Denemeniz Gereken 42 En İyi WordPress Teması (2020)

Web siteniz için en temiz, basit ve kullanımı kolay WordPress temasını mı arıyorsunuz??


Birçok WordPress teması, kurulumunu ve kullanımını zorlaştıran tonlarca seçeneğe sahiptir. Ancak, yeni başlayanlar başlamak için basit ve esnek temalar arar.

Bu makalede, web sitenize yükleyebileceğiniz en iyi basit WordPress temalarından bazılarını seçtik. Bu temalar temiz, kullanımı kolay ve nispeten minimalist.

En İyi Basit WordPress Temaları

Basit Bir Temayla WordPress Sitesi Başlatma

İlk olarak, web sitenizi oluşturmak için doğru platformla başladığınızdan emin olmanız gerekir. Kendinden barındırılan bir WordPress.org sitesi, web sitenizi büyütme özgürlüğü ve esnekliği sağlar.

Ardından, bir alan adına ve web barındırma işlemine ihtiyacınız olacak. Kullanıcılar web sitenizi bu şekilde bulur.

Bluehost veya SiteGround kullanmanızı öneririz. Dünyanın en büyük hosting şirketlerinden ve resmi WordPress hosting ortaklarından biridir.

Daha fazla öneri için en iyi WordPress barındırma yöntemini seçme kılavuzumuza bakın.

Hosting için kaydolduktan sonra, bir sonraki adım WordPress’i kurmaktır. Bir WordPress blog rehberini nasıl başlatacağımızdaki talimatları izleyin ve hemen çalışmaya başlayacaksınız..

WordPress’i yükledikten sonra, basit WordPress temaları seçimimizden bir tema seçebilirsiniz.

Temayı yüklemek için yardıma mı ihtiyacınız var? Yeni başlayanlar için WordPress tema kılavuzunun nasıl kurulacağı adım adım talimatlarımızı uygulayın.

Bunu söyledikten sonra, en iyi basit WordPress temalarından bazılarına göz atalım. Bu liste hem ücretsiz hem de ücretli WordPress temalarını içerir ve hepsi tamamen mobil uyumludur.

1. Essence Pro

Essence Pro

Essence, Genesis tema çerçevesinin üzerine inşa edilmiştir. Sağlık, sağlıklı yaşam ve yaşam tarzı nişleri için basit ve dağınık bir WordPress temasıdır. Ana sayfanızı oluşturmak için widget’ları sürükleyip bırakabileceğiniz widget’a hazır bir ana sayfa düzeni ile birlikte gelir. Kullanımı oldukça kolay ve kurulumu çok kolay.

StudioPress artık en popüler yönetilen WordPress hosting şirketi olan WP Engine’in bir parçası. Web sitenizi oluşturmak için WP Engine hosting’e kaydolursanız, bu temayı ve diğer 35+ StudioPress temasını alabilirsiniz.

Bonus: WPBeginner kullanıcıları da% 20 indirim kazanıyor. WP Engine’i kullanmaya başlayın.

2. Astra

Astra WordPress Teması

Astra, yaşam tarzı, fitness, yiyecek ve kişisel web siteleri için birden fazla hazır web sitesine sahip renkli ama basit bir WordPress temasıdır. Birden çok sayfa düzeni, çeşitli özel widget’lar ve sınırsız renk seçenekleri ile birlikte gelir. Kurulumu kolaydır ve canlı tema özelleştirici kullanılarak özelleştirilebilir.

Bu tema, sayfa oluşturucuların basit bir sürükle ve bırak yöntemiyle hızlı bir şekilde sayfa oluşturması için yapılmıştır. Astra hız ve performans için optimize edilmiştir.

3. Didi

Didi

Didi, zarif ve minimalist bir tasarıma sahip basit bir WordPress temasının mükemmel bir örneğidir. Bu güzel tema, birden fazla ana sayfa düzeni, sayfa şablonu, widget alanı ve daha fazlası ile birlikte gelir. Daha kolay kurulum için tüm tema seçenekleri canlı özelleştirici altında mevcuttur.

