WordPress Rakipleri – 2020’de 19 Popüler WordPress Alternatifi

WordPress popülerdir ve seviyoruz, ancak tek yayın platformu değil. Web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz WordPress alternatifleri var.


Bu WordPress yarışmacılarının her biri farklıdır ve kendi artıları ve eksileri vardır. Bir WordPress alternatifi seçerken bu farkları ve sınırlamaları anlamanız gerekir.

Bu makalede, şu anda piyasada bulunan WordPress’in en popüler alternatiflerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress rakipleri - WordPress'e popüler alternatifler

1. Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu

Constant Contact web sitesi oluşturucu akıllı bir A.I. dakikalar içinde özel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan güçlü web sitesi oluşturucu. Bu, teknik olmayan küçük işletme sahipleri için gerçekleşen bir rüyadır.

Bu sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu bir rehberli A.I. güçlü sihirbaz kişiselleştirilmiş görüntü ve içerik önerileriyle tamamen özel bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır.

Bir blog, işletme web sitesi ve hatta bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. Platform ayrıca bir logo yapımcısı, 550.000’den fazla görsel içeren profesyonel stok fotoğraf kütüphanesi ve daha fazlası gibi yardımcı araçlarla birlikte geliyor.

Ücretli planları size ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve kendi markalı e-posta adreslerinizi verir.

2. HostGator tarafından Gator

HostGator tarafından Gator web sitesi oluşturucu

Gator, HostGator tarafından oluşturulan tamamen barındırılan bir web sitesi oluşturucusudur. Onlar dünyanın en iyi web hosting firmalarından biridir ve web siteleri barındırma söz konusu olduğunda eşyalarını bilirler.

Gator, kullanıcı dostu bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ile özelleştirebileceğiniz hazır web sitesi tasarımlarıyla birlikte gelir. Mutlak yeni başlayanlar bile herhangi bir öğrenme eğrisi olmadan uygulamayı hızla tanıyabilir.

Başlangıç ​​ve Premium planları küçük işletme web siteleri için uygundur. Alışveriş sepeti ve diğer e-Ticaret özellikleri eklemek için e-Ticaret planlarına ihtiyacınız olacak. Her plan ayrıca bir ücretsiz alan adı ve ücretsiz bir SSL sertifikası.

3. Domain.com Web Sitesi Oluşturucu

Domain.com Web Sitesi Oluşturucu

Domain.com kullanımı kolay bir sürükleme sunuyor & küçük işletmeler için açılan web sitesi oluşturucu. Sadece birkaç tıklamayla bir web sitesi, blog veya hatta bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Platformları, başlayabileceğiniz yüzlerce güzel tasarlanmış şablonla birlikte gelir ve kolay bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak bunları ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirebilirsiniz..

Web sitesi analizi, e-Ticaret işlevselliği, blog ekleme yeteneği ve tüm planlarla ücretsiz bir SSL sertifikası gibi tüm önemli web sitesi özellikleri ile birlikte gelir. Ayda sadece 1,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla son derece uygun fiyatlı.

Domain.com sürekli olarak dünyanın en iyi alan adı kayıt şirketi olarak sıralanıyor ve web sitesi oluşturucu WordPress için harika bir alternatif. Ek bir indirim almak için Domain.com kuponumuzu kullanabilirsiniz.

4. BigCommerce

BigCommerce

WordPress’e e-ticaret için hazır bir alternatif arıyorsanız, BigCommerce sizin için doğru platform olabilir. Başlamak için sürükle ve bırak araçları ve güzel şablonlara sahip tamamen barındırılan bir e-Ticaret web sitesi oluşturucusudur..

PayPal, Stripe, Appley Pay ve Amazon ile Ödeme de dahil olmak üzere birçok ödeme ağ geçidini destekler. BigCommerce kullanmanın dikkate değer bir avantajı, işlemler için sizden ücret almamalarıdır.

BigCommerce, sınırsız ürün eklemenize, mağaza performansınızı görüntülemenize ve dönüşümleri optimize etmek ve satışları artırmak için yerleşik araçları kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca yerel bir WordPress entegrasyonu ile birlikte gelir, böylece ana içerik web siteniz için WordPress’i kullanırken mağazanız için BigCommerce’i kullanabilirsiniz..

