7 Küçük İşletmeler için En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri (2020)

E-posta pazarlaması 2020’de işletmeniz için bir öncelik midir? En iyi e-posta pazarlama yazılımını mı arıyorsunuz??


Doğru e-posta pazarlama hizmetini seçmek, pazarlama kampanyanızın başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu makalede, küçük işletmeler için en iyi 7 e-posta pazarlama hizmetini gözden geçireceğiz.

Karşılaştırılan en iyi e-posta pazarlama hizmetleri

En İyi E-posta Pazarlama Hizmetini Seçmek Neden Önemli??

E-posta pazarlaması, küçük işletmeler için en uygun maliyetli pazarlama araçlarından biridir. Doğrudan Pazarlama Derneği’ne göre, e-posta pazarlaması, ABD’deki işletmeler için ortalama yüzde 4300 yatırım getirisi (YG) görüyor.

Bunun nedeni, e-posta pazarlamasının yönetilmesinin kolay olması, size tam kontrol sağlaması ve müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanıza izin vermesidir.

E-posta pazarlamasında ikna olmadınız mı? Bir e-posta listesi oluşturmanın bugün bu kadar önemli olmasının 6 nedenini görün.

E-posta pazarlamasındaki başarınızın çoğunun tamamen seçtiğiniz e-posta pazarlama yazılımına bağlı olduğunu anlamak önemlidir, çünkü e-postalarınızın gerçekten teslim edilmesini sağlamaktan sorumludurlar.

Dikkatli değilseniz, daha az özellik ve korkunç e-posta teslimat oranları için çok daha fazla para ödersiniz (bu da daha fazla para kaybetmenize neden olur).

İyi Bir E-posta Pazarlama Aracı’nda Neler Arar?

İyi bir e-posta pazarlama hizmeti, kolay bir kullanıcı arabirimi (son derece sürükleyin) ile oldukça ilgi çekici e-posta bültenleri oluşturmanıza olanak tanır & düşürmek).

Çok fazla iş yapmadan kişiselleştirilmiş ve hedeflenmiş toplu e-postaları kolayca gönderebilmelisiniz. Buna pazarlama otomasyonu da denir.

Bunun yanı sıra, e-posta pazarlama hizmetiniz kişilerinizi yönetmeyi, kullanıcıları gruplara ayırmayı ve e-posta pazarlama kampanyalarınızın performansını izlemeyi kolaylaştırmalıdır..

En önemlisi, iyi bir e-posta pazarlama hizmeti, e-postalarınızın spam klasörüne girmemesini sağlar.

Bunu söyledikten sonra, en popüler e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcılarından bazılarına ve birbirlerine karşı nasıl biriktiklerine bir göz atalım.

1. Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Sürekli İletişim, dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir. Ayrıca kullanımı en kolay ve başlangıç ​​dostu e-posta pazarlama hizmetidir.

E-posta listelerinizi, kişilerinizi, e-posta şablonlarınızı, pazarlama takviminizi ve daha fazlasını kolayca yönetebilirsiniz.

Her hesap size kolay izleme ve raporlama, yerleşik sosyal medya paylaşım araçları, ücretsiz resim kitaplığı, liste segmentasyonu, Facebook reklam entegrasyonu ve Shopify mağazaları için güçlü bir e-Ticaret entegrasyonu erişimi sunar.

Email Plus hesapları ayrıca e-posta otomasyonu, anketler gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir & açık ücretinizi en üst düzeye çıkarmak için hedeflenmiş e-postalar göndermenize yardımcı olan anketler, kuponlar, çevrimiçi bağışlar ve konu satırı A / B testi.

Sürekli İletişim, canlı sohbet, telefon görüşmeleri, e-posta, topluluk desteği ve geniş bir yararlı kaynaklar kitaplığıyla benzersiz destek sunar.

Çevrimiçi eğitimin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri genelinde yüz yüze canlı seminerler de sunmaktadır. Bu, küçük işletmelerin e-posta pazarlamanın temellerini hızlı bir şekilde öğrenmelerini ve bir profesyonel gibi işlerini büyütmek için kullanmaya başlamalarını sağlar..

Yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı, Constant Contact’a küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlama hizmeti verdik.

Constant Contact’ın 60 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır (kredi kartı gerekmez). Bundan sonra fiyatları 20 $ / ay kadar düşük bir fiyatla başlar.

WPBeginner kullanıcıları% 20 daha fazla indirim elde etmek için Constant Contact kupon kodumuzu kullanabilir.

