9 Çok Dilli Web Siteleri için En İyi WordPress Çeviri Eklentileri

WordPress, dünya çapında milyonlarca İngilizce olmayan web sitesi tarafından kullanılmaktadır. İstediğiniz dilde bir web sitesi oluşturmak için WordPress’i kullanabilirsiniz.


Ancak, WordPress çok dilli web siteleri oluşturmak için yerleşik yetenekle birlikte gelmez. Neyse ki, sitenize kolayca çok dilli içerik eklemenize izin veren bazı güçlü WordPress çeviri eklentileri var.

Bu makalede, çok dilli web siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress çeviri eklentilerini göstereceğiz. Web siteniz için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olmak için özelliklerine, artılarına ve eksilerine bir göz atacağız.

Çok dilli web siteleri için WordPress çeviri eklentileri

Çok Dilde WordPress Web Siteleri Oluşturmak için Çeviri Eklentisi Seçme

Yeni başlayanların çoğu, WordPress’i kendi dilinizde yükleyebileceğinizi ve herhangi bir dilde web siteleri yapmak için kullanabileceğinizi bilmiyor.

Eklentilerin yardımıyla iki dilli veya çok dilli web siteleri oluşturabilirsiniz. Google Çeviri’yi kullanarak kullanıcılarınızın içerik çevirmesine bile izin verebilirsiniz.

WordPress için birçok çeviri eklentisi olsa da, bunlar iki ana kategoride karakterize edilebilir.

  Çok dilli eklentiler, çok dilli içeriği web sitenize manuel olarak eklemenizi sağlar. Bu eklentilerin en büyük yararı, çevirilerinizin kalitesinin makine tarafından üretilen herhangi bir çevrimiçi çeviri aracından önemli ölçüde daha iyi olmasıdır..

  İkinci tür WordPress çeviri eklentisi, içeriğinizi çevirmek için çevrimiçi çeviri hizmetlerini kullanan eklentilerdir. Bu eklentiler birden fazla dilde içerik yazmanızı gerektirmez, ancak çevirilerin kalitesi olabildiğince iyi değildir.

  Bununla birlikte, en iyi çok dilli WordPress eklentilerine ve otomatik çeviri eklentilerine bakalım.

  En İyi WordPress Çok Dilli Eklentiler

  Otomatik WordPress çeviri eklentilerinin aksine, bu çok dilli eklentiler, içerik, tema, eklentiler ve daha fazlası dahil olmak üzere web sitenizin her yönünü manuel olarak çevirmenize izin verir..

  Web sitenizin tamamını kolayca çevirmek için en iyi WordPress çok dilli eklentiler için en iyi seçimlerimiz.

  1. Tercüme et

  TranslatePress

  TranslatePress, web sitenizin her yönünü çevirmek için tam teşekküllü bir WordPress çok dilli eklentidir. TranslatePress’in ana özelliği, doğrudan ön uçtan çevirmenize izin vermesidir.

  Çeviri sırasında dilleri kolayca değiştirebilirsiniz; canlı önizleme anında değişecektir. Bu yaklaşımın bir başka yararı da, arayüzü, temayı, eklentileri ve hatta meta verileri arayüz değiştirmeden çevirebilmenizdir..

  TranslatePress manuel çeviriler için mükemmeldir. Kendinizi çevirebilir veya sitenizdeki herhangi bir kullanıcıya özel çevirmen kullanıcı rolü atayabilirsiniz. Bu kullanıcılar içeriği yönetici alanına erişmeden çevirebilir.

  Manuel çeviriler çok fazla iş gibi geliyorsa, makine çevirileri için Google Çeviri’yi de kullanabilirsiniz. Bu yaklaşım, yapay zeka destekli çevirileri manuel düzeltmelerle kullanmanızı sağlar.

  Eklenti, tüm diller için SEO dostu URL’ler oluşturur ve bu da yerel SEO sonuçlarında bir artış sağlar.

  Daha fazla bilgi edinmek için WordPress’i TranslatePress ile kolayca nasıl çevireceğinizle ilgili kılavuzumuza bakın.

  Fiyatlandırma: Kişisel lisans için € 79’dan başlayan fiyatlarla.

  2. WPML

  WPML

  WPML en popüler WordPress çok dilli eklentilerinden biridir. İçeriği, temaları, eklentileri ve daha fazlasını çevirmenizi sağlayan güçlü bir çeviri yönetim sistemi ile birlikte gelir.

  WPML, Çok Dilli blog ve Çok Dilli CMS lisans planlarında gelir. E-Ticaret, sayfa oluşturucu desteği, özel alanlar, çeviri ekiplerini yönetme ve diğer bazı özellikler için çok dilli CMS planına ihtiyacınız olacak.

