılayan bir öğe.

Beaver Builder’da bir sayfayı düzenleyin ve ardından sağ üst köşedeki ekle düğmesine tıklayın. Ardından sütunları, satırları, modülleri sayfanıza sürükleyip bırakabilir ve hemen düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Beaver Builder'ı kullanma

Sıfırdan başlamak istemiyorsanız, başlamak için önceden hazırlanmış şablonlar listesinden seçim yapın.

Beaver Builder şablonları

Beaver Builder ayrıca mizanpajlarınızı kaydetmenize ve daha sonra bunları şablon olarak kullanmanıza olanak tanır.

Daha fazla bilgi edinmek için Beaver Builder’ı kullanarak özel sayfa düzeni oluşturma hakkındaki makalemize bakın.

Ancak, yalnızca sayfa mizanpajları oluşturmak istemiyoruz. Tam bir özel tema oluşturmak istiyoruz.

Beaver Themer geldiğinde.

Beaver Builder’a “Themer Layout” adlı başka bir öğe ekliyor.

Themer Düzeni

Themer mizanpajları, üstbilgi, altbilgi, içerik alanları, 404 sayfası ve diğer şablon parçaları için özel mizanpajlar oluşturmanıza olanak tanır.

Bunlar tüm WordPress temalarının yapı taşlarıdır ve bunları kullanarak ihtiyaçlarınıza uyan özel bir tema oluşturabilirsiniz..

Özel bir WordPress Teması Oluşturmak için Beaver Themer Şablonlarını Kullanma

Aşağıdaki talimatlarda, en popüler özel tema öğelerini oluşturmak için gereken adımlarda size yol göstereceğiz. İşiniz bittiğinde, temel temanızı tamamen özel bir WordPress alt temasına dönüştürdünüz..

Temanız için Özel Bir Başlık Oluşturma

Web sitenizin başlık alanından başlayalım. Özel bir başlık, bir temanın önemli bir bileşenidir ve geleneksel yöntemler kullanılarak zor olabilir.

Neyse ki, Beaver Themer’de yerleşik başlık özellikleri var. Önceden oluşturulmuş şablonu kullanabilir veya iki sütunlu bir düzenle menü ve görüntü modüllerini kullanabilirsiniz.

Bu başlık alanına ulaşmak için önce Beaver Themer’de bir başlık düzeni ayarlamamız gerekecek. Ziyaret etmek Beaver Builder »Yeni Ekle sayfasına gidin ve başlığınız için bir başlık girin.

Özel bir başlık düzeni oluşturma

Bundan sonra, tür olarak ‘Themer Düzeni’ni ve düzen seçeneği olarak‘ Üstbilgi’yi seçin. İşiniz bittiğinde devam etmek için “Themer Düzeni Ekle” düğmesini tıklayın.

Bu sizi düzen ayarları sayfasına götürecektir. Buradan, başlık şablonunun görüntüleneceği yer olarak ‘Tüm Site’yi seçmeniz gerekir.

Düzen ayarları

Ardından, oluşturucu arayüzünü açmak için “Kunduz Oluşturucusunu Başlat” düğmesini tıklayın.

Beaver Builder, başlangıç ​​noktası olarak temel bir tek sütun ve iki satır başlık düzeniyle başlayacak.

Üstbilgi düzeni

Arka planı, renkleri, metni vb. Değiştirmek için aynı Beaver Builder sürükle ve bırak araçlarını kullanabilirsiniz. Sağ üst taraftaki ekle düğmesine tıklayarak başka modüller ekleyebilir, önceden hazırlanmış şablonlar yükleyebilir ve satır / sütun ekleyebilirsiniz. köşe.

Tasarımdan memnun olduğunuzda, düzeninizi kaydetmek veya yayınlamak için Bitti düğmesini tıklayın.

Artık özel tema başlığınızı çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi başlık düzenini özel temamıza uyguladık.

Özel temanızdaki özel başlık

Üstbilginin yanı sıra, henüz hiçbir içerik göstermezsiniz ve büyük olasılıkla temel temanızın altbilgi alanını görürsünüz.

Bunu değiştirelim.

Temanız için Özel Bir Altbilgi Oluşturma

Tıpkı özel bir başlık oluşturduğunuz gibi Beaver Themer’ı kullanarak temanız için özel bir altbilgi oluşturabilirsiniz.

Başını aşmak Beaver Builder »Yeni Ekle sayfasına gidin ve altbilgi düzeniniz için bir başlık girin. Ardından, tür olarak ‘Themer Düzeni’ni ve düzen seçeneği olarak‘ Altbilgi’yi seçin.

Altbilgi düzeni

Devam etmek için “Themer Düzeni Ekle” düğmesini tıklayın.

Bu sizi düzen ayarları sayfasına götürecektir. Buradan, şablonun görüntüleneceği konum olarak ‘Tüm Site’yi seçmeniz gerekir.

