2020 için 7 En İyi Ücretsiz E-ticaret Platformu (Karşılaştırma)

E-Ticaret web sitenizi oluşturmak için en iyi ücretsiz e-Ticaret platformunu mu arıyorsunuz??


İlk günlerde, e-ticaret platformları binlerce kişiye mal oldu ve bu da birçok küçük işletmenin çevrimiçi bir mağaza oluşturmasını engelledi. Neyse ki şimdi ücretsiz veya düşük maliyetli seçenekler sunan birkaç popüler e-ticaret platformu var.

Bu makalede, bir çevrimiçi mağaza başlatmak için kullanabileceğiniz en iyi ve en popüler ücretsiz e-ticaret platformlarını karşılaştıracağız. Her biri için ayrıntılı bir artı ve eksiler analizimiz var, böylece ihtiyaçlarınız için en iyi e-ticaret web sitesi oluşturucuyu seçebilirsiniz.

Başlamak için en iyi ücretsiz e-ticaret platformları

En İyi Ücretsiz e-Ticaret Platformu Nasıl Seçilir

Dürüst olalım,% 100 ücretsiz e-Ticaret platformu diye bir şey yok.

E-Ticaret platformunun kendisi ücretsiz olsa bile, alan adı, web barındırma, ödeme işleme ücretleri ve diğer uzantı maliyetleri için ödeme yapmanız gerekecektir..

E-Ticaret web siteleri oluşturmanın gerçek maliyeti hakkında ayrıntılı bir kılavuzumuz var.

Bununla birlikte, hedefiniz, işletmenizi nasıl çalıştırdığınız veya büyüttüğünüz konusunda ciddi sınırlamalar koymadan en düşük maliyetle en düşük maliyetle başlamanıza yardımcı olan bir e-ticaret platformu bulmak olmalıdır..

Ayrıca, tercih ettiğiniz ödeme yöntemlerini kullanarak ödemeleri kabul etme yeteneğine sahip, platformun kullanımı kolay, tam özellikli olmasını da istersiniz.

Bunları akılda tutarak, çevrimiçi para kazanmak ve işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz e-Ticaret platformlarına bakalım.

1. WooCommerce

WooCommerce web sitesi

WooCommerce dünyanın en popüler e-ticaret platformudur. Herhangi bir web barındırma sağlayıcısında indirip çalıştırabileceğiniz tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

WooCommerce sizin için barındırma sağlamadığından, web sitenize dünya çapındaki kullanıcılar tarafından erişilebildiğinden emin olmak için web barındırma ve alan adı satın almanız gerekir..

Bluehost veya SiteGround kullanmanızı öneririz. Her ikisi de dünyanın en büyük hosting şirketleri arasındadır ve WooCommerce tarafından resmen tavsiye edilir.

Bluehost, WPBeginner kullanıcılarına ücretsiz bir alan adı + SSL sertifikası ve barındırma konusunda% 60 cömert bir indirim sunuyor. Temel olarak, ayda 2,75 $ ‘a başlayabilirsiniz.

→ Bu Özel Bluehost Anlaşmasını Sahiplenin ←

Artıları

 • WooCommerce’i kullanmaya başlamak çok kolay. Toplam bir acemi olsanız bile hızlı bir şekilde çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz.
 • Web sitenizi kendiniz barındıracaksınız. WooCommerce barındırma için ödeme yapmanız gerekmesine rağmen, bunun çok fazla maliyeti yoktur.
 • Markanızı gerçekten yansıtan bir mağaza yaratma fırsatı veren çok sayıda WooCommerce teması (tasarım) var.
 • Yeni özellikler eklemek ve işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz binlerce WooCommerce eklentisi var.
 • WooCommerce ile fiziksel ürünleri, dijital indirmeleri, üyelik planları, dropshipping mağazası veya bağlı ürünleri ile her şeyi satabilirsiniz.
 • WooCommerce, hiçbir işlem ücreti almaz. Yalnızca PayPal veya Stripe gibi ödeme servis sağlayıcınıza veya bankanıza ödeme yapmanız gerekir..

