WordPress’inize Özel Yazar Profili Sayfası Ekleme

WordPress sitenize özel bir yazar profili sayfası eklemek istiyor musunuz? Birçok WordPress temasında, yazar arşiv sayfalarında sınırlı yazar profili bilgileri bulunur. Bu makalede, WordPress’te nasıl özel bir yazar profili sayfası oluşturacağınızı göstereceğiz.


WordPress'e özel yazar profili sayfası ekleme

Yöntem 1. WP Kullanıcı Yöneticisi ile WordPress’e Özel Yazar Profili Sayfası Ekleme

Bu yöntem tüm kullanıcılar için önerilir. Kurulumu kolaydır ve daha fazla özelliğe sahiptir.

Yapmanız gereken ilk şey, WP Kullanıcı Yöneticisi eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir Kullanıcılar »WPUM Ayarları eklenti ayarlarını yapılandırma sayfası.

WP Kullanıcı Yöneticisi ayarları sayfası

Eklenti, otomatik olarak özel giriş, özel kullanıcı kaydı, şifremi unuttum, hesap ve profil sayfaları olarak kullanılacak farklı sayfalar oluşturur.

WP User Manager güçlü bir eklentidir ve birçok seçenekle birlikte gelir. Bunları dikkatlice incelemeniz ve kullanmak istemediğiniz özellikleri kapatmanız gerekir.

Ardından, kullanıcı profili ayarlarını yapmak için “Profiller” sekmesini tıklamanız gerekir.

Kullanıcı profili sayfası ayarları

Burada konuklar için profil sayfası seçeneğini etkinleştirebilirsiniz, yani herkes kullanıcı profillerini görebilir. Ayrıca üyelerin birbirlerinin profillerini görüntülemesine de izin verebilirsiniz. Bu seçeneğin işaretini kaldırırsanız, kullanıcılar yalnızca kendi profil sayfalarını görüntüleyebilir.

Ayrıca, kullanıcıların özel profil fotoğrafı yüklemesine ve son makalelerinin yanı sıra profil sayfalarındaki yorumları görüntülemesine de izin verebilirsiniz..

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Ardından, yazar profili sayfaları için SEO dostu URL’ler veya kalıcı bağlantılar seçmeniz gerekir. Bunu ziyaret ederek yapabilirsiniz Ayarlar »Kalıcı Bağlantılar sayfasına gidin ve “Kullanıcı profili kalıcı bağlantı tabanı” bölümüne gidin.

Kullanıcı profili sayfaları için bir URL yapısı seçin

Eklenti, URL’de kullanıcı kimliği, kullanıcı adı veya takma ad kullanmanızı sağlar. Hem takma ad hem de kullanıcı adı, kullanıcı kimliğinden daha SEO dostu seçeneklerdir. Bunlardan birini seçmek için tıklayın ve ardından kalıcı bağlantı ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın.

Özel yazar profil sayfalarınız neredeyse hazır. Artık kullanıcıların profil sayfalarını web sitenizde kolayca bulmasına izin vermemiz gerekiyor.

Başını aşmak Görünüm »Widget’lar sayfasına gidin ve kenar çubuğuna [WPUM] Giriş Formu widget’ını ekleyin.

Kenar çubuğuna kullanıcı girişi ve profil bağlantısı widget'ı ekleme

Artık yazar profili sayfasını iş başında görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Giriş yapmış bir kullanıcı olarak, kenar çubuğu widget’ında kendi hesap bilgilerinizi göreceksiniz. Kullanıcı adını tıkladığınızda yazar profil sayfanıza yönlendirilirsiniz.

Yazar profil sayfası

Kenar çubuğu widget’ı, çıkış yapan kullanıcılara bir giriş formu gösterecektir. Kullanıcıların web sitenize kaydolmasına izin verirseniz, formda kaydolmak için bir bağlantı da bulunur.

Eklenti ayrıca web sitenizdeki yazar bağlantılarını değiştirir ve bunları varsayılan yazarın arşiv sayfaları yerine yazar profili sayfasına yönlendirir.

Yazar Profil Sayfalarının Görünümünü Değiştirme

Yalnızca renkleri veya kenarlıkları değiştirmek istiyorsanız, bunu özel CSS ekleyerek yapabilirsiniz.

