Jak usunąć pasek boczny w WordPress

Czy chcesz usunąć pasek boczny z witryny WordPress? Pasek boczny to obszar gotowy na widżety w motywie WordPress. Często pojawia się po prawej lub lewej stronie lub pod obszarem zawartości na każdej stronie. W tym artykule pokażemy, jak łatwo usunąć pasek boczny w WordPress.


Jak usunąć pasek boczny w WordPress

Dlaczego warto usunąć pasek boczny w WordPress?

Większość darmowych i płatnych motywów WordPress ma wiele pasków bocznych lub obszarów gotowych dla widgetów.

Paski boczne w WordPressie służą do wyświetlania elementów, które nie są częścią postu ani treści strony. Zazwyczaj są to linki do różnych obszarów witryny, reklam, formularzy rejestracji list e-mail, profili w mediach społecznościowych itp. Te elementy można łatwo dodać do paska bocznego motywu za pomocą widżetów WordPress.

Pasek boczny w witrynie obsługiwanej przez WordPress

W większości motywów WordPress pasek boczny wygląda inaczej, gdy użytkownik przegląda Twoją witrynę z urządzenia mobilnego. Ze względu na zmniejszoną szerokość ekranu paski boczne wyświetlane po prawej lub lewej stronie pulpitu są przenoszone na dół na ekranach urządzeń mobilnych.

Paski boczne są niezwykle pomocne i mogą pomóc w rozwoju firmy. Zobacz te sztuczki paska bocznego WordPress, aby uzyskać maksymalne wyniki.

Jednak niektórzy właściciele witryn uważają, że usunięcie paska bocznego poprawia komfort użytkowania. Jeśli chcesz usunąć pasek boczny z witryny WordPress, ten samouczek jest dla Ciebie.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Usuwanie pasków bocznych z dowolnego miejsca w WordPress

Ta metoda pozwala po prostu usunąć paski boczne z każdej strony i opublikować w witrynie WordPress. Wymaga edycji plików motywów WordPress. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat kopiowania i wklejania kodu w WordPress.

Najpierw musisz połączyć się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP, a następnie przejść do / wp-content / themes / your-current-theme / folder.

Motywy WordPress składają się z różnych szablonów, więc musisz edytować wszystkie szablony, w których wyświetlany jest pasek boczny.

Na przykład w typowym motywie WordPress może być konieczna edycja index.php, page.php, single.php, archive.php, home.php i tak dalej.

Otwórz plik szablonu, aby go edytować, a następnie zlokalizuj linię, która wygląda następująco:

<?php get_sidebar (); ?>

Jeśli Twój motyw zawiera wiele pasków bocznych, zobaczysz różne wystąpienia tego kodu z nazwą paska bocznego wewnątrz funkcji. Na przykład:

<?php get_sidebar (‘footer-widget-area’); ?>

Usuń wiersz reprezentujący pasek boczny, którego nie chcesz wyświetlać.

Teraz zapisz i prześlij plik z powrotem do swojej witryny. Powtórz proces dla wszystkich plików szablonów odpowiedzialnych za wyświetlanie różnych stron w Twojej witrynie.

Po zakończeniu możesz przejść do swojej witryny i zobaczyć ją w akcji.

Możesz zauważyć, że po zniknięciu pasków bocznych obszar zawartości nadal ma tę samą szerokość, pozostawiając obszar paska bocznego pusty.

Pusty obszar paska bocznego w motywie WordPress

To dlatego, że Twój motyw zdefiniował szerokość obszaru zawartości. Teraz, gdy pasek boczny zniknął, musisz dostosować szerokość obszaru zawartości, dodając niestandardowy CSS do motywu.

Najpierw musisz określić klasę CSS używaną przez twój motyw, aby zdefiniować szerokość obszaru zawartości. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia Inspect w przeglądarce.

Oto przykładowy CSS, którego użyliśmy na naszej stronie demo przy użyciu motywu Twenty Sixteen.

