2020’de En İyi Web Tasarım Yazılımını Seçme (Karşılaştırma)

Güzel web siteleri yapmak için en iyi web tasarım yazılımı mı arıyorsunuz? En deneyimli web tasarımcılarının farklı tasarım görevleri için kendi tercih ettikleri yazılımları vardır.


Ancak, yeni başlıyorsanız, mükemmel kombinasyonu bulmak biraz zaman alabilir.

Bu yazıda, size farklı kullanım durumları için en iyi web tasarım yazılımını göstereceğiz, böylece ihtiyacınız için doğru kararı verebilirsiniz.

En iyi web tasarım yazılımını seçme

Neden En İyi Web Tasarım Yazılımına İhtiyacınız Var??

Web tasarımı ile ilgili yaygın yanılgılar nedeniyle, birçok yeni başlayanlar, iyi ve profesyonel web sitesi tasarımları yapmanın yıllar alacağını düşünüyor.

Daha iyi fazla mesai yaptığınız doğru olsa da, doğru web tasarım yazılımı minimal becerilerle kolayca güzel tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bunun nedeni, bazı web tasarım yazılımlarının tüm süreci otomatikleştirmesi sayesinde mutlak yeni başlayanların bile güzel web siteleri oluşturmasına izin verir.

Uzman bir web tasarımcısı gibi tasarım yapmanıza yardımcı olacak en iyi web tasarım yazılımlarından bazılarına göz atalım.

Farklı Web Tasarım Yazılımları

Web geliştirme ve tasarımla ilgili tüm görevleri yerine getirebilecek tek bir web tasarım aracı yoktur. Bir tasarımcı olarak, kendi araç setinizi yapmak için farklı yazılımların bir kombinasyonunu seçmeniz gerekecektir..

Seçimimizi farklı kategorilere ayırdık, böylece her görev için mevcut en iyi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

  Önce temel bilgilerle başlayalım.,

  Web Siteleri Oluşturmak için En İyi Web Tasarım Yazılımı

  Birçok yeni başlayan bize gerçek bir web sitesi yapmak için kodlamayı öğrenmeleri gerekip gerekmediğini soruyor.

  Nasıl kodlanacağını bilmek, web siteleri oluştururken size ek bir avantaj sağlarken, WordPress gibi birçok web sitesi oluşturucu, kod yazmayı öğrenmeden herkesin özel web siteleri oluşturmasını kolaylaştırdı.

  WordPress’in şu anda internetteki tüm web sitelerinin% 34’ünden fazlasını güçlendirmesinin nedeni budur.

  1. Kunduz Oluşturucu

  Kunduz Oluşturucu

  Beaver Builder, WordPress için kullanıcı dostu bir sayfa oluşturucudur. Herhangi bir kod yazmadan kendi özel tasarımınızı oluşturmak için tasarım öğelerini sürükleyip bırakmanıza olanak tanır.

  Beaver Builder’ı kullanmaya başlamak için bir WordPress web sitesine ihtiyacınız olacak.

  Bluehost kullanmanızı öneririz. Bunlar resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı ve dünyanın en büyük barındırma şirketlerinden biridir.

  En iyi yanı, WPBeginner kullanıcılarına hosting ve ücretsiz alan adı indirimi sunmalarıdır. Temel olarak, ayda 2,75 ABD dolarına başlayabilirsiniz..

  → Bluehost ile Başlamak İçin Buraya Tıklayın ←

  Ayrıntılar için, adım adım talimatlar içeren bir web sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

  Çalışmaya başladıktan sonra, Beaver Builder eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

  Bundan sonra, Beaver Builder’ı kullanarak WordPress yayınlarını veya sayfalarını düzenleyebilirsiniz.

  WordPress'te sayfa tasarlamak için Beaver Builder'ı kullanma

  Düzenlemek için herhangi bir öğeyi işaretleyin ve tıklayın veya başlangıç ​​noktası olarak kullanmak üzere düzinelerce hazır şablondan yükleyin. Talimatlar için Beaver Builder’ı kullanarak özel mizanpaj oluşturma hakkındaki kılavuzumuza bakın

  Beaver Builder ayrıca aynı sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak özel WordPress temaları oluşturmanıza izin veren bir Tema Özelleştirici ile birlikte gelir. Sayfaları düzenlemenin aksine, kendi tasarımınızla eksiksiz bir tema oluşturabilirsiniz.

  Daha fazla bilgi için, herhangi bir kod yazmadan özel WordPress temalarının nasıl oluşturulacağı ile ilgili eğiticimize bakın.

