2020’de En İyi WordPress CDN Hizmetleri (Karşılaştırma)

Web siteniz için en iyi WordPress CDN hizmetini mi arıyorsunuz? Bir CDN hizmeti, kullanıcınızın coğrafi konumunun yakınında bulunan sunuculardan önbelleğe alınmış statik içerik sunarak web sitenizin hızını artırır. Bu makalede, size en iyi WordPress CDN hizmetlerini ve CDN’nin WordPress sitenizi hızlandırmaya nasıl yardımcı olduğunu göstereceğiz.


En iyi WordPress CDN hizmetini bulma

CDN nedir?

İçerik Dağıtım Ağı veya CDN, kullanıcının coğrafi konumuna göre web sitelerinden önbelleğe alınmış statik içerik sağlayan bir sunucu ağıdır. Daha fazla bilgi için WordPress blogunuz için neden bir CDN’ye ihtiyacınız var??.

CDN nedir

Bir CDN, bir WordPress barındırma hizmeti değildir. Web sitenizi oluşturmak için yine de bir WordPress barındırma hizmetine ihtiyacınız olacak.

CDN WordPress’i Nasıl Hızlandırır?

Normalde, WordPress hosting şirketiniz web sitenize tek bir yerden hizmet verir. Tüm web sitesi ziyaretçileriniz aynı sunucuya erişiyor.

Yüksek trafikli bir web siteniz varsa, tüm bu kullanıcı istekleri web sitenizi yavaşlatır. Yoğun trafik saatlerinde, sitenizi geçici olarak kullanılamaz hale getirecek sunucuyu kilitleyebilir.

Strangeloop tarafından yapılan bir araştırma, web sitesi hızında bir saniyelik gecikmenin neden olduğunu keşfetti % 11 daha az sayfa görüntüleme ve% 7 daha az dönüşüm.

Web sitesi hızı ve dönüşümlerinizi ve sayfa görüntülemelerinizi nasıl etkilediği

CDN devreye giriyor. CDN sunucunuzun stil sayfaları, javascript ve resimler gibi statik kaynaklarını önbelleğe alıyor.

Bir kullanıcı web sitenizi istediğinde, tüm statik kaynaklar CDN sunucuları aracılığıyla sunulur. Bu, barındırma sunucunuzdaki yükü azaltır ve daha hızlı ve daha verimli hale getirir.

Statik içerik, dünyanın farklı coğrafi konumlarında bulunan bir sunucu ağı üzerinden sunulur. Her kullanıcı isteği, kullanıcının bulunduğu yere en yakın sunucu tarafından gerçekleştirilir. Bu, sayfa yükleme hızını azaltır ve web siteniz tüm kullanıcılar için fark edilir şekilde daha hızlı hale gelir.

Bununla birlikte, bazı en iyi WordPress CDN hizmetlerine ve birbirlerine karşı nasıl toplandıklarına bakalım.

1. MaksCDN

MaxCDN

MaxCDN piyasadaki en iyi WordPress CDN’sidir. Sunucuları hızlı SSD sürücülerle donatılmıştır ve dünyadaki veri merkezlerine yayılmıştır.

MaxCDN’yi WordPress’e kurmak ve kurmak çok kolaydır. W3 Total Cache ve WP Super Cache gibi popüler WordPress önbellek eklentileri ile güzel çalışır.

CDN’nizi başlangıç ​​dostu bir kontrol paneliyle yönetebilirsiniz. Önbelleği temizlemenize, raporları, kurulum konumlarını ve daha fazlasını görüntülemenize olanak tanır. MaxCDN ayrıca, önbelleğe alınan içeriğinizin SSL / HTTPS aracılığıyla sunulduğundan emin olmak için SSL sertifikası eklemenize veya paylaşılan bir SSL sertifikası kullanmanıza olanak tanır.

Yıllardır web sitelerimizde MaxCN kullanıyoruz. En güvenilir, hızlı ve yeni başlayanlar için uygun WordPress CDN hizmeti olduğuna inanıyoruz..

Sınıf: bir+

Fiyatlandırma: Aylık 9 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

2. Sucuri

Sucuri

Sucuri popüler bir web sitesi güvenlik şirketidir. Web sitenizi DDOS saldırılarına, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer WordPress güvenlik tehditlerine karşı koruyan güçlü bir WordPress güvenlik duvarı ve CDN sunarlar..

Web sitesi uygulama güvenlik duvarı, barındırma sunucunuza ulaşmadan önce web sitenize gelen tüm kullanıcı isteklerini tarar. Bu, birçok spam, kötü amaçlı yazılım ve DDOS saldırısını engeller.

Bunun da ötesinde, anycast ağları dünyaya yayılmıştır, böylece kullanıcılarınız hiçbir zaman en hızlı sunuculardan uzak değildir. Güvenlik duvarlarının iki avantajı vardır: hız ve güvenlik.

Sucuri, bu listedeki tüm popüler CDN’lerle çalışır. WPBeginner’da MaxCDN ile birlikte kullanıyoruz (Sucuri’nin 450.000 WordPress saldırısını engellememize nasıl yardımcı olduğunu görün). Bu, Sucuri güvenlik duvarı MaxCDN’den önbelleğe alınmış içerik istemeden önce tüm kötü istekleri engellediğinden sunucu yükünü büyük ölçüde azaltır..

