WordPress ile Oluşturabileceğiniz 19 Web Sitesi Türü

İnsanlar neden WordPress kullanmaları gerektiğine karar verirken, sık sık “WordPress [boş] yapabilir mi? Cevap çoğunlukla Evet. Bu makalede, herhangi bir programlama becerisi öğrenmeden WordPress ile oluşturabileceğiniz 19 farklı web sitesi göstereceğiz.


WordPress ile Web Siteleri Oluşturma

WordPress’e Başlarken

WordPress sitenize başlamak için WordPress barındırma ve bir alan adına ihtiyacınız olacak. WordPress ile Web Sitenizi Nasıl Yapacağınızla İlgili Adım Adım Kılavuzumuz Var.

Sadece WordPress ile oynamak istiyorsanız, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. WordPress’in Windows ve Mac bilgisayarlara nasıl yükleneceği ile ilgili eğitimlerimize göz atın.

1. Blog veya Kişisel Web Sitesi

WordPress basit bir blog platformu olarak başladı ve hızla güçlü bir CMS’ye dönüştü. Son 12 yıl içinde, bu blog oluşturma ve kişisel web sitesi bileşenleri kaybolmadı.

Daha parlak, sofistike ve olgunlaştılar. Bir blog veya kişisel web sitesi oluşturacaksanız, WordPress’inizi hızlı bir şekilde yönetmek ve büyütmek için birçok araç bulacaksınız.

2. İşletme Web Sitesi

WordPress işletme sitesi

WordPress, profesyonel görünümlü bir işletme web sitesi oluşturmanın en kolay yoludur. O kadar güçlü ki, birçok büyük isim markası web sitelerini güçlendirmek için WordPress kullanıyor. Bir web sitesini hızlı bir şekilde başlatmak ve daha sonra işletmeniz büyüdükçe genişletmek için kolay araçlar sağlar.

3. e-Ticaret

WordPress tabanlı e-ticaret mağazaları

WordPress hızla bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için bir çözüm haline geliyor. WordPress web sitenizi tamamen işlevsel e-Ticaret platformuna dönüştüren WooCommerce, Easy Digital Downloads ve WPEcommerce gibi harika eklentiler var. Aynı çatıdan ödemeleri kabul edebilir, envanter, gönderim, vergiler ve kullanıcıları yönetebilirsiniz.

4. İş Kurulu

WordPress tabanlı iş panosu

Smashing Magazine, Problogger vb.Gibi birçok popüler site, iş kurullarını ek bir gelir kaynağı olarak kullanır. Belirli bir endüstrinin veya uzmanlığın ihtiyaçlarını karşılayan niş iş kurullarının artan bir talebi var.

WordPress, işverenlerin iş ilanlarını gönderebileceği ve profesyonellerin bunlara yanıt verebileceği bir iş panosu oluşturmanıza olanak tanır.

5. İş Rehberi

İş rehberi

Tıpkı iş panoları gibi, web’de niş iş dizinlerinin artan talebi var. Kolayca bir iş dizini oluşturmanıza izin veren bazı harika WordPress iş dizini eklentileri vardır.

Yalnızca işletmelerle sınırlı olmayan bir web dizini bile oluşturabilirsiniz.

6. Soru & Yanıt Web Sitesi

WordPress'te soru-cevap web sitesi oluşturma

Kendi Yahoo Yanıtları, Stack Exchange veya Quora sürümünüzü oluşturmak ister misiniz? WordPress ile kolayca bir soru ve cevap sitesi oluşturabilirsiniz. Diğer araçlarla birleştirin ve kendinize ait gelişen bir çevrimiçi topluluk oluşturabilirsiniz..

7. Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar ve Dini İnternet Siteleri

WordPress ile Kâr Amacı Gütmeyen Web Siteleri Oluşturma

WordPress özgürlükte olduğu gibi ücretsizdir (WordPress’in neden ücretsiz olduğu kılavuzumuza bakın). Bu, onu kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ideal bir çözüm haline getirir.

WordPress eklentileri ile bağış formu ekleyebilir ve paypal bağışlarını kabul ederek para toplayabilirsiniz. Kiliseler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bazı harika WordPress temaları var.

8. Portföy Web Siteleri

WordPress ile Portföy Web Siteleri

Çalışmanızı sergilemek için bir yere mi ihtiyacınız var? Çarpıcı resim galerileri ve güzel kaydırıcılarla WordPress sitenize kolayca bir portföy ekleyebilirsiniz. WordPress, portföy sitenize çok şık ve parlak bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kullanılabilir ve böylece başkalarının işinize göz atmasını ve işinizi öğrenmesini kolaylaştırır.

