7 En İyi E-posta ile Teslim Edilebilir SMTP Servis Sağlayıcıları (2020)

En iyi SMTP servis sağlayıcılarını mı arıyorsunuz??


Bir SMTP hizmet sağlayıcısı, web sitenizden kullanıcılarınıza güvenilir bir şekilde e-posta göndermenize yardımcı olur.

SMTP sunucuları, özellikle e-postalarınızın kullanıcıların gelen kutusuna ulaşmasını ve önemsiz posta klasörüne girmemesini sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır..

Bu makalede, en iyi SMTP servis sağlayıcılarını yüksek e-posta teslimi ile paylaşacağız. Ayrıca bu SMTP hizmetlerini kullanarak WordPress e-postalarınızı nasıl göndereceğinizi de göstereceğiz.

Daha yüksek teslim edilebilirlik için en iyi SMTP servis sağlayıcıları

WordPress E-postaları için Neden Bir SMTP Servis Sağlayıcısına İhtiyacınız Var??

Tüm WordPress web siteleri, çeşitli görevleri yapmak için büyük ölçüde e-postaya güvenir. Örneğin:

 • Kayıp şifreyi kurtarma
 • Yeni bir hesap kaydetme
 • Yorumlar, yeni makaleler, şifre değişiklikleri ve daha fazlası için bildirimler
 • Çevrimiçi bir mağaza ise, müşterilere sipariş onayı, faturalar ve teslimat bilgilerini e-posta ile gönderme.

Varsayılan olarak, WordPress PHP posta () işlevini kullanarak e-posta gönderecek şekilde yapılandırılmıştır. Kullanıcıların WordPress’in e-posta göndermeme şikayetinden başlıca nedeni budur.

Varsayılan posta yöntemiyle ilgili bir dizi sorun var ve neden çalışmıyor?.

Çoğu barındırma sağlayıcısında bu işlev düzgün yapılandırılmamıştır. Bazıları, sunucularının kötüye kullanılmasını önlemek için tamamen devre dışı bırakır.

Kimlik doğrulama gerektirmediği ve spam e-posta göndermek için kullanılabildiği için bu işlevi kötüye kullanmak yaygın bir sorundur.

Posta işlevi WordPress barındırma üzerinde çalışıyor olsa bile, çoğu spam filtresi gönderen e-postasını, yerini, alan adını doğrulayacağından ve site e-postanızı şüpheli veya spam olarak işaretleyeceğinden, bazen WordPress e-postalarınız yine de spam olabilir..

Bu sorunu düzeltmenin tek yolu, WordPress e-postaları göndermek için bir SMTP sunucusu kullanmaktır.

SMTP nedir?

SMTP veya Basit Posta Aktarım Protokolü, internette e-posta göndermek için endüstri standardıdır. E-postalarınızın kullanıcıların gelen kutusunda gerçekten teslim edilme şansını artıran doğru kimlik doğrulaması kullanır.

Hem ücretli hem de ücretsiz SMTP servis sağlayıcıları vardır. Aslında, Google veya Outlook’tan işletme e-posta adresiyle ücretsiz bir SMTP hesabı alabilirsiniz.

Ancak, geleneksel e-posta hizmetlerini kullanarak kaç e-posta gönderebileceğiniz konusunda bir sınırlama vardır. Genellikle, Gmail veya Outlook gibi bu ücretsiz e-posta sağlayıcıları, SMTP sunucularını bir WordPress web sitesi tarafından gönderilenler gibi otomatik e-postalar için kullanmanızı istemez.

Bu nedenle, e-postalarınızın düzgün bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için tanınmış SMTP servis sağlayıcılarından birine kaydolmanız gerekir. Endişelenmeyin, en iyi SMTP şirketlerinin çoğu, çoğu web sitesi için yeterince iyi olan çok cömert ücretsiz SMTP planları sunar.

Yüksek teslim edilebilirliğe sahip en iyi SMTP servis sağlayıcılarına göz atalım.

En İyi SMTP Servis Sağlayıcıları

Toplu e-postalar, WordPress e-postaları, işlem e-postaları ve daha fazlasını göndermenizi sağlayan birçok SMTP hizmet sağlayıcısı vardır..

Bununla birlikte, her biri özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, ücretsiz plana izin verilen e-posta sayısı ve en önemlisi teslim edilebilirlik konusunda sicili bakımından farklıdır..

Aşağıda, daha yüksek teslim edilebilirlik ve en iyi özellikler sunan en iyi SMTP servis sağlayıcıları bulunmaktadır.

1. SendinBlue

SendinBlue

SendinBlue piyasadaki en iyi SMTP e-posta servis sağlayıcısıdır. İşlem e-postaları, e-posta pazarlaması, SMS pazarlaması ve canlı sohbet ile güçlü bir pazarlama platformu sunar.

