Tarif Blogları için 24 En İyi WordPress Teması

Yemek tarifi blogunuz için en iyi WordPress temalarını mı arıyorsunuz? Geleneksel blog temaları, tariflerinizi öne çıkarmak için gerekli görüntülerden yoksundur. Bu makalede, hemen deneyebileceğiniz reçete blogları için en iyi WordPress temalarını göstereceğiz.


Yemek tarifi blogları için en iyi WordPress temaları

WordPress ile Tarif Blogu Oluşturma

WordPress, piyasadaki en kolay kullanımlı web sitesi oluşturucusudur. Yemek tarifleri paylaşmak ve yiyeceklerle ilgili ilgi çekici web siteleri oluşturmak için mükemmeldir..

İki farklı WordPress türü vardır. WordPress üzerine inşa edilmiş bir barındırılan platform olan WordPress.com ve daha sonra kendi kendine barındırılan WordPress olarak da bilinen WordPress.org var. Ayrıntılar için WordPress.com ile WordPress.org karşılaştırmamıza bakın..

Kendinden barındırılan WordPress.org’u kullanmanızı öneririz, çünkü kutudan çıkar çıkmaz tüm güçlü WordPress özelliklerine erişmenizi sağlar.

Kendi kendine barındırılan WordPress web sitenizi başlatmak için bir WordPress barındırma hesabına ve bir etki alanı adına ihtiyacınız olacak.

Bluehost kullanmanızı öneririz. Onlar dünyanın en büyük hosting şirketlerinden ve resmi olarak önerilen bir hosting sağlayıcısıdır.

Kullanıcılarımıza% 60 indirim, ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL sunmayı kabul ettiler. Başka bir yere ulaşamayacağınız bir anlaşma.

Hosting satın aldıktan sonra, devam edip WordPress’i yükleyebilirsiniz. Adım adım talimatlar için yemek blogunun nasıl başlatılacağına ilişkin kılavuzumuzu izleyin.

Bir kez ayarlandıktan sonra, web siteniz için bir tema seçmenin zamanı geldi. Yemek tarifi blogları için en iyi WordPress temalarından bazılarına göz atalım.

Not: Bu liste hem ücretsiz hem de ücretli temalara sahiptir ve tümü mobil uyumludur.

1. Kale

süs lahanası

Ücretsiz, temiz ve basit bir tarif teması arıyorsanız, Kale’ye bir göz atın. Bu minimalist tarz WordPress teması, tüm temel özelliklere sahip geleneksel bir blog düzenine sahiptir.

Öne çıkan yazıları ve büyük bir vurgu yayınını gösteren özel bir ön sayfa ile birlikte gelir. Ayrıca başlıkta bir başlık veya yayın kaydırma çubuğu gösterme seçeneğine de sahiptir ve tam e-ticaret ve RTL desteği içerir.

2. Gurme

Gurme

Gurme, yemek blogları, yemek tarifleri ve restoran web siteleri için güçlü bir WordPress temasıdır. Tek tıklamayla kurulabilen daha büyük 23 hazır web sitesinin bir parçasıdır. Her şablon, entegre bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu kullanılarak tamamen düzenlenebilir.

Farklı stillere sahip birden çok WordPress kaydırıcısı, çoklu düzenler, sınırsız renk seçenekleri ve daha fazlasını içerir. Kullanımı çok kolaydır ve web sitenizi kurmak için güçlü bir tema seçenekleri paneli içerir.

3. Ustaca

Cookely

Cookely, özellikle yiyecek ve yemek blogları için yapılmış bir WordPress tarifi temasıdır. Bu güzel tema, tarif kartı ve kategoriye göre görüntülenebilen ve sıralanabilen yerleşik bir reçete endeksi ile birlikte gelir.

Ana sayfa, öne çıkan bir içerik bölümü ile farklı bölümlere ayrılmıştır. 4 renk şemasında mevcuttur ve kendi renklerinizi de seçebilirsiniz. Blog bölümü ızgara veya liste stilinde görüntülenebilir.

4. Elara Pro

Elara

Elara zarif bir şekilde tasarlanmış WordPress yiyecek ve reçete blog temasıdır. İçeriğinizi daha okunabilir hale getiren temiz ve modern bir tasarıma ve görüntülerin daha çekici olmasına sahiptir.

