Wybór idealnego motywu WordPress – 9 rzeczy, które powinieneś rozważyć

Większość początkujących czuje się przytłoczona, jeśli chodzi o wybór motywu dla swojej witryny WordPress. Istnieją tysiące bezpłatnych i płatnych opcji. Każdy motyw wygląda lepiej niż drugi. Jak wybrać najlepszy motyw dla WordPress? W tym artykule podzielimy się 9 rzeczami, które powinieneś rozważyć, abyś mógł wybrać najlepszy motyw WordPress dla swojej witryny.


Wybór idealnego motywu dla strony WordPress

Dlaczego powinieneś być ostrożny przy wyborze motywu WordPress?

WordPress służy do tworzenia wszelkiego rodzaju stron internetowych. Dlatego każdy motyw przeznaczony jest na inny rynek.

Twój motyw WordPress powinien uzupełniać zawartość Twojej witryny. Na przykład, jeśli zaczynasz blog na temat polityki lub spraw społecznych, potrzebujesz motywu, który poprawi czytelność.

Czytelność

Wiele motywów WordPress ma mnóstwo opcji dostosowywania. Jeśli nie zostaną poprawnie zakodowane, opcje te mogą utrudnić zmianę motywów lub użycie innych wtyczek WordPress. Zostaniesz zablokowany na ten motyw lub będziesz musiał zapłacić programistom za pomoc w zmianie.

Z drugiej strony niektóre motywy WordPress, które wyglądają naprawdę świetnie, mogą naprawdę sprawić, że twoja strona będzie niesamowicie wolna. Nikt nie lubi powolnych witryn, szczególnie Google, który woli pozycjonować szybsze witryny wyżej.

Twój motyw jest obliczem witryny WordPress i odgrywa ważną rolę w postrzeganiu go przez użytkowników i wyszukiwarki.

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie: „Wszystko, co się świeci, nie jest złotem”.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na kroki, które możesz podjąć, aby upewnić się, że wybierzesz najlepszy motyw dla swojej witryny WordPress.

1. Dąż do prostoty

Prostota jest najlepszą regułą w projektowaniu

Wiele motywów WordPress ma wiele kolorów, skomplikowanych układów, efektownych animacji itp. Czasami możesz potrzebować tych rzeczy, ale w większości przypadków tak naprawdę nie potrzebujesz.

Prostota jest szczytem wyrafinowania.
~ Leonardo da Vinci

Poszukaj motywu, który ma układ, który pomaga w osiągnięciu celu. Musi wyglądać dobrze, ale bez uszczerbku dla użyteczności i prostoty.

Upewnij się, że styl prezentacji motywu nie jest zbyt skomplikowany. Celem projektowania stron internetowych jest pomoc użytkownikom w znalezieniu potrzebnych informacji oraz pomoc właścicielom witryn w osiągnięciu ich celów w tym samym czasie.

Jeśli motyw wygląda świetnie, ale nie pomaga w zdobywaniu nowych firm lub subskrybentów, to nie jest dobrym motywem. Nie jest to również dobry motyw, gdy użytkownicy naprawdę nie mogą znaleźć Twojej witryny.

Spójrz na te 37 prostych motywów WordPress, aby uzyskać inspirację.

2. Reagowanie nie jest już opcjonalne

Wybierz responsywny motyw WordPress

Elastyczne motywy dostosowują swój układ do różnych rozmiarów ekranu i urządzeń.

Znaczna liczba ruchu w sieci generowana jest z urządzeń mobilnych i innych urządzeń przenośnych. W zależności od tematów witryny liczba ta może przekroczyć nawet 50% ruchu.

Google pokazuje najlepsze strony mobilne w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Bez względu na tematy i dane demograficzne witryny wszystkie witryny muszą być responsywne i gotowe na urządzenia mobilne.

Większość motywów WordPress jest już domyślnie responsywnych. Ale wciąż są sprzedawcy, którzy sprzedają układy o stałej szerokości, które wcale nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Upewnij się, że motyw, który wybierzesz dla swojej witryny, jest przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Testowanie motywu pod kątem gotowości mobilnej

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy motyw jest responsywny, jest zmiana rozmiaru ekranu przeglądarki. Podczas zmiany rozmiaru ekranu przeglądarki zauważysz, że układ motywu dostosuje się do szerokości ekranu.

W celu dokładniejszego przetestowania możesz skopiować adres URL strony demonstracyjnej motywu i wkleić go na stronie Google Friendly Friendly Test.

Testowanie elastycznego motywu pod kątem testu Google Mobile Friendly

Pamiętaj, że ten test pokaże pewne ostrzeżenia, niezależnie od tego, jak dobry jest temat. Zwróć uwagę na wszelkie czerwone flagi, takie jak tekst za mały, treść szersza niż ekran itp.

3. Kompatybilność przeglądarki

Testowanie zgodności z przeglądarką

Twoi użytkownicy będą używać różnych przeglądarek. Twój motyw może wyglądać idealnie w przeglądarce, której używasz, ale w innych przeglądarkach może być coś zepsutego.

Tutaj pojawia się kompatybilność z przeglądarkami. Większość twórców motywów WordPress rygorystycznie testuje swoje motywy za pomocą zaawansowanych narzędzi do testowania zgodności.

Mogą wyraźnie wspomnieć o tym na swojej stronie internetowej. Ale jeśli nie, zawsze możesz uruchomić podstawowe testy, aby sprawdzić motyw w różnych przeglądarkach, takich jak Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari itp..

Nie zapomnij również przetestować w różnych przeglądarkach na urządzeniach mobilnych.

4. Obsługiwane wtyczki

Obsługiwane wtyczki

Prawdziwa moc WordPressa zapewnia wtyczki WordPress. Te wtyczki umożliwiają Ci dowolną pracę z witryną WordPress.

Chociaż istnieje wiele wtyczek WordPress, niektóre z nich są niezbędnymi wtyczkami WordPress dla każdej strony internetowej. Podobnie jak Gravity Forms, Yoast SEO, W3 Total Cache itp.

Upewnij się, że Twój motyw WordPress obsługuje wszystkie popularne wtyczki. Jeśli nie masz pewności, zapytaj o to twórcę motywu.

5. Tłumaczenie + Gotowy na wielojęzyczność

Wielojęzyczne i gotowe do tłumaczenia motywy WordPress

Wiele witryn WordPress nie jest w języku angielskim. Być może tworzysz stronę internetową w języku innym niż angielski. Być może masz w przyszłości plany stworzenia wielojęzycznej witryny WordPress.

Upewnij się, że Twój motyw WordPress jest gotowy do tłumaczenia i obsługuje wielojęzyczne wtyczki WordPress.

6. Kreatory stron

Przeciągnij i upuść programy budujące strony dla motywów WordPress

Kreatory stron to wtyczki WordPress, które umożliwiają tworzenie układów stron za pomocą interfejsu przeciągnij i upuść.

Wiele wysokiej jakości motywów WordPress zawiera preinstalowane programy budujące strony. Niektóre z tych programów budujących strony są używane tylko przez programistę tego motywu.

Korzystanie z takiego narzędzia do tworzenia stron docelowych w celu tworzenia stron docelowych może spowodować powstanie wielu niepożądanych kodów. Jeśli kiedykolwiek zmienisz motyw, strony te będą wymagały dużo czyszczenia.

Wybierz motywy dostarczane z jedną z najczęściej używanych wtyczek do tworzenia stron. Możesz także kupić te programy budujące strony osobno, aby używać ich także z innymi motywami.

7. Opcje pomocy technicznej, gdy potrzebujesz pomocy

Obsługa twojego motywu WordPress

Wadą korzystania z bezpłatnego motywu WordPress jest brak gwarantowanej obsługi. Chociaż niektórzy programiści zapewniają doskonałe wsparcie dla swoich darmowych motywów, wielu darmowych motywów nie ma opcji wsparcia.

Jeśli zepsujesz swój motyw WordPress, będziesz musiał go rozwiązać samodzielnie. Możesz także zapłacić zewnętrznemu deweloperowi za rozwiązanie najmniejszych problemów.

Upewnij się, że wybierasz motyw WordPress, który ma dobrą dokumentację i opcję wsparcia. Większość premium szablonów WordPress oferuje szczegółową dokumentację z rocznym wsparciem przez e-mail.

8. SEO Friendly

Sprawdź swój motyw pod kątem SEO

Twój motyw WordPress odgrywa kluczową rolę w przyjazności SEO Twojej witryny. Dobrze wyglądający motyw może nadal generować źle zakodowany kod HTML, co może mieć wpływ na wydajność witryny w wyszukiwarkach.

Początkującym może być trudno samodzielnie przeanalizować kod źródłowy motywu. Właśnie dlatego wielu twórców motywów WordPress premium informuje, że ich strony są zoptymalizowane pod kątem SEO.

Możesz także sprawdzić, czy strona generuje poprawny HTML5, sprawdzając go za pomocą usługi W3C Markup Validation. Należy jednak pamiętać, że narzędzie W3C wygeneruje wiele ostrzeżeń, o które nie należy się martwić.