Ancak, öğelerin düzenini ve sırasını değiştirmek istiyorsanız, eklentinin şablon dosyalarını düzenlemeniz gerekir. WP Kullanıcı Yöneticisi özel şablon desteği ile birlikte gelir, yani eklentinin kullanması için mevcut temanızın içinde kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Öncelikle bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanmanız ve / wp-content / plugins / wp-user-manager / templates / klasörüne gitmeniz gerekir. Orada gördüğünüz tüm dosyaları bilgisayarınıza indirin.

Ardından, geçerli tema klasörünüze gitmeniz ve içinde yeni bir “wpum” klasörü oluşturmanız gerekir. Şimdi daha önce indirdiğiniz dosyaları wpum klasörüne yükleyin.

Artık profil sayfalarınızın görünümünü gerektiği gibi özelleştirmek için bu dosyaları düzenleyebilirsiniz.

Yöntem 2. Temanızda Manuel Olarak Özel Yazar Profili Sayfası Oluşturma

Bu yöntem, WordPress temanızı veya alt tema dosyalarınızı düzenlemenizi gerektirir. Bunu daha önce yapmadıysanız, lütfen WordPress’e kod kopyalama ve yapıştırma ile ilgili kılavuzumuza bakın.

İlk olarak, bir FTP istemcisi kullanarak web sitenize bağlanmanız ve / wp-content / themes / geçerli temanız / klasörüne gitmeniz gerekir.

Geçerli tema klasörünüzün içinde bir author.php dosyası oluşturmanız gerekir. Bundan sonra, archive.php dosyasının içeriğini kopyalayıp yeni author.php şablonunuza yapıştırmanız gerekir.

Temanızın zaten bir author.php dosyası varsa, bunu da düzenleyebilirsiniz.

Buradaki amacınız yazarın profil bilgilerini almak ve daha sonra görüntülemek. Düzenlemeye nereden başlamak istediğinize karar vermeniz gerekecektir. Genellikle, get_header (); ve get_sidebar () satırları.

<?php
// Geçerli Yazar Değişkenini Ayarla $ curauth
$ curauth = (isset ($ _ GET [‘yazar_adı’]))? get_user_by (‘slug’, $ yazar_adı): get_userdata (intval ($ yazar));
?>

Hakkında: <?php echo $ curauth->Takma ad; ?>

<?php echo get_avatar ($ curauth->kullanıcı_e-postası, ’90 ‘); ?>

İnternet sitesi: user_url; ?>"><?php echo $ curauth->user_url; ?>
Bio: <?php echo $ curauth->Kullanıcı açıklaması; ?>

Gönderen: <?php echo $ curauth->Takma ad; ?>:

<?php if (have_posts ()): ise (have_posts ()): the_post (); ?>

" rel ="yer imi" başlıktaki ="Kalıcı Bağlantı: <?php the_title (); ?>">
<?php the_title (); ?>

Yayınlanan: <?php the_time (‘d M Y’); ?>

<?php the_excerpt (); ?>

<?php endwhile;

// Önceki / sonraki sayfada gezinme.
the_posts_pagination ();

Başka: ?>

<?php _e (‘Bu yazarın gönderisi yok.’); ?>

<?php endif; ?>

Bu kod, sayfanın üstüne bir yazar profil kartı ekler ve ardından yazarın son yayınlarını görüntüler.

Bu kodu ihtiyacınız olduğu kadar özelleştirmekten çekinmeyin. Web sitenize ek kullanıcı profili alanları ekleyebilir, yazarın Twitter ve Facebook profil bağlantılarını ekleyebilir, yayınlar için öne çıkan resimleri görüntüleyebilirsiniz vb..

Yazar profil kartınıza iyi bir görünüm vermek için bazı örnek CSS’ler. Temanıza özel CSS olarak ekleyebilir ve ardından tema renklerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

.yazar-profil-kartı {
arka plan: #eee;
kenarlık: 1 piksel katı #ccc;
dolgu: 20 piksel;
kenar boşluğu: 20 piksel;
}
.yazar-fotoğraf {
şamandıra: sol;
metin hizalama: sola;
dolgu: 5 piksel;
}

Demo web sitemizde şöyle görünüyordu:

WordPress'te özel bir yazar profili sayfası

Bu makalenin, WordPress sitenize nasıl özel bir yazar profili sayfası ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca yeni başlayanlar için nihai adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me