Eksileri

 • Toplam bir acemi iseniz, WooCommerce başlamak için diğer seçeneklerden biraz daha zordur. Örneğin, barındırma ve bir alan adı satın almanız gerekir.
 • Büyüdükçe çevrimiçi mağazanızı korumaktan siz sorumlusunuz. Bu, barındırma planınızı yükseltmek veya WordPress için bir güvenlik eklentisi ödemek anlamına gelebilir.

Yeni başlayanların başlamasına yardımcı olmak için, web üzerinde WooCommerce ile bir e-Ticaret web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan en ayrıntılı WooCommerce eğiticisine sahibiz.

2. Sabit Kişinin Web Sitesi Oluşturucu

Constant Contact'ın e-Ticaret web sitesi oluşturucusu

Constant Contact’ın web sitesi oluşturucu, hiçbir şey harcamadan çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir plana sahiptir. Constant Contact mağazaya ev sahipliği yapacak ve hatta size ücretsiz bir alt alan adı sağlayacaktır.

Mağazanızda en fazla 3 ürün bulunabilecektir, ancak yeni başlıyorsanız bu yeterli olabilir. Daha fazla ürün eklemek istiyorsanız, ücretli bir plana geçebilirsiniz.

Ücretsiz veya Başlangıç ​​planlarındaysanız Sürekli İletişim’in% 3 işlem ücreti talep ettiğini belirtmek gerekir..

Artıları

 • Constant Contact’ın web sitesi oluşturucusuyla ücretsiz bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Storename.constantcontactsites.com biçiminde ücretsiz markalı bir alan adı da alabilirsiniz..
 • Mağazanız üzerinden hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz. Envanterinizi takip etmek için Sabit Kişi’yi kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz planla bile 7/24 e-posta ve canlı sohbet desteği var.
 • Bloglama yazılımı çok temel olsa ve WordPress gibi bir bloglama platformuyla aynı özellikleri sunmasa da, mağazanızın web sitesine ücretsiz bir blog ekleyebilirsiniz..

Eksileri

 • Ücretsiz planla kendi alan adınızı kullanamazsınız. Bunun yerine, Constant Contact markalı alan adını kullanmanız gerekir.
 • Ücretsiz planı kullanıyorsanız Sürekli İletişim reklamlarını sitenizde gösterir.

Constant Contact çevrimiçi mağazasını WordPress web sitenizle birlikte kullanabilir ve menüden mağazaya kolayca bağlayabilirsiniz. Bu, WooCommerce gibi kendi kendine barındırılan bir e-ticaret platformunu yönetme yükü olmadan birkaç ürün satmak isteyen küçük işletmeler için iyi bir seçenektir.

3. BuyNow Plus

BuyNow Plus web sitesi

BuyNow Plus tam bir e-Ticaret platformu değildir. Bunun yerine, herhangi bir web sitesine koyabileceğiniz “şimdi satın al” düğmeleri oluşturmanıza olanak tanır.

BuyNow Plus’ı kullanmak için ücretsiz bir Stripe hesabı oluşturmanız gerekir.

Artıları

 • İşlem ücreti, işlem başına sadece% 2 ile oldukça düşüktür. Bununla birlikte, Stripe’nin bunun üzerine kendi işlem ücretlerini talep ettiğini unutmayın..
 • Müşterilerinizin bir hesap oluşturmasına gerek kalmadan kredi kartlarında tekrar eden ödemeleri yönetmek için BuyNow Plus’ı kullanabilirsiniz. Çevrimdışı öğeler için yinelenen üyelikler satıyorsanız, bu gerçekten kullanışlı bir özelliktir.
 • Düğme bağlantılarını sosyal medyaya ve web sitenize koyabilir veya hatta e-postalarda bile kullanabilirsiniz.
 • BuyNow Plus’ı kullanarak kaç farklı ürün satabileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur.

Eksileri

 • BuyNow Plus, envanter izleme veya web sitesi oluşturma gibi ekstra bir şey sunmuyor.
 • Stripe’yi doğrudan web sitenizde kullanarak benzer bir şey yapabilirsiniz. Bu şekilde, BuyNow Plus’ın işlem ücretini ödemeniz gerekmez. Kendi SSL sertifikanıza ihtiyacınız var, ancak ücretsiz bir SSL sertifikası almak mümkündür.