WordPress ve OptinMonster, Salesforce, Google Analytics ve diğer birçok üçüncü taraf platformuyla güzel çalışır. Ayrıca, pazarlama kampanyalarınıza yardımcı olacak güçlü kişiselleştirme ve pazarlama otomasyonu özellikleri sunar.

SendinBlue, işlem e-postaları için e-posta dağıtımınızı anında iyileştiren oldukça genişletilebilir bir API ve SMTP geçiş hizmetine sahiptir.

Fiyatlandırma: SendinBlue’nun günde 300 e-posta ile sonsuza kadar ücretsiz bir planı vardır. Ücretli planları aylık 25 $ ‘dan başlar ve aylık 40.000 e-posta ile günlük gönderme sınırı yoktur.

2. Mailgun

Mailgun

Mailgun, geliştiriciler ve işletmeler için popüler bir SMTP servis sağlayıcısıdır. İşlem e-postaları göndermek için güçlü API’ler sunar.

WordPress web sitenize entegre etmek kolaydır. İster bir e-ticaret mağazası, ister bir üyelik web sitesi veya küçük bir işletme olun, Mailgun pazarlama ve işlem e-postalarınızı göndermek için kolay ölçeklenebilir bir SMTP hizmeti sunar.

Geliştiriciler için tasarlanmıştır ve listedeki diğer SMTP sağlayıcılarının başlangıç ​​dostu özelliklerinden bazılarına sahip değildir.

Fiyatlandırma: Mailgun, ilk 10.000 e-postayla ücretsiz ‘gittikçe öde’ planı sunuyor. Ücretsiz plan küçük web siteleri için fazlasıyla yeterli. Ücretli planları piyasada oldukça rekabetçidir. Bununla birlikte, özel bir IP ve geliştirilmiş teslim edilebilirlik istiyorsanız, 1 özel IP adresiyle ayda 79 $ ‘dan başlar..

3. SendGrid

SendGrid

SendGrid, bir SMTP sunucusunu yönetmeden toplu e-postalar göndermenizi sağlayan güçlü bir bulut tabanlı SMTP e-posta hizmet sağlayıcısıdır. Güçlü özelliklerle daha yüksek ölçeklenebilirlik sunar.

SMTP rölelerinin kurulumu kolaydır ve herhangi bir WordPress sitesiyle çalışır. Dağıtım optimizasyon araçlarını, e-posta analizlerini, basit bir e-posta düzenleyicisine sahip e-posta şablonlarını ve üçüncü taraf uygulama ve hizmetleriyle entegrasyonları içerir.

Teslim edilebilirlik ana endişenizse, SendGrid, özel IP adresleri ve alan adı kimlik doğrulama araçları dahil olmak üzere e-posta dağıtımını daha da iyileştirmek için harika araçlar sunar.

Fiyatlandırma: İlk 40.000 e-posta ücretsiz ve daha sonra günde 100 e-posta ile ücretsiz bir plan sunuyorlar. Ücretli planları aylık 14,95 dolardan başlıyor.

4. Amazon SES

Amazon SES

AWS veya Amazon Web Services, bulut bilgi işlem altyapısında endüstri lideridir. Ayrıca web servislerine eklenti olarak Amazon SES veya Amazon Basit E-posta Hizmeti sunuyorlar.

Pazarlamacılar ve geliştiriciler için kolayca pazarlama, bildirim ve işlemsel e-posta kampanyaları göndermek için güçlü bir bulut tabanlı SMTP hizmetidir.

AWS’nin maliyet verimliliği ile daha yüksek teslim edilebilirlik sunar. Çok güçlü özelliklere sahip olursunuz, ancak çoğu gelişmiş kullanıcılar ve geliştiriciler için uygundur.

Amazon SES, eklentiler yardımıyla WordPress sitenize kolayca entegre edilebilir (bu konuda daha sonra makalede daha fazla bilgi bulabilirsiniz). Kullanımınıza bağlı olarak, Amazon SES piyasadaki en ucuz SMTP hizmeti olabilir.

Fiyatlandırma: Web siteniz AWS’de barındırılıyorsa, her ay 62.000 e-posta göndermek için ücretsiz katmanlarını kullanabilirsiniz. Diğer web siteleri için, gönderdiğiniz her 1000 e-posta için fiyatlandırma 0.10 $ ‘dan başlar.

5. G Suite

G Suite

G Suite, Google’ın işletmeler için üretkenlik paketidir. Takvim, Google Drive, Dokümanlar, Fotoğraflar ve Gmail’i kendi alan adınızla kullanmanıza olanak tanır.

