Online İşletmeniz için 6 En İyi Defter Tutma Hizmeti (Karşılaştırma)

Online işiniz büyüdükçe, defter tutma dış kaynak kullanmak isteyebileceğiniz bir angarya haline gelir. Defter tutma hizmetleri, defter tutma, bordro, giderler ve daha fazlasını yönetmenize yardımcı olur. Bulut muhasebesi yazılımınıza entegre olan bir hizmeti seçebilir veya defter tutma işleminizi tamamen dışarıdan sağlayabilirsiniz. Bu makalede, çevrimiçi işiniz için en iyi defter tutma hizmetlerini seçtik.


Küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi defter tutma hizmetlerini karşılaştırma

İşletmeniz İçin Neden Online Defter Tutma Hizmetine İhtiyacınız Var??

IRS, tüm işletmelerin tüm finansal kayıtlarını içeren kitapları tutmasını gerektirir. Bu kitaplar gelir kaynaklarınızı ve işletme giderlerinizi gösterir. Ayrıca vergilendirilebilir ve vergilendirilemez gelirinizi ayırmanıza da yardımcı olurlar.

Vergiler ve yasal gerekliliklerin yanı sıra, uygun defter tutma, işletmenizin ilerlemesini ve büyümesini ölçmenize de yardımcı olur. Paranın nereden geldiğini, büyük giderlerinizi görebilir ve işinizi geliştirmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

Ancak, uygun kitapların bakımı zaman ve çaba gerektirir. Birçok küçük işletme, tam zamanlı bir muhasebeci veya CFO kiralamayı hemen karşılayamaz..

Burası çevrimiçi defter tutma hizmetlerinin devreye girdiği yerdir. Evrak işlerine daha az zaman harcayarak işinizi verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Küçük bir işletme olarak, aksi takdirde tam zamanlı personel kiralamak için harcayacağınız paradan da tasarruf edebilirsiniz.

İşletmeniz için çevrimiçi bir defter tutma hizmeti seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey aşağıda verilmiştir.

 • Maliyet – Defter tutma hizmetinizin maliyeti, aldığınız hizmetler ve kendi bütçeniz.
 • Özellikler – Hangi hizmetlere ihtiyacınız var? Örneğin fatura ödemeleri, faturalar, gelir ve gider raporları, banka ve kredi kartı ekstrelerini yönetme, bordro vb..
 • Entegrasyonlar – QuickBooks veya Freshbooks gibi bir bulut muhasebe yazılımı kullanıyorsanız, defter tutma hizmetinizin bu uygulamalarla çalışması gerekir.
 • Kullanım Kolaylığı – Kullanımı ne kadar kolaydır ve tasarruf etmenize ne kadar zaman ve kaynak sağlar?

Bununla birlikte, küçük işletmeler için en iyi çevrimiçi defter tutma hizmetlerine ve bu gereksinimleri nasıl karşılaştırdıklarına bir göz atalım.

1. Yedek kulübesi

Bank

Bench, profesyonel muhasebeciler tarafından çevrimiçi defter tutma hizmetleri sunmaktadır. Aylık paranızı kontrol etmenizi sağlayan aylık mali tablo ve giderlere genel bakış sunarlar. Bir bakışta görsel raporları, büyük resmi görmenize yardımcı olur ve işinizi büyütmeniz için eyleme geçirilebilir bilgiler verir.

Ayrıca, vergilerinizi dosyalamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren bir yıl sonu finansal paketi de sağlarlar. EBM’nizle çalışabilir veya vergilerinizi zamanında ağrısız bir şekilde bulmanız için bir tane bulmanıza yardımcı olabilirler.

Tezgah sizin için bordro yönetmiyor, fatura ödemiyor, fatura oluşturmuyor veya vergi vermiyor. Bordro, vergiler ve faturalandırmayı yönetmek için diğer araçları kullanırken defter tutma hizmetlerine ihtiyaç duyan küçük işletmeler için uygundur.

Fiyatlandırma: Her ay ödenen 115 $ / ay’dan başlayarak.

2. Bookkeeper.com

Bookkeeper.com

Bookkeeper.com küçük işletmeler için hepsi bir arada defter tutma hizmetleri çözümü sunar. Kitaplarınızı en popüler muhasebe yazılımı QuickBooks’u kullanarak yönetir. Ekibi sertifikalı muhasebeciler ve QuickBooks uzmanlarından oluşur, böylece emin ellerde olduğunuzu bilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, bankacılık ve kredi kartı ekstrelerinizi Quickbooks’a bağlar. Özelleştirilmiş hesap planına erişebilir, faturalar, faturalandırma ve ödemeler ayarlayabilirsiniz.

