Birden Çok WordPress Sitesini Tek Bir Panodan Kolayca Yönetme (7 Araçlar)

Birden fazla WordPress sitesini yönetmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? Birden çok web sitesini izlemek ve onları güncel tutmak çok zaman alabilir.


Neyse ki, birden fazla WordPress web sitesini tek bir kontrol panelinden yönetmeyi süper kolaylaştıran birkaç WordPress yönetim aracı vardır. Bu, tüm WordPress kurulumlarınızı ve eklentilerinizi güncel tutarken çok zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu makalede, bir profesyonel gibi bir gösterge tablosundan birden fazla WordPress sitesini kolayca yönetmenize yardımcı olacak en iyi araçları paylaşacağız.

Birden çok WordPress sitesini kolayca yönetmek için en iyi araçlar

Birden Çok WordPress Sitesini Korumak için Neden Bir WordPress Yönetim Aracı Kullanmalı??

WordPress yönetim aracı, birden fazla WordPress sitesini tek bir kontrol panelinden yönetmeyi kolaylaştırır.

Yapabileceksin:

 • WordPress yazılımını tüm web sitelerinizde hızla güncelleyin
 • Web sitelerinizdeki tema ve eklenti güncellemelerini izleyin ve kolayca yükleyin
 • WordPress sitelerinizi otomatik olarak yedekleyin ve site dışında bir yerde saklayın
 • Kullanıcıları, yorumları ve diğer WordPress seçeneklerini yönetin

Çok siteli bir yönetim aracı kullanarak sitelerinizi yönetmek, her siteye ayrı ayrı giriş yapmadan tüm sitelerinizi izlemenize yardımcı olur.

İster tek bir kullanıcı, ister serbest çalışan, ister ajans olun, bu araçlardan birini kullanmak, tüm sitelerinizin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmanıza yardımcı olurken zaman kazanmanıza yardımcı olabilir.

İşletmelere web sitesi bakım hizmetleri sunmak da popüler bir çevrimiçi iş fikri. Serbest işinizi büyütmenize yardımcı olması için bu WordPress site yönetimi araçlarını kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, birden fazla WordPress sitesini tek bir gösterge tablosundan kolayca yönetmek için en iyi araçlara bakalım.

1. Sonsuz WP

infiniteWP

InfiniteWP, ajanslar, geliştiriciler ve serbest çalışanlar için optimize edilmiş güçlü bir WordPress site yönetim aracıdır.

Sınırsız web sitelerini ücretsiz olarak yönetebilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürüm WordPress eklentisini, temasını ve temel güncellemeleri yönetmekle sınırlıdır. Ayrıca isteğe bağlı site yedekleri oluşturmanıza da izin verir, ancak bunları uzak bir depolama alanında saklamak için ücretli bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır..

InfiniteWP’nin gerçek gücü, kolay web sitesi dağıtımı, web sitesi hazırlama, geçişler, kötü amaçlı yazılım taraması, çalışma süresi izleme, müşteri raporları, yorumları yönetme, yayınları ve sayfaları yayınlama, 2 faktörlü kimlik doğrulama, bozuk bağlantı gibi tüm ücretli özellikleri içeren premium planıyla açılır. denetleyicisi ve daha fazlası.

Ayrıca eklentiyi kendi markanızla beyaz etiketlemenize izin verir, böylece müşterileriniz InfiniteWP yerine logonuzu görür.

InfiniteWP bir SaaS uygulaması değildir. Bunun yerine, WordPress yönetim aracını doğrudan kendi sitenize yüklemenizi sağlar. Bir yükleyici eklentisi, cPanel aracılığıyla yükleyebilir veya sunucunuza manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Kurulumdan sonra, yönetmek istediğiniz web sitelerini ekleyebilir ve ardından InfiniteWP istemci eklentisini bu web sitelerine yükleyebilirsiniz. Bu istemci eklentisi web sitelerinizi InfiniteWP’nin yönetici paneline bağlar. Bu, yönettiğiniz siteler üzerinde size sonsuz kontrol sağlar.

Fiyatlandırma: 10 site için yılda 147 ABD Dolarından başlayan ücretsiz + ücretli planlar.

2. iThemes Senkronizasyonu

iThemes Senkronizasyonu

iThemes Sync, popüler BackupBuddy eklentisinin arkasındaki insanlar tarafından getirilen güçlü bir WordPress yönetim aracıdır. 10 sitede kullanabileceğiniz sınırlı bir ücretsiz sürüm olarak gelir.