2. SendinBlue

SendinBlue

SendinBlue işletmeler için eksiksiz bir SMS ve e-posta pazarlama yazılımıdır. Avrupa’daki en hızlı büyüyen e-posta pazarlama platformlarından biridir..

Güzel ve son derece ilgi çekici e-postalar oluşturmak için mükemmel araçlarla kullanımı son derece kolay bir platformdur. Basit sürükle ve bırak araçları, e-posta pazarlamasında deneyimi olmayan yeni başlayanlar için mükemmeldir.

SendinBlue, işlem e-postaları göndermenize, iş akışları oluşturmanıza ve kullanıcıları segmentlere ayırmanıza olanak tanıyan başlangıç ​​dostu otomasyon araçlarını içerir. Ayrıca, maksimum e-posta dağıtımını sağlamak için AI algoritmalarını kullanarak toplu e-posta göndermek için en uygun zamanı seçebilir.

SendinBlue, günde 300 adede kadar e-posta göndermenizi sağlayan tamamen ücretsiz bir e-posta pazarlama planı sunar, ancak tüm e-postalarınızın markaları olacaktır. Ücretli planlar aylık 25 ABD dolarından başlar. Hesabınıza SMS de ekleyebilirsiniz, ancak fiyatlandırma gönderme gereksinimlerinize göre değişir.

Premium planlarını yakın zamanda açılış sayfası oluşturucu, canlı sohbet, CRM ve Facebook reklam entegrasyonu gibi daha gelişmiş özellikleri içerecek şekilde geliştirdiler. Bu, kullanıcıların artık aynı fiyata daha fazla değer elde ettiği anlamına geliyor.

SendinBlue ayrıca WordPress sitenizden otomatik veya işlemsel e-postalara güç sağlamak için kullanabileceğiniz ayrı bir SMTP toplu e-posta pazarlama hizmeti de sunmaktadır. E-posta pazarlama kampanyaları için buna ihtiyacınız yoktur, ancak büyük bir web siteniz varsa ve otomatik içerik tabanlı e-postalar almak hoş bir özelliktir..

3. Damla

damlama

Drip, e-Ticaret, blogcular ve dijital pazarlamacılar için güçlü bir e-posta pazarlama platformudur. Pazarlama otomasyonu, satış hunileri ve kişiselleştirmeyi kolaylaştırmak için çok çeşitli araçlar sunarlar.

WordPress ve WooCommerce dahil olmak üzere tüm popüler web sitesi oluşturucuları için sorunsuz entegrasyon sunar. Bu, web sitenize kolayca kayıt formları eklemenize ve daha fazla potansiyel müşteri yakalamanıza olanak tanır.

Drip’i Campaign Monitor gibi rakiplerden ayıran şey, akıllı pazarlama otomasyon araçları, daha akıllı e-posta bölümleme, liste grupları ve görsel bir iş akışı oluşturucusudur. Bu özellikler, daha fazla satış elde etmek için e-posta listenizdeki hedef müşterilere ulaşmanıza olanak tanır.

Drip’teki destek seçenekleri arasında canlı sohbet desteği, web seminerleri, otomasyon eğitimi, ayrıntılı kurslar, ücretsiz kılavuzlar ve mükemmel belgeler bulunur.

Drip’i birçok işimiz için kullanıyoruz, çünkü akıllı e-ticaret pazarlama otomasyonlarını kullanarak her müşteriyle kişisel düzeyde bağlantı kurarken ve kişisel düzeyde etkileşim kurarken toplu e-postalar göndermemize izin veriyor.

Biraz pahalı olmasına rağmen, Drip’in e-ticaret web siteleri ve daha gelişmiş özellikler isteyen işletme sahipleri için en iyi e-posta pazarlama yazılımı olduğuna inanıyoruz..

Drip ücretsiz bir deneme sunuyor ve planları tüm özelliklerini içeren 49 $ / ay’dan başlıyor.

4. ConvertKit

ConvertKit

ConvertKit, profesyonel blogcular, yazarlar ve pazarlamacılar için güçlü bir e-posta pazarlama platformudur. Kullanımı son derece kolay ve inanılmaz derecede güçlü.

ConvertKit’in benzersiz özelliği, e-posta kayıt formlarıyla kolayca içerik yükseltmeleri ve teşvikler sunmanıza olanak tanır. Ayrıca, e-posta hizmetlerinden damla e-postalar göndermenize olanak tanıyan, kolay yönetilen otomatik yanıtlayıcılarla birlikte gelir.

