WordPress için En İyi 6 Çevrimiçi Dilbilgisi Denetleyicisi Araçları (2020)

WordPress için en iyi çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını mı arıyorsunuz? Çoğu tarayıcıda yerleşik bir yazım denetimi de bulunur, ancak dilbilgisi ve okunabilirliği kontrol etmez. Bu yazıda, WordPress ile kullanabileceğiniz en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını seçtik.


WordPress için Çevrimiçi Dilbilgisi Denetleyicisi Araçları

WordPress için Neden Bir Dilbilgisi Denetleyicisi Aracı Ekleme?

En deneyimli yazarlar bile hata yapar. Kendi makalelerinizin düzeltilmesi genellikle küçük dikkatsiz hatalar yapılmasına neden olur, çünkü genellikle yayın öncesi kontrol listesine koşma eğilimindeyiz.

Bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolu makalelerinizi yüksek sesle okumaktır. Kendi sesinizi dinlemek, hataları bulmanıza ve makalelerinizin okunabilirlik puanını artırmanıza yardımcı olabilir.

Dilbilgisi ve yazım konusunda size yardımcı olması için bir dilbilgisi denetleyicisi aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar siz yazarken yazım ve dilbilgisi hatalarını algılayabilir. Bu, web sitenizdeki içeriği iyileştirirken düzeltme yazısında size zaman kazandırır.

Bununla birlikte, WordPress için kullanabileceğiniz en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçlarına bakalım.

1. Dilbilgisi

Grammarly, Google Chrome, Firefox ve hatta Microsoft Edge için tarayıcı eklentisi olarak kullanılabilen popüler bir çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Yazılarınızı yazarken dilbilgisi ve yazım hatalarını denetler.

Grammarly

Yazma alanının sağ alt köşesinde bir gösterge gösterecektir. Göstergeye tıklamak size hata sayısını gösterecektir. Yazım, dilbilgisi ve bağlamsal hatalar, yazarken alt çizgi ile vurgulanır.

Grammarly’ın bir dezavantajı, düzeltme yazımı için metin düzenleyicisine geçmeniz gerekmesidir.

2. Zencefil

Ginger, yazma becerilerinizi geliştirmek ve verimliliği artırmak için başka bir kullanışlı yazım ve dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Bir tarayıcı eklentisi olarak mevcuttur ve hoş bir kullanıcı deneyimi sunar.

Zencefil

WordPress yazı editörü, Gmail, Facebook ve daha fazlasını içeren yazma alanlarının sağ alt köşesinde küçük bir simge görüntüler. Hataları bağlamla yazarken ve vurgularken hataları kontrol eder.

Ginger kullanmanın bazı dezavantajları vardır. WordPress’te metin düzenleyicisine geçmeniz gerekecek. Daha iyi düzeltme için Ginger editörünü başlatmak için simgeyi tıklamanız gerekir..

3. Son başvuru tarihinden sonra

Son Tarihten Sonra, Google Chrome uzantısı olarak kullanılabilir. İsteğe bağlı dilbilgisi ve okunabilirlik denetimine sahip yerleşik bir yazım denetleyici aracı ile birlikte gelir.

Eklentiyi tarayıcınıza yükledikten sonra, tıklamanız ve seçenekleri seçmeniz gerekir. Bu, eklentinin dikkat etmesini istediğiniz seçenekleri kontrol edebileceğiniz eklentinin ayarlar sayfasını açar.

Son başvuru tarihinden sonra

Blog yayınlarınızı yazarken, editörün sağ alt köşesindeki yazım denetimi simgesini tıklayarak aracı çalıştırabilirsiniz.

4. Hemingway

Hemingway web tabanlı bir metin editörü olarak mevcuttur, bu nedenle doğrudan WordPress yayın düzenleyicinizin içinde çalışmaz. Ancak makalelerinizi okunabilirlik, dilbilgisi ve yazım hataları açısından kontrol etmek için ücretsiz web tabanlı düzenleyicilerini kullanabilirsiniz.

Hemingway

Hemingway’i sadece bir dilbilgisi denetleyicisi değil, bir stil denetleyicisi olarak düşünün. İçeriğinizin okunabilirlik puanını göstererek ve iyileştirmeler önererek okunabilirliği artırmak için tasarlanmıştır. Web uygulaması, WordPress’teki yayınla düğmesine basmadan önce içeriğinizi hızlı bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilecek temiz ve dikkat dağıtıcı bir düzene sahiptir..

Hemingway, hem WordPress’e doğrudan yazı göndermenizi sağlayan hem Windows hem de Mac için ücretli bir masaüstü uygulaması olarak da mevcuttur.

5. LanguageTool

LanguageTool, Chrome, FireFox, Google Dokümanlar ve LibreOffice için ücretsiz bir eklenti olarak sunulmaktadır. Web tabanlı bir editör ve eksiksiz bir masaüstü uygulaması olarak da mevcuttur.

LanguageTool

LanguageTool ile ilgili iyi bir şey İngilizce, Almanca, Lehçe, Rusça ve 20’den fazla dilde çalışmasıdır. Bu, onu çok dilli web siteleri ve çok dilli yazarlar için özellikle yararlı bir araç yapar.

Dezavantajı, ücretsiz sürümün kontrol başına sadece 20.000 karakterle sınırlı olmasıdır, bu nedenle daha fazla özellik için ücretli planlara geçmeniz gerekecektir..

6. Jetpack

Jetpack, birçok yararlı modülle birlikte gelen bir WordPress eklenti paketidir. Temel özelliklerinden biri WordPress yazı düzenleyicisine yazım denetleme eklemektir.

JetPack

Genişletilmiş dilbilgisi kontrolü için, JetPack »Ayarlar sayfa. Yazma sekmesinin altında yazım, stil ve dilbilgisi bölümünü göreceksiniz. Buradan stil kuralları dahil olmak üzere farklı düzeltme okuma seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.

JetPack kullanmanın dezavantajı, bir WordPress.com hesabı gerektirmesidir ve ayrıca ihtiyaç duymayabileceğiniz tonlarca özellik elde edersiniz.

Bu makalenin WordPress için en iyi çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress için en iyi iletişim formu eklentileri listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map