Mac ve Windows WordPress Kullanıcıları için En İyi 6 FTP İstemcisi

Son zamanlarda WordPress’e dosya yüklemek için FTP’nin nasıl kullanılacağını tartışırken, kullanıcılarımızdan biri Windows ve Mac için FTP istemcilerini önermemizi istedi. Çok sayıda ücretsiz ve ücretli FTP istemcisi vardır. Bu makalede, WordPress yeni başlayanlar için en iyi FTP istemcilerinden bazılarını el ile seçtik. Buradaki amaç, tüm WordPress dosya düzenleme ve yüklemeleriniz için en güvenilir, güvenli ve kullanımı kolay FTP aracını bulmaktır.


Mac ve Windows WordPress kullanıcıları için en iyi FTP istemcileri

FTP İstemcisi nedir? Neden ihtiyacın var?

FTP (Dosya Aktarım Protokolü), bilgisayarınızdan WordPress sitenize dosya yüklemenizi sağlar. FTP’yi kullanabilmek için, bilgisayarınızı WordPress barındırma hesabınıza bağlayan bir masaüstü uygulaması olan bir FTP istemcisine ihtiyacınız olacaktır..

WordPress sitenizdeki dosyaları / klasörleri kopyalama, karşıya yükleme, silme, yeniden adlandırma ve düzenleme gibi tüm FTP işlevlerini gerçekleştirebilmeniz için kullanımı kolay bir grafik kullanıcı arabirimi sağlar.

WordPress’i kullanmak için bir FTP istemcisi kurmak gerekli değildir. Ancak, bir FTP istemcisi, WordPress yönetici alanına erişemediğinizde yaygın WordPress hatalarını hızlı bir şekilde düzeltmenize yardımcı olabilir..

FTP İstemcisi Nasıl Kullanılır?

WordPress sitenize bağlanmak için bir FTP kullanıcı adına ve şifresine ihtiyacınız olacak.

Bu bilgiler, blogunuzu ilk başlattığınızda ve bir web barındırma hesabına kaydolduğunuzda aldığınız e-postada bulunabilir..

Bu bilgileri web barındırma cPanel panonuzdan da alabilir veya destek isteyebilirsiniz ve size e-postayla göndereceklerdir.

Bu bilgileri aldıktan sonra, web sitenize bağlanabilirsiniz.

İlk olarak, FTP istemcinizi başlatmanız ve FTP kullanıcı adınızı, şifrenizi, ana makinenizi (genellikle web sitesi adresiniz örn. Wpbeginner.com) girmeniz ve ardından bağlantı düğmesini tıklamanız gerekir..

FTP istemcinizi bağlama

Ana makine genellikle web sitenizin URL’sidir (örneğin wpbeginner.com).

Bağlantı noktası alanına hiçbir şey girmezseniz, FTP istemciniz bağlantı noktası 21’deki düz FTP protokolünü kullanarak bağlanır.

Web sunucunuza göndermeden önce bilgileri şifreleyen SFTP kullanarak sunucunuza bağlanmak için 22 numaralı bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Bu, bilgisayar korsanlarının FTP şifrenizi çalma veya bilgileri koklama şansını azaltır.

Bunu söyledikten sonra, farklı platformlarda WordPress kullanıcıları için mevcut en iyi FTP istemcilerinden bazılarına göz atalım.

WordPress Kullanıcıları İçin En İyi FTP İstemcileri

Farklı platformlar ve işletim sistemleri için çeşitli ücretli ve ücretsiz FTP istemcileri vardır. Her biri, kullanımı kolay bir arayüz ve WordPress dosyalarını düzenlemenizi kolaylaştıracak ek özelliklerle birlikte gelir.

1. WinSCP

WinSCP

WinSCP, Windows kullanıcıları için en güçlü ve kullanımı kolay FTP istemcisinden biridir. Kullanıcı arayüzünde çok fazla şey varmış gibi hissettiriyor, ancak aslında öğrenmesi oldukça kolay.

Solda, bilgisayarınızda dosyalar var ve sağda, sunucunuzdaki dosyaları görüyorsunuz. İndirmek, yüklemek veya düzenlemek için bir dosyayı tıklamanız yeterlidir.