4. BigCommerce

BigCommerce'nin e-Ticaret platformu web sitesi

BigCommerce, e-Ticaret mağazanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz tamamen barındırılan (veya hepsi bir arada) bir e-Ticaret platformudur. BigCommerce ile kullanmak istediğiniz mevcut bir siteniz varsa, bir WordPress eklentisi de vardır..

Ücretsiz bir planı olmasa da, dükkanınızı kurmanıza ve hiçbir şey ödemeden başlamanıza izin veren ücretsiz bir deneme var.

Artıları

 • Ücretsiz denemeyi yapmak için herhangi bir kredi kartı detayı girmenize gerek yoktur.
 • BigCommerce’i kullanmaya başlamak gerçekten çok kolay. Sadece kaydolabilir, mağazanızla ilgili ayrıntıları girebilir ve ürün eklemeye başlayabilirsiniz.
 • Özel bir alan adı için ödeme yapmak istemiyorsanız mystore.mybigcommerce.com gibi ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz..
 • BigCommerce size ödeme almanız için birçok farklı yol sunar. Braintree, Stripe, Authorize.net ve daha fazlası tarafından desteklenen PayPal dahil birçok ödeme platformuyla yerleşik entegrasyona sahiptir..
 • BigCommerce mağazanıza işlevselliğini arttırmak için ekleyebileceğiniz birçok üçüncü taraf uygulaması var.

Eksileri

 • Ücretsiz deneme yalnızca 15 gün sürer, bu da mağazanızdan para kazanmanıza uzun zaman vermez. Bundan sonra, mağazanızın devam etmesini sağlamak için ayda 29,95 ABD doları veya daha fazla ödeme yapmanız gerekir..
 • BigCommerce hepsi bir arada bir platformdur, yani eklentilerini ve temalarını kullanmakla sınırlısınız demektir. Diğer bazı e-Ticaret seçenekleriyle sahip olduğunuz seçenek yelpazeniz olmayacak.

İlişkili: Daha fazla bilgi için WooCommerce vs BigCommerce karşılaştırmamıza bakın.

5. Shopify

Shopify e-Ticaret platformu web sitesi

Shopify başka bir tamamen barındırılan e-ticaret platformudur. Shopify ayrıca 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor ve BigCommerce’in ücretsiz deneme sürümü gibi bu da kredi kartı gerektirmiyor.

Artıları

 • Shopify’ı kullanmaya başlamak gerçekten çok kolay. Kendi web sitesi oluşturucu bir sürükle bırak arayüzü var, yani toplam yeni başlayanlar bile harika görünümlü bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir.
 • Mağazanıza ekstra özellikler eklemek istiyorsanız, satın alabileceğiniz çok sayıda eklentiye sahip bir uygulama pazarı var.
 • Canlı sohbet, telefon, e-posta ve Twitter aracılığıyla 7/24 destek mevcut.
 • Shopify Payments (Shopify’ın yerleşik ödeme ağ geçidi) işlem başına% 2,9 artı 30 sent ücret alır. Bu, Stripe veya diğer ağ geçitleriyle aynı fiyata sahip yerleşik bir özellik olduğundan, kullanıcıların başlamasını kolaylaştırır.

Eksileri

 • PayPal veya Stripe gibi başka ödeme ağ geçitleri kullanıyorsanız, Shopify% 2 işlem ücreti alır. Bu, üçüncü taraf ödeme ağ geçidi tarafından alınan ücretin üstündedir.
 • Ücretsiz deneme yalnızca 14 gün sürer. Bundan sonra, ücretli bir plana geçmeniz gerekecek. En ucuz $ 29 / ay.

İlişkili: Daha fazla detay için Shopify vs WooCommerce karşılaştırmamıza bakın..

6. Weebly

Weebly'nin e-Ticaret platformu web sitesi

Weebly, Shopify ve WooCommerce gibi diğer e-ticaret platformları kadar iyi tanınmıyor, ancak platformu test edebileceğiniz ücretsiz bir deneme sunuyorlar..

