Ücretsiz Kamu Malı ve CC0 Lisanslı Resimler için 16 Kaynak

Blogunuz için ücretsiz telif ücretsiz kamu malı ve CC0 Lisanslı resimler mi arıyorsunuz? Yüksek kaliteli görüntüler web sitenizin etkileşim düzeyini artırabilir. Bu yazıda size ücretsiz kamu malı bulabileceğiniz 16 harika web sitesi ve her yerde kullanabileceğiniz CC0 Lisanslı resimler göstereceğiz.


Kamu malı ve cc0 lisanslı görselleri bulmak için en iyi kaynaklar

Neden Ücretsiz Genel Alan Adı veya CC0 Lisanslı Resimler Kullanılmalı??

Web’deki tüm görüntüler telif hakkı ile korunmaktadır. Telif hakkından bahsedilmese bile, bunların varsayıldığını varsaymalısınız. Onları izinsiz kullanmak yasalara aykırıdır.

ShutterStock gibi stok fotoğraf web sitelerinden yüksek kaliteli telifsiz görüntüler satın alabilirsiniz, ancak herkes lisanslı fotoğraf ve resim satın almak için bütçe yok.

İşte o zaman kamu malı ve CC0 lisanslı görüntüler kullanışlı olur.

Kamu malı, lisanslarının süresi dolmuş veya kullanımlarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın açıkça yayınlanmış eserleri tanımlamak için kullanılan terimdir..

CC0, telif hakkı sahiplerinin çalışmalarını hiçbir kısıtlama olmaksızın serbest bırakmalarına izin veren bir lisanstır.

Kamu malı veya CC0-Lisansı altındaki görüntüler herkes tarafından herhangi bir amaç için kullanılabilir. Bir web sitesi sahibi olarak bu resimleri blog yayınlarınızda, öne çıkan resimlerde, kaydırıcıda, resim galerilerinde, arka planlarda ve temelde istediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, ücretsiz kamu malı veya CC0 Lisanslı resimler için en iyi seçilmiş kaynaklardan bazılarına göz atalım.

1. Kamusal Alan Arşivi

Kamusal Alan Arşivi

Çok iyi organize edilmiş ve geniş bir kamu malı fotoğraf koleksiyonu. Kategoriler altında dosyalanan resimlere kolayca göz atabilir veya arama özelliğini kullanabilirsiniz.

2. Sıçrama

Unsplash

Yüksek kaliteli CC0 lisanslı fotoğraflar için çok popüler bir yer. Site her 10 günde bir 10 fotoğraf yayınlamaktadır. Doğa, ofis, iş vb. Gibi belirli temalarla eşleşen resimleri bulmak için kullanabileceğiniz güzel bir arama özelliğine sahiptir..

3. Negatif Alan

Olumsuz boşluk

Negative Space, blogcular, sanatçılar ve küçük işletmeler için CC-0 lisanslı görüntülerin güzel bir şekilde oluşturulmuş bir koleksiyonudur. Kullanımı kolay bir arama özelliğine sahiptir ve resimlere etiketlere ve renklere göre de göz atabilirsiniz.

4. Kamusal Alan Resimleri

Kamusal Alan Resimleri

Public Domain Pictures, indirmeler için ücretsiz yüksek kaliteli görüntüler, grafikler ve vektörler sunar. Kolay göz atmak için resimler kategorilere ayrılmıştır.

5. Yeni Eski Stok

Yeni eski stok

Adından da anlaşılacağı gibi, bu web sitesi şimdi kamu malı olan güzel bir vintage fotoğraf koleksiyonu sunuyor.

6. Pixabay

Pixabay

Pixabay geniş bir ücretsiz resim koleksiyonu sunuyor. Site düzenli olarak güncellenir, böylece orada yeni ve daha az kullanılmış görüntüler bulacaksınız.

7. Alış Resmi

Alış Resmi

Pickup Image, geniş bir kamu malı görüntü koleksiyonu sunmaktadır. Siteye etiketler arasında kolayca göz atılabilir veya aramayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz clipart ve grafikler sunuyor.

8. SplitShire

SplitShire

SplitShire, CC0 lisansı altında yayınlanan Daniel Nanescu’nun güzel bir fotoğraf koleksiyonudur. Etiketler filtresini kullanarak siteye göz atabilir veya görüntüleri mozaik görünümünde görüntüleyebilirsiniz.

9. İngiliz Kütüphanesi

British Library’nin flickr hesabı, 17, 18 ve 19. yüzyıl kitaplarından alınan bir milyondan fazla illüstrasyon, çizim ve eseri sergiliyor. Tüm bu çalışmalar CC0 lisansı altında yayınlanmıştır ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın her yerde kullanılabilir.

10. Magdeleine

Magdeleine

Magdeleine, ücretsiz fotoğraflar için kaynak taraması çok kolaydır. Hem genel alan hem de ilişkilendirme gerektiren resimler sunar, bu yüzden indirdiğiniz resmin herkese açık alan altında işaretlendiğinden emin olun.

11. LibreShot

LibreShot

LibreShot, kamu malı altında yayınlanan fotoğrafçı Martin Vorel’in eserlerini içeriyor.

12. PDPics

PDPics

Kolay bir kamu malı stok fotoğraf koleksiyonu göz atın. PDPics, blog yayınlarınızda indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz binlerce kamu malı görüntü koleksiyonuna sahiptir.

13. Yeniden Kullanılabilir Sanat

Yeniden Kullanılabilir Sanat

Yeniden kullanılabilir sanat, 3000’den fazla vintage çizim, çizim ve sanat eserinin bir koleksiyonudur. Web sitesinde gösterilen tüm eserler kamu malıdır.

14. Skitterphoto

Skitterphoto

CC0 Lisanslı görüntülerin güzelce seçilmiş bir koleksiyonu. Site kendi fotoğrafçılarının eserlerine sahiptir, böylece daha az kullanılmış ve benzersiz fotoğraflar bulacaksınız.

15. StockSnap.io

StockSnap.io

StockSnap, haftalık yüzlerce görüntünün eklendiği güzel ücretsiz stok fotoğraflarından oluşan bir küratörlüktür.

16. Ahır Görüntüleri

Barn Görüntüleri

Ahır Görüntüler CC0 Lisanslı görüntüler güzel küratörlüğünü bir koleksiyon. Kategoriler veya etiketlerdeki görüntülere göz atabilir veya anahtar kelimeler arayabilirsiniz. Tüm resimler ücretsiz olarak yüksek çözünürlükte mevcuttur.

Hepsi bu, umarız bu makale, ücretsiz kamu malı ve web siteniz için CC0 Lisanslı resimler için en iyi kaynakları bulmanıza yardımcı olmuştur. Web için optimize edilmiş görüntüleri kaydederek WordPress’i nasıl hızlandıracağımızla ilgili kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map