Sınıf: bir

Fiyatlandırma Tek bir web sitesi için aylık 9,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

3. Bulut Parlaması

Cloudflare

Cloudflare, küçük web siteleri için ücretsiz CDN teklifleriyle bilinir. Ancak, ücretsiz planlarının sınırlı DDoS koruması içerdiğini ve ücretli planlarında bulunan tüm özelliklere sahip olmadığını unutmayın..

WordPress’te Cloudflare CDN’yi kurmak kolaydır. Genel olarak dağıtılmış sunuculardan oluşan geniş bir ağa sahiptir ve statik içeriği otomatik olarak önbelleğe alır. Cloudflare, önbelleği temizlemek ve performansı izlemek için kullanımı kolay bir kontrol paneline sahiptir.

Ayrıca ‘Saldırı Modu’ndayım’ özelliği de var. Trafiği analiz edip web sitenize gönderirken kullanıcılara birkaç saniye güvenlik sayfası gösterir.

Web sitenizi DDoS saldırılarına ve trafik artışlarına karşı nasıl koruduklarını görmek için Cloudflare vs Sucuri karşılaştırmamıza bakın..

Sınıf: bir

Fiyatlandırma: Aylık 20 ABD dolarından başlayan ücretli planlar.

4. StackPath

StackPath

StackPath, sürekli büyüyen platformun üzerine inşa edilmiş kaya gibi sağlam bir CDN sunar. Dünyanın birçok ülkesine yayılmış daha geniş bir sunucu ağına sahipler.

Güvenli CDN’leri yük dengeleme ve engelleme özellikleriyle web sitenizi DDoS saldırılarına karşı korur. Tüm planlar, web sitenizdeki sunucu yükünü daha da azaltan ve sayfa yükleme süresini artıran web sitesi güvenlik duvarı içerir..

Web sitesi sahipleri için kurulumu kolaydır ve geliştirici dostu bir dizi araç ve API ile birlikte gelir. Bu, geliştiricilerin uygulamalarını veya web sitelerini StackPath API’sine entegre etmelerini ve güçlü arayüzünden faydalanmalarını sağlar.

Sınıf: B+

Fiyatlandırma: Aylık 20 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla.

5. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN, bir WordPress CDN hizmeti için iyi bir seçenektir. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerine yayılmış güçlü bir sunucu ağı sunuyorlar.

WordPress de dahil olmak üzere birçok popüler platformda kurulumu kolaydır. Planlar ayrıca DDoS azaltma, ücretsiz ve özel SSL, HTTP / 2 desteği, Huzurlu API desteği, SSD sunucuları ve güçlü kontrol panelini içerir.

KeyCDN, planlara göre ödeme yapar, yani aylık sabit bir ödeme yerine kullandığınız için ödeme yaparsınız. Bu, daha küçük web siteleri için fiyatlandırmayı düşürebilir, ancak trafikte beklenmedik büyüme maliyetleri de artırabilir.

Sınıf: B

Fiyatlandırma: GB başına 0,04 dolardan başlayarak öde. Yılda en az 40 $.

6. Raf alanı

Rackspace

Rackspace, bulut bilişim, barındırma ve kurumsal düzeyde bulut çözümlerinde iyi bilinen bir isimdir. Ayrıca güçlü bulut altyapısı üzerine kurulu bir CDN çözümü sunar.

Kurulum diğer bazı CDN hizmetlerinden biraz daha karmaşıktır. Rackspace, diğer birçok bulut çözümü de sunuyor ve bu da kullanıcıların yollarını bulmasını biraz karmaşık hale getiriyor.

WordPress ile iyi çalışır ve popüler WordPress eklentileri ile kolayca kullanılabilir. Ancak, hiç DDoS hafifletmesi sunmaz. DDoS koruması için Sucuri veya Cloudflare kullanmanız gerekir.

Sınıf: C

Fiyatlandırma GB başına 0,16 ABD dolarından başlayan fiyatlarla ödeme yapın.

7. Incapsula

Incapsula

Incapsula başka bir popüler WordPress CDN çözümüdür. Güney Amerika’da bir veri merkezi de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında stratejik olarak konumlandırılmış sunucuları var. Kurulumu kolaydır ve WordPress önbellekleme ve diğer eklentilerle iyi çalışır.

Incapsula ücretli CDN planlarının bir parçası olarak web sitesi uygulaması güvenlik duvarı, SSL, 7/24 destek ve DDoS azaltma hizmeti sunar. Ayrıca, bu özellikleri içermeyen ücretsiz bir CDN planı var.

Sınıf: C

Fiyatlandırma: Aylık 59 $ ‘dan başlayan ücretli planlar.

Sonuç

Tüm bu üst WordPress CDN hizmetlerini dikkatlice değerlendirdikten sonra, MaxCDN’nin piyasadaki en iyi WordPress CDN’si olduğu açıktı. Makul bir fiyatla ve yeni başlayanlara uygun kurulumla en kapsamlı özellikleri sunar.

Ayrıca, web sitelerinin güvenlik duvarına ve bulut proxy’sine erişmenizi sağladığı için Sucuri’yi de öneririz. Sucuri’yi web sitenizin performansını daha da artırmak için diğer CDN’lerle de kullanabilirsiniz.

Bütçeniz kısıtlıysa, Cloudflare’nin ücretsiz CDN planı işi yapabilir.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress CDN çözümünü bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni başlayanlar için Ultimate adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me