Altbilgi düzeni ayarları

Bundan sonra, oluşturucu arayüzünü açmak için “Kunduz Oluşturucusunu Başlat” düğmesini tıklayın.

Beaver Builder üç sütun kullanarak bir altbilgi düzeniyle başlayacaktır. Bu düzeni başlangıç ​​noktası olarak kullanabilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Altbilgi düzeninizi düzenleme

Modüller, metin blokları veya istediğiniz herhangi bir şeyi ekleyebilirsiniz. Her zaman renkleri, yazı tiplerini değiştirebilir, arka plan resmi ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Tasarımdan memnun olduğunuzda, düzeninizi kaydetmek veya yayınlamak için Bitti düğmesini tıklayın.

Yazı ve Sayfalar için İçerik Alanı Oluşturma

Artık web sitesindeki her sayfa ve yayın için üstbilgi ve altbilgi oluşturduğumuza göre, yayın veya sayfa gövdesini (içerik alanı) oluşturma zamanı.

Yeni Ekle sayfasında ‘Tekil’ düzenini ekleyerek üstbilgi ve altbilgiyi oluşturduğumuz gibi başlayacağız.

Yayınlar ve sayfa düzenleri oluşturma

Ardından, bu mizanpajın nerede görüntüleneceğini seçeceksiniz. Tüm yayınlar ve sayfalar için kullanmak üzere tekil seçebilir veya yayınları veya yalnızca sayfaları seçebilirsiniz.

Tekil düzen ayarları

Bundan sonra, oluşturucu arayüzünü açmak için “Kunduz Oluşturucusunu Başlat” düğmesini tıklayın.

Tekil düzeni düzenleme

Beaver Builder, üstte yazı / sayfa başlığı ve ardından içerik, yazar biyo kutusu ve yorum alanı bulunan örnek tekil bir düzen yükleyecek.

Bu öğelerin herhangi birini düzenlemek veya tıklamak veya gerektiğinde yeni modüller, sütunlar ve satırlar eklemek için tıklayıp tıklayabilirsiniz.

Düzenden memnun olduğunuzda, değişikliklerinizi kaydetmek ve yayınlamak için Bitti düğmesini tıklayın.

Artık eylemde görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

İçerikli tema düzeni

Özel Temanız için Arşiv Düzenleri Oluşturma

Özel temanız şekillenmeye başladığına göre, web sitenizin diğer bölümleri için mizanpajlar oluşturabilirsiniz. Arşiv sayfaları, WordPress’in kategorilerinizi, etiketlerinizi, yazarınızı ve aylık arşivlerinizi görüntülediği yerdir.

Özel temanızdaki arşiv sayfaları için bir düzen oluşturalım.

Ziyaret ederek başlayacaksınız Beaver Builder »Yeni Ekle sayfası ve arşiv düzeniniz için bir başlık sağlama.

Özel temanız için bir arşiv düzeni oluşturma

Bundan sonra, tür olarak “Themer Düzeni” ni ve düzen seçeneği olarak “Arşivle” yi seçin. Devam etmek için “Themer Düzeni Ekle” düğmesini tıklayın.

Bu sizi düzen ayarları sayfasına götürecektir. Buradan, şablonun görüntüleneceği konum olarak “Tüm Arşiv” i seçmeniz gerekir. Ayrıca her bir arşiv türü için tarih, arama sonuçları, kategori, etiketler vb. Gibi ayrı mizanpajlar da oluşturabilirsiniz..

Arşiv düzeni ayarları

Bundan sonra, oluşturucu arayüzünü açmak için “Kunduz Oluşturucusunu Başlat” düğmesini tıklayın.

Beaver Builder temel bir tek sütun arşiv düzeniyle başlayacaktır. Arşiv başlığını en üstte görüntüler ve arkasından mesajlar gelir.

Temanız için Arşiv düzenini düzenleme

Özelliklerini düzenlemek için herhangi bir öğeyi işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz. Ayrıca gerektiğinde yeni modüller, satırlar ve sütunlar ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek ve yayınlamak için ‘Bitti’ düğmesini tıklayın.

Özel WordPress Temanız için Diğer Düzenler Oluşturma

Beaver Themer ayrıca şablon hiyerarşisindeki diğer sayfalar için mizanpajlar oluşturmanıza olanak tanır; örneğin, 404 sayfası, şablon parçaları, arama sonuçları sayfası ve daha fazlası.

Beaver Builder’ın yerleşik sürükle ve bırak işlevini kullanarak, kod yazmadan sıfırdan kendi özel WordPress temanızı kolayca oluşturabilirsiniz. Bu gerçekten var olan en başlangıç ​​dostu WordPress tema geliştirme yöntemidir.

Bu makalenin, kodlamayı öğrenmeden özel bir WordPress teması oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Daha iyi SEO ve kullanıcı deneyimi için WordPress web sitenizi nasıl hızlandıracağımızla ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map