Ayrıca sayfa oluşturucular, WooCommerce, çok dilli web siteleri için tam destek içerir ve kolayca çevrilebilir. Daha kolay kurulumu ve daha basit tasarımı, minimum çaba ile başlamanıza yardımcı olacaktır.

4. Hestia

Hestia

Hestia ücretsiz çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Web sitenize referanslar, hizmetler ve bir ana sayfa bölümü ekleyen tamamlayıcı bir eklenti ile birlikte gelir.

Canlı tema özelleştiricisini kullanarak kurulumu kolaydır. Popüler ücretsiz sayfa oluşturucu eklentileriyle uyumludur ve WooCommerce için kutudan çıkarılmış destek sunar.

5. OceanWP

OceanWP

OceanWP, bloglar, dergi, restoranlar, çevrimiçi mağazalar ve fitness siteleri için özel olarak tasarlanmış zarif ve basit bir WordPress temasıdır. Blogunuz için çoklu mizanpajlar, güçlü premium uzantılar, çeşitli özel widget’lar ve birden çok yayın biçimi ile birlikte gelir.

Özel logo, gezinme menüleri ve sosyal düğmeleri destekler. WooCommerce’e hazırdır, böylece WordPress sitenize kolayca çevrimiçi bir mağaza ekleyebilirsiniz.

6. Atmosfer

Atmosfer

Genesis tema çerçevesinin üzerine inşa edilen Atmosfer, iş, portföy ve kişisel web siteleri için basit bir WordPress temasıdır.

Tamamen widget’lı bir ana sayfa, özel bir açılış sayfası ve iki sütun düzeni şablonu ayarlamak kolaydır. Tema kurulumu, canlı tema özelleştiricisinin yardımıyla oldukça basittir ve çok zaman almaz.

7. Güzel

Güzel

Güzel StudioPress tarafından basit ama şık bir WordPress güzellik teması. Dört widget alanı içeren widget’lı bir ana sayfa ile birlikte gelir ve blogunuz, ana sayfanız, arşiviniz ve açılış sayfalarınız için birden fazla şablonu vardır.

Öne çıkan yayınlarınızı güzel bir şekilde sergilemek için tasarlanmıştır. Hız ve performans için optimize edilmiştir ve hızlı ve kolay bir kurulumla birlikte gelir.

8. Gerçek Kuzey

Gerçek Kuzey

True North, güzel bir tasarıma sahip esnek ve basit bir WordPress temasıdır. Ana sayfada, görüntülerin güzel bir görüntüsüyle güzel bir ızgara düzenine sahiptir. Birden fazla düzen seçeneği ve yerleşik bir portföy bölümü vardır.

Ayrıca özel arka planı, özel başlığı destekler ve sosyal medya ve içerik keşif özellikleri için birkaç özel widget’a sahiptir.

9. Dergi

dergi

Magazine, basit bir tasarım ve güçlü özellikler arayan blogcular için bir WordPress temasıdır. Birden fazla stile sahip yerleşik bir özellikli içerik kaydırıcı içerir. Tema, başlamak için 42’den fazla yerleşik düzen içeriyor.

Ayrıca birkaç blog düzenine, birden çok sayfa şablonuna ve birden çok ana sayfa düzenine sahiptir. Tüm tema seçenekleri canlı tema özelleştirici kullanılarak ayarlanabilir.

10. Divi

Divi

Divi, her türlü web sitesi için güçlü ve basit bir WordPress temasıdır. Anında sayfa oluşturmak için sayfa oluşturucu olarak da kullanılabilir. Özellikle blog yazarları ve yazarlar için dikkat dağıtan bir tasarıma sahiptir. Basit sürükle ve bırak oluşturucusuyla görsellerle bir hikaye oluşturabilirsiniz. Divi ile sadece ekrana tıklayabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz..