  2. Divi

  Divi Demosu

  Divi, bir WordPress web sitesi tasarlamak istiyorsanız mükemmel bir seçenektir. En iyi WordPress sayfa oluşturucularından biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca kullanıma hazır şablonla birlikte gelir.

  WordPress sitenizi kurduktan sonra, web sitenize Divi’yi yükleyip etkinleştirmeniz ve düzenlemeye başlamanız yeterlidir. Neredeyse tüm WordPress temalarıyla çalışır ve ayrıca oluşturucu için gelişmiş özelliklerle birlikte gelen Divi temasını da kullanabilirsiniz.

  Herhangi bir öğeyi işaretleyip tıklayıp görünümünü değiştirebileceğiniz anlamına gelen bir sürükle ve bırak aracıdır. Resimler, videolar, kaydırıcılar, iletişim formları, widget’lar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

  En önemlisi tasarım değişiklikleriniz tamamen duyarlı ve mobil cihazlar için otomatik olarak ayarlanacak.

  3. Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

  Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

  Tamamen barındırılan bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Constant Contact Website Builder yeni başlayanlar için iyi bir WordPress alternatifidir. Bu akıllı web sitesi oluşturucu, basit bir kullanıcı arayüzü kullanarak düzenleyebileceğiniz güzel web sitesi tasarımlarıyla birlikte gelir.

  Birkaç soruyu yanıtlayarak başlayın, web sitesi oluşturucu siteniz için tasarım, resim ve demo içeriği alacaktır. Daha sonra kendi resimleriniz, metniniz, videolarınız ve daha fazlası ile değiştirmek için işaret edip tıklayabilirsiniz..

  4. HostGator tarafından Gator

  HostGator tarafından Gator Web Sitesi Oluşturucu

  Gator, herhangi bir kodlama yapmadan eksiksiz web siteleri tasarlamanızı sağlayan başka bir web sitesi oluşturucusudur. Gator, dünyanın en iyi web hosting şirketlerinden biri olan HostGator tarafından yapılmıştır..

  Tamamen barındırılan bir platformdur, yani güncellemeler, güvenlik veya yedekleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sadece oluşturucu ve web sitesi barındırma değil, aynı zamanda web siteniz için ücretsiz bir alan adı da alırsınız.

  Oluşturucu yazılımının kendisi, 200’den fazla profesyonel web tasarım şablonuyla sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Her şablon basit bir nokta ve tıklama aracı kullanılarak tamamen özelleştirilebilir.

  Bir sayfadaki herhangi bir öğeyi düzenleyebilir veya resimler, videolar, fotoğraf galerisi, metin, sütunlar, haritalar ve iletişim formları gibi sık kullanılan öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

  Gator ayrıca yerleşik bir stok fotoğraf kütüphanesi ile birlikte gelir, böylece web sitenizde güzel fotoğraflar bulabilir ve ekleyebilirsiniz.

  E-ticaret için En İyi Web Tasarım Yazılımı

  E-Ticaret endüstrisinin 2021 yılına kadar 4.9 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Piyasada e-ticaret web tasarımı için muazzam bir talep var.

  Aşağıda, herhangi bir kodlama becerisi olmadan bu pazara girmenizi sağlayacak e-ticaret için en iyi web tasarım yazılımı için en iyi seçimlerimiz bulunmaktadır..

  5. WooCommerce

  WooCommerce

  WooCommerce, dünyanın en iyi e-ticaret platformudur. WordPress’in üstünde çalışır, yani WooCommerce kullanarak bir e-Ticaret web sitesi tasarlamak için bir WordPress web sitesine ihtiyacınız olacak.

  Başlamak için Bluehost ile kaydolabilirsiniz. WPBeginner kullanıcılarına hosting + ücretsiz alan adı indirimi sunuyorlar. Temel olarak, ayda 2,75 $ ile başlayabilirsiniz.

  Ayrıntılı talimatlar için çevrimiçi mağazayı nasıl açacağınıza ilişkin eksiksiz kılavuzumuza bakın.

  6. BigCommerce

  BigCommerce e-Ticaret Platformu

  BigCommerce popüler bir e-ticaret platformudur. Tamamen barındırılan bir çözüm olarak mevcuttur ve en iyi yanı, bir WordPress web sitesine kolayca entegre edilebilmesidir..

  BigCommerce ile çevrimiçi mağaza oluşturmak oldukça basittir. Güzel mağaza tasarımları ve çevrimiçi mağazanız için tamamen özelleştirilebilir temalar ile birlikte gelir. Ürün görüntülerini otomatik olarak işler, kırpar ve güzel galeri düzenlerinde görüntüler.