.obszar treści {
szerokość: 100%;
margines: 0px;
obramowanie: 0px;
wypełnienie: 0px;
}

.content-area .site {
margines: 0px;
}

Oto jak to wyglądało bez pasków bocznych:

Paski boczne usunięte z motywu WordPress

Usuwanie pasków bocznych z poszczególnych stron w WordPress

Możliwe, że chcesz usunąć paski boczne tylko na niektórych stronach, wyświetlając je w innych sekcjach witryny.

Na przykład wiele witryn wyświetla paski boczne na stronie bloga, ale nie na poszczególnych postach. Niektórzy wolą wyświetlać paski boczne wszędzie oprócz stron statycznych.

Rzućmy okiem na różne scenariusze i sposób usuwania pasków bocznych z różnych obszarów.

Usuwanie pasków bocznych ze strony statycznej w WordPress

Wiele motywów WordPress ma gotowe szablony stron o pełnej szerokości. Te szablony mogą być używane z dowolną statyczną stroną w WordPress i nie wyświetlają pasków bocznych po żadnej stronie treści.

Musisz tylko edytować stronę, na której chcesz usunąć pasek boczny, a następnie wybrać szablon o pełnej szerokości w obszarze metatagów „Atrybuty strony”.

Szablon strony o pełnej szerokości bez pasków bocznych

Jeśli nie widzisz opcji wyboru szablonu, oznacza to, że Twój motyw nie zawiera szablonu strony o pełnej szerokości.

W takim przypadku musisz ręcznie utworzyć szablon strony o pełnej szerokości. Otwórz zwykły edytor tekstu, taki jak Notatnik, i wklej następujący kod do pustego pliku:

<?php
/ *
*
Nazwa szablonu: Pełna szerokość
* /
get_header (); ?>

Teraz zapisz ten plik jako full-width.php na pulpicie.

Połącz się z witryną WordPress za pomocą klienta FTP, a następnie przejdź do folderu / wp-content / themes / your-current-theme /. Edytuj plik o nazwie page.php i skopiuj wszystko, co pojawi się po nim <?php get_header (); ?> linia.

Teraz wklej ten kod do pliku full-width.php. Następnie musisz zlokalizować i usunąć linię, która wygląda następująco:

<?php get_sidebar (); ?>

Zapisz zmiany i prześlij plik full-width.php do bieżącego folderu motywów.

Możesz teraz edytować dowolną stronę w witrynie WordPress, a będziesz mógł wybrać szablon swojej strony o pełnej szerokości.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia szablonu strony o pełnej szerokości w WordPress.

Usuń pasek boczny ze strony postów na blogu w WordPress

WordPress umożliwia korzystanie ze statycznej strony głównej i osobnej strony dla postów na blogu. Zwykle większość motywów WordPress wyświetla paski boczne na stronie postów na blogu.

Jeśli nie chcesz wyświetlać pasków bocznych na stronie postów na blogu, musisz przejść do Ustawienia »Czytanie strona. Zwróć uwagę na nazwę strony, której używasz jako strony z blogami.

Znajdź swoją stronę na blogu WordPress

Teraz idź do Strony »Wszystkie strony i edytuj stronę używaną do wyświetlania postów na blogu. W sekcji atrybutu strony wybierz szablon o pełnej szerokości, a następnie zapisz zmiany.

Szablon strony o pełnej szerokości bez pasków bocznych

Jeśli nie widzisz opcji szablonu o pełnej szerokości, musisz ręcznie utworzyć szablon o pełnej szerokości. Szczegółowe instrukcje znajdują się w poprzedniej sekcji tego artykułu.

Usuń pasek boczny z pojedynczego postu w WordPress

Jeśli chcesz usunąć pasek boczny z niektórych pojedynczych postów, możesz utworzyć niestandardowy szablon pojedynczego postu.

WordPress 4.7 posiada wbudowaną obsługę szablonów postów. Musisz wykonać czynności opisane w naszym przewodniku, jak tworzyć niestandardowe szablony pojedynczych postów w WordPress.

W niestandardowym szablonie pojedynczego wpisu wystarczy usunąć część kodu paska bocznego.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak łatwo usunąć pasek boczny z motywów WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zwiększyć szybkość i wydajność WordPressa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map