9. Çevrimiçi Topluluklar

Çevrimiçi topluluklar ve forumlar

WordPress, hafif bbPress forumu kullanılarak çevrimiçi bir forum olarak kullanılabilir. BuddyPress gibi eklentilere sahip bir WordPress sitesine sosyal özellikler bile ekleyebilirsiniz.

10. Kupon Web Sitesi

WordPress ile Kuponlar Sitesi

Ürün ve hizmetlerinde özel indirimler sunan binlerce web sitesinden ortaklık komisyonları kazanmak ister misiniz? Bir kupon sitesi oluşturmak için WordPress kullanın. Kuponları kolayca eklemenizi, yönetmenizi ve sona erdirmenizi sağlar. Kullanıcılarınız kuponları oylayabilir ve derecelendirebilir ve hepsi de WordPress yönetici alanınıza uyar.

11. Açık Artırma Web Siteleri

müzayedeler

Açık artırma web sitesi gibi kendi eBay’inizi çalıştırmak ister misiniz? WordPress ile tamamen işlevsel bir açık artırma web sitesi oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar çevrimiçi teklif verebilir, ödeme yapabilir ve niş sektörünüz için bir platform sağlayarak kazanabilirsiniz.

12. Çok Dilli Web Siteleri

Çok Dilli WordPress Siteleri

WordPress’i birçok dilde yükleyebilirsiniz, ancak çok dilli bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. WordPress kullanarak çok dilli web siteleri oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

13. Bilgi Bankası / Wiki Web Siteleri

WordPress'te Wiki Bilgi Tabanı Oluşturun

Bilgi bankası veya wiki benzeri makaleler içeren bir dokümantasyon bölümü eklemek ister misiniz? WordPress, web sitenizi hızlı bir şekilde göz atmak için kolay bir bilgi tabanı wiki’sine dönüştüren harika eklentilerle birlikte gelir.

14. Podcasting Web Siteleri

WordPress ile bir podcast web sitesi oluşturun

WordPress ve podcasting el ele gider. Web’deki en popüler podcast’ler web siteleri için WordPress kullanıyor. WordPress ile podcast başlatma hakkında adım adım kılavuzumuza bakın.

15. Niş Bağlı Kuruluş Web Siteleri

WordPress kullanarak niş bağlı kuruluş pazarlama siteleri

Kullanıcılarınızı ürün ve hizmetlere yönlendirerek komisyon yapmak ister misiniz? WordPress için mevcut en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçları ve eklentileri. Bu araçlar satış ortağı kazançlarınızı artıracak ve işleri daha kolay hale getirecektir.

16. Fotoğraf Siteleri

Fotoğrafçılık web siteleri

Profesyonel veya amatör bir fotoğrafçı mısınız? Aile tatil fotoğraflarınızı paylaşmak ister misiniz? WordPress ve Envira Gallery ile şaşırtıcı derecede güzel fotoğraf siteleri oluşturabilirsiniz. Galeriler, albümler, başlıklar, resim yazıları, ışık kutusu açılır pencereleri, slayt gösterileri ve çanlar ve ıslık ekleyebilirsiniz.

WordPress için tonlarca fotoğraf şablonu da var.

17. Okul veya Kolej Web Siteleri

WordPress kullanarak okul veya kolej web siteleri

WordPress, dünya çapında binlerce okula ve üniversite web sitesine güç veriyor. Güvenli, güvenli ve yönetimi kolaydır. WordPress kullanan popüler üniversiteler listemize bakın.

18. Özel Bloglar

Özel WordPress siteleri

WordPress blogunuzu kendinize saklamak ister misiniz? WordPress blogunuzu tamamen özel yapabileceğinizi görün. Meraklı gözlerden uzak, güvenli bir ortamda ekip projeleri, günlükleri veya istediğinizi çalıştırın.

19. Aile Blogları

Aile blogları

Yerleşik medya ve kullanıcı yönetim sistemi ile WordPress küçük aile web siteleri oluşturmak için mükemmeldir. Güzel düğün web siteleri oluşturun, aile fotoğrafları yükleyin veya aile dedikoduları ekleyin. WordPress, 10 yaş ve üstü aile üyelerine sonsuz eğlence sağlayabilir. Aile blogları için en iyi WordPress temaları listemize bakın.

Bu makalenin size WordPress ile oluşturabileceğiniz web siteleri hakkında bazı fikirler verdiğini umuyoruz. WPBeginner ile WordPress’e başlamak daha kolaydır, WPBeginner’ın ücretsiz öğrenme kaynaklarından nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğinizi görün.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me