Web sitenizdeki her bir öğeyi tamamen özelleştirmenize, içeriği sütunlar ve satırlar halinde düzenlemenize, duyarlı düzenlemelere ve daha fazlasına olanak tanır. Çalışmanızı her zamankinden daha kolay hale getirmek için tonlarca önceden oluşturulmuş içerik öğesi ile birlikte gelir.

11. Köşe

Köşe

Corner, kişisel web siteleri, bloglar ve portföy web siteleri için basit bir WordPress temasıdır. Portföy için yerleşik bir bölüme sahiptir ve kişisel web sitesi olarak da kullanılabilir. Sınırsız renk çeşitliliğini destekler ve tonlarca özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir.

12. Gema

Gema

Gema, blog ve dergi web siteleri için uygun minimalist bir WordPress basit temasıdır. Büyük görüntüler, güzel tipografi ve benzersiz menü stilleri ile güzel bir düzen sunuyor.

Tema özelleştirici altında düzgün bir şekilde düzenlenmiş tüm tema seçenekleriyle kullanımı kolaydır. Çoğu tema ayarı kutunun dışında çalışır.

13. Toskana

Tusant

Tusant, özellikle podcast’ler, müzik akışı ve video tabanlı siteler için tasarlanmış şaşırtıcı derecede güzel ve basit bir WordPress blog temasıdır. Resimler ve videolar kullanarak ilgi çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Birden çok sayfa düzenine ve özel içerik keşif widget’larına sahip güzel animasyonlar kullanır. Ayrıca tam genişlikte özel bir arka plan görüntüsüne sahiptir ve ses ve video kaynaklarını destekler.

14. Yazma

Writee

Writee, blog yazarları ve yazarlar için ücretsiz bir WordPress temasıdır. Güzel tipografi ve tüm cihazlarda harika görünen zarif bir düzen sunuyor. İçinde, en önemli içeriğinizi en üstte sergilemenizi sağlayan özellikli bir içerik kaydırıcısı bulacaksınız..

15. Mevcudiyet

varlık

Presence, basit bir WordPress iş teması için mükemmel bir seçimdir. Kolayca her türlü iş web sitesi oluşturmak için özelliklerle doludur. Özellikle, emlak, müzik grupları, otel, web tasarımı ve diğer servis sağlayıcılar için mükemmeldir..

Kolayca içe aktarabileceğiniz ve daha sonra web sitenizi anında oluşturmak için içeriği kendinizle değiştirebileceğiniz 10 demo web sitesi içerir..

16. Roxima

Roxima

Roxima, iş, bloglar ve portföy web siteleri için muhteşem bir WordPress temasıdır. Seçebileceğiniz kolay bir sürükle ve bırak ana sayfa oluşturucu ve çoklu sütun ve düzen varyasyonlarına sahip özel içerik modülleri ile birlikte gelir.

17. Atılım

Atılım Pro

Blogunuz için dikkat dağıtmayan bir tema arıyorsanız, Atılım’ı seveceksiniz. Güzel tipografi ve muhteşem görüntü ekranına odaklanan blogcular, reklamverenler ve pazarlama ajansları için basit, şık ve modern bir WordPress temasıdır..

Blogunuzda inanılmaz içerikler oluşturabilmeniz için kurulumu çok az zaman alır ve yoldan çekilir.

18. İşletme

kuruluş

Kurumsal, işletme web siteleri için basit bir WordPress temasıdır. Yerleşik bir portföy ve hizmetler bölümü, güzel resim galerileri ve ana sayfanız için bir kaydırıcıya sahiptir..

Diğer özelliklerin yanı sıra, SSS bölümü, fiyatlandırma tabloları, özel arka plan ve birçok esnek özelleştirme seçeneği vardır..

19. Libretto

Libretto

Dikkat dağıtan bir düzen ile güzel bir ücretsiz WordPress blog temasına ihtiyacınız varsa, Libretto mükemmel bir seçenektir. Temanın ana özelliği benzersiz renk şeması ve muhteşem tipografi.