Bu, Google’ın tanıdık arayüzünü kullanmaya devam ederken profesyonel bir işletme e-posta adresi almanıza olanak tanır. G Suite, e-posta göndermek için Google SMTP sunucularını kullanmanıza olanak tanır; bu, WordPress siteniz için bir e-posta hesabı ayarlayabileceğiniz ve daha sonra WordPress e-postaları göndermek için kullanabileceğiniz anlamına gelir..

Ancak, yalnızca küçük işletme web siteleri ve blogları için uygundur, çünkü günde yalnızca 2.000 mesaj gönderebilir. Ayrıntılar için G Suite ile profesyonel bir e-posta adresi oluşturma hakkındaki makalemize bakın

Fiyatlandırma: Kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

6. Posta damgası

posta damgası

Postmark, web siteleri, pazarlamacılar ve işletmeler için kullanımı kolay bir başka SMTP hizmet sağlayıcısıdır. Daha basit fiyatlandırma ve kolay entegrasyon ile hızlı e-posta dağıtımı sunar.

İşlemsel e-postalar göndermek onların uzmanlığıdır, yani teslim edilebilirlik ve hıza odaklanmışlardır. Takip edilmesi kolay e-posta analizleri, hesap güvenliği, mobil uyumlu duyarlı şablonlar, basit web kancalarıyla tetiklenen mesaj etkinlikleri ve daha fazlasını sunar.

Fiyatlandırma: 10.000 e-posta için aylık 10 ABD dolarından başlayan fiyatlarla, 1000 e-posta başına 1,25 ABD doları.

7. Office365

Ofis 365

Daha önce Outlook olarak bilinen Office365, Microsoft tarafından popüler bir e-posta ve verimlilik paketidir.

G Suite’a benzer şekilde Office365, işletmeniz için profesyonel bir e-posta adresi oluşturmanıza olanak tanır. Microsoft’un SMTP sunucularını, küçük bir işletme olduğunuz sürece WordPress sitenizden e-posta göndermek için de kullanabilirsiniz..

Office365’in işletme sürümü, günde en fazla 10.000 e-posta göndermenize olanak tanır, ancak bu normal e-postalarınızla birleştirilir. Bunu yalnızca küçük işletme web siteniz için güvenilir e-postalar istiyorsanız öneriyoruz.

WP Mail SMTP eklentisini kullanarak Office365’i WordPress’e kolayca bağlayabilirsiniz.

Daha büyük üyelik siteleri veya e-Ticaret mağazaları için yukarıdaki listemizdeki diğer SMTP sağlayıcılarını kullanmak istiyorsunuz.

En İyi SMTP Servis Sağlayıcısı?

Yukarıda bahsettiğimiz en iyi SMTP sağlayıcılarının yanı sıra, Mandrill, Mailjet, Moosend, Pepipost, vb..

Çok sayıda seçenek, kullanıcıların ihtiyaçları için en iyi SMTP servis sağlayıcısını seçmelerini zorlaştırır.

Bir SMTP hizmeti seçerken, üç ana faktöre bakmanız gerekir: e-posta teslimi, ölçeklenebilirlik ve fiyatlandırma.

Listemizdeki her platform yüksek e-posta dağıtımı sunabildiğinden ve G Suite ve Office365 hariç, tüm platformlar günde milyonlarca e-posta gönderecek şekilde ölçeklendirilebildiğinden, genellikle büyük bir belirleyici faktör olduğundan fiyatlandırmaya odaklanacağız.

İlk bakışta, ücretsiz planlar tüm platformlarda çok rekabetçi görünüyor. Küçük bir web siteniz varsa, en iyi iki SMTP önerimizle gerçekten yanlış gidemezsiniz: SendinBlue ve Mailgun.

Ancak web siteniz büyüdükçe, fiyatlandırma oldukça büyük bir faktör haline gelir. SendinBlue, ölçeklenebilirlik ve en önemlisi güvenilir teknik destek ile en rekabetçi fiyatlandırmayı sunar.

Örneğin, ayda 120.000 e-posta gönderiyorsanız, ayda 66 dolar ödersiniz ve özel bir IP’niz olur. Aynı miktarda gönderme gereksinimi ve özel IP için, SendGrid aylık 79,95 dolara ve MailGun aylık 109 dolara mal olacak.

Evde teknik bir ekibiniz varsa, hiçbir şey Amazon SES’in fiyatını geçmeyecektir, çünkü 1000 e-posta başına 0.10 dolar. Bu, ayda 120.000 e-postanın Amazon SES’de yalnızca 12 dolara mal olacağı anlamına geliyor. Önemli olan teknik desteklerinin oldukça sınırlı olmasıdır. Özel IP için ayda 24,95 ABD doları ödemeniz yeterlidir.

Büyük siteler için, Amazon’dan gerçekten daha düşük maliyetli bir SMTP çözümü yoktur.

Küçük işletmeler için en iyi SMTP sağlayıcıları için seçimimiz: SendinBlue.