  Web sitenizde çeviri eklemek ve çok dilli içeriği yönetmek için kullanımı kolay bir arayüzle birlikte gelir. WPML, WordPress temalarınız ve eklentileriniz tarafından oluşturulan tüm yayın türlerini, sınıflandırmaları, özel alanları ve dizeleri destekler.

  Ayrıca, web sitenizi üçüncü taraf çeviri hizmeti sağlayıcılarına bağlamanızı sağlar. Hangi içeriğin çevrilmesi gerektiğini seçebilir ve doğrudan web sitenize gönderilmesini sağlayabilirsiniz..

  Ayrıntılı talimatlar için WPML ile çok dilli bir WordPress sitesi oluşturma hakkındaki adım adım kılavuzumuza bakın.

  Fiyatlandırma: Çok Dilli Blog sürümü için 29 $ ve Çok Dilde CMS için 79 $.

  3. Polylang

  Polylang

  Polylang, çok dilli veya iki dilli bir WordPress sitesi kolayca oluşturmak için başka bir güçlü eklentidir. Yayınlarınız, sayfalarınız, özel yazı türleriniz, widget’larınız ve daha fazlası için kolayca çeviri eklemek için basit bir arayüzle birlikte gelir.

  Polylang, WordPress temanızı ve eklentilerinizi çevirmek için destekle birlikte gelmez. Varsayılan eklenti e-Ticaret desteğini içermediğinden, bunun için ücretli bir eklenti satın almanız gerekir.

  Her dil için SEO dostu URL’ler kurmanıza olanak tanır ve popüler WordPress SEO eklentileri ile iyi çalışır. Dil seçimi için kenar çubuğu widget’ını kullanarak dil değiştiriciyi web sitenize ekleyebilirsiniz.

  Daha fazla ayrıntı için, Polylang ile çok dilli bir WordPress sitesi oluşturma hakkındaki eğiticimize bakın.

  Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Pro sürümünü tek bir site lisansı ile 99 € karşılığında alabilirsiniz.

  4. Weglot

  Weglot

  Weglot, bulut tabanlı bir web sitesi çeviri platformudur. WordPress, Shopify, BigCommerce ve daha fazlası ile çalışır.

  Kurulum sırasında, WordPress sitenizi platformlarına bağlamak için Weglot API’sini girmeniz gerekecektir. Bundan sonra, tercih ettiğiniz dili, site dilini ve eklemek istediğiniz dilleri seçeceksiniz.

  Tüm içeriğinizi çevirmek, çevirileri yönetmek ve canlı web sitenize yönlendirmek için Weglot’un web sitesini kullanmanız gerekecektir..

  Diğer önemli özellikler arasında SEO dostu URL desteği, WooCommerce desteği, dil değiştirici düğmesi, üçüncü taraf çeviri hizmetleri ve daha fazlası yer alır..

  Weglot, dil ve tercüme edilen kelimelerin sayısına göre aylık bir fiyatlandırma yapısı kullanır. Bu, sizin için yıllık sabit bir lisansla birlikte gelen diğer çok dilli WordPress eklentilerinden daha pahalı olabilir..

  Fiyatlandırma: 1 dil ve 10.000 kelime için 8,25 € / ay’dan başlayarak. Popüler PRO planı, sınırsız dilleri ve ayda 41.000 Euro karşılığında 200.000 kelimeyi destekliyor.

  5. MultilingualPress

  MultilingualPress

  MultilingualPress, WordPress ile çok dilli web siteleri oluşturmak için biraz farklı bir yaklaşım gerektirir. Normal bir WordPress kurulumunda çalışmak yerine, her dil için yerleşik WordPress çok bölgeli ağı kullanır.

  Bu, eklentinin her dil için içeriği verimli bir şekilde yönetmesine ve bir seferde bir dil yükleyerek performansı artırmasına olanak tanır. Çevirilerinizi tek bir kontrol panelinden yönetmek için kolay bir arayüzle birlikte gelir.

  Yazıları, sayfaları, özel yazı türlerini, sınıflandırmaları ve daha fazlasını destekler. Mimarisi nedeniyle, her dil kendi alt alanında, dizinde veya hatta özel bir alan adında olabilir.

  Fiyatlandırma: Tek bir çok bölgeli lisans için 199 $ / yıl’dan başlayarak.

  En İyi WordPress Çeviri Eklentileri

  Bu eklentiler, web sitenizi otomatik çeviri hizmetleri kullanarak veya web sitenizin bazı bölümleri için manuel olarak çeviri sağlayarak çevirmenize olanak tanır.