Geleneksel klasik blog düzeninde tasarlanan bu tema, uzun biçimli içerik, fotoğraf ve kişisel web siteleri için mükemmeldir..

20. Zarif

Zarif

Elegant bir WordPress blog ve portföy temasıdır. Sosyal menü ile üstte logo ve navigasyon menüsü ile güzel bir düzen sunuyor. Izgara düzeni de dahil olmak üzere birden fazla düzen seçeneği vardır.

Yerleşik bir portföy içerik türü, birkaç özel widget, birden fazla renk şeması ve kullanımı kolay tema seçenekleri paneli vardır.

21. Sahil şeridi

kıyı şeridi

Sahil şeridi, güzel bir sütun ızgarası düzenine sahip basit bir WordPress fotoğrafçılığı ve portföy temasıdır. Birkaç özel widget, sayfa şablonu ve kenar çubuğu gezinme menüsü ile kullanabileceğiniz ek düzen seçenekleri içerir.

Portföyünüzü tasarlamak için bir portföy içeriği yazı tipine sahiptir. Coastline, web sitenize güçlü özellikler eklemek için Jetpack’i destekliyor.

22. Kağıt torba

paperbag

Paperbag basit bir WordPress blog temasıdır. 20’den fazla renk ve tipografi şeması ve farklı düzen stilleri ile birlikte gelir. İçinde sosyal medya entegrasyonu ve içerik keşfi özellikleri için kullanabileceğiniz birkaç özel pencere öğesi var.

Ana sayfa için yerleşik özellikli bir içerik döngüsü vardır. Tüm tema seçenekleri, çok sayıda esnek seçeneğe sahip canlı tema özelleştirici kullanılarak ayarlanabilir.

23. Neve

Neve

Neve ücretsiz ve basit bir WordPress blog temasıdır. Arama çubuğunun yanında üstte bir gezinme menüsü bulunur. Ana sayfada yerleşik sosyal paylaşım düğmeleri, öne çıkan bir içerik kaydırıcısı ve hakkımızda bölümü var.

Bu temanın özelleştirilmesi kolaydır ve WooCommerce bir mağaza oluşturmaya hazırdır.

24. Şamandıra

şamandıra

Float harika özelliklere sahip basit ve şık bir WordPress blog temasıdır. İçinde birkaç düzen seçeneği, bir ana sayfa kaydırıcısı, Google yazı tipi entegrasyonu, sosyal paylaşım seçenekleri ve paralaks kaydırma efektleri bulacaksınız.

Tema özelleştirici kullanılarak tamamen özelleştirilebilir ferahlatıcı bir tasarıma sahiptir. Kutudan çıkarken WooCommerce’i de destekler.

25. Mont Blanc

mont Blanc

Mont Blanc, neredeyse her tür WordPress sitesi için uygun çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Esnek olacak şekilde tasarlanan ürün, birçok özelleştirme seçeneği, birden çok düzen seçeneği ve çeşitli ana sayfa stilleri içerir.

Bir dergi web sitesi için veya bir sayfa teması olarak kolayca kullanılabilir. İçinde çeşitli ekran seçeneklerine sahip portföy bölümü, fotoğraf galerileri ve yerleşik kaydırıcılar bulacaksınız..

26. Maxwell

maksvel

Maxwell dergiler ve bloglar için basit bir ücretsiz WordPress temasıdır. İçeriğinizi güzel bir şekilde sergilemek için tasarlanan Maxwell, kullanıcılarınız için ilgi çekici bir deneyim oluşturmak için öne çıkan resimler, özel alıntılar ve güzel tipografi kullanır.

Yerleşik özellik kaydırıcısına ve iki gezinme menüsüne sahiptir. Tüm tema seçenekleri canlı özelleştirici kullanılarak kolayca ayarlanabilir.

