Kötü Amaçlı Yazılımları ve Hack’leri Algılamak için 14 En İyi WordPress Güvenlik Tarayıcısı

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, web sitenizi güvenlik, saldırı ve güvenlik açıklarına karşı taramanın kolay bir yolu olup olmadığını sordu. Web sitenizin saldırıya uğradığından şüpheleniyorsanız, hızlı bir WordPress güvenlik taraması iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Bu yazıda, hızlı güvenlik kontrolleri yapmanıza yardımcı olacak en iyi WordPress güvenlik tarayıcılarından bazılarını seçtik.


En İyi WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcıları

WordPress Güvenliği ve Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcıları Ne Yapabilir??

Çevrimiçi güvenlik açığı veya kötü amaçlı yazılım tarayıcıları, web sitenizi çok yaygın güvenlik riskleri açısından kontrol etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, kötü amaçlı kod, şüpheli bağlantılar, şüpheli yönlendirmeler, WordPress sürümü ve daha fazlasını arayabilirler.

Ancak, WordPress veritabanınızda, kullanıcı hesaplarınızda, WordPress ayarlarınızda, eklentilerinizde ve daha fazlasında testler gerçekleştiremedikleri için oldukça sınırlıdırlar..

Bilgisayar korsanları, kötü amaçlı kodları kolayca gizleyebilir ve bu temel güvenlik denetimleri tarafından fark edilmeyebilir. Bu nedenle Sucuri’nin web uygulaması güvenlik duvarını kullanmanızı öneririz. Web sitenize ulaşmadan önce bile herhangi bir kötü amaçlı kodu tespit eden ve etkisiz hale getiren eksiksiz bir web sitesi güvenlik hizmetidir..

WordPress sitenizi daha güvenli hale getirmek için web sitenizi korumak için adım adım talimatlarla birlikte eksiksiz WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın..

Bunu söyledikten sonra, deneyebileceğiniz en iyi WordPress güvenlik açığı tarayıcılarından bazılarına göz atalım.

1. Sucuri Site Kontrolü

Sucuri SiteCheck

SiteCheck, en iyi WordPress güvenlik duvarı ve güvenlik hizmeti olan Sucuri’nin çevrimiçi bir aracıdır. Web sitenizin kötü amaçlı kod, spam enjeksiyonu, web sitesi tahrifatı vb..

Ayrıca, web sitenizi Google Güvenli Tarama dahil olmak üzere çeşitli alan adı kara liste araçlarında kontrol eder. Sucuri’nin SiteCheck aracı yalnızca girdiğiniz URL’yi taramakla kalmaz, aynı zamanda ayrıntılı ve hızlı bir tarama sunmak için ondan bağlanan diğer sayfaları da tarar.

2. IsItWP Güvenlik Tarayıcısı

IsItWP Güvenlik Tarayıcısı

IsItWP Güvenlik Tarayıcısı, WordPress web sitenizi kötü amaçlı yazılım ve diğer güvenlik açıkları için hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Sucuri tarafından desteklenmektedir ve WordPress güvenliğini sıkılaştırmak için adım adım talimatlarla web sitenizi hızlı bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur..

Ayrıca, alan adınızın temiz olduğundan emin olmak için web sitenizi Google Güvenli Tarama ve diğer kötü amaçlı yazılım kara listelerinde kontrol eder.

3. Google Güvenli Tarama

Google Güvenli Tarama

Google’ın Güvenli Tarama aracı, bir URL’nin Google tarafından ziyaret edilmesi için güvensiz olarak işaretlenmiş olup olmadığını görmenizi sağlar. Google milyarlarca URL’yi izliyor ve bir web sitesinin kötü amaçlı yazılım dağıttığından şüpheleniyorsa, ziyaret etmek için güvensiz olarak işaretler.

Google arama veya Google Chrome’dan gelen kullanıcılara web sitenizi ziyaret ettiklerinde bir uyarı sayfası gösterileceğinden, bu durum web sitenizin itibarını bozabilir. Google Search Console kullanıyorsanız, web siteniz güvensiz olarak işaretlendiğinde uyarının kaldırılmasıyla ilgili talimatlarla uyarılırsınız.

4. WPScans

WPScans

WPScans, web sitenizi bilinen güvenlik açıklarına ve şüpheli koda karşı kontrol eder. Sistemleri tarafından algılanan bir güvenlik açığı endeksi tutarlar ve web sitenizde bu güvenlik sızıntılarını kontrol ederler.

Ayrıca WordPress sürümünüzü, yüklü eklentileri ve robots.txt dosyalarınızı algılamaya çalışır. Taramadan sonra, sonuçlar her bir öğenin açıklaması ile anlaşılması kolay bir formatta sunulur.

5. ScanWP

ScanWP

ScanWP çok temel bir WordPress güvenlik açığı tarayıcısıdır. En son sürümü kullanıp kullanmadığınızı görmek için WordPress sürümünüzü algılamaya çalışır. Ayrıca WordPress oluşturucu etiketini ve sitenizin gösterilip gösterilmediğini algılar.

Oluşturucu etiketi hangi WordPress sürümünü kullandığınızı gösterir. Bazı güvenlik uzmanları, bunun bilgisayar korsanlarının etkili bir şekilde bir web sitesini hedeflemesine yardımcı olabileceğine ve WordPress jeneratör etiketinin kaldırılmasını önerdiğine inanıyor.

6. WordPress Güvenlik Taraması

WordPress Güvenlik Taraması

WordPress Güvenlik Taraması, WordPress eklentilerini, kullanıcı adlarını, WordPress sürümünü, etkin temayı ve daha fazlasını algılamaya çalışarak kapsamlı bir test gerçekleştirir. Ayrıca, kara listeye alınmadığından emin olmak için web sitenizi Google Güvenli Tarama dizininde kontrol eder.