Reçete oluşturucu, reçete şablonu ve reçete endeksi ve filtreleme özellikleri ile birlikte gelir. Reklam görüntülemek veya kendi içeriğinizi tanıtmak için yerleşik bir desteğe sahiptir. Ayrıca, öne çıkan yayınlar bölümüne sahip güzel bir ön sayfa içerir.

5. Floransalı

Floransalı

Florentine, yemek ve tarif blogları için zarif ve şık bir WordPress temasıdır. Web sitenize uygun şekilde biçimlendirilmiş tarifler kolayca eklemenizi sağlayan özel bir tarif bölümü içerir. Kullanıcılarınız aynı zamanda dikkat dağıtıcı olmayan pişirme moduna anında geçebilecekler.

Yerleşik sosyal paylaşım, kolay özelleştirme, farklı stiller ve düzen seçenekleri vardır. Tüm tema seçenekleri, kurulum ve kullanımı oldukça kolaylaştıran tema özelleştirici altında düzgün bir şekilde düzenlenmiştir.

6. Foodie Pro

Foodie Pro

Genesis tema çerçevesi üzerine inşa edilen Foodie Pro, reçete blogları, gıda web siteleri, sağlık ve beslenme ile ilgili nişler için iyi hazırlanmış bir WordPress temasıdır. Web sitenizi kurmak için öğeleri sürükleyip bırakmanıza izin veren tamamen widget’lı modern bir düzene sahiptir..

Özel bir tema seçenekleri paneli, canlı özelleştirici desteği, özel başlıklar, çoklu sayfa düzenleri ve daha fazlasını içerir. Hız ve performans için son derece optimize edilmiştir.

7. CupCake

Cupcake

CupCake şık ve sevimli bir WordPress tarifi ve yemek blog temasıdır. Eğlenceli renk şemaları ve sunum için modern bir düzen kullanan benzersiz bir tasarım ile birlikte gelir.

Ana sayfanızı ayarlamak için sürükle ve bırak öğeleri içerir. İçinde portföy öğeleri, öne çıkan ürünler, kaydırıcılar ve harekete geçirici mesaj eklemek için bölümler bulacaksınız. Web sitenize çevrimiçi mağaza eklemek için de kullanılabilir.

8. Günlük Yemek

Günlük Yemek

Daily Dish, yiyecek ve tarif web siteleri için modern bir WordPress temasıdır. Genesis üzerine inşa edilmiştir ve güzel tipografi ve görüntülerin zarif görüntüsüne odaklanan iki sütun düzenine sahiptir.

Kullanımı kolay tema seçenekleri paneli, özelleştirilebilir başlık, birden çok sayfa şablonu ve widget hazır alanları ile birlikte gelir. E-Ticaret için hazırdır ve web sitenize bir mağaza bölümü eklemek için kolayca kullanılabilir.

9. Foodica

Foodica

Foodica, yemek blogları için güzel bir dergi tarzı WordPress temasıdır. Modern bir tasarıma sahiptir ve aralarından seçim yapabileceğiniz 6 renk şemasına sahiptir..

Makalelerinize reçete malzemeleri eklemek için kullanımı kolay kısa kodlar içerir. Reklam bölgelerini görüntülemek için ayrılmış bölümler ve çevrimiçi para kazanmak için özel bölümler içerir. Basit bir tema seçenekleri paneli ve tam canlı özelleştirme desteği içerir.

10. Yemek4Soul

Food4Soul

Food4Soul, bir WordPress yiyecek veya tarif teması için mükemmel bir seçenektir. Üstte büyük bir başlık resmi ve ardından sosyal profilleriniz ve gezinme menülerinizle modern bir tasarıma sahiptir..

Ana sayfa düzeninizi ayarlamak için sürükle ve bırak öğeleri içerir. İçinde portföyü yönetmek, son yayınları, iletişim formunu, Google Haritalar’ı ve daha fazlasını eklemek için kolay bölümler bulacaksınız. Kurulumu kolaydır ve özel bir tema seçenekleri paneli içerir.

