2020’de WordPress’i CMS Olarak Kullanan 25 Popüler Site

WordPress’i CMS olarak nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorum?


WordPress ile ilgili en yaygın yanılgılardan biri, sadece bir blog yazılımı olmasıdır. Bazılarınız sık sık bize sadece bir blog platformu olarak değil, bir CMS Platformu (İçerik Yönetim Sistemi) olarak kullanılan WordPress örneklerini soruyor.

WordPress’i içerik yönetim sistemi olarak kullanan binlerce web sitesi vardır. WordPress yeni başlayanlar için bile son derece esnek ve özelleştirmesi kolaydır.

Bu makalede, WordPress’i CMS olarak kullanan en popüler web sitelerinden bazılarını göstereceğiz.

CMS Olarak WordPress: 25 Örnek WordPress'i CMS Olarak Kullanma

WordPress Neden En Çok Açılan CMS?

WordPress, dünyanın en popüler web sitesi oluşturucu ve içerik yönetim sistemidir. İnternetteki web sitelerinin% 35 pazar payına sahiptir..

WordPress ile bir web sitesi yapabilir, bir blog başlatabilir veya çevrimiçi bir mağaza oluşturabilirsiniz. Sitenizdeki özellikleri ve işlevleri genişletmek için eklenti olarak çalışan binlerce ücretsiz ve premium eklenti ile birlikte gelir.

Çoğu web sitesi esnekliği, kullanımı kolay yönetici paneli ve binlerce tema / şablon için WordPress kullanır. Herhangi bir kod yazmadan hızlı bir şekilde bir WordPress sitesi oluşturabilirsiniz.

WordPress’i CMS olarak kullanan web sitelerinin bazı örneklerine bakalım.

1. BBC Amerika

BBC Amerika

BBC America, Graham Norton Show, Top Gear, Doctor Who ve daha birçok İngiliz TV şovunu yayınlayan popüler bir eğlence sitesidir. Site, içerik yönetim sistemi olarak WordPress’i kullanıyor ve tam bölümleri, canlı TV’yi ve kullanıcı kaydını içeren özellikler sunuyor.

2. OptinMonster

OptinMonster

OptinMoster dünyanın önde gelen dönüşüm optimizasyon yazılımıdır. WordPress’i web sitelerinin pazarlama sitesi, blog, bilgi bankası ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı bölümleri için kullanıyorlar.

3. WPForms

WPForms

WPForms en popüler WordPress iletişim formu eklentisidir. Web sitesi, bir alışveriş sepeti, bilgi bankası, blog ve daha fazla özellik ile WordPress üzerine inşa edilmiştir..

4. Sonraki Web

Sonraki Web

Next Web, dünyanın her yerinden en son haberleri görüntülemek için WordPress kullanan bir teknoloji ve haber web sitesidir. Haberleri kategorilere ve bölümlere ayırır ve aynı zamanda popüler uluslararası markalardan en son fırsatları sunar.

5. Walt Disney Şirketi

Walt Disney Şirketi

Medya endüstrisindeki en büyük isimlerden biri olan Walt Disney Company, kurumsal web sitesi için WordPress kullanıyor. Web sitesi, kullanıcılara şirket etkinlikleri, kariyer fırsatları, hayırseverlik çabaları ve daha fazlası hakkında en son güncellemeleri sunar.

6. Van Heusen

Van Heusen

Van Heusen, tüm dünyada popüler olan bir Amerikan moda ve giyim markasıdır. WordPress’i bir alışveriş sepeti, bülten abonelikleri ve ürün galerileri ile kullanıyor.

7. Amerika Birleşik Devletleri Misyonu Cenevre

ABD Misyonu Cenevre

Cenevre’deki ABD Misyonu, WordPress ile oluşturulmuş bir ABD Dışişleri Bakanlığı web sitesidir. Resim kaydırıcısı, en son haberler, etkinlikler ve politika sayfaları için birden fazla bölüm var.

8. Fauna ve Flora Uluslararası

Fauna ve Flora

Fauna ve Flora International (FFI), küresel olarak farklı türlerin korunmasına yönelik çalışmaları ile bilinen orman koruma yenilikçisidir. Site, koruma kampanyalarını sergilemek, haber güncellemelerini paylaşmak ve bağış toplamak için WordPress’i CMS olarak kullanıyor.

9. İsveç’in Resmi Sitesi

İsveç Yetkilisi

İsveç’in Resmi Sitesi, ülkenin iş, kültür, gelenekler, doğa, gerçekler ve toplumla ilgili haberleri paylaşan resmi bilgi portalıdır. WordPress üzerine kuruludur ve çok etkili bir şekilde kullanır.

10. Nexstar Ortamı

Nexstar

Nexstar Media, içerik yönetimi sistemi olarak WordPress kullanan yerel bir medya sitesidir. Haber yayını, basın bültenleri ve daha fazlasını içerir.