BigCommerce, işinizi büyütmek için ihtiyaç duyacağınız diğer birçok üçüncü taraf uygulamasıyla çalışır.

5. Shopify

Shopify

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak istiyorsanız, Shopify WordPress’e mükemmel bir alternatiftir. Kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için kullanımı kolay araçlar sağlar. Ürünlerinizi satabilir ve ödemeleri kabul edebilirsiniz.

Shopify, e-Ticaret mağazanıza hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olan basit bir rehberli kurulumla birlikte gelir. Hazır şablonlar, uygulamalar ve birçok entegrasyon seçeneği vardır.

WooCommerce (en iyi WordPress eCommerce eklentisi) ile nasıl karşılaştırıldığını mı merak ediyorsunuz? ]

İki platformun ayrıntılı bir karşılaştırması için Shopify vs WooCommerce makalemize bakın..

6. Weebly

Weebly

Weebly tamamen barındırılan başka bir web sitesi kurucusudur. Önceden tasarlanmış şablonları ve sürükle bırak sayfa oluşturucusunu kullanarak kendi web sitenizi oluşturmanıza olanak tanır.

Weebly’nin sınırlı e-Ticaret desteği vardır, ancak özel alan adlarını kullanabilirsiniz. Tam bir karşılaştırma için WordPress vs Weebly karşılaştırmamıza bakın..

Halihazırda Weebly kullanıyorsanız ve WordPress’e geçmek istiyorsanız, Weebly’den WordPress’e nasıl doğru şekilde geçileceği hakkında adım adım kılavuzumuza bakın

7. Wix

Wix

Wix tamamen barındırılan bir web sitesi oluşturucusudur. Kişisel veya küçük işletme web sitesi için kullanmak üzere sınırlı bir ücretsiz sürüm sunar. Hem ücretsiz hem de ücretli planlar, kullanıcıların sürükle ve bırak sayfa oluşturucu kullanarak değiştirebileceği önceden tasarlanmış şablonlarla birlikte gelir.

Wix ayrıca site sahiplerinin PayPal veya Authorize.net kullanarak çevrimiçi ödemeleri kabul etmelerini sağlayan ücretli planları ile e-ticaret desteğine sahiptir. İki platformun yan yana karşılaştırması için Wix ile WordPress hakkındaki makalemize bakın.

Zaten Wix kullanıyorsanız ve WordPress’e aktarmak istiyorsanız, Wix’ten WordPress’e nasıl düzgün bir şekilde geçileceğimize dair makalemize bakın..

8. Orta

Orta

Medium popüler bir yayıncılık platformudur. Birçok yönden WordPress’den farklıdır. Tam bir içerik yönetim sistemi değildir. Odak noktaları blog ve topluluk boyutudur. İnsanları kendileri için önemli olan hikayeler ve fikirler ile birleştirmeyi amaçlamaktadır..

Medium, yayıncılar için karmaşasız bir yazma alanı ve okuyucular için benzer bir okuma deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tüm cihazlarda ve ekran boyutlarında güzel görünüyor. Kullanıcıların temalar veya eklentiler hakkında endişelenmesine gerek yok çünkü hiçbiri yok.

Yorumlar yerine, Medium’un satır içi notları ve yanıtları vardır. Medium tamamen barındırılan bir platform olduğu için yazılım hakkında endişelenmenize gerek yok. Aracı artık özel alan adlarına izin vermiyor. Bu, yayınınız için kendi alan adınızı kullanamayacağınız anlamına geliyor.

İki platform arasındaki farkı görmek için Medium ve WordPress karşılaştırmamıza bakın.

Makalelerini Medium’dan WordPress web sitesine taşımak isteyen kullanıcılar için adım adım eğiticimiz de var.

9. Hayalet

Hayalet

Bloglamaya odaklanmak isteyen birkaç WordPress kullanıcısı, WordPress’in farklı bir yöne gittiğini hissