Blogcular, Pazarlamacılar ve İşletmeler için En İyi Video Hosting Siteleri

Blogcular, pazarlamacılar ve işletme web siteleri için en iyi video barındırma sitelerini mi arıyorsunuz??


Videoları doğrudan web sitenize yüklemek için çok sayıda sunucu kaynağı gerekir. Akıllı işletme sahiplerinin video yüklemek için video barındırma sitelerini kullanmasının ve bu videoları performansı etkilemeden WordPress’e kolayca yerleştirmesinin nedeni budur.

Bu makalede, blogcular, pazarlamacılar ve işletme sahipleri için en iyi video barındırma sitelerinden bazılarını paylaşacağız.

Blogcular için en iyi video barındırma siteleri

Neden Video Hosting Sitelerini Kullanmalısınız??

Videolar en ilgi çekici içerik biçimidir ve dönüşümler için oldukça etkilidir. Ancak, çok fazla alan ve bant genişliği de alıyorlar.

WordPress, web sitenize video yüklemenizi sağlar. Ancak, video sunmak için gerçekten optimize edilmemiştir. Bu video oynatmayı etkiler ve kötü bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Bunun dışında, videolar web sitenizi yavaşlatan daha fazla WordPress barındırma kaynağı tüketir. Paylaşılan barındırma kullanıyorsanız, barındırma sağlayıcınız hesabınızı diğer siteleri etkilememesi için sonlandırabilir.

Bu sorunlar nedeniyle, WordPress’e video eklemek için bir video barındırma sitesi kullanmanızı öneririz. Video dosyaları sunmak için daha fazla sunucu kaynağına sahipler ve WordPress performansı hakkında endişelenmenize gerek yok.

Daha da önemlisi, ziyaretçilerinizin internet hızına göre daha iyi bir izleme deneyimi sağlamak için video kalitesini otomatik olarak ayarlar.

Daha fazla bilgi edinmek için neden WordPress’e asla video yüklememeniz gerektiğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

WordPress, videoları web sitenize yerleştirmeyi çok kolaylaştırır. Ayrıntılı talimatlar için WordPress’e kolayca video yerleştirme hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Bununla birlikte, kullanabileceğiniz en iyi video barındırma sitelerinden bazılarına göz atalım.

1. YouTube

Youtube

YouTube, internetteki en popüler video barındırma web sitesidir. Video yüklemenize, kanal oluşturmanıza ve aşağıdakileri oluşturmanıza olanak tanır.

Bir pazarlamacı ve işletme sahibi olarak YouTube’un büyük potansiyelinden yararlanmak istersiniz. Aynı zamanda dünyanın en popüler ikinci arama motoru ve 1.9 milyar aktif kullanıcısıyla ikinci en büyük sosyal medya web sitesidir..

Kanalınızla takip eden bir YouTube oluşturabilir, yeni bir kitle bulabilir, video arama sonuçlarında öne çıkabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

YouTube’da, videolarınızdan çevrimiçi para kazanmak için katılabileceğiniz bir İş Ortakları Programı vardır. Bu program ayrıca size analitik, daha uzun videolar ve video düzenleme araçları gibi daha fazla avantaj sunar.

WPBeginner’da WordPress video eğitimlerimizi yüklemek için YouTube’u kullanıyoruz. Web sitemize daha fazla abone ve ziyaretçi çekmek için YouTube’u nasıl kullandığımızı görmek için YouTube’daki WPBeginner kanalına göz atın.

2. Vimeo

Vimeo

Vimeo, blogcular, pazarlamacılar ve işletmeler için mükemmel bir video barındırma ve akış sitesidir. Videoları ücretsiz olarak yüklemek için sınırlı bir barındırma alanı sağlar. Ancak, sınırsız bant genişliği ve reklamsız görüntü, tüm videolar için temel avantajlardır.

Büyük videolar yüklemek için çok uygun bir premium plan satın almanız gerekir (yılda 84 $). Ücretli planlar arasında gizlilik seçenekleri, video düzenleme araçları, müşteri desteği, şifre koruması, ilgili videolar ve Google Analytics bulunur.

Premium üyeler ayrıca Vimeo videonuzdan çevrimiçi para kazanmak için video satabilir veya kiralayabilir.

