2020’de Küçük İşletmeler için En İyi 7 CRM (Ücretsiz Seçeneklerle)

Küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımını karşılaştırıyor musunuz? CRM yazılımı, müşteri ilişkilerini yönetmenize, satışları artırmanıza, olası satışları yönetmenize ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.


Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımının iş başarınızda oynadığı kritik rol nedeniyle, kararınızı vermeden önce sektörü doğru bir şekilde araştırmanız ve en iyi CRM sağlayıcılarını karşılaştırmanız son derece önemlidir..

Bu yazıda, size küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımını seçtiğimizi göstereceğiz. Popüler CRM yazılımını özellikler açısından karşılaştıracağız ve en iyi platformu seçmenize yardımcı olacak artıları ve eksileri paylaşacağız.

Küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımını karşılaştırma

CRM Yazılımı nedir?

CRM yazılımı veya Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımı, müşteri verilerini yönetmenize ve işletmeniz genelinde modern müşteri hizmetleri sunmanıza yardımcı olan bir araçtır.

Çoğu işletmenin, müşterilerinin ve potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini ele almak için bir iletişim yöneticisine ihtiyacı vardır. Çoğu şirketin erken aşamalarında, bu genellikle e-tablolar veya basit iletişim yönetimi araçlarıyla manuel olarak yapılır.

Ancak, bu süreçler işletmeniz büyüdükçe verimsiz hale gelir ve sorunu yeterince hızlı bir şekilde çözmezseniz, fırsat / satışta önemli kayıplara yol açabilir.

CRM yazılımı, müşteri ilişkilerinin tüm yönlerini bir veritabanında depolayarak ve kolayca erişilebilir hale getirerek sorunun çözülmesine yardımcı olur. Pazarlama, satış ve müşteri destek ekiplerinizin gerektiğinde tüm verileri parmaklarınızın ucunda tutmasını sağlar.

CRM yazılımı satışları artırmada, müşteri ilişkileri kurmada ve inanılmaz müşteri hizmetleri sunmada inanılmaz derecede faydalıdır. Müşterileriniz daha kişisel, daha özenli ve yüksek verimli hizmet alır.

CRM Yazılımınızda Neler Arar?

Dışarıda çok sayıda farklı CRM yazılım şirketi bulunduğundan, küçük işletmeler için hangisinin ihtiyaçları için en iyi CRM olduğuna karar vermek oldukça zorlaşıyor.

İşletmeniz için en iyi CRM yazılımını seçmeyle ilgili bazı hızlı ipuçları:

1. Kullanım Kolaylığı – Yakın zamanda yapılan bir araştırma, işletmelerin% 67’sinin CRM yazılımlarının en önemli özelliği olarak kullanım kolaylığı sağladığını ortaya koydu. Siz ve ekibiniz her gün birkaç saat kullanacaksınız. CRM kullanımı kolay değilse, iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz.

2. Bulut ve Mobil – 2008 yılında CRM yazılımının% 12’sinden azı bulutta çalışıyordu. Bugün, CRM’lerin% 87’si bulut tabanlı yazılımdır. Diğer uygulama ve hizmetlerle entegrasyonu daha güvenli, daha hızlı ve kolaydır.

Nucleus Research tarafından yapılan bir başka araştırma, mobil cihazlara uygun bir CRM kullanan şirketlerin% 65’inin satış hedeflerini aştığını ortaya koydu. Bu, mobil uyumlu bir CRM yazılımı aramak istediğiniz anlamına gelir.

Bu, ekiplerinizin hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırır. Müşterileriniz daha hızlı yanıt alır ve hızlı yanıtlar almak için saatlerce beklemek zorunda kalmazlar.

3. Özellikler Listesi Yapın – CRM yazılımınızda ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin bir listesini yapmanız gerekir. Tüm özellikleri hemen düşünemiyorsanız endişelenmeyin. Bu alıştırma size işletmeniz için neyin iyi olacağını düşünecek.

CRM yazılımı yalnızca müşterilerinizin iletişim bilgilerinin adres defteri değildir. Bunlar yararlıdır çünkü pazarlama, satış ve olası satış yaratma sisteminize entegre olurlar.

Bir müşterinin işinizle olan yolculuğunun her yönünü ayrıntılı bir şekilde yönetmenize yardımcı olurlar. Belirli CRM yazılımını mevcut iş sürecinize ve satış faaliyetlerinize nasıl entegre edebileceğinizi görmeniz gerekir..

4. Entegrasyonlar – Birçok modern CRM yazılımı bir ton özellik içerir. Bununla birlikte, yine de WordPress siteniz, potansiyel müşteri oluşturma yazılımı, e-posta pazarlama hizmeti, iş e-posta hizmeti, sosyal medya platformları ve benzeri diğer uygulamalarla çalışmasını sağlamanız gerekir. CRM yazılımınızın bu entegrasyonları desteklediğinden emin olun.

Örneğin, bir üyelik web sitesi veya çevrimiçi mağaza çalıştırıyorsanız, üyelik eklentiniz veya e-Ticaret platformunuzla entegre olması için CRM’nize ihtiyacınız olacaktır..

Bunlar kontrol etmek istediğiniz bazı temel gereksinimlerdir. Ayrıca fiyatlandırmayı, kullanıcı ve departman ekleme yeteneğini, güvenliği, GDPR uyumluluğunu ve daha fazlasını göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz..

Bununla birlikte, piyasadaki en iyi CRM yazılımına ve bu kriterlere nasıl istiflendiklerine bakalım.

1. HubSpot

HubSpot

HubSpot, başlamak için düşük maliyetli bir çözüm arayan küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımıdır. CRM, Pazarlama, Satış ve Sevice merkezleri için ücretsiz planlar sunar.

Ücretsiz HubSpot CRM, sınırsız kullanıcı ve sınırsız kişi ile birlikte gelir. Ayrıca sonsuza kadar ücretsiz.

Bununla birlikte, özelliklerin çoğu ücretsiz planda sınırlı veya kullanılamıyor. Güçlü özelliklere erişmek için, Growth Suite altındaki ücretli planlarından birine geçmeniz gerekecek.

HubSpot’un kullanımı oldukça kolaydır ve pazarlama, satış ve servis merkezlerini CRM yazılımınıza bağlayabilirsiniz. Bu, müşteri yolculuğunu verimli bir şekilde yönetmek için çok çeşitli araçlar sağlar.

Kolay bir kullanıcı arayüzü ile, satış panelinizin tamamı için kontrol panelinizde kuş bakışı bir görünüm elde edersiniz. Ayrıntılı raporları, tüm iletişim etkinliklerini, satış etkinliklerini ve kullanıcı / ekip performansını görüntüleyebilirsiniz.

HubSpot, iPhone ve Android için bir mobil uygulama, kişi yöneticisi, e-posta şablonları, gerçek zamanlı bildirimler, telefon görüşmeleri, e-posta izleme, zamanlama ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir özellik kümesi sunar.

Entegrasyonlar CRM yazılımı için çok önemlidir. HubSpot, WordPress, en iyi e-posta pazarlama şirketleri, OptinMonster gibi potansiyel üretim yazılımları ve daha pek çok şey dahil olmak üzere 300’den fazla uygulama ve hizmetle entegre oluyor.

Fiyatlandırma: HubSpot ücretsiz olarak çekirdek CRM platformu sunar. Daha fazla özellik için Pazarlama, Satış ve Hizmet merkezleri için ücretli planlarına yükseltebilir veya ayda 113 ABD dolarından başlayan ve her bir kullanıcı için aylık 38 ABD doları içeren Growth Suite’e yükseltebilirsiniz..

2. Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Constant Contact popüler bir e-posta pazarlama ve CRM yazılımıdır. Kontrol panelinizden kişileri kolayca depolamanıza, müşteri bilgilerini yönetmenize, e-posta göndermenize ve müşteri etkinliğini izlemenize olanak tanır.

Basit raporlar, her kişi için ayrıntılı etkinlik günlükleri ve e-posta göndermek için güçlü sürükle ve bırak araçlarıyla kullanımı son derece kolaydır. Yeni başlayanlar için e-posta zamanlayabilir, satış hunileri oluşturabilir ve kolay pazarlama otomasyonuna sahip olabilirsiniz.