Ücretsiz sürüm, WordPress güncellemelerini tek bir kontrol panelinden yönetmenizi sağlar. Temaları ve eklentileri WordPress.org’dan veya manuel olarak yükleyerek de yükleyebilirsiniz.

iThemes Sync gösterge tablosu

Gerçek güç, çalışma süresi izleme, müşteri raporları, kullanıcı yönetimi, güvenlik ve BackupBuddy bulut depolama alanı, Google Arama konsolu ve daha fazlasıyla entegrasyona erişmenizi sağlayan ücretli planlarla birlikte gelir.

Site yönetimini bir esinti yapan kullanımı kolay sezgisel bir arayüz ile birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Ücretli planlar 10 site için aylık 11 ABD Doları’ndan başlar (yıllık olarak faturalandırılır).

3. Jetpack

Jetpack, birden çok WordPress site yönetimi özelliği ile birlikte gelen güçlü bir eklenti paketidir. Jetpack’i kullanmaya başlamak için bir WordPress.com hesabınızın olması gerekir. (WordPress.com ile WordPress.org arasındaki farkı görün).

Ücretsiz Jetpack eklentisi, web siteniz ve WordPress.com sunucuları arasında bir bağlayıcı görevi görür. Tüm WordPress sitelerinizi yönetmek için WordPress.com kontrol panelini kullanacaksınız.

Jetpack yönetimi

Ücretsiz sürümü kullanarak, tüm web sitelerinizde WordPress eklentilerini ve temel güncellemeleri yönetebileceksiniz. Ayrıca kesinti izleme ve temel kaba kuvvet saldırı koruması ile birlikte gelir.

Ancak, daha fazla özellik almak için ücretli planlarına geçmeniz gerekir. Jetpack ile otomatik yedeklemeler, kötü amaçlı yazılım taraması, güvenlik düzeltmeleri, site etkinlik günlükleri ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı özelliklere sahip planlar vardır..

Fiyatlandırma: Yıllık 39 ABD Dolarından başlayan ücretsiz + ücretli planlar.

4. CMS Komutanı

CMS Komutanı

CMS Commander ücretli bir WordPress web sitesi yönetim aracıdır. Web sitelerinizi CMS Komutanı kontrol panelinden yöneteceksiniz. Tüm web sitelerinizi bağlamak için her siteye bir istemci eklentisi yüklemeniz gerekir.

Tek tıklamayla güncellemeler, yedekleme yönetimi, 2 faktörlü kimlik doğrulama, temel kötü amaçlı yazılım tarayıcı, özel marka bilinci oluşturma ve daha pek çok özellik içerir.

CMS Commander’ı listedeki diğer araçlardan biraz farklı yapan şey, içerik yönetimi özellikleridir. İçerik eklemek için YouTube, Flickr, Yelp ve daha fazlası gibi üçüncü taraf kaynakları kullanmanıza olanak tanır.

Ayrıca içeriği yeniden yazmak ve birden çok web sitenize göndermek için makale eğirme hizmetleri ile bağlantı kurar. Bağlı kuruluş pazarlamacıları için Amazon, ShareaSale, Commission Junction ve daha fazlası gibi popüler bağlı kuruluş ağlarıyla entegrasyonlar sunar.

Fiyatlandırma: Bireysel web sitesi sahipleri için planlar ayda 8 ABD dolarından başlar. Ajanslar ve büyük site ağları için iş planları ayda 30 ABD dolarından başlar.

5. MainWP

MainWP

MainWP ücretli eklentiler tarafından desteklenen ücretsiz bir WordPress web sitesi yönetim aracıdır. Ayrı bir WordPress web sitesine yüklediğiniz bir yönetici eklentisi olarak gelir.

Bundan sonra, yönetmek istediğiniz tüm web sitelerine MainWP alt eklentisini yüklemeniz gerekir.

MainWP, kolay güncelleme yönetimi, çalışma süresi izleme, Sucuri’nin güvenlik tarayıcısı, savunmasız eklenti ve tema tarayıcısı, kullanıcı ve içerik yönetimi ve daha fazlası ile birlikte gelir.