27. Igloo

Eskimo kulübesi

Restoran web siteniz için basit bir WordPress teması mı arıyorsunuz? Igloo, yerleşik bir menü yönetim sistemine sahip güzel bir WordPress restoran temasıdır. Ayrıca, en popüler yemeklerinizi sergilemek için müşterilerinizin ve fotoğraf galerinizin bıraktığı parlayan yorumları gösterebileceğiniz bir referanslar bölümü de vardır..

Igloo gerçekten benzersiz bir düzene sahiptir ve birden fazla renk şeması ve düzen seçeneği sunar.

28. Baskerville

Baskerville

Baskerville, güzel düzeni ve bazı hoş özellikleri ile başka bir ücretsiz WordPress teması. Ana sayfa için tam genişlikte bir başlık resmi ve duvar düzeni içerir. Videolarınız, metniniz ve diğer yayın biçimleriniz için güzel küçük resimler kullanır.

29. Responz

Responz

Responz, haberler ve editoryal bloglar için tasarlanmış basit bir WordPress temasıdır. Sosyal medya entegrasyonu ve güzel tipografi ile 3 sütunlu bir düzene sahiptir. Birden fazla renk şeması, öne çıkan yayınlar bölümü, 2 gezinme menüsü, reklam alanları, atlıkarınca kaydırıcısı ve birden çok kenar çubuğu vardır.

Kurulumu kolaydır. Tüm tema seçenekleri canlı WordPress özelleştiricisinden yönetilebilir.

30. Brittany

Brittany

Brittany güzel bir tasarıma sahip şık bir WordPress blog temasıdır. Ana sayfada en üstte bir giriş bölümü ve ardından en önemli içeriğiniz bulunur.

Farklı sayfalar için çeşitli düzen seçenekleri ve şablonları vardır. Ayrıca kolay sosyal medya entegrasyonu ve içerik keşfi özellikleri için çeşitli özel widget’lar alacaksınız.

31. Futurio

Futurio

İnanılmaz derecede hızlı ve hafif bir WordPress teması arıyorsanız, Futurio mükemmel bir seçimdir. Ana sayfanızda çok daha hızlı yüklenmesini sağlayan özelliklerin ön sayfada gösterilmemesi benzersizdir..

Blogcular için tasarlanmıştır ve uzun form içeriği için mükemmel bir seçimdir. Özel logo, özel başlık, hoş geldiniz mesajı ve arka planı destekler. Öne çıkan içeriği güzel bir şekilde görüntülemek için ana sayfa bulanıklıklarıyla birlikte gelir.

32. Tepe

Zirve

Peak, portföyler, fotoğrafçılar ve kişisel bloglar için modern bir WordPress blog temasıdır. Birkaç düzen ve renk şeması, yerleşik bir kaydırıcı ve bir duvar stili düzeni içerir. Mega menüyü ve çevrimiçi bir mağaza oluşturmaya hazır e-Ticaret’i destekler.

33. Büyülemek

Mesmerize

Mesmerize, blogcular, dergi ve fotoğraf siteleri için uygun ücretsiz bir WordPress temasıdır. Özel bir başlık arka planı, WooCommerce desteği, ana sayfa bölümleri ve üstte bir gezinme menüsü ile birlikte gelir. Tema kurulumu daha hızlı ve çok daha kısa sürede profesyonel görünümlü bir web sitesi alacaksınız.

34. Nozama

Nozama

Nozama, basit ve şık bir görünüme sahip Amazon esintili bir WordPress temasıdır. İçeriğinizi daha çekici hale getirmek için güzel tipografi ve görüntülerin muhteşem görüntüsüne odaklanır.

Bir başlık kategorisi menüsü, öne çıkan kategoriler bölümü, birden çok düzen seçeneği ve sonsuz kaydırma ile birlikte gelir. Kurulumu kolaydır ve temayı kurmanıza yardımcı olacak bir başlangıç ​​sayfası içerir.