  6. WordPress’i GTranslate ile tercüme edin

  WordPress Gtranslate ile tercüme

  Translate WordPress with GTranslate, WordPress için bir Google Çeviri eklentisidir. Google çeviri API’sına otomatik olarak bağlanır ve desteklenen tüm diller için çeviri alabilir.

  Web sayfalarınızı kolayca çevirmek için bir dil değiştirici eklemenize izin verir veya içeriği kullanıcının tarayıcı diline göre otomatik olarak çevirebilirsiniz.

  Eklenti, SEO dostu URL’leri seçmenize ve arama motorlarının çevrilmiş içeriğinizi dizine eklemesine izin veren ücretli bir sürüm de sunar (daha sonra bu makalede daha fazlası).

  7. Transposh WordPress ‘nun Çevirisi

  Transposh

  Transposh, otomatik makine çevirilerini manuel insan çevirileriyle birleştirir. Web sitenizin ziyaretçilerinin, kullanımı kolay bir bağlam içi arayüzle çevirilere katkıda bulunmasına da izin verebilirsiniz..

  Eklenti, çeviri göndermek için profesyonel çeviri hizmetleri kiralamanızı sağlar. Transposh’un otomatik çeviri özelliği Google, Bing, Yandex ve Apertium çeviri hizmetlerini destekler.

  8. Google Web Sitesi Çevirmeni

  Google Web Sitesi Çevirmeni

  Google Web Sitesi Çevirmeni eklentisi, web sitenizin içeriğini çevirmek için Google Çeviri API’sını kullanmanızı sağlar. Web sitenizde herhangi bir yerde görüntüleyebileceğiniz varsayılan Google çeviri düğmesini kullanır.

  Kenar çubuğu widget’ı veya satır içi kısa kod kullanılarak görüntülenebilen dil değiştiricide göstermek istediğiniz dilleri seçebilirsiniz..

  Kısa kod özelliği, gerektiğinde belirli sayfalar için makine çevirileri sunmanıza olanak tanır. Çevrilen sayfa, dili seçtiklerinde veya eklenti tarayıcı ayarları aracılığıyla algıladığında kullanıcılar tarafından görülebilir.

  9. Loco Tercüme

  Loco Çeviri

  Loco Translate listedeki diğer çeviri eklentilerinden biraz farklıdır. Temel olarak WordPress temalarını ve eklentilerini çevirmenize izin verir.

  WordPress temanız veya eklentiniz çeviriye hazırsa, WordPress kontrol panelinde çevirmek için Loco Translate’i kullanabilirsiniz. Orijinal dizeler için bir sütun ve çeviri için diğer sütun içeren popüler çeviri araçlarına benzer basit bir kullanıcı arabirimi kullanır.

  Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl çevrileceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

  En İyi WordPress Çok Dilli Eklenti Seçimimiz

  Web sitenizdeki içeriği manuel olarak çevirmek için çok dilli bir WordPress eklentisi arıyorsanız, TranslatePress’i kullanmanızı öneririz.

  Çok dilli web siteleri kullanma deneyimi olmayan kullanıcılar için bile son derece başlangıç ​​dostu ve kullanımı oldukça kolaydır. SEO ve performans için optimize edilmiştir, uzun vadede işinize fayda sağlayacak iki özellik.

  Otomatik WordPress çevirileri için, Çeviri WordPress’i Gtranslate eklentisiyle kullanmanızı öneririz. Kullanımı kolaydır ve ücretsiz sürüm bile otomatik çeviriler için oldukça iyidir.

  Arama motorlarının otomatik makine çevirilerini endekslemesine izin vermeli miyim?

  Bazı çeviri eklentileri, arama motorlarının dizine eklemesi için otomatik çevirileri kullanmanıza olanak tanır.

  Bu makine çevirileri çok iyi değil. Bazen garip ve hatta yanıltıcı olabilirler. Arama motorlarının bu düşük kaliteli içeriği dizine eklemesine izin vermek kötü bir fikirdir. Google bu tür içeriği tanımlayabilir ve web sitenizin arama sıralamalarına zarar verecek şekilde spam olarak kabul eder.

  Ancak manuel site çevirileri için, evet, Google’ın çevrilmiş sürümlerinizi dizine eklemesine izin vermelisiniz, böylece yerel SEO’da daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

  Bu makalenin çok dilli web siteniz için en iyi WordPress çeviri eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Web sitenizin trafiğini nasıl artıracağınıza ilişkin pratik ipuçlarımızı da görmek isteyebilirsiniz..

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me