Ayrıca, UpdraftPlus dahil olmak üzere birçok popüler WordPress yedekleme eklentisi için uzantılarla birlikte gelir ve yedeklerinizi istediğiniz gibi yönetmenizi sağlar. Toplu yükleme makaleleri, müşteri raporları, erişim kontrolü ve daha fazlası için uzantılar da bulabilirsiniz..

Fiyatlandırma: Çekirdek eklenti, farklı özellikler için ücretli uzantılarla ücretsizdir.

6. Yönet Yönet

ManageWP

ManageWP, tüm WordPress sitelerinizi tek bir kontrol panelinden yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir WordPress web sitesi yönetim aracıdır.

Gösterge tablosu ManageWP’nin web sitesinde barındırılır ve her siteye Çalışan eklentisini yükleyerek tüm web sitelerinizi bağlarsınız. Bu eklenti, web siteleriniz ve ManageWP kontrol paneli arasında bir köprü görevi görür.

Tek bir gösterge tablosu kullanarak, tüm WordPress eklentileriniz, temalarınız ve temel WordPress dosyalarınız için tek tıklamayla güncellemeler yükleyebilirsiniz. Ayrıca, ManageWP kontrol panelinden tüm sitelerinizdeki yorumları denetlemenize olanak tanır.

Temel ManageWP işlevselliği sınırsız site için ücretsizdir. Ancak, aylık abonelik temelinde ücretli eklentiler de sunarlar. Ücretsiz aylık otomatik yedekleme ve güvenlik taramaları içerir, ancak gerçek zamanlı yedeklemeler ve otomatik zamanlanmış güvenlik taramaları için ücretli eklentilere ihtiyacınız olacaktır..

Diğer önemli özellikler arasında performans analizi, çalışma süresi izleme, SEO sıralaması ve ManageWP tarafından sitelerinizde gerçekleştirilen tüm etkinliklerin geçmiş günlükleri yer alır.

Bir ajanssanız, müşterilerinizi döngüde tutmak için gönderebileceğiniz müşteri raporlarını beğenirsiniz. ManageWP ayrıca ManageWP markasını tamamen gizleyen ve müşterilerinize kendi markanızla bir kullanıcı deneyimi sunmanızı sağlayan beyaz etiket hizmeti de sunar.

Fiyatlandırma: Aylık abonelik esasına göre ücretli eklentileri olan sınırsız siteler için ücretsiz.

7. WP Uzaktan Kumanda

WP Uzaktan Kumanda

WP Remote, tüm WordPress sitelerinizdeki güncellemeleri yönetmek için basit bir yol sunar. Bu listedeki diğer araçlardan daha sınırlı özelliklere sahip temel bir WordPress yönetim aracıdır.

WP Uzaktan kumanda paneli

Temel, eklentiler ve temalar için WordPress güncellemelerini kolayca yüklemenizi sağlar. Yedeklemeler oluşturmak ve bunları bilgisayarınıza indirmek veya AWS veya SFTP’de saklamak için de kullanabilirsiniz..

Fiyatlandırma: Serbest çalışanlar ve bireysel web sitesi sahipleri için ücretsiz. Ajans planları aylık 20 ABD dolarından başlar ve daha fazla kullanıcı eklemenize olanak tanır.

Hangisi Birden Çok WordPress Sitesini Yönetmenin En İyi Yolu?

En iyi WordPress web sitesi yönetim aracını seçmek tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Daha az WordPress sitesi olan tek bir kullanıcı daha kolay ve daha ucuz bir çözüm isteyebilir.

Öte yandan, müşteriler için çalışan bir serbest çalışan veya ajanssanız, daha güçlü ve gelişmiş bir şey kullanmak istersiniz..

Özellikler, kullanım kolaylığı ve esneklik açısından InfiniteWP’yi en iyi WordPress yönetim aracı olarak bulduk. Serbest çalışanlar, ajanslar ve geliştiriciler için mükemmel bir seçimdir.

Yalnızca birkaç siteyi yönetmek istiyorsanız ve InfiniteWP’nin sunduğu tüm gelişmiş özelliklere ihtiyacınız yoksa, temel web sitesi yönetimi için iThemes Sync veya Jetpack’i öneririz..

Bu makalenin, birden çok WordPress sitesini kolayca yönetmek için en iyi araçları bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, tüm sitelerinizin düzgün bir şekilde güvenli olduğundan emin olmak için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map