ConvertKit ile, aboneleri ilgilenenlere ve daha önce satın almış olanlara kolayca segmentlere ayırabilirsiniz. Bu, daha kişisel hissettiğiniz otomatik e-postalarla dönüşümleri artırmanıza yardımcı olur. Pazarlama açısından buna hedefli e-posta pazarlaması denir.

ConvertKit, e-posta tabanlı destek sunar ve harika öğrenme materyalleri ile kapsamlı bilgi tabanına sahiptir.

Birçok ConvertKit özelliği, içerik oluşturucular ve profesyonel blogcular için özel olarak tasarlanmıştır, bu yüzden profesyonel blogcular için en iyi e-posta pazarlama hizmetini derecelendiriyoruz..

ConvertKit 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve fiyatları 29 $ / ay’dan başlıyor. Ayrıca 30 günlük geri ödeme politikası sunarlar.

5. AWeber

AWeber

AWeber, dünyanın en eski ve en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir. Küçük ve orta ölçekli işletmelere e-posta pazarlamalarını yönetmeleri için çok çeşitli araçlar sunarlar.

AWeber ile çalışmaya başlamak kolaydır. WordPress dahil birçok platforma sorunsuz bir şekilde bağlanır. Ayrıntılı talimatlar için AWeber’i WordPress’e bağlama hakkındaki nihai kılavuzumuza bakın.

Kullanıma hazır e-posta şablonlarına, liste yönetimine, otomatik yanıtlayıcılara ve ayrıntılı analizlerle e-posta izlemeye erişebilirsiniz.

Destek seçenekleri arasında canlı sohbet, telefon desteği, e-posta desteği, canlı web seminerleri ve çok sayıda nasıl yapılır ve öğreticiler bulunur.

AWeber 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Bundan sonra, fiyatları 19 $ / ay’dan başlar. Daha da fazla tasarruf etmek için üç aylık veya yıllık planlara da kaydolabilirsiniz..

6. GetResponse

Yanıt almak

GetResponse çok popüler bir e-posta pazarlama çözümüdür. Kullanımı son derece kolaydır ve küçük işletmeler için e-posta pazarlamasını basitleştirir.

Akıllı otomatik kampanyalar oluşturmanıza olanak tanıyan bazı şaşırtıcı pazarlama otomasyon araçlarıyla birlikte gelir.

Sürükle ve bırak oluşturucularıyla kampanyalar oluşturabilir, kişileri segmentlere ayırabilir ve belirli gruplar için tasarlanmış içerik gönderebilirsiniz. Bu araçlar, kârınızı artırmak için etkili kampanyalar oluşturmanıza yardımcı olur.

GetResponse, güzel duyarlı formlar, açılış sayfaları, A / B testi, izleme ve otomatik yanıtlayıcılarla birlikte gelir. Ayrıca, OptinMonster, SalesForce, Google Dokümanlar, ZenDesk vb.Gibi üçüncü taraf potansiyel müşteri oluşturma yazılımlarıyla da entegre olur.

Destek telefon, canlı sohbet ve e-posta ile sağlanır. Yardım bölümleri videolar, web seminerleri, nasıl yapılır, kılavuzlar vb..

GetResponse 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Fiyatlandırmaları aylık $ 15’dan başlıyor.

7. Mailchimp

Mailchimp

Mailchimp, dünyanın en popüler e-posta pazarlama hizmet sağlayıcılarından biridir, çünkü esasen sonsuza kadar ücretsiz bir e-posta pazarlama hizmet planı sunarlar.

Mailchimp, kolay bir e-posta oluşturucu, otomatik yanıtlayıcılar, kişileri gruplara ayırma ve analiz için basit izleme ile birlikte gelir. Ayrıca, teslimat zamanlarını kullanıcının zaman dilimlerine göre ayarlamanıza olanak tanır ve coğrafi konum belirlemeye göre segmentlere ayırma ayarlayabilirsiniz.

MailChimp’i WordPress, Magento, Shopify ve diğer birçok platformla kolayca entegre edebilirsiniz. WordPress kullanıyorsanız, ayrıntılı talimatlar için Mailchimp ve WordPress kullanma kılavuzumuza bakın.

Pazarlama otomasyonu özellikleri söz konusu olduğunda, Mailchimp platformu, listedeki Drip veya ConvertKit gibi diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında oldukça sınırlıdır.

Son yıllarda, Mailchimp “gelişmiş” özelliklerin çoğunu eklemeye çalıştı, ancak bunların çoğunu test ettikten sonra, gerçekten gelişmiş değiller..

