Co, dlaczego i jak formaty wpisów w WordPress 3.1

Formaty postów to jedna z ekscytujących funkcji dostępnych w WordPress 3.1. Ale większość początkujących nie ma pojęcia, jakie są formaty wpisów, dlaczego powinny być dla ciebie ważne i jak możesz skorzystać z tej niesamowitej funkcji. Po przejrzeniu alfa wersji WordPress 3.1 postanowiliśmy wyjaśnić, co, dlaczego i jak ma funkcja formatowania postów w WordPress 3.1.


Jakie są formaty wpisów?

Formaty postów to meta informacje, które mogą być używane przez motywy w celu dostosowania prezentacji posta. Ok, teraz w zwykłym angielskim formacie postu są metodą stylizacji określonego postu. Korzystając z tej funkcji, możesz określić „format” wyświetlania określonego postu. Ta funkcja rozszerza aspekt mikroblogowania w WordPress, ponieważ teraz możesz mieć filmy, linki, obrazy, audio, cytaty, statusy itp. W jednym miejscu, a najlepsze jest to, że będą odpowiednio stylizowane.

Przykłady użycia

Przyjrzyjmy się oficjalnemu blogowi „Digging into WordPress”. Mają dwa rodzaje stylów postów na stronie głównej. Jeden to kompletny post, który wyświetla fragment, tak jak każdy inny blog. Ale ciekawe jest to, że mają określony styl posta, który jest zewnętrznym linkiem do innych postów na blogu, które uważają za przydatne dla czytelników.

Zagłębianie się w WordPress Przykład użycia formatów postów

Blogowanie polega na dzieleniu się zasobami i często zdarza się, że bloger chce po prostu połączyć się z zasobem zewnętrznym, ponieważ uważa, że ​​jest to przydatne dla ich czytelników. Główny problem, z którym się borykają, polega na tym, że muszą napisać nowy post, aby po prostu powiedzieć czytelnikom, aby przejść do innej witryny. Powoduje to zamieszanie dla użytkownika końcowego, ponieważ nie wie on, jaki to typ postu. Często użytkownik musi kliknąć pełny widok postu, aby dowiedzieć się, że autor chce, aby zobaczył zewnętrzny link. Chociaż istnieją takie sztuczki, które pozwalają na linkowanie do zewnętrznych linków z tytułów postów, ten problem z formatem postów naprawi to wszystko. Projektanci motywów mogą stylizować „formaty linków”, które mają być wyświetlane w inny sposób, jak Jeff Starr do Digging to WordPress.

Siła tej funkcji jest zbyt duża, by ją opisać. Ponieważ teraz możesz pisać krótkie posty o statusie, tak jak na Twitterze, i stylizować go inaczej, bez zbytniego nakładu pracy. Jeśli znalazłeś ofertę, którą lubisz, możesz ją udostępnić i wyróżnić jednym kliknięciem. Najważniejsze jest to, że funkcja „formatów postów” sprawi, że WordPress będzie pełniejszą platformą blogową.

Dlaczego chcesz używać formatów postów?

Formaty wpisów zastępują potrzebę używania kategorii w celu osiągnięcia podobnych funkcji stylizacji. Do tej pory programiści włamywali się do kategorii WordPress, aby osiągnąć ten efekt, co ostatecznie tworzyło mnóstwo bałaganu i zamieszania dla nowych blogerów. Korzystanie z formatów postów nie tylko zmniejszy bałagan w kategoriach kategorii, ale sprawi, że Twój blog będzie przenośny między motywami obsługującymi te formaty.

Dzięki temu Twój blog będzie bardziej przyjazny dla czytelników, ponieważ użytkownik będzie wiedział dokładnie, jakiego rodzaju posty ogląda. Ponadto sprawi, że Twój blog będzie bardziej żywy, ponieważ będziesz mieć inny styl postów na stronie bloga. W tej chwili większość postów na blogu wygląda bardzo nudno, ponieważ wszystkie posty wyglądają podobnie. Formaty postów wypełnią bardzo potrzebną pustkę w witrynach obsługiwanych przez WordPress.

Jak dodawać i używać formatów postów w WordPress 3.1

Podobnie jak miniatury postów, menu, niestandardowe tła i niestandardowe nagłówki, formaty wpisów będą również funkcją aktywowaną motywem. Oznacza to, że ta funkcja będzie dostępna tylko wtedy, gdy Twój motyw jest zgodny.

Ostrzeżenie: Aby postępować zgodnie z tym samouczkiem, musisz dobrze rozumieć HTML, CSS i funkcje pętli WordPress.

Aby aktywować „formaty postów” w WordPress 3.1, musisz otworzyć plik functions.php swojego motywu i wkleić następujący kod:

add_theme_support („post-formaty”, tablica („na bok”, „galeria”));

Uwaga: na bok i galeria to nie jedyne dostępne formaty postów. Dostępna lista formatów postów to:

 • na bok – zazwyczaj stylizowany bez tytułu. Podobne do aktualizacji statusu na Facebooku.
 • czat – transkrypcja czatu.
 • galeria – galeria zdjęć.
 • link – link do innej strony.
 • image – Pojedynczy obraz.
 • cytat – cytat.
 • status – Krótka aktualizacja statusu, zwykle ograniczona do 140 znaków. Podobne do aktualizacji statusu na Twitterze.
 • wideo – pojedynczy film.

Pełna lista formatów postów znajduje się w Kodeksie WordPress.

Po dodaniu tego kodu zobaczysz nowe pole w panelu zapisu postów w prawej kolumnie, w której znajduje się publikacja.

Opcja formatu postu w panelu Post Write

Po napisaniu posta możesz zmienić format i kliknąć „opublikuj”. Umożliwi to wyświetlenie posta we wstępnie stylizowanym formacie.

Ale czekaj, nie określiliśmy jeszcze tych wstępnie sformatowanych formatów wpisów w dowolnym miejscu naszego motywu. Tak więc teraz, nawet jeśli wybierzesz format w panelu postów WordPress, nie zrobi to różnicy, ponieważ Twój motyw nie wie, jak go wyświetlić. W tym celu będziemy musieli edytować naszą pętlę postów.

Będziemy wykorzystywać tag warunkowy: has_post_format ()

if (has_post_format (‘aside’)) {
// kod do wyświetlenia tutaj postu w formacie na bok
} else if (has_post_format (‘gallery’)) {
// rzeczy do wyświetlenia posta w formacie galerii tutaj
} else if (has_post_format (‘link’)) {
// rzeczy do wyświetlenia posta w formacie linku tutaj
} else {
// kod wyświetlający tutaj normalny format postu
}

Teraz na co czekasz? Zacznij przygotowywać się na tę niesamowitą funkcję. Możemy sobie tylko wyobrazić, że WordPress jest coraz częściej wykorzystywany jako platforma do mikroblogowania z nowymi motywami, które pojawią się przy użyciu tej funkcji.

s:

Formaty postów Kodeksu WordPress
Typy i formaty postów oraz taksonomie, O rany!
Formaty postów a niestandardowe typy postów

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map