Büyük işletme ve e-ticaret web siteleri için en iyi SMTP sağlayıcıları için seçimimiz: Amazon SES.

SMTP Hizmetinizi WordPress’e Kolayca Bağlama

Bir SMTP servis sağlayıcısına kaydolduktan sonra, bir sonraki adım bunu WordPress sitenize entegre etmektir. Bu, varsayılan WordPress posta işlevinin yerini SMTP hizmetinizle değiştirir, böylece e-postanız gerçekten teslim edilir.

WP Mail SMTP, herhangi bir SMTP servis sağlayıcısını kullanarak WordPress e-postalarını kolayca göndermenizi sağlayan en iyi WordPress SMTP eklentisidir..

Hem ücretsiz bir SMTP eklentisi hem de daha fazla özelliğe sahip premium sürüm olarak mevcuttur. Ücretli sürüm, SMTP servis sağlayıcınızı kullanarak hangi WordPress bildirim e-postalarının gönderileceğini seçmek için e-posta denetimlerine erişmenizi sağlar.

Ayrıca Mailgun, SendGrid, Amazon SES, Gmail, Outlook, G Suite ve benzeri popüler SMTP sağlayıcıları için e-posta günlükleri ve daha kolay kurulum elde edersiniz. Elite planı, ekibinden bir uzmanın SMTP hizmetinizi kuracağı Beyaz Eldiven Kurulumuna erişmenizi sağlar.

Yapmanız gereken ilk şey, WP Mail SMTP eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra ziyaret etmeniz gerekir WP Mail SMTP »Ayarlar sayfasına gidin ve lisans anahtarınızı girin. Bu bilgileri hesabınızdan WP Mail SMTP web sitesinde bulabilirsiniz.

WP Mail SMTP ayarları

Lisans anahtarınızı girdikten sonra, bir sonraki adım posta hizmetinizi yapılandırmaktır.

Posta bölümüne gidin ve e-posta adresini girin. Bu, SMTP servis sağlayıcınızla kullanmak için eklediğiniz e-posta adresidir.

Posta ayarları

Bundan sonra, bir from adı girmeniz gerekir. İdeal olarak, bu web sitenizin başlığı olmalıdır, böylece kullanıcılarınız e-postanın nereden geldiğini bilmelidir.

Mailler bölümüne ilerleyin. SMTP servis sağlayıcınız burada listelenmişse, buradan seçebilirsiniz.

SMTP servis sağlayıcınızı seçin

Bir SMTP sağlayıcısı seçtiğinizde, gerekli bilgileri girmeyle ilgili ayrıntılı talimatların bağlantısıyla ilgili servis sağlayıcıya özgü ayarlar gösterilir.

Ancak, SMTP sunucunuz burada listelenmemişse, ‘Diğer SMTP’ seçeneğini belirtin. WP Mail SMTP tüm SMTP sağlayıcılarıyla çalışır.

Bunun altında şimdi girmeniz gereken bilgileri göreceksiniz. Bu bilgileri hesabınız altındaki SMTP servis sağlayıcınızın web sitesinde bulabilirsiniz.

Diğer SMTP sağlayıcıları

Aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız olacak.

 • SMTP Ana Bilgisayarı: Genellikle bu smtp.yoursmtpserver.com gibi görünen smtp ana bilgisayar adresiniz
 • Şifreleme: Genellikle SSL veya TLS’dir
 • SMTP Bağlantı Noktası: Genellikle 465
 • Kimlik Doğrulama: Kimlik doğrulamayı açın
 • Kullanıcı adı: SMTP hizmetiniz tarafından sağlanan kullanıcı adı genellikle e-posta adresinizdir.
 • Şifre: SMTP hizmetinizin şifresi

Şimdi, eklenti kullanıcı adınızı ve şifrenizi düz metne kaydetmek yerine wp-config.php dosyanıza eklemenizi önerir. Wp-config.php dosyasını düzenleme ile ilgili kılavuzumuza bakın.

Gerekli tüm bilgileri girdikten sonra, değişikliklerinizi saklamak için Settings Ayarları Kaydet ’düğmesini tıklamayı unutmayın.

Artık her şeyin yolunda olup olmadığını görmek için bir test e-postası gönderebilirsiniz. E-posta Testi sekmesine geçin ve bir test e-postası göndermek için bir e-posta adresi girin.

Test e-postası gönder

WP Mail SMTP, girdiğiniz adrese bir test e-postası gönderecek. Test e-postasını aldığınızdan emin olmak için gelen kutunuzu kontrol edin.

Tebrikler, WordPress sitenizi SMTP servis sağlayıcınızı kullanacak şekilde başarıyla ayarladınız.

Bu makalenin, WordPress e-postaları göndermek için en iyi SMTP servis sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, e-posta listenizi daha hızlı büyütmenin kolay yollarıyla ilgili kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map