Jak znaleźć motyw WordPress, którego używa strona

Czy kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jakiego motywu WordPress używa strona internetowa? Często otrzymujemy e-maile od czytelników z prośbą o pomoc w znalezieniu dokładnego motywu używanego przez określoną stronę internetową. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dowiedzieć się, jakiego motywu WordPress używa konkretna strona internetowa.


Z jakiego motywu korzysta strona internetowa?

Kiedy zaczynasz nową stronę internetową, wybór odpowiedniego motywu jest bardzo ważną decyzją.

Często masz pomysły i inspiracje, które widziałeś na innych stronach internetowych. W niektórych przypadkach możesz chcieć, aby Twoja witryna miała prawie taki sam układ i funkcje, jak inna witryna, którą widziałeś w Internecie.

Może to być szczególnie możliwe, jeśli strona korzysta z tysięcy bezpłatnych i płatnych motywów WordPress dostępnych na rynku.

I na szczęście dość łatwo jest ustalić, jakiego motywu WordPress używa strona internetowa.

Film instruktażowy

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli film Ci się nie podoba lub potrzebujesz więcej instrukcji, czytaj dalej.

Metoda 1. Znajdź motyw WordPress używany przez stronę internetową z IsItWP

Jednym z najłatwiejszych sposobów wykrycia motywu WordPress używanego przez stronę internetową jest IsItWP. Jest to narzędzie online, które umożliwia wyszukiwanie wtyczek i motywów używanych przez witrynę WordPress.

Najpierw musisz odwiedzić witrynę IsItWP i wprowadzić adres URL witryny, którą chcesz sprawdzić.

Wyszukiwanie strony internetowej na IsItWP

IsItWP najpierw sprawdzi, czy strona korzysta z WordPress. Jeśli jest to strona internetowa oparta na WordPress, IsItWP sprawdzi, jakiego motywu WordPress używa strona. Spróbuje również wykryć wtyczki WordPress używane przez stronę internetową.

Następnie pokaże wyniki z dodatkowymi szczegółami na temat wtyczek i motywu używanego przez stronę internetową.

Motyw WordPress i szczegóły wtyczki

IsItWP może nie być w stanie zaoferować szczegółowych informacji na temat niestandardowego motywu WordPress lub motywu potomnego.

Wyświetli jednak nazwę motywu, dzięki czemu możesz google sprawdzić, czy jest dostępny do pobrania.

Metoda 2. Ręcznie wykryj motyw WordPress używany przez stronę internetową

Czasami właściciele witryn zmieniają nazwę motywu WordPress. To zatrzymuje narzędzia, takie jak IsItWP, w celu wykrycia używanego motywu WordPress.

Jednak w kodzie wciąż może znajdować się wiele wskazówek, które można wykryć i znaleźć używaną przez siebie motyw WordPress.

Zacznijmy.

Każdy motyw WordPress musi mieć plik style.css. Ten plik zawiera nagłówek motywu, który informuje WordPress nazwę motywu, autora motywu, URI, wersję itp. Zawiera także style CSS używane przez motyw.

Aby zlokalizować ten plik, najpierw musisz odwiedzić stronę internetową. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu ekranu i wybierz z menu opcję „Wyświetl źródło strony”.

Wyświetl źródło strony w witrynie WordPress

Spowoduje to otwarcie kodu źródłowego strony, którą przeglądasz w nowej karcie przeglądarki. Teraz musisz znaleźć wiersz w kodzie źródłowym, który wygląda mniej więcej tak:

Możesz kliknąć adres URL w tym wierszu, aby otworzyć plik style.css.

Na górze pliku style.css zobaczysz blok nagłówka motywu, który zawiera informacje o motywie używanym przez stronę internetową. Zazwyczaj wyglądałoby to tak:

Nazwa motywu: nazwa motywu
URI motywu: https://example.com
Autor: ThemeAuthorName
Identyfikator URI autora: https://example.com
Opis: My Theme to elastyczny motyw WordPress przeznaczony dla stron portfolio
Wersja: 1.1.47
Licencja: GNU General Public License v2 lub nowsza
Identyfikator URI licencji: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Domena tekstowa: hestia
Tagi: blog, niestandardowe logo, portfolio, e-commerce, obsługa języka rtl, post-formaty, układ siatki, jedna kolumna, dwie kolumny, niestandardowe tło, niestandardowe kolory, niestandardowy nagłówek menu, wyróżniony obraz-nagłówek, wyróżniony-obraz, elastyczny nagłówek, szablon o pełnej szerokości, przyklejony, opcje-tematyczne, komentarze wątkowe, gotowe do tłumaczenia

Możesz tutaj znaleźć adres URL motywu lub adres URL autora motywu, który doprowadzi Cię do motywu używanego przez witrynę.

Znalezienie motywu nadrzędnego

Wiele witryn WordPress używa motywów potomnych do dostosowywania swoich stron internetowych. W takim przypadku nagłówek motywu będzie zawierał informacje o używanym motywie nadrzędnym.

*
Nazwa motywu: motyw My Child
Opis: Tylko motyw podrzędny
Autor: Peter Smith
Adres URL autora: wpisz tutaj blog autora lub URL strony
Szablon: hestia
Wersja: 1.0
Licencja: GNU General Public License v2 lub nowsza
Identyfikator URI licencji: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Domena tekstowa: motyw mojego dziecka
* /

W powyższym przykładzie ten blok nagłówka ma dodatkowy parametr „Szablon” w bloku nagłówka motywu. Ten szablon jest motywem nadrzędnym używanym przez tę witrynę.

Możesz także znaleźć motyw nadrzędny, przeglądając kod źródłowy witryny. Tam znajdziesz inny plik style.css załadowany z innego motywu. Ten inny plik style.css jest arkuszem stylów motywu nadrzędnego, a kliknięcie go powie Ci, jakiego motywu nadrzędnego używa strona.

To wszystko na razie, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak znaleźć motyw WordPress w witrynie. Możesz także zobaczyć naszą ostateczną listę najbardziej poszukiwanych wskazówek, sztuczek i hacków WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me