11. Narya

Narya

Narya, yemek ve tarif web siteleri için bir dergi tarzı WordPress temasıdır. Özel bir reçete sonrası biçimi ve özel bir reçete eklentisi ile birlikte gelir. Ayrıca premium bir kaydırıcı ve bir düzen oluşturucu eklentisi ile birlikte gelir.

Diğer önemli özellikler arasında 6 ana sayfa düzeni, 6 galeri düzeni, birden çok başlık stili, özel renkler ve daha fazlası yer alır. Kurulumu daha kolaydır ve tüm tema seçenekleri düzgün bir şekilde düzenlenmiştir.

12. Yemek

Foodie

Foodie, şefler, yemek blogcuları ve tarifler için oluşturulmuş bir WordPress temasıdır. Eklenmesi kolay malzemeler, talimatlar ve hatta videolar içeren bir reçete yazısı bölümü içerir. Kullanıcılar ayrıca tarifleri derecelendirebilir ve en yüksek puanlı tariflerinizi sıralayabilirsiniz.

Özel arka plan ve özel logo yükleme desteği ile iki sütun geleneksel blog düzeni kullanır. Kutusundan çıkar ve tüm tema seçenekleri canlı özelleştirici ile kolayca ayarlanabilir.

13. Mutfak

Yerel mutfak

Mutfak, özellikle yiyecek ve tarif web siteleri için yapılmış şık bir WordPress temasıdır. Kolayca tariflerinizi eklemenizi ve yönetmenizi sağlayan özel bir tarif eklentisi ile birlikte gelir. Her tarifin, birden fazla sayfaya veya gönderiye yerleştirilebilen kendi özel reçete kartı vardır..

İki farklı düzen, birden çok sayfa şablonu ve başlık stili içerir. Özel widget’lar, sınırsız renk şemaları, güzel özellikli görüntü ve daha fazlasını içerir.

14. Yemek Tarifleri

Yemek tarifleri

Yemek tarifleri için ücretsiz bir WordPress teması arıyorsanız, Yemek Tarifleri’ne göz atın. Önyükleme çerçevesi üzerine inşa edilmiştir ve sağ kenar çubuğuna sahip iki sütun düzenine sahiptir. İçerik alanı ayrıca masaüstünde iki sütun ızgarasına ve mobil cihazlarda tek bir sütun düzenine ayrılmıştır.

Özel logo yükleme, sosyal medya menüsü, tam ekran arka plan resmi ve daha fazlası için destek içerir. Kurulumu oldukça kolaydır ve bir blog’u hızlı bir şekilde başlatmak için kolayca kullanılabilir.

15. Tat

lezzet

Savor tarifi bloglar için birçok özellik ile taze ve temiz bir WordPress gıda teması. İki ve üç sütun ızgara düzeninde birden çok düzen kombinasyonu ile birlikte gelir.

Ayrıca herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına eklenebilecek özel bir tarif kartı içerir. Diğer kayda değer özellikler arasında öne çıkan bir içerik kaydırıcısı, özel widget’lar, sosyal medya entegrasyonu, sınırsız renkler, iletişim formu desteği ve daha fazlası yer alır.

16. Artie

Artie

Artie son derece özelleştirilebilir bir WordPress gıda blog temasıdır. Çoklu düzen kombinasyonları, widget hazır alanları ve farklı stillerle birden fazla renkte gelir.

Fotoğraf galerileri, video galerileri, reçete kısa kodları, simge yazı tipleri ve daha fazlası için destek içerir. Tüm tema seçenekleri düzgün bir şekilde düzenlenmiştir ve kurulumu oldukça kolaydır.

17. Biber+

Biber +

Pepper +, bir gıda / yemek tarifi web sitesi için de dahil olmak üzere çeşitli anahtar teslim tasarımlara sahip çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Tasarım için modüler bir yaklaşım gerektirir ve farklı düzenler oluşturmak için sürükleyip bırakabileceğiniz farklı modüller ile birlikte gelir.

Pepper + WooCommerce için hazırdır ve çok dilli web siteleri oluşturmak için de kullanılabilir. Basit tek tıklamayla yükleyiciler ve daha hızlı tema kurulumu ile başlangıç ​​dostu kullanıcı deneyimi sunar.