Artıları

 • Mağazanıza her türlü fiziksel veya dijital ürün ekleyebilirsiniz
 • Sürükle ve bırak arayüzü, sitenizi oluşturmak ve mağazanızdaki öğeleri yönetmek için kullanımı kolaydır.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 100 farklı tema (tasarım) vardır, bu nedenle siteniz için doğru olan bir şey bulabilmeniz gerekir.
 • Yerleşik envanter, nakliye, vergi yönetimi özellikleri.
 • Topluluk forumunun yanı sıra, ücretsiz plan size canlı sohbet, e-posta ve hatta telefon desteğine erişim sağlar.
 • Ücretli bir plana yükseltmek istiyorsanız, bunlar çok küçük işletmeler için bile uygundur. E-ticaret başlangıç ​​planı her yıl ödenen aylık 12 $ ‘dan başlar.

Eksileri

 • Weebly% 3 işlem ücreti alır. Bu, ödeme ağ geçidinizin ücretlendirdiği işlem ücretine ek olarak.
 • Ücretsiz veya Kişisel (9 $ / ay) planlardaysanız Weebly, Weebly’nin ana şirketi Square’den reklamlar ve marka bilinci oluşturma.
 • Ücretli başlangıç ​​planında bile bir seferde yalnızca 25 ürün satmakla sınırlısınız.

7. Büyük Kartel

Big Cartel e-Ticaret platformunun web sitesi

Big Cartel, özellikle sanatçılar ve reklam öğeleri için tasarlanmış, barındırılan bir e-ticaret platformudur. El yapımı ürünler veya benzeri ürünler satan bir mağazanız varsa, sizin için mükemmel bir seçenek olabilir..

Artıları

 • Ücretsiz planın herhangi bir işlem ücreti yoktur. Yine de Stripe veya PayPal ücretleri ödemeniz gerekecek (bunlar Big Cartel’in ödeme işlemleri için sunduğu tek seçenek).
 • Ücretsiz mağaza URL’niz özelleştirilebilir. Name.bigcartel.com biçiminde olması gerekir, ancak ad için ne istersen seçebilirsiniz. Diğer birçok platform, kullanıcı adınıza veya mağaza adınıza göre size belirli bir URL atar ve bunu değiştiremezsiniz.
 • Ücretsiz planınızda en fazla 5 ürün olabilir, bu da barındırılan diğer ücretsiz planlardan daha cömert olmasını sağlar.
 • Mağazanızı kurmak hızlı ve ürünlerinizi eklemek çok kolay. Big Cartel süreç boyunca adım adım yürüyor.

Eksileri

 • Web sitesi temanızı özelleştirmek istiyorsanız temanın HTML’sini düzenlemeniz gerekir. Bu kesinlikle diğer e-ticaret platformlarının çoğu kadar başlangıç ​​dostu değildir.
 • Ücretsiz plan sadece sınırlı özelliklere sahiptir. Envanter izleme veya indirim kodları gibi şeyleri kullanmak istiyorsanız ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

En İyi Ücretsiz e-Ticaret Platformunu Seçme

Sizin için en iyi ücretsiz e-ticaret platformu hangisi? Bu ne aradığınıza bağlı.

Ucuz başlamak ve işinizi büyütmek için tam özgürlüğe sahip olmak istiyorsanız, WooCommerce en iyi seçenektir.

Özel Bluehost anlaşmamızı kullanarak aylık 2,75 $ ‘a başlayabilirsiniz. Bu bir fincan kahveden daha az.

Tamamen ücretsiz bir e-ticaret platformu kullanmak istiyorsanız, Constant Contact web sitesi oluşturucu daha kolay ve ücretsizdir. Ancak, diğer platformlarla elde ettiğiniz özellikler ve esneklik açısından sınırlıdır.

Bir çevrimiçi mağazayı ücretsiz olarak denemek istiyorsanız, ancak işletmeniz için uygun bir şey için ödeme yapmaktan mutluluk duyarsanız, BigCommerce ve Shopify tam özellikli harika seçeneklerdir.

Bu makalenin, başlamak için en iyi ücretsiz e-Ticaret platformları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca e-ticaret için en iyi e-posta pazarlama hizmetleri ve en iyi canlı sohbet yazılımı hakkındaki kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz, böylece mağaza satışlarınızı artırabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map