Her bir öğenin kısa bir açıklaması ile site durumunuz hakkında ayrıntılı bir rapor sunar. Bunlar çoğunlukla WordPress’in en son sürümünü kullanmak ve eklentilerinizi güncel tutmak gibi yaygın WordPress güvenliği en iyi uygulamaları olan öğelerdir.

7. wprecon

wprecon

wprecon başka bir temel WordPress güvenlik açığı tarayıcı aracıdır. Güncellemelere ihtiyacınız olup olmadığını görmek için WordPress sürümünü algılar, Google Güvenli Tarama dizinini kontrol eder ve ardından yüklü WordPress eklentilerini tespit etmeye çalışır.

Ayrıca dizin indeksleme, tema yolu algılama, harici bağlantılar, iframe’ler ve JavaScripts için de tarama yapar. Sonuçlar, taranan her öğe için iyi bir açıklama ile güzel bir biçimde sunulur.

8. Kutlama

Quttera

Quttera kullanışlı bir çevrimiçi güvenlik açığı tarayıcı aracı sunar. Şüpheli dosyaları, kötü amaçlı kodu, iframe yerleştirmelerini, yönlendirmeleri ve harici bağlantıları aramak için web sitenizde tarama yaparak derin bir test gerçekleştirir.

Ayrıca, Google Güvenli Tarama, Kötü Amaçlı Yazılım Etki Alanı Listesi, PhishTank ve daha fazlası dahil olmak üzere kara listeye alınmış alan adları veritabanlarında alan adınızı kontrol eder. Ayrıntılı rapor farklı bölümlere ayrılmıştır ve tarama durumunu görüntülemek için her bir öğeye tıklayabilirsiniz.

9. Web Denetçisi

Web Denetçisi

Web Inspector’ın çevrimiçi web sitesi güvenlik tarayıcısı, WordPress sitenizi test etmek için kullanılabilecek başka bir yararlı araçtır. Önce web sitenizi Google Güvenli Tarama ve Comodo analistleri dizinlerinde kontrol eder. Bundan sonra, kötü amaçlı yazılım indirmeleri, süren kötü amaçlı yazılımlar, bir WordPress arka kapısına benzeyen şüpheli kod, solucan, truva atı, iframe’ler, şüpheli komut dosyaları ve dosyaları tarar.

10. WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı

WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı

WordPress Güvenlik Açığı Tarayıcısı, WordPress sitenizi yaygın web sitesi güvenlik açığı göstergeleri açısından test eder. WordPress sürümünüzü, yüklü eklentinizi ve temalarınızı tarar, bilinen güvenlik açıklarına sahip eklentileri kontrol eder.

Web sitesi ayrıca, ileri düzey kullanıcılar için güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesini tespit etmede yararlı olabilecek başka tarama araçları da sağlar..

11. UpGuard Bulut Tarayıcı

UpGuard Bulut Tarayıcı

UpGuard Cloud Scanner, WordPress sitenizi güvenlik risklerine karşı taramak için başka bir çevrimiçi yardımcı programdır. Önce alan adınızın kayıtlarını, DNS’yi, açık bağlantı noktalarını ve posta ayarlarını kontrol eder. Etki alanı ve sunucu tabanlı saldırılar, alan adınızı ele geçirebilir veya spam veya kötü amaçlı yazılım göndermek için kötüye kullanabilir.

Bundan sonra, bilinen kötü amaçlı kodu, kötü amaçlı yazılım kalıplarını, şüpheli bağlantıları ve kimlik avı girişimlerini arar. Tarama sonucu anlaşılması kolay bir formatta görüntülenir.

12. urlquery URL Tarayıcı

urlquery URL Tarayıcı

Bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar tarafından kullanılan yaygın bir teknik, web sitenizin ziyaretçilerini bir spam web sitesine yönlendirmektir. Bu saldırılar yalnızca giriş yapmayan kullanıcıları yönlendirir, bu da uzun süre fark edilmemelerini sağlar.

urlquery URL tarayıcısı, belirli bir URL’yi kullanıcıları yönlendirip yönlendirmediğini, kötü amaçlı bir yazılım indirip başlatmayacağını, çerezleri ayarlayıp ayarlamayacağını ve daha fazlasını kontrol etmek için kontrol eder. Bu bilgiler, web sitenizin güvenlik durumunu daha ayrıntılı analiz etmek için kullanılabilir.

13. VirusTotal

VirusTotal

VirusTotal, bir URL’yi güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımlar için hızlı bir şekilde taramanın başka bir yoludur. Web sitenizin URL’sini onlarca kötü amaçlı yazılım veritabanında kontrol eder ve ayrıntılı bir rapor sunar. Ayrıca, web sitesi başlığındaki yönlendirmeleri ve şüpheli kodu tarar.

14. Norton Safe Web

Norton Safe Web

Norton Safe Web, WordPress sitenizi güvenlik tehditlerine karşı taramak için başka bir yararlı araçtır. Ortak kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve spam kalıplarını aramak için Symantec’in gelişmiş algılama teknolojilerini kullanır.

Sonuçlar bilgisayar tehditlerini gösterecek, tehditleri ve rahatsızlık faktörlerini belirleyecektir. Temiz bir web sitesi her üç taramada da mükemmel 0 elde edecektir. Web siteniz güvensizse, sorunu daha ayrıntılı bir şekilde araştırmanıza ve gidermenize yardımcı olabilecek tespit edilen tehditleri görüntüler..

Bu makalenin, çevrimiçi olarak en iyi WordPress güvenlik açığı tarayıcılarından bazılarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Saldırıya uğramış bir WordPress sitesini düzeltme ile ilgili başlangıç ​​kılavuzumuzu da görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map