WordPress Yayınlarından Yazar Adını Kaldırma (2 Kolay Yol)

Yazar adını WordPress blog yayınlarınızdan kaldırmak istiyor musunuz? Normalde, blog gönderilerinin yazar adını tarih ve kategori gibi diğer meta verilerle göstermesi gerekir.


Ancak, bazı blog sahipleri blog yazılarının yanında yazar adını görüntülemek istemeyebilir.

Varsayılan olarak, WordPress’in yazar adını kaldırma seçeneği yoktur ve bir yayını yayınlamak için bir yazar seçmelisiniz.

Bu makalede, yazar adını WordPress yayınlarınızdan kolayca kaldırmanın iki yolunu göstereceğiz. Ayrıca her bir yaklaşımın artılarını ve eksilerini tartışacağız.

WordPress yayınlarından yazar adını kaldırın

Neden Yazar Adını Kaldırmak İstersiniz??

Yazar adı, varsayılan olarak WordPress yayınlarınıza eklenen önemli bir meta veri türüdür. Okuyucularınızın blogunuzda içerik oluşturan yazarlar hakkında bilgi edinmesini sağlar.

Ancak, yazar adını gizlemek isteyebileceğiniz zamanlar vardır.

Örneğin: ekibinizdeki birden fazla personel her blog yayınında işbirliği yapıyorsa, iş için tek bir personele kredi vermek haksız görünebilir.

Başka bir senaryoda, zaman zaman makale yazan birkaç katılımcı / serbest yazar olabilir, ancak blogunuz için tutarlı bir stil ve ses tutmak istersiniz..

Bununla birlikte, birden çok yazarın arka planda çalışmasına izin verirken yazar adını WordPress yayınlarından kolayca kaldırmaya yönelik çözümlere bakalım.

Yöntem 1: Yazar Adını WordPress Gönderilerinden El İle Kaldırma

WordPress temanız, blog yayınlarınızda yazar adının ne zaman ve nasıl görüntüleneceğine karar verir. Temalar bunu yapmak için birden fazla yaklaşım kullanır, bu da bir eklentinin yazar adlarını kaldırmak için genel bir çözüm sağlamasını zorlaştırır.

Temanızın yazar adını görüntülemesini önlemek için bazı kodları düzenlemeniz gerekir. Kod düzenlemekten rahatsızsanız, bunun yerine ikinci yöntemi deneyin.

İlk yöntem WordPress tema dosyalarını düzenlemenizi gerektirir. Bunu daha önce yapmadıysanız, lütfen kodu WordPress’e kopyalayıp yapıştırmayla ilgili kılavuzumuza göz atın..

Not: Herhangi bir değişiklik yapmadan önce temanızın veya alt temanızın yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Bir şeyler ters giderse, bu değişiklikleri kolayca geri almanıza yardımcı olur.

WordPress temaları, yazar adını görüntülemek için farklı kod varyasyonları kullanır. Tema dosyalarınızda yazarın adını göstermekten sorumlu kodu bulmanız ve silmeniz gerekir.

Bu kodu bulmak için en yaygın konumlar single.php, content.php, archive.php ve index.php dosyalarıdır.

Çoğu durumda, yazar adını veren kodu bulamazsınız. Bunun yerine, function.php dosyasında veya template-tags.php dosyasında tanımlanan bir şablon etiketi bulacaksınız.

Örneğin, varsayılan Yirmi On dokuz tema, yazar adını görüntülemek için twentynineteen_posted_by işlevini kullanır. Bu işlev template-tags.php dosyasında tanımlanır ve aşağıdaki kodu kullanır:

işlev twentynineteen_posted_by () {
printf (
/ * çevirmenleri: 1: SVG simgesi. 2: yazar sonrası, sadece ekran okuyucuları tarafından görülebilir. 3: yazar bağlantısı. * /
‘% 1 $ s,% 2 $ s% 4 $ s’,
twentynineteen_get_icon_svg (‘kişi’, 16),
__ (‘Gönderen’, ‘twentynineteen’),
esc_url (get_author_posts_url (get_the_author_meta (‘ID’))),
esc_html (get_the_author ())
);
}
endif;

Yazar adını veren kodu bulduktan sonra silmeniz gerekir.

Örneğin, kodu yukarıdaki koddaki ikinci satırdan dokuzuncu satıra silmeniz gerekir. Bundan sonra, kalan kod aşağıdaki gibi görünecektir.

işlev twentynineteen_posted_by () {
}
endif;

Yazar adı kodunu sildikten sonra değişikliklerinizi kaydetmeyi unutmayın. Ardından, dosyaları web sitenize geri yükleyin.

Artık değişikliklerinizi görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz:

WordPress Post Demosunda Yazar Adı Kaldırıldı

Bu yöntem tüm yazılarınızdaki yazar adını gizler; ancak yazar arşiv sayfaları olduğu gibi kalır. Yazar arşiv sayfası, WordPress’in belirli bir kullanıcı tarafından yazılan tüm makalelerin bir listesini oluşturduğu yerdir..

Yazar arşiv sayfasını aşağıdaki gibi bir URL’de bulabilirsiniz:

https://example.com/author/samsmith/

Bu URL, arama motorları tarafından bulunabilir, yani bu sayfalara trafik çekebileceğiniz anlamına gelir.

Yoast SEO eklentisini kullanarak yazar arşivlerini kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra, SEO »Arama Görünümü kontrol panelinizi ve ardından ‘Arşivler’ sekmesini tıklayın.

Artık yazar arşiv ayarlarını görebilirsiniz. Sitenizdeki Yazar Arşivleri geçişini değiştirebilir ve yazar arşivlerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Yoast SEO Yazar Arşivi Ayarları

Bunu yaptığınızda yazar arşivleri devre dışı bırakılır ve Yoast SEO eklentisi tarafından oluşturulan author-sitemap.xml dosyası gizlenir.

Yöntem 2: WordPress Yazılarını Yayınlamak için Genel Yazar Adı Oluşturma

Bu yöntem yazar adını kaldırmaz, ancak geçici çözüm olarak kullanılabilir.

Genel bir yazar adı oluşturacak ve bunu geçmiş ve gelecekteki tüm makaleleriniz için kullanacaksınız. Her bir yayını yayınlamadan önce yazar adını değiştirmeniz gerekir.

Not: Bu yöntem geri döndürülemez. Bunu yapar ve geri dönmek isterseniz, her bir yayını düzenlemeniz ve orijinal yazara manuel olarak atamanız gerekir..

Olduğu söyleniyor, başlayalım.

Öncelikle WordPress sitenize yeni bir yazar ekleyin ve ona editöryal ekibi gibi genel bir kullanıcı adı verin.

Yeni Kullanıcı Ekle

Sonra, ziyaret etmelisin Kullanıcılar »Tüm Kullanıcılar sayfasına gidin ve yeni eklediğiniz kullanıcı adının altındaki “Düzenle” bağlantısını tıklayın.

Kullanıcıyı düzenle

Kullanıcı profili ekranında, ‘Takma ad’ seçeneğine gidin ve görüntülenmesini istediğiniz adı girin (örneğin, Yazım Ekibi).

Bundan sonra, name Adı genel olarak farklı göster ’seçeneğinin yanındaki açılır menüyü tıklayın ve az önce girdiğiniz takma adı seçin.

Görünen adı seçin

Ayrıca genel bir biyografi ekleyebilir ve hatta bu kullanıcı hesabı için bir gravatar oluşturabilirsiniz.

Şimdi git Yazılar »Tüm Yazılar tıklayın ve üstteki ekran seçenekleri menüsünü tıklayın. Görüntülenecek öğe sayısı için 999 girin.

Tüm yayınları ekranda göster

Bu, çok sayıda gönderi için yazar adını hızlı bir şekilde düzenlemenizi ve değiştirmenizi sağlar.

Onay kutusunu kullanarak tüm yayınları seçmeniz ve ardından toplu işlemler açılır menüsünde düzenle’yi seçmeniz gerekir. Bundan sonra devam etmek için “Uygula” düğmesini tıklayın.

Toplu düzenleme için tüm yayınları seç

WordPress şimdi size toplu düzenleme seçeneklerini gösterecek. Yazarı, daha önce eklediğiniz genel yazar adıyla değiştirmeniz ve ardından Güncelle düğmesini tıklamanız gerekir..

Toplu değişiklik yazar adı

WordPress şimdi seçilen tüm yayınları güncelleyecek ve yazar adını değiştirecektir. Unutmayın, bu işlem WordPress barındırmanızın ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

999’dan fazla gönderiniz varsa, sayfa 2’ye gitmeniz ve işlemi tekrarlamanız gerekir..

Bu kadar. Artık eylemde görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz..

Yazar Adı Olarak Editoryal Ekip

Bizim önerimiz

Kodlama yöntemini kullanarak yazar adının kaldırılması işi yapar, ancak en iyi çözüm değildir. Örneğin, bir alt tema kullanmıyorsanız, tema güncellemesi değişikliklerinizi geçersiz kılar.

Bu nedenle genel bir yazar adı oluşturmak için ikinci yöntemi öneriyoruz.

Bunu yapmak, yerleşik WordPress işlevini kullanmanızı sağlar ve herhangi bir kodu düzenlemenizi gerektirmez. Yazar adını veya arşivlerini kaldırmaz, ancak genel yapar. Ayrıca, sitenizde yazarlığın tutarlılığını sağlamaya yardımcı olur.

Kodlama konusunda iyiyseniz, her iki yaklaşımın bir kombinasyonunu da kullanabilirsiniz. Tüm blog yazılarınızı yayınlamak için genel bir yazar adı ve ardından WordPress alt temasında sabit kodlu yazar profili oluşturabilirsiniz.

WPBeginner’da benzer bir yaklaşım kullanıyoruz. Şu anda okuduğunuz bu blog da dahil olmak üzere tüm blog yayınlarının ‘Editoryal Personel’i yazar olarak görebilirsiniz.

WPBeginner Makalesinde Genel Yazar Adı

Ayrıca makalenin altındaki yazar bilgi kutusunda da görebilirsiniz..

WPBeginner Makale Genel Yazar Bilgi Kutusu

Bunun gibi bir yazar bilgi kutusu eklemek istiyorsanız, en iyi ücretsiz yazar biyo kutusu eklentilerine bir göz atın.

Bu makalenin, yazar adının WordPress yayınlarından nasıl kaldırılacağını öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Web sitenizden para kazanmanın 30 etkili yolu listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map