Sürekli İletişim, üçüncü taraf uygulamalar için büyük bir entegrasyon pazarına sahiptir. WPForms gibi halihazırda kullandığınız popüler hizmet ve araçların birçoğu anında Sürekli İletişim’e bağlanabilir.

E-Ticaret mağazaları için Constant Contact tüm üst düzey e-Ticaret platformlarıyla entegrasyonlar sunar. Potansiyel müşterileri yakalamanıza, etkileşimde bulunmanıza ve ücretli müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan e-Ticaret araçlarını içerir.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırmaları kişi sayısına bağlıdır ve aylık 20 $ ‘dan başlar. Bununla birlikte, ekip üyeleri eklemek istiyorsanız, aylık 45 $ ‘dan başlayan Artı planlarına ihtiyacınız olacak.

WPBeginner kullanıcıları 60 günlük ücretsiz deneme süresine sahiptir ve Constant Contact kupon kodumuzu kullanırsanız% 20 indirim alabilirsiniz.

3. PipeDrive

PipeDrive

PipeDrive işletmeler için satış odaklı bir CRM yazılımıdır. İhtiyacınız olan tüm bilgilere hızlı erişim sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile eksiksiz bir satış hattı yönetimi sunar.

Satış ekipleri için tasarlanan ürün, satış raporlaması, satış tahmini, ayrıntılı etkinlik günlüğü, gelişmiş iletişim bilgileri, e-posta entegrasyonları ve özelleştirilebilir boru hatları gibi özellikleri içerir.

CRM sisteminizi zaten kullandığınız diğer hizmetlere bağlamanızı sağlayan artan bir entegrasyon uygulaması yelpazesine sahiptir. Ayrıca iOS ve Android için bağlı kalmanıza ve işleri halletmenize olanak tanıyan mobil uygulamalara sahiptir.

Fiyatlandırma: Planları yıllık faturalandırılan kullanıcı başına aylık 12,50 TL’den başlıyor.

4. Freshsales

Freshsales

Freshsales, her büyüklükteki işletmeye uygun popüler bir CRM yazılımıdır. Dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için araçlarla satış odaklı bir yaklaşım sunar.

Raporlara, etkinliklere, telefon görüşmelerine, e-postalara, kullanıcılara ve kişi yönetimine anında erişmenizi sağlayan tek noktadan bir gösterge tablosu sunar. Sezgisel bir web tabanlı arayüze ve ekiplerinizin hareket halindeyken satış yapmasına yardımcı olacak güçlü mobil uygulamalara sahiptir.

Freshsales, dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olası satışları önceliklendirmenize yardımcı olan yapay zeka destekli potansiyel müşteri puanlaması kullanır. Diğer önemli özellikler arasında görsel satış pipeline’ları, sohbetler hakkında eyleme geçirilebilir bilgiler, etkinlik izleme, özel iş akışları ve daha fazlası yer alır.

En popüler üçüncü taraf hizmetlerinden bazıları için yerel entegrasyonlara sahiptir. Üçüncü taraf uygulamalar olarak birkaç entegrasyon daha mevcuttur. Ancak, şu anda entegrasyon sayısı biraz sınırlı.

Fiyatlandırma: Planlar, yıllık olarak faturalandırılan kullanıcı başına aylık 12 ABD dolarından başlar.

5. Damla (E-ticaret)

damlama

Damla, satışları artırmak için tasarlanmış bir başka popüler e-ticaret CRM yazılımıdır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile kullanımı inanılmaz derecede kolaydır, ancak son derece güçlüdür.

Pazarlama otomasyonu, gelişmiş iletişim yönetimi, eyleme geçirilebilir raporlar, e-posta kampanyaları, bire bir görüşmeler, e-Ticaret kullanıcı takibi ve daha pek çok özellik içerir..

Damla, en iyi üçüncü taraf hizmetleri için yerel entegrasyonlarla birlikte gelir. Buna e-posta hizmetleri, olası satış oluşturma yazılımı, SMS hizmetleri, WooCommerce, Shopify ve daha fazlası dahildir. Facebook ve Instagram’dan potansiyel kullanıcı tabanlarına ulaşmanıza yardımcı olacak olası satışlar oluşturmak için iş akışları sunar.