35. OnePress

OnePress

OnePress, güzel ve şık bir görünüme sahip ücretsiz bir WordPress temasıdır. Ana sayfa düzeni, şık bir Paralaks efekti, özellikli içerik blokları ve WooCommerce için hazır kullanır. Güzel tipografiye sahiptir ve tüm cihazlarda harika görünür.

36. Günlük Dish Pro

Daily Dish Pro

Daily Dish, profesyonel bir tasarıma sahip bir WordPress blog temasıdır. Temanın en göze çarpan özellikleri, net tipografisi ve görüntülerin güzel görüntüsüdür..

Kurulumu hızlı ve kolay olan widget’lı bir ana sayfa düzenine sahiptir. Birden çok sayfa şablonu, özel başlık ve tam WooCommerce desteği vardır.

37. Beatrix

Beatrix

Sanat ve zanaat satmak için bir WordPress teması arıyorsanız, Beatrix bunun için mükemmel bir seçimdir. Bu güzel çok amaçlı WordPress teması tam WooCommerce desteğine sahiptir ve ürünlerinizi sergilemek için muhteşem bir ana sayfa düzenine sahiptir.

38. Ultra

Ultra

Ultra, her tür web sitesi oluşturmak için özel olarak tasarlanmış basit bir WordPress temasıdır. Birden fazla yerleşik düzen, esnek eklentiler, akıllı düzen seçenekleri, özel yazı tipleri ve sınırsız renkler sunar.

Tüm mizanpajlarda portföy, hizmetler, ekip üyeleri ve ortaklar gibi yerleşik bölümler bulunur. Bölüm tabanlı kaydırma, mega menüler, arşiv düzenleri ve animasyonlu renkleri destekler.

39. Danışmanlık

Danışmanlık

Danışmanlık, ana sayfada üç özel özellikli bölüme sahip blogcular için ücretsiz ve çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Paralaks kaydırıcısını, özel arşivler sayfası da dahil olmak üzere birden çok sayfa şablonu içeren özel renkleri destekler.

Anında profesyonel görünümlü bir blog oluşturmak üzere tasarlanan Consulting, kurulumu hızlı ve kolaydır ve daha küçük ekranlarda bile çarpıcı görünür.

40. Benson

Benson

Benson başka bir zarif ve basit WordPress blog teması fotoğrafçısı. Fotoğraflarınız için geniş, tam genişlikli ve liste düzenleri sunar. İçinde yazar biyografisi, sosyal medya düğmeleri, içerik keşif özellikleri, video slayt gösterisi ve çoklu görüntü düzenleri için özel widget’lar bulacaksınız.

Sınırsız renkleri, sol veya sağ kenar çubuğunu, özel logo, üstbilgi ve arka planı destekler. Canlı tema özelleştirici kullanarak kurulumu kolaydır ve blogunuza hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olur.

41. İniş

İniş

Landing, özellikle basit web siteleri oluşturmak için oluşturulmuş güzel bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında harika görünen güzel tipografi, özel arka plan ve önceden oluşturulmuş düzenlere sahiptir.

Web sitenize sayfa oluşturmak ve özellikler eklemek için Themify sürükle ve bırak oluşturucusunu destekler. Landing, çevrimiçi bir mağaza oluşturmaya hazır özel başlık şablonları, portföy posta türü, etkinlik yayın türü ve WooCommerce’ye sahiptir.

42. Allegiant

Sadakat

Allegiant, e-Ticaret, iş, dergi veya bir fotoğraf web sitesi için uyarlanabilen çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Kendi düzeninizi seçmenize izin veren esnek seçeneklerle birlikte gelir.

Sınırsız renk seçenekleri, özel widget’lar, Google Yazı Tipleri ve tam WooCommerce desteği içerir. Kutudan minimum çaba ile çalışmak üzere tasarlanmıştır, bu da kullanımını oldukça kolaylaştırır.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress basit temasını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca yeni başlayanlar için nihai adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me