Blogcular için En İyi 10 iPhone Uygulaması Olmalıdır

Yüklemeniz gereken blogcular için en iyi iPhone uygulamalarını mı arıyorsunuz? Bloglamaya yardımcı olması için muhtemelen iPhone’unuzda birden çok uygulama kullanıyorsunuzdur. Bu makalede, elle toplanan ilk 10’umuzun blogcular, WordPress kullanıcıları ve çevrimiçi pazarlamacılar için iPhone uygulamaları olması gerektiğini paylaştık.


Blogcular için iPhone uygulamaları olmalı

1. WordPress.com Uygulamaları

WordPress.com Uygulamaları

WordPress.com, WordPress.com’unuzu ve kendi kendine barındırılan WordPress.org web sitelerini yönetmek için güzel tasarlanmış uygulamalar sunar. Daha fazla bilgi için WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark hakkındaki kılavuzumuza bakın..

Uygulama, iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlar için kullanılabilir. Hareket halindeyken yayın yazmanıza ve düzenlemenize, fotoğraf paylaşmanıza, anlık bildirimler almanıza ve yorumları yönetmenize olanak tanır.

Uygulamayı kullanmanın bir dezavantajı, istatistikler gibi bazı özelliklerinin bir WordPress.com hesabı oluşturmanızı ve sitenize JetPack yüklemenizi gerektirmesidir. Ancak bu özellikler isteğe bağlıdır ve uygulamayı bu özellikleri kullanmadan da kullanabilirsiniz.

2. Ulysses

Ulysses

İPhone’unuzda katil bir yazma deneyimi arıyorsanız, Ulysses’e göz atın. Ödüllü ücretli bir uygulamadır ve sunduğu yazma deneyimini seveceksiniz.

Uygulama, yazarken temelde yolundan çıkar ve daha küçük ekranda bile daha üretken olmanızı sağlar. WordPress ve Medium ile çalışan bir yazma uygulamasıdır. Notes, Google Drive, DropBox ve daha fazlası ile dosya paylaşabilir ve açabilirsiniz.

Ayrıca, tüm yazma projeleriniz için hareket halindeyken düzenli kalmanızı kolaylaştıran sezgisel bir organizasyonla birlikte gelir. Metin düzenleme, biçimlendirme sözdizimi kullanır ve bağlantıları biçimlendirmek veya eklemek için sürekli küçük düğmelere dokunmadan serbestçe yazabilmenizi sağlar.

3. Beslenme

Feedly

Tüm favori web sitelerinizi ve bloglarınızı hareket halindeyken okumak ister misiniz? Ardından Feedly’i kontrol edin. En sevdiğiniz web sitelerine abone olmanın, istediğiniz zaman ve hangi cihazı kullandığınızı okumanın en akıllı yoludur. Feedly tarayıcılar, masaüstü, iOS, Android ve daha fazlası için kullanılabilir.

Muhtemelen piyasadaki en iyi RSS beslemesi okuyucusudur. Temiz ve net bir okuma deneyimi, okuduklarınızı akıllıca izleme ve aboneliklerinizi düzenlemek için daha kolay araçlar sunar.

4. Snapseed

Snapseed

İPhone’unuz harika bir kamerayla birlikte gelir ve bazen iPhone’unuzu kullanarak hareket halindeyken fotoğrafları düzenlemeniz gerekebilir. Ne yazık ki, kutunun dışında yapmak istediğiniz her şeyi yapabilen gelişmiş görüntü düzenleme aracı ile birlikte gelmiyor. Snapseed burada devreye giriyor.

Google tarafından oluşturulan Snapseed, mobil cihazlar için gelişmiş bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Hem Android hem de iPhone için kullanılabilir ve iyileştirme fırçası, düzenleme geçmişi, filtreler, renk ve ışık dengesi ve daha fazlası gibi gerçekten şaşırtıcı özelliklere sahiptir..

Snapseed’in gelişmiş düzenleme özellikleri için dokunma ve hareketleri kullanmasının ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Telefonunuzdan düzenli olarak fotoğraf paylaşıyorsanız, iPhone’unuz için olması gereken bir uygulamadır.

5. IFTTT

IFTTT

Bazen birisinin blog’unuzun ve sosyal medyanızın çeşitli yönlerini otomatikleştirmesini ister misiniz? IFTTT, dilediğiniz sanal asistan.