Fiyatlandırma: Drip’in planları 2500 kişiye kadar ayda 49 dolardan başlıyor.

6. Gmail için Streak CRM

StreakCRM

Streak, Gmail için bir CRM yazılımıdır ve hem ücretsiz Gmail hesapları hem de G Suite ile çalışır. Gmail’deki müşteri e-postalarını izlemenize, kişileri yönetmenize, olası satışları izlemenize ve satış boru hatlarını yönetmenize olanak tanır.

Kişilerinizdeki olası satışları otomatik olarak yakalar, görevler ve hatırlatıcılar eklemenize, etiketler ve notlar eklemenize, özel boru hatları oluşturmanıza, e-postaları planlamanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Android ve iOS için bir tarayıcı eklentisinin yanı sıra mobil uygulama olarak gelir. Gmail ve Zapier aracılığıyla üçüncü taraf entegrasyonlarını destekler, bu da birden fazla araç ve hizmette veri paylaşmanıza izin verir.

Fiyatlandırma: Kişisel kullanım için sınırlı bir ücretsiz plan sunarlar. Ücretli planları yıllık faturalandırılan kullanıcı başına aylık 49 ABD dolarından başlar..

7. AgileCRM

AgileCRM

AgileCRM güçlü bir hepsi bir arada CRM yazılımıdır. Kişi yönetimi, satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerini tek bir kullanışlı gösterge tablosunda toplar.

Satış ekibiniz için 360 derece iletişim görünümü, ayrıntılı raporlar, zaman çizelgesi, takvim, etkinlikler, proje yönetimi, fırsatlar ve oyunlaştırma ile satış araçları sunar. İşletmenizde olup biten her şeyi takip etmek için inceleyebileceğiniz hızlı raporlara erişebilirsiniz.

AgileCRM, potansiyel müşteriler oluşturmak ve yakalamak, e-postalar, bültenler, açılış sayfaları, formlar ve sosyal medya pazarlama araçları göndermek için pazarlama araçlarını içerir.

Fiyatlandırma: AgileCRM sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Ücretli planları, yıllık olarak faturalandırılan kullanıcı başına aylık 9,99 ABD dolarından veya 2 yıl boyunca faturalandırılan kullanıcı başına 8,99 ABD Dolarından başlar..

Küçük İşletmeler için En İyi CRM Yazılımı?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, CRM araçlarını işletmenizin gereksinimlerine ve hedeflerine göre karşılaştırmanız gerekeceğinden.

Daha önce tanımladığımız kriterlere dayanarak, HubSpot’un küçük işletmeler için en iyi CRM yazılımı olduğuna inanıyoruz. Kullanımı kolaydır ve kapsamlı bir dizi özellik sunar. Küçük işletmelerin başlaması için yeterince iyi bir ücretsiz plan sunuyorlar.

E-posta, işletmeniz için ana potansiyel satış ve satış kaynağıysa, Sürekli İletişim en iyi seçenektir. Satışları artırmak ve müşteri ilişkilerini yönetmek için etkili bir şekilde kullanabileceğiniz kullanımı kolay bir iletişim yönetimi aracı sunar. Fiyatlandırması küçük işletmeler için çok uygun.

Tamamen satış odaklı bir CRM arıyorsanız, her ikisinin de satış odaklı CRM olduğu ve satış süreçlerinizi iyileştirmenize yardımcı olacağı için PipeDrive veya FreshSales kullanmanızı öneririz..

Bir e-Ticaret markasıysanız ve e-Ticaret odaklı pazarlama otomasyonu ile birlikte gelen bir CRM’ye ihtiyacınız varsa, Damla’dan başka bir yere bakmayın. Son derece güçlü ve her kuruşa değer çünkü toplam satışlarınızı artırmanıza kesinlikle yardımcı olacak.

Bu makalenin, işletmeniz için en iyi CRM yazılımını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, işletme web siteleri için WordPress eklentileri, en iyi iş telefonu hizmetleri ve küçük işletmeler için en iyi canlı sohbet yazılımı listemizi görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map