QuickBooks dosyanızın banka ve kredi kartı ekstrelerinizle eşleştiğinden emin olurlar. Her zaman, mali durumunuzla ilgili hızlı bir genel bakış elde etmek için kategorilere ayrılmış beyanlara erişebileceksiniz. Her ay finansal tablolarınızı ekipleriyle birlikte inceleyebileceksiniz.

Bookkeeper.com ayrıca çekleri kullanarak satıcılara ve tedarikçilere ödeme yapmanıza olanak tanır. Çekleri sizin için yazdıracak ve postalayacaktır. Ayrıca, zamanında ödeme yapıldığından emin olmak için faturalarınızı izler.

Fiyatlandırma: Aylık 275 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

3. FreeAgent

Serbest ajan

FreeAgent, defter tutmanızı basitleştiren web tabanlı muhasebe yazılımıdır. Banka hesaplarınızla bağlantı kurar ve giderleri izlemenize, fatura ve tahminler göndermenize, nakit akışını izlemenize ve gelir, giderler ve kârlarınız hakkında kuşbakışı bir görünüm elde etmenize olanak tanır..

FreeAgent defter tutma işleminizi sizin için yapmaz, bunu kendi başınıza yapmak veya hesabınıza bir muhasebeci eklemekle sorumlu olacaksınız. Ayrıca birden fazla proje, çok para birimi içeren faturalar, sınırsız kullanıcı ve müşteri eklemenize ve satış vergisini kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Kendi defter tutmalarını yapabildikleri düşük maliyetli bir muhasebe yazılımına ihtiyaç duyan küçük işletmeler için son derece uygundur..

Fiyatlandırma: 6 ay boyunca ayda 10 ABD doları, daha sonra ayda yalnızca 20 ABD doları.

4. Muhasebeci360

BookKeeper360

Bookkeeper360, küçük işletmeler için çevrimiçi bir defter tutma hizmetidir. Quickbooks yerine Xero muhasebe yazılımı kullanıyorlar ve verilerinizi Xero’ya aktarırken veri kaybetmemeniz için kitaplarınızı ayarlamanıza yardımcı oluyorlar.

Küçük işletmelere özel bir hesap yöneticisi, finansal tablolar, nakit ve tahakkuk esasına göre raporlama, faturalar, faturalandırma ve bordro sunarlar..

Sanal CFO planlarıyla, aynı zamanda teknoloji danışmanlığı, İK hizmetleri, günlük defter tutma, özel ve KPI raporlaması ve hesabınızı yönetmek için özel CFO / EBM sunarlar..

Fiyatlandırma: Aylık 199 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

5. inDinero

inDinero

inDinero bir çevrimiçi muhasebe yazılımı, defter tutma ve vergi hizmetleri sağlayıcısıdır. Defter tutma, faturalar, bordro ve vergi beyanı içeren hepsi bir arada bir çözüm sunuyorlar.

Geliriniz, giderleriniz ve kârlarınız hakkında hızlı bir genel bakış sağlayan sezgisel kullanımı kolay bir yazılım kullanırlar. Perde arkasında, hesabınızı çalıştıracak ve yönetecek oldukça özel bir muhasebe ve defter tutma uzmanları ekibi var.

inDinero’nun işe alım ekibi hesabınızı, bankanızı ve kredi ekstrenizi ayarlamanıza yardımcı olacak, böylece defter tutma işleminizde asla geride kalmayacaksınız.

Fiyatlandırma planları, bağlı hesap ve işlemlerin sayısına dayanır. Ekipleri, iş gereksinimlerinize uygun özel bir plan oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Varsayılan olarak, tüm planlar yıllık olarak ödenir, ancak aylık ödeme seçeneği de talep edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Yıllık ödenen aylık 310 $.

6. Merritt Defter Tutma

Merritt Defter Tutma

Merritt Defter Tutma, çevrimiçi işletmeler için uygun maliyetli defter tutma hizmetleri sunar. QuickBooks’u kitaplarınızı saklamak ve banka ve kredi kartı hesaplarınızı güncel beyanlar için entegre etmek için kullanıyorlar.

Kurulum ücreti olmadan 150 $ / ay sabit ücrete sahipler ve ayrıca kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları için ücretsiz defter tutma hizmeti sunuyorlar. Sabit ücret seçeneği, daha fazla işleminiz varsa maliyetinizin artmayacağı anlamına gelir.

Ancak, bu sadece bir defter tutma hizmetidir ve bordro, vergi veya fatura yapamaz. Faturalarınızı otomatik olarak ödemek için Quickbooks hesabınızla üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: 150 $ / ay.

Bu makalenin, çevrimiçi işiniz için en iyi defter tutma hizmetleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Küçük işletmeler için en iyi iş telefonu hizmetleri ve en iyi e-posta pazarlama hizmetleri karşılaştırmamızı da görmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map