WordPress Dosyalarını Düzenlemek İçin Mac ve Windows İçin En İyi 12 Kod Düzenleyici

Sıklıkla WordPress dosyalarını değiştirmek için en iyi kod düzenleyicinin ne olduğu sorulur. NotPad gibi herhangi bir düz metin düzenleyicisini kullanabilirsiniz, ancak sözdizimi vurgulama, gelişmiş bul ve değiştir, FTP entegrasyonu vb.Gibi özellikleri olan daha iyi editörler vardır. Mac ve Windows kullanıcıları için.


1. Not Defteri++

Notepad ++

Notepad ++, Windows için ücretsiz ve açık kaynak kod düzenleyicisidir. Yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır ve ileri düzey kullanıcılar için son derece güçlüdür. PHP, JavaScript, HTML ve CSS dahil olmak üzere birçok dil için sözdizimi vurgulama ile birlikte gelir. Ayrıca, sunucunuza bağlanmanıza ve düzenleyiciden ayrılmadan dosyaları doğrudan düzenlemenize izin veren yerleşik bir FTP eklentisi ile birlikte gelir.

2. TextWrangler

TextWrangler

TextWrangler, popüler BBEdit metin düzenleyicisinden çıktı. Bu güçlü ve zengin özelliklere sahip metin editörü ücretsiz bir yazılımdır. Dosyalara göz atmayı ve projeler üzerinde çalışmayı süper kolaylaştıran çok sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Gelişmiş arama ve değiştirme araçlarına sahiptir ve dosyaları doğrudan FTP, SFTP sunucularına düzenleyebilir ve kaydedebilir. Birçok programlama dili için sözdizimi vurgulama sunar, utf-8’i tamamen destekler ve hatta metin belgelerinin karakter kodlamasını dönüştürmenize izin verir.

3. Coda

Koda

Coda, belki de Mac için en sevilen web geliştirme ve programlama editörlerinden biridir. Gülünç derecede iyi görünen arayüzü ve akıllı güçlü özellikleri ile ünlüdür. Yerel veya uzak dosyaları düzenlemenize, projeleri yönetmenize, sekmeler arasında kolay geçiş yaparak aynı anda birden fazla dosya üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Terminal, hata ayıklayıcı, web kiti önizleme ve denetçisi ve birçok harika özelliğe sahiptir..

Kod tek bir lisans için 99 ABD dolarıdır, ancak tamamen fiyatına değer.

4. Yüce Metin

Yüce metin

Sublime Text, Mac, Windows ve Linux için platformlar arası bir kod editörüdür. Güçlü bir kod düzenleyiciden beklediğiniz tüm özelliklerle ve daha sonra gelir. Güzel görünüyor ve sizin için daha rahat hale getirmek için görünümü düzenleyebilirsiniz. Sublime Text, otomatik doldurma, otomatik tamamlama, bir dosyadaki referans işlevi, çoklu seçim, bölünmüş düzenleme ve çok daha fazlasını yapmanızı sağlayan gelişmiş kod düzenleyici özellikleri ile birlikte gelir.

Sublime Text deneme sürümünde mevcuttur ve tek bir lisans size 70 ABD dolarıdır.

5. TextMate

TextMate

TextMate, Apple’ın işletim sistemlerine yaklaşımını bir metin düzenleyicisine getirmeyi vaat ediyor. TextMate, Mac için basit ama zengin özelliklere sahip bir kod düzenleyicisidir. Kolay klips kartı yönetimi, gelişmiş bulma ve değiştirme, otomatik tamamlama, katlanabilir kod blokları, TextMate’in güçlü özelliklerinden bazılarıdır.

TextMate 60 $ karşılığında kullanılabilir. Ücretsiz olarak da indirilebilir.

6. Atom

atom

Atom, geliştiriciler tarafından geliştiriciler için oluşturulmuş bir platformlar arası kod editörüdür. Açık kaynak kodludur ve WordPress gibi Atom kullanıcıları da yazılım için paketler ve temalar gönderebilir. Güzel görünüyor ve temaları yükleyerek görünümü değiştirebilirsiniz. Uzatmak için dahili paket yöneticisi, akıllı otomatik tamamlama, dosya sistemi tarayıcısı, çoklu bölmeler, bulma ve değiştirme ile birlikte gelir.

7. BBEdit

BBEdit

BBEdit, Mac için güzel bir kod ve HTML editörüdür. Güçlü bir kod düzenleyicinin tüm gelişmiş özellikleri ile birlikte gelir. Sözdizimi vurgulama, gelişmiş bulma ve değiştirme, otomatik tamamlama, hızlı arama, birden çok sekme, ayrılabilir düzenleme pencereleri ve çok daha fazlası.

BBEdit’in maliyeti 49,99 $, ayrıca ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

8. UltraEdit

UltraEdit

UltraEdit, Mac, Windows ve Linux için kullanılabilen güçlü bir HTML ve Kod düzenleyicisidir. En popüler programlama dilleri için yerleşik bir dosya karşılaştırma yardımcı programı, otomatik tamamlama, gelişmiş düzen, çok sekmeli, çok bölmeli düzenleyiciler ve sözdizimi vurgulama ile birlikte gelir.

UltraEdit’in indirilebilecek sınırlı bir ücretsiz deneme sürümü ile 79.5 $ maliyeti.

9. Vim

gayret

Vim, Vi’nin gücünü eşit derecede güçlü bir özellik kümesine getiren gelişmiş bir metin editörüdür. Vim açık kaynaklıdır ve Mac, Windows ve Linux için kullanılabilir. Vim o kadar güçlü ve gelişmiş ki, kendi başına bir IDE olarak kabul ediliyor.

10. Parantez

Parantez

Parantezler, web editörlerini yeni çağa itmek için Adobe tarafından kuruldu. Web tasarımlarını anlayan gelişmiş bir kod editörü olduğunu iddia ediyor. Köşeli ayraçlar bir PSD dosyasından ipuçları alabilir ve kodu daha hızlı ve daha iyi yazmanıza olanak tanır. Köşeli ayraçlar açık kaynaklıdır ve Mac, Windows ve Linux için kullanılabilir.

11. CoffeeCup HTML Editör

CoffeeCup HTML Editor

CoffeeCup HTML Editor, Windows için kullanımı kolay bir HTML editörüdür. PHP, HTML, Markdown, CSS’yi destekler ve diğer birçok özellik arasında otomatik tamamlama, sözdizimi doğrulaması, anlamsal kod kullanmanıza izin verir. CoffeeCup HTML editörü diğer birçok dil için ideal bir kod editörü değildir, ancak PHP, HTML ve CSS yazmayı öğrenmek istiyorsanız, Coffee Cup HTML editörü başlamak için iyi bir yerdir.

CoffeeCup HTML Editor sınırlı bir ücretsiz deneme sürümü ile indirilebilir 69 $.

12. Espresso

Espresso

Espresso, Mac için bir web geliştirme aracıdır. Güçlü bir kod editörü ve yerleşik CSSEdit ile birlikte gelir. Güzel arayüz ve sürükle ve bırak kod parçacıkları, kod katlama, navigasyon, canlı stil ve X-ray önizleme gibi gelişmiş özellikler ile birlikte gelir.

Espresso 75 dolara satılıyor.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun kod düzenleyiciyi bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Yeni başlayanlar için WordPress teması hile sayfamıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map