Mailchimp desteği e-posta, canlı sohbet ve büyük bir eğitim bilgi tabanı ile sunulmaktadır. Bununla birlikte, destekleri genellikle yavaştır ve Constant Contact’tan aldığınız hizmet kalitesiyle eşleşmez.

Mailchimp, 2.000 aboneye 12.000 e-posta göndermenizi sağlayan sonsuza kadar ücretsiz bir plan sunar. Gönderme zamanı optimizasyonu, gelişmiş segmentasyon, çok değişkenli test vb. Özelliklere sahip olmadığınız için bu plan oldukça sınırlıdır. Markalarını e-postanızda da göstermeniz gerekir. Son olarak, destek yalnızca e-posta ile sınırlıysa e-posta ile sınırlıdır, ancak ciddi bir işletme olarak güvenebileceğiniz güvenilir desteğe ihtiyacınız vardır.

Ücretli planları 500 aboneye kadar aylık 10 $ ‘dan başlıyor ve 500 abonenin artışında fiyatlandırma artıyor.

Son Düşünceler: En İyi E-posta Pazarlama Hizmeti

Orada düzinelerce e-posta pazarlama hizmeti var ve iş ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçtiğinizden emin olmak istiyoruz. Aşağıda bizim uzman seçimimiz:

Küçük bir işletme, kâr amacı gütmeyen kuruluş veya yeni bir blog yazarıysanız, Sürekli Kişi kullanmanızı öneririz. Fiyatlandırmaları harika ve destek ekibi kesinlikle birinci sınıf. Onboarding ekibi, e-posta pazarlamasında hemen başarı bulmanıza yardımcı olacak.

Bir çevrimiçi mağaza / e-ticaret web sitesi çalıştırıyorsanız, en iyi e-Ticaret e-posta pazarlama yazılımı olduğu için Drip’i kullanmanızı öneririz. Kişiselleştirme ve otomasyon özellikleri son derece güçlüdür. Birçok işletme web sitemiz Drip kullanıyor.

Profesyonel bir blog yazarı veya içerik oluşturucusuysanız, ConvertKit kullanmanızı öneririz. Bloglama işinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak gelişmiş segmentasyon ve hunilere sahip kullanımı kolay bir platform sunar.

E-posta pazarlamasını, SMTP toplu e-postalarını ve SMS mesajlarını birleştiren güçlü bir pazarlama otomasyon aracı isteyen bir işletme sahibiyseniz, SendinBlue kullanmanızı öneririz. Platformlarının kullanımı kolaydır ve hem e-posta hem de SMS’yi tek bir arayüzden yönetmenize izin verir. Onlar da onları en iyi ücretsiz e-posta pazarlama yazılımı yapan oldukça cömert sonsuza kadar ücretsiz planı sunuyor.

Profesyonel İpucu: Daha Fazla E-posta Abonesi Alın, Daha Hızlı!

İşletmeniz için bir e-posta pazarlama hizmeti seçtikten sonra, muhtemelen daha fazla e-posta abonesi almaya başlamak isteyeceksiniz.

OptinMonster’ı kullanıyoruz ve tavsiye ediyoruz. Web sitesi ziyaretçilerini terk etmeyi e-posta abonelerine ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan güçlü bir dönüşüm optimizasyon araç takımıdır..

OptinMonster

OptinMonster, yukarıda bahsettiğimiz en iyi e-posta pazarlama hizmetiyle ve düzinelerce daha sorunsuz bir şekilde entegre oluyor.

WPBeginner’ın kurucusu Syed Balkhi, aynı zamanda OptinMonster’ın kurucu ortağıdır. Başlangıçta kendi e-posta listemizi büyütmek için OptinMonster’ı oluşturdu. 2013’teki lansmandan sonra, popülerlik açısından muazzam bir şekilde büyüdü.

Bugün OptinMonster, McAfee, Experian, TripAdvisor, Pinterest, Harvard Üniversitesi, Pateron ve daha fazlası dahil olmak üzere dünyanın en büyük markaları tarafından kullanılıyor.

Bonus İpucu: E-posta Tesliminizi Artırın

Bu makalede paylaştığımız tüm e-posta bülten araçlarının harika e-posta teslim edilebilirlik oranları var.

Ancak, pazarlama e-postalarınızın her zaman teslim edildiğinden emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

1. Profesyonel E-posta Adresi Kullanın

Gmail, Outlook ve diğerleri gibi e-posta platformlarında spam içeren davranışlar arayan algoritmalar bulunur. Bunlardan biri gönderenin e-posta adresidir.