İleri düzey kullanıcılar için WinSCP, güçlü bir FTP istemcisinden ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir. SFTP, SSH ve tabii ki düz eski FTP’yi destekler. WinSCP ile dosyaları yönetmek ve varsayılan düzenleyicileri atamak oldukça kolaydır.

Platform: pencereler
Fiyat: Bedava

2. Cyberduck

Cyberduck

CyberDuck, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için son derece kolay bir FTP istemcisidir.

Mac ve Windows bilgisayarlar için kullanılabilir. Diğer çapraz platform uygulamalarının aksine, aslında yerel Mac ortamınızla güzel bir şekilde bütünleşir. Ayrıca, oturum açma kimlik bilgilerinizi anahtarlıkta saklamak ve dosyaları bulucuda bulmak gibi Mac özelliklerini de destekler.

Tercih ettiğiniz kod düzenleyiciyi seçebilir ve bir düğmeyi tıklayarak dosyaları düzenleme için açabilirsiniz.

Platform: Windows, Mac
Fiyat: Bedava

3. Gönderme

İletim

Transmit, özellikle web geliştiricileri arasında Mac için en popüler FTP istemcisidir. Klasör senkronizasyonu, disk özelliği ve daha yüksek hızlar gibi son derece güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Transmit, Mac kullanıcılarının hızlı bir şekilde öğrenmelerini süper kolaylaştıran yerel Mac ortamınıza güzel bir şekilde entegre olur. Gönderme kısayollarınızı Finder’a sık kullanılanlar olarak ekleyebilir ve bunlara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

SSH, SFTP, FTP, FTP bağlantılarını destekler. Hızlı dosya düzenlemeleri için düzgün bir kod düzenleyici ile birlikte gelir.

Platform: Mac
Fiyat: Ücretsiz, Ücretli sürüm $ 34

4. Ücretsiz FTP

Ücretsiz FTP

Coffee House tarafından ücretsiz FTP, Windows kullanıcıları arasında popüler bir FTP istemcisidir. Çok başlangıç ​​dostu ve kullanımı oldukça kolay.

FTP, SFTP, FTPS’yi destekler ve işletim sisteminize güzel bir şekilde entegre olur. Bir dosyayı nerede sakladığınızı hatırlamanızı sağlayan bir geçmiş özelliği vardır.

Doğrudan FTP olarak adlandırılan ücretli bir sürümü de var. Kod düzenleyici, otomatik tamamlama, resim görüntüleyici vb..

Platform: pencereler
Fiyat: 39 $ için ücretsiz, Ücretli sürüm

5. FileZilla

FileZilla

FileZilla, Windows, Mac ve Linux için popüler bir ücretsiz FTP istemcisidir.

Belki de, kullanımı en kolay FTP istemcisidir. Ancak, beşinci konuma yerleştirmemizin nedeni, Windows kullanıcılarının FileZilla indirmelerine paketlenmiş reklam veya casus yazılım bulduklarıdır..

Yükleme sırasında reklam yazılımından çıkmak için kutunun işaretini kaldırabilirsiniz, ancak kullanıcılarımızın çoğu yeni başlayanlar olduğundan, onları özleyebileceklerinden ve sonunda bilgisayarlarında bir reklam yazılımı ile karşılaşabileceklerinden korkuyoruz.

Deneyimli kullanıcılarımız FileZilla’yı resmi web sitesinden yükleyebilir. Linux kullanıcıları Filezilla’yı dağıtımlarının resmi depolarında bulabilirler.

Platform: Windows, Mac, Linux
Fiyat: Bedava

6. WS_FTP Uzmanı

WS_FTP Uzmanı

WS_FTP Professional, Windows için popüler bir ticari FTP istemcisidir. SSH ile kurumsal düzeyde güvenlik ve transferler için 256 bit AES, FIPS 140-2 onaylı şifreleme ve OpenPGP dosya şifreleme sunar.

Güçlü dosya arama, sürükle ve bırak aktarımları, daha yüksek hızlar, zamanlanmış aktarımlar ve daha birçok gelişmiş özellik ile birlikte gelir.

Platform: pencereler
Fiyat: Başlangıç ​​fiyatı: 49.95

Bu makalenin, WordPress’e dosya yüklemek için en iyi FTP istemcisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’e kod snippet’lerini yapıştırma ile ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map