  WooCommerce’a karşı nasıl istiflendiğini mi merak ediyorsunuz? İki platformun yan yana karşılaştırması için BigCommerce vs WooCommerce ile ilgili makalemize bakın.

  7. Shopify

  Shopify

  Tamamen barındırılan bir e-Ticaret çözümü arıyorsanız, Shopify sizin için iyi bir seçim olabilir. Hemen hemen her tür çevrimiçi mağaza oluşturmak için profesyonel olarak tasarlanmış şablonlarla birlikte gelir.

  Tüm e-Ticaret tasarım araçları son derece sezgiseldir ve güzel sayfalar oluşturmak için öğeleri sürükleyip bırakmanıza izin verir. Özel logoları, resimleri, videoları ve daha fazlasını kolayca yükleyebilirsiniz.

  Shopify barındırma, yazılım ve yedeklemelerle ilgilenir, böylece güzel bir çevrimiçi mağaza oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

  Daha fazla detay için Shopify vs WooCommerce detaylı karşılaştırmamıza bakın..

  Grafik Tasarımcılar İçin En İyi Web Tasarım Yazılımı

  Web tasarımının büyük bir kısmı özel logolar, arka plan resimleri, öne çıkan görüntüler ve daha fazlasını oluşturmak için grafiklerden oluşur. Tüm bunlar için grafik tasarım araçlarına ihtiyacınız olacak.

  Bu araçlar, bunların nasıl kullanılacağına dair bazı temel teknik bilgileri gerektirir. Neyse ki, sizi hızla hızlandıracak tonlarca çevrimiçi kaynak var.

  8. Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop fotoğraf düzenleme ve grafik tasarım yazılımlarında endüstri lideridir. Mac ve Windows işletim sistemleri için kullanılabilir.

  Piyasadaki en eski ve kullanımı en kolay grafik tasarım yazılımlarından biridir. Büyük popülaritesi nedeniyle, Photoshop’u ücretsiz olarak öğrenmek için birçok çevrimiçi kaynak var.

  Adobe Photoshop diğer bazı yazılımlardan biraz daha pahalıdır. Abonelik esasına göre kullanılabilir ve her plan farklı uygulamalar ve eklentilerle birlikte gelir.

  9. Eskiz

  kroki

  Sketch, ölçeklenebilir yüksek kaliteli tasarımlar oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir vektör tasarım aracıdır. Sketch, uygulamalar, web siteleri ve yazdırma için simgeler, resimler, prototipler ve örnekler oluşturmayı süper kolaylaştırır.

  Yeni başlayanlar için öğrenmesi kolay sezgisel bir tasarımla birlikte gelir. Ayrıca, yazılımı hızla tanımanıza yardımcı olacak tonlarca öğrenme kaynağı ile birlikte gelir.

  10. Afinite Tasarımcısı

  Afinite Tasarımcısı

  Affinity Designer inanılmaz derecede kullanımı kolay ve güçlü bir grafik tasarım aracıdır. Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için uygun olan Affinity Designer, karmaşık bir şey olmadan bir grafik tasarım aracında isteyeceğiniz tüm araçlarla doludur.

  Ayrıca raster ve vektör modları arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Bu, güçlü araç kombinasyonlarıyla çizimler tasarlamayı kolaylaştırır.

  Affinity Designer, tek seferlik 49,99 ABD doları tutarında basit fiyatlandırma için kullanılabilir.

  Temel olarak Affinity, hem Adobe photoshop hem de illustrator’ın mükemmel bir kombinasyonudur..

  11. Adobe Illustrator

  Adobe Illustrator

  Adobe Illustrator, Adobe’nin vektör grafik tasarım aracıdır. Grafik tasarım uzmanları arasında popüler olan Illustrator, baskı, web, video ve mobil cihazlar için logolar, simgeler, çizimler, tipografi ve illüstrasyonlar oluşturmanıza olanak tanır.

  Kullanımı kolaydır, ancak yazılımdan tam olarak yararlanmak için hafif bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir. Ancak Adobe, başlamanıza yardımcı olacak birçok kaynak sunar. Ayrıca, çevrimiçi ücretsiz öğreticiler de bulabilirsiniz.

  Adobe Illustrator, aylık abonelik planlarında kullanılabilir, bu da onu diğer yazılımlardan biraz daha pahalı hale getirir.

  12. Gimp

  kaytan

  Ücretsiz bir web tasarım yazılımı arıyorsanız, Gimp mükemmel bir ücretsiz seçenektir. Bu açık kaynaklı tasarım yazılımı Adobe Photoshop’a iyi bir alternatiftir ve görüntüleri web siteleriniz için kolayca düzenlemenize ve grafik oluşturmanıza olanak tanır.