Yalnızca özel üyelerimiz için özel videolar düzenlemek üzere Vimeo’yu kullanıyoruz. Bir üyelik siteniz varsa veya çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak istiyorsanız, Vimeo mükemmel bir seçenektir.

3. Jetpack Videosu

Jetpack Videosu

Jetpack, bir video barındırma özelliği de içeren popüler bir eklenti paketidir. Jetpack video, premium bir video barındırma hizmetidir ve ücretli bir Jetpack abonelik planı gerektirir.

Tamamen reklam içermez ve videolarınızdaki diğer web sitelerinden ilgili videoları göstermez.

Daha hızlı teslimat ve akış deneyimi için Jetpack fotoğrafları tarafından kullanılanla aynı içerik dağıtım ağını kullanır. Ayrıca gizlilik ayarları, analitik, çoklu video formatları ve daha fazlasını içerir.

4. Wistia

Wistia

Wistia pazarlamacılar ve işletmeler için profesyonel bir video hosting sitesidir. Ücretsiz hesabın özel küçük resim, Wistia markalı video oynatıcı, şifre koruması, gizlilik ayarları ve daha fazlası gibi özelliklere sahip 3 video sınırı vardır..

Daha fazla video yüklemek için premium planlarına ihtiyacınız olacak. Ücretli sürüm, Wistia’nın markasını video oynatıcıdan kaldırmanıza olanak tanır. Ayrıca görüntüleyici geçmişi, trend grafikleri, harekete geçirici mesaj düğmeleri, ilgili videolar ve ek açıklamalarla birlikte gelir.

E-posta pazarlama hizmetleri ve Constant Contact, Drip, AWeber, Hubspot, Google Analytics ve diğerleri gibi CRM yazılımlarıyla güçlü entegrasyonları vardır.

5. Vidyard

Vidyard

Vidyard büyük işletmeler ve profesyoneller için üst düzey bir video barındırma sitesidir. Videolarınızı tanıtmak için premium içerik pazarlama araçlarını içerir.

Birden fazla video oynatıcı stili ve özel düzenleme seçenekleri ile birlikte gelir. Harekete geçirici mesaj düğmeleriyle videolar yükleyebilir ve hangisinin daha iyi çalıştığını görmek için video küçük resimlerine karşı A / B testi yapabilirsiniz.

Vidyard, videolarınızı iyileştirmek için görüntüleyici geçmişi, katılım ve daha fazlası dahil olmak üzere güçlü ve ayrıntılı analizler sunar.

6. Dailymotion

Dailymotion

Dailymotion, pazarlama ve iş videolarınızı yüklemek için kullanabileceğiniz başka bir popüler video barındırma sitesidir. Sınırsız bant genişliği ve depolama, öne çıkan videolar, gizlilik ayarları, video oynatıcı ve daha fazlası gibi özelliklere sahip ücretsiz bir iş ortağı hesabına sahiptir..

Günde birkaç video yüklemenize olanak tanır ve ayrıca tüm oynatma listelerini yüklemek için sürükle ve bırak özelliğini de kullanabilirsiniz. Başlık, açıklama ve etiketler ekleyerek videolarınızı SEO için optimize edebilirsiniz.

DailyMotion ayrıca para kazanabileceğiniz ve iş ortağı olarak daha fazla özellik alabileceğiniz bir para kazanma programı sunar.

7. Filiz

SproutVideo

SproutVideo blogcular, pazarlamacılar ve işletmeler için ücretli bir video barındırma sitesidir. Video oynatıcıyı ve özelliklerini test edebileceğiniz ücretsiz bir deneme hesabı var. Ücretsiz sürümün sınırlı seçenekleri olmasına rağmen, tüm ayarlara erişmek için yükseltmeniz gerekecek.

Dikkate değer özelliklerden bazıları video temaları, düzenler, video analizi, sosyal paylaşım düğmeleri, harekete geçirici mesaj yerleşimi ve görüntüleyen katılımı geçmişi.

Her video için gömme kodunu almanız ve video kodu eklemek için Özel HTML bloğunu kullanmanız gerekir.

Bu makalenin, blogunuz veya işletme web siteniz için en iyi video barındırma sitelerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca yeni başlayanlar için adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu ve iş web siteleri için en iyi WordPress eklentilerini uzman seçimimizi görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me