Bir işletme olarak, genel bir hotmail veya gmail adresi değil, profesyonel bir işletme e-posta adresi (adını[email protected] gibi) kullanmanız önemlidir..

Bu, e-posta teslim edilebilirlik oranınızın sektör ortalamasının üstünde olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

2. İlgi Alanlarına Göre Hedefli E-postalar Gönderin

E-postalarınızı kullanıcı segmentlerine göre kişiselleştirmeniz çok önemlidir. Sürekli İletişim gibi e-posta pazarlama yazılımları, abonelerinizi en aktif, aktif olmayan, belirli konularla ilgilenen, özel segmentler vb. Segmentlere kolayca gruplandırmanıza olanak tanır..

Bu, e-posta pazarlama kampanyalarınızın en yüksek açık orana ve tıklama oranına sahip olmasına yardımcı olur; bu, gelecekteki e-posta dağıtımında büyük bir faktördür.

Daha fazla ipucu için, başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmanıza yardımcı olacak örneklerle birlikte bu nihai adım adım e-posta pazarlama kılavuzuna bakın.

E-posta Pazarlama Yazılımı SSS

Binlerce kullanıcının en iyi e-posta pazarlama yazılımını seçmesine yardımcı olduktan sonra, birçok soruyu cevapladık. Aşağıda, e-posta pazarlama platformları hakkında en sık sorulan soruların yanıtlarından bazıları yer almaktadır.

Gmail veya Outlook’umdan toplu e-posta pazarlaması yapabilir miyim?

Teorik olarak, evet. Ancak bu, e-posta hesaplarınızın hızla askıya alınmasını sağlar. G Suite ve Outlook, toplu e-posta göndermek için yapılmamıştır. Onlar profesyonel iş e-postaları harika bir çözümdür.

Hangi en iyi ücretsiz e-posta pazarlama hizmeti?

Birçok e-posta pazarlama hizmeti sınırlı kullanım için ücretsiz katmanlar sunacaktır. En iyi ücretsiz e-posta pazarlama hizmeti SendinBlue’dur çünkü ücretsiz planlarının abone sayısında bir sınır yoktur. MailerLite ve MailChimp de ücretsiz e-posta pazarlama hizmeti planları sunuyor.

E-posta pazarlamasının maliyeti?

E-posta pazarlama maliyetiniz tamamen sahip olduğunuz abone sayısına, ayda gönderdiğiniz toplam e-posta sayısına ve kullandığınız e-posta platformuna bağlı olacaktır. Ortalama olarak, küçük işletme e-posta pazarlama maliyetleri, kendi kampanyalarını yönettikleri göz önüne alındığında, e-posta pazarlamasında ayda yaklaşık 20 – 300 $ civarındadır. Bir e-posta pazarlama ajansı kullanıyorsanız, maliyetiniz aylık 500 ABD Doları veya daha yüksek olabilir.

Burada listelenmeyen başka e-posta pazarlama platformları var mı?

Evet, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce e-posta pazarlama hizmeti var, ancak hepsini burada listelemedik. Tam bir e-posta platformları listesi oluşturmanın daha fazla karışıklık yaratacağına ve teknik olmayan okuyucular için seçim felçine neden olacağına inanıyoruz.

Yukarıdaki e-posta platform listemizde olmayanlar da dahil olmak üzere en iyi büyük e-posta pazarlama hizmetlerini denedik: MailerLite, ActiveCampaign, HubSpot, Ontraport, Mailjet, Kampanya Monitörü, InfusionSoft (şimdi Keap), Klaviyo, Marketo, Eloqua, Pardot Salesforce, Sendloop, iContact, Emma, ​​TotalSend, SharpSpring, MailPoet ve daha fazlası.

Listemize dahil etmeyi seçtiğimiz en iyi e-posta pazarlama hizmetleri, en iyi fiyata en iyi özellikleri sunar.

Sizce en iyi e-posta pazarlama hizmetleri hangileri??

En iyi e-posta pazarlama hizmetleri için en iyi 3 seçeneğimiz:

 1. Sürekli İletişim – Küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlama hizmetleri.
 2. SendinBlue – En İyi E-posta ve SMS pazarlama platformu.
 3. Drip – e-Ticaret için en iyi e-posta pazarlama platformu.

Bu makalenin size işletmeniz için en iyi e-posta pazarlama hizmetleri hakkında iyi bir genel bakış sağladığını umarız. Ayrıca, iş siteleri için 24 WordPress eklentisine sahip olmamız gerektiğini görmek isteyebilirsiniz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map