Sosyal medyanızı, bloglarınızı, mobil kullanımınızı ve nesnelerin interneti otomatikleştirmenizi sağlar.

Temel olarak, sadece farklı uygulamalar için koşullar belirlersiniz ve bu koşullar eşleştiğinde IFTTT tanımladığınız işlemleri gerçekleştirir. Örneğin, yeni makalelerinizi tweetleyebilir, Facebook’ta paylaşabilir, makaleleri retweetleyebilir ve daha pek çok şey yapabilir.

Daha fazla bilgi için IFTTT ile WordPress ve sosyal medyayı otomatikleştirme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

6. Google Şifrematik

Google Şifrematik

WordPress güvenlik kılavuzumuzda bulacağınız en önemli ipuçlarından biri, WordPress giriş ekranınız için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmektir. Google Şifrematik, etkinleştirmeniz gereken uygulama.

WordPress şifrenizle birlikte girmeniz gerekecek zamana duyarlı şifreler üretir. Bu şifreler mobil cihazınızda ve yalnızca kısa bir süre için oluşturulduğundan, bilgisayar korsanları web sitenize kolayca giremez.

Ayrıntılı talimatlar için Google Authenticator 2 adımlı doğrulamanın WordPress’e nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza bakın.

7. LastPass

Son Geçiş

İnternetin karanlık köşelerinde gizlenen kimlik hırsızları, kötü amaçlı yazılımlar ve siber saldırılar var. Bu tehditlere karşı ilk savunma hattınız şifrelerinizdir. Tüm çevrimiçi hesaplarınız için her zaman benzersiz güçlü şifreler kullanmalısınız. Şimdi soru, tüm bu güçlü şifrelerin nasıl takip edileceğidir?

Gerek yok. LastPass tüm tarayıcılarda, işletim sistemlerinde ve hatta iPhone’unuzda çalışan bir şifre yöneticisi uygulamasıdır. Şifreleri otomatik olarak kaydetmenizi ve girmenizi sağlar. Ayrıca şifrelerinizi, şifreye bakmadan iş arkadaşlarınızla güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için WordPress yeni başlayanlar için şifreleri yönetme kılavuzumuza bakın.

Alternatif: Authy, 1Şifre

8. Pushbullet

Pushbullet

Pushbullet, cihazlarınız arasında dosya paylaşmanıza izin veren temiz bir uygulamadır. Tüm işletim sistemleri, iPhone, Android ve tüm önemli tarayıcılarda çalışır. Bu, tüm dosyalarınızı senkronize etmeden bir cihazdan diğerine dosya göndermek istediğinizde özellikle kullanışlıdır.

Ayrıca telefonunuzdan gelen bildirimleri tarayıcınızda veya masaüstünüzde görüntülemenize de olanak tanır. Ayrıca masaüstünüzden telefonunuza kısa mesaj görüntüleyebilir ve gönderebilirsiniz.

9. Hootsuite

Hootsuite

Varsayılan sosyal medya uygulamaları çoğu kullanıcı için iyi çalışırken, blog yazarı, çevrimiçi pazarlamacı veya işletme sahibi olarak ihtiyacınız olan birçok özelliği kaçırırlar.

Bu özelliklerden bazıları, planlama, sosyal medya izleme, analitik, birleşik gösterge tablosu, işbirliği vb..

10. Evernote

Evernote

Evernote, favori not alma uygulaması olarak blogcular arasında bir numaralı seçim oldu. Not almanıza, bağlantıları kaydetmenize, hatırlatıcıları ayarlamanıza ve bunları tüm cihazlarınızda paylaşmanıza olanak tanıyan güçlü ve sezgiseldir. Evernote’u veya cihazınızdaki herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanan herkesle not da paylaşabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, Evernote Feedly, IFTTT, Google Drive, Notes ve benzeri uygulamalarla sorunsuz bir şekilde çalışır. Bu size daha fazla esneklik ve notlarınızı kaydetmek ve paylaşmak için birçok yol sunar.

Alternatif: Google Keep

Bu makalenin, blogcular için bazı yeni iPhone uygulamalarına sahip olmasını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, her WordPress blog yazarının kullanması gereken ücretsiz Google araçları listemizi görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map