9. Oceny i recenzje

Sprawdź oceny i recenzje dla motywu WordPress

Kolejnym solidnym wskaźnikiem jakości motywu WordPress są oceny i recenzje użytkowników. Jeśli motyw jest sprzedawany na rynku zewnętrznym, zobaczysz recenzje klientów.

W przypadku darmowych motywów WordPress sekcja oceny znajduje się tuż pod przyciskiem pobierania. Pokaże liczbę opinii i gwiazdek podanych przez użytkowników. Kliknięcie 5 gwiazdek spowoduje wyświetlenie wszystkich recenzji, które dały motywowi 5 gwiazdek.

Przeczytaj recenzje tematyczne i oceny innych użytkowników

Prawie wszystkie motywy WordPress mogą uzyskać kilka złych recenzji. ale jeśli liczba złych recenzji jest niezwykle wysoka, należy je uważnie przeczytać.

Nasze rekomendacje

Dostępnych jest wiele darmowych motywów WordPress, a nowe są wydawane codziennie. Dlatego regularnie publikujemy listę naszych ulubionych darmowych motywów w sekcji prezentacyjnej.

Niektóre z popularnych przedmiotów w naszej prezentacji tematycznej to:

 • 41 najlepszych darmowych motywów fotograficznych WordPress (wybór eksperta)
 • 21 najlepszych darmowych motywów biznesowych WordPress
 • 37 prostych motywów WordPress, które powinieneś wypróbować
 • 43 piękne darmowe blogi WordPress

Jednak, jak wspomnieliśmy powyżej, wsparcie jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu. Bezpłatne motywy WordPress nie są objęte gwarancją wsparcia i aktualizacji.

Większość premium szablonów WordPress oferuje 1 rok wsparcia i aktualizacji. Oto niektóre sklepy tematyczne, które zalecamy.

 • Motyw Astra
 • Motyw Divi od Elegant Themes
 • Themify
 • StudioPress
 • Tematy rzemieślników

Jak zainstalować motyw w WordPress

Instalacja motywu WordPress jest naprawdę prosta. Najpierw musisz pobrać plik zip motywu na komputer.

Następnie zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wygląd »Tematy strona.

Strona motywów w obszarze administracyjnym WordPress

Na górze strony motywów kliknij link Dodaj nowy.

Spowoduje to przejście do strony dodawania nowego motywu. Możesz użyć tej strony, aby wyszukać darmowe motywy do zainstalowania. Ale skoro już pobraliśmy motyw, wystarczy kliknąć link Prześlij motyw u góry.

Prześlij motyw

Zobaczysz teraz pole przesyłania motywu. Kliknij przycisk Wybierz plik, aby wybrać plik zip motywu pobrany wcześniej na komputer, a następnie kliknij przycisk Zainstaluj teraz.

Prześlij i zainstaluj plik zip motywu

WordPress prześle teraz motyw z twojego komputera na twoją stronę i zainstaluje go dla ciebie. Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu z linkami do podglądu lub aktywacji motywu.

Instalacja motywu powiodła się

Jeśli nie chcesz od razu używać motywu, możesz kliknąć przycisk podglądu na żywo, aby przetestować motyw bez jego aktywacji.

Pamiętaj, że musisz aktywować motyw, aby użyć go na swojej stronie internetowej.

Bardziej szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym przewodniku dla początkujących, w jaki sposób zainstalować motyw WordPress.

Jak bezpiecznie zmieniać motywy WordPress

W przypadku nowych witryn WordPress możesz po prostu wybrać idealny motyw i zainstalować go na swojej stronie. Jeśli jednak masz już utworzoną witrynę WordPress, musisz odpowiednio zmienić motyw, aby uniknąć jakiegokolwiek wpływu na wydajność witryny i SEO.

Najpierw musisz zrozumieć, co dzieje się z witryną WordPress po zmianie motywów. Oto nasz przewodnik na temat tego, co dzieje się po zmianie motywu WordPress.

Niektóre ustawienia w witrynie WordPress znikną i nie będą automatycznie stosowane do nowego motywu. Musisz zrozumieć te rzeczy i jak je przywrócić do nowego motywu.

Przygotowaliśmy przydatną listę kontrolną rzeczy, które musisz zrobić przed zmianą motywów WordPress.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w naszym samouczku, jak prawidłowo przełączać motywy WordPress na swojej stronie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać idealny motyw dla Twojej witryny WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę wtyczek WordPress dla witryn firmowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map