11. Şikago Hava Durumu Merkezi

Chicago hakkında daha fazlası

Chicago Weather Center sıcaklıkları ve diğer hava durumu güncellemelerini gösteren bir hava durumu tahmin sitesidir. Siteye TV programı, podcast’ler, şovlar, etkinlikler, haberler ve daha fazlasını eklemek için WordPress’i kullanır.

12. Yaratıcı Reklam Ödülleri

Yaratıcı Reklam Ödülleri

Creative Ad Awards, dünyanın dört bir yanından en yaratıcı reklamları gösteren bir web sitesidir. Bu reklam kampanyalarını kategorilere ayırmak ve güzel bir şekilde görüntülemek için WordPress’i kullanır.

13. Harvard Üniversitesi Gazetesi

Harvard Gazetesi

Harvard Üniversitesi tarafından WordPress kullanılarak dergileri için CMS olarak yönetilen Harvard Üniversitesi Gazetesi. Web sitesi, kategoriler halinde düzenlenmiş haberleri ve etkinlikleri bulabileceğiniz çarpıcı görünüyor.

14. Resmi James Bond Web Sitesi

Resmi James Bond Web Sitesi

Resmi James Bond web sitesi, saat koleksiyonlarını sergilemek, marka haberlerini görüntülemek ve Bond filmlerini tanıtmak için WordPress’i kullanıyor. Site ayrıca kenar çubuğunda Twitter akışını göstermek için sosyal ağlarla entegre oluyor.

15. Realtor.com | Haberler

Realtor.com Haberleri

Emlakçı popüler bir emlak web sitesidir. Haberler ve bilgiler bölümü için WordPress’i kullanır. Blog içeriğini web sitelerinin diğer bölümlerinde almak ve görüntülemek için WordPress RSS beslemesini kullanıyorlar.

16. Cüceler

cüce

Gnome, Linux tabanlı işletim sistemleri için açık kaynaklı bir yazılım paketidir. Özellikler, yazılım ve teknoloji bölümlerini gösteren pazarlama siteleri için WordPress kullanıyorlar.

17. PawPrintPets

PawPrintPets

PawPrintPets eğitim, danışmanlık ve ders almak isteyen köpek ve köpek yavrusu sahipleri için bir web sitesidir. WordPress’i CMS olarak kullanan web sitesi aynı zamanda podcast’ler, blog ve WooCommerce destekli bir çevrimiçi mağaza sunuyor.

18. CURE

ÇARE

CURE, az gelişmiş bölgelerdeki çocuklara tıbbi yardım sunan uluslararası bir organizasyondur. Vaka çalışmalarını, haberleri, hikayeleri ve para toplama çalışmalarını paylaşmak için siteleri için WordPress’i kullanır.

19. Renault

Renault

Renault, dünyanın en iyi otomobil üreticilerinden biridir. Resmi web siteleri, yenilik, tarih, markalar ve daha fazlası hakkında yayın yaptıkları WordPress üzerine kurulmuştur..

20. Katy Perry

Katy Perry

Katy Perry, tanınmış bir Amerikalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Resmi sitesi en son albümleri, şarkıları ve video yayınlarını görüntülemek için WordPress kullanıyor.

21. Sony Müzik

Sony Müzik

Sony Music, küresel müzik markasının resmi web sitesidir. Öne çıkan sanatçılarını, etiketlerini ve müzik endüstrisinden haberlerini görüntülemek için WordPress’i kullanır.

22. Kalça2Kaydet

Hip2Save

Hip2Save tanınmış bir fırsat ve kupon web sitesidir. Tüm dünyadaki popüler markalardan indirimler sergilemek için WordPress üzerine inşa edilmiştir.

23. Time.com

ZAMAN

TIME, en eski Amerikan haber ve dergi sitelerinden biridir. Site, kategorilerde haber göndermek, YouTube videolarını yerleştirmek ve haftalık dergiler yayınlamak için WordPress’i kullanıyor.

24. Sylvester Stallone

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone, filmdeki çalışmaları ile bilinen popüler bir aktör ve halk figürüdür. Resmi web sitesi, film fragmanlarını, aktörün biyografisini, fotoğraflarını, sanatını ve daha fazlasını sergilemek için WordPress’i kullanıyor.

25. Washington Post | Marka Stüdyosu

Washington post

Washington Post, siyaset, kamuoyu ve daha pek çok konuda haberleri paylaşan önde gelen araştırmacı gazetecilik web sitesidir. Etkileşimli hikayelerini gösteren Brand Studio web siteleri için WordPress kullanıyor.

Bu makalenin, CMS olarak kullanılan WordPress’in bazı ilham verici örneklerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’i kullanarak 40’ın üzerinde büyük isim markası listemize de göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map