18. Tuz & Biber

Tuz biber

Tuz ve Biber, yemek ve tarif web siteleri için zarif bir şekilde tasarlanmış bir WordPress temasıdır. Kolayca tarif eklemenize izin veren güzel bir tarifler bölümüne sahiptir. Bu tarifleri kategori tabanlı filtrelerle görüntülemek için güzel şablonlar içerir.

Sayfa düzenleme için görsel bir sayfa oluşturucu ve kaydırıcı eklentisi ile birlikte gelir. Çeviri hazırdır ve çok dilli web sitelerinde de kullanılabilir.

19. Zevkle

Zevkle

Zevkle yemek severler, restoran incelemeleri ve tarif web siteleri için modern bir WordPress blog teması. Büyük bir özel üstbilgi ve ardından sağ tarafta kenar çubuğu olan iki sütunlu düzen içerir.

Diğer özellikler arasında özel yazar biyo kutusu, sosyal paylaşım, geniş özellikli görüntüler ve net tipografi bulunur. Oldukça basit ve minimum kurulumla kutudan çıkar.

20. Mevcut Durum

Temel

Baseline, bir dergi tarzı WordPress blog temasıdır. Üstünde güzel bir özellikli içerik kaydırıcısı bulunur ve bunu en önemli içeriğiniz takip eder.

Zarif bir kullanıcı deneyimi sunmak için görüntülerinizin muhteşem görüntüsüne ve net tipografiye odaklanır. Kullanımı oldukça basittir ve herhangi bir karmaşa içermez. İçeride hemen başlamanıza yardımcı olacak bir tema kurulum kılavuzu da bulacaksınız..

21. Yumblog

Yumblog

YumBlog, premium bir WordPress reçete eklentisi ile birlikte gelen güçlü bir WordPress tarif temasıdır. Web sitenizden tarifler eklemenizi, yönetmenizi ve paylaşmanızı sağlar. Kullanıcılarınızın kendi tariflerini eklemelerine izin vermek için de kullanılabilir.

Görüntülere odaklanan güzel bir modern düzene sahiptir, yiyecek fotoğraflarınızın muhteşem görünmesini sağlar. Sürükle ve bırak araçlarını kullanarak kolayca sayfa düzenleri oluşturmak için Beaver Builder ile birlikte gelir.

22. Lezzet

Lezzet

Lezzet, restoranlar, yiyecekler ve tarifler için iyi hazırlanmış bir WordPress temasıdır. Güzel restoran menüleri, yemek simgeleri, özel renkler ve özel yazı tipleri desteği içerir.

Tek tıklamayla demo içerik yükleyici ve tam entegre görsel sayfa oluşturucu ile kurulumu çok kolaydır. Web siteniz için gerçekten benzersiz bir deneyim oluşturmak için farklı düzenleri ve stilleri deneyebilirsiniz.

23. Foody Pro

Foody Pro

Foody Pro, gıda blog yazarları ve tarif web siteleri için güzel tasarlanmış bir WordPress temasıdır. Bu zarif tema muhteşem tipografi ve temiz ferah bir düzen sunuyor. Görüntülerinizi öne çıkaran çok fazla beyaz alan kullanır.

WooCommerce hazır, Instagram widget’ıyla birlikte geliyor ve otomatik olarak oluşturulan bir reçete endeksi içeriyor. Kutusundan çıkar ve tüm tema seçenekleri başlangıç ​​dostudur.

24. Igloo

Eskimo kulübesi

Igloo, bir tarif blogu, restoran veya kafe için başka bir esnek ve güzel tasarlanmış WordPress temasıdır. Güzel bir modern tasarıma, zarif fotoğraf galerilerine ve yerleşik sosyal medya entegrasyonuna sahiptir.

Restoran web siteleri için bir menü yönetim sistemi ve referans bölümleri vardır. Birden fazla renk şemasında gelir ve tek tek sayfaların renklerini de değiştirebilirsiniz. Tüm tema seçeneklerini canlı önizlemeli tema özelleştirici kullanarak yapılandırmak kolaydır.

Bu makalenin, reçete blogları için en iyi WordPress temalarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca yeni başlayanlar için nihai adım adım WordPress SEO kılavuzumuzu görmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map