  Gimp, MacOS, Windows ve Linux için kullanılabilir. Diğer ücretli yazılımlar kadar parlak görünmeyebilir, ancak sunacak çok şey içeren tam özellikli ve güçlü bir tasarım yazılımıdır..

  Pazarlamacılar için En İyi Web Tasarım Yazılımı

  Web tasarımı sadece bir web sitesinin lansmanı ile bitmiyor. Pazarlamacıların düzenli olarak grafik, sosyal medya görüntüleri, simgeler, infographics, afiş ve daha fazlasını tasarlamaları gerekir.

  Çok az çaba ve beceri ile profesyonel düzeyde pazarlama materyali tasarlamanıza izin veren birçok araç vardır. İşte pazarlamacılar için en iyi web tasarım yazılımı seçimimiz.

  13. Canva

  Canva

  Canva pazarlamacılar ve blogcular için bir grafik tasarım aracıdır. Web tabanlı bir araçtır ve herhangi bir ek yazılımın yüklenmesini gerektirmez.

  Farklı grafik türleri için birçok hazır tasarım şablonu ile birlikte gelir. Bir şablon seçip Canva’nın sürükleyip bırakma aracını kullanarak bu resimleri kendi web siteniz için düzenleyebilirsiniz..

  4. Balsamiq

  Balsamiq

  Balsamiq, maketler, tel çerçeveler ve web siteleri oluşturmak için güçlü bir tasarım aracıdır. Bir acemi olarak UI tasarımını öğrenmenize yardımcı olan kullanımı kolay bir arayüz ile birlikte gelir. Gelişmiş kullanıcılar, ürün sayfaları, pazarlama materyalleri ve daha fazlası için hızlı bir şekilde maket oluşturmada son derece yararlı bulacaklardır.

  15. Örnekler

  Moqups

  Moqups başka bir tel kafes ve mockup tasarım aracıdır. Herhangi bir dosya indirmeden kolay paylaşım ve ekip işbirliğine izin verir.

  Sezgisel kullanıcı arayüzü, yeni başlayanlar için kullanımı kolaylaştırır ve ileri düzey kullanıcılar için yeterince güçlüdür. Binlerce simge seti, yazı tipi ve stil kitaplığı içeren yerleşik bir kitaplık ile birlikte gelir.

  16. Piktochart

  Piktochart

  Piktochart sunumlar, Infographics, el ilanları ve posterler oluşturmak için kolay bir tasarım aracıdır. Başlangıç ​​noktası olarak kullanmak için düzinelerce şablonla birlikte gelir.

  Tarayıcınızda kullanabilirsiniz, böylece herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Simgeleri, öğeleri, fotoğrafları, şekilleri, çizgileri ve okları eklemek için sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Pazarlama kampanyalarınız için profesyonel tasarımlar oluşturmak üzere öğeleri yeniden düzenleyin ve kendi metninizi ekleyin.

  HTML Siteleri için En İyi Web Tasarım Yazılımı

  Statik HTML sitelerini hızlı bir şekilde tasarlamanız mı gerekiyor? Bu web tasarım yazılımı, herhangi bir HTML yazmadan kolayca HTML siteleri tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

  17. Adobe Dreamweaver

  Dreamweaver

  Adobe Dreamweaver, yeni başlayanlar için en uygun web tasarım yazılımlarından biridir. Mobil uyumlu statik HTML web siteleri, bağımsız açılış sayfaları veya hızlı HTML dokümanları kolayca oluşturmanıza olanak tanır.

  Yeni başlayanlar için sadece web sayfaları oluşturmak için sürükleyip bırakmak kolaydır. Gelişmiş kullanıcılar akıllı kodlama, otomatik tamamlama, derleyiciler, git desteği ve daha fazlası için eşit derecede yararlı bulurlar.

  18. Google Web Designer

  Google Web Designer

  Google Web Designer, HTML-5 tabanlı tasarımlar, hareketli grafikler ve animasyonlar oluşturmak için sezgisel ve kullanımı kolay bir başka araçtır. Banner reklamlar, video reklamlar ve diğer pazarlama materyallerini tasarlamak için de kullanılabilir.

  Sıfırdan başlayabilir veya farklı düzenlerde bulunan düzinelerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Google Web Designer, Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri için ücretsiz olarak indirilebilir.

  Bu makalenin, tasarım araç setiniz için en iyi web tasarım yazılımını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımı ve en iyi iş telefonu hizmetleri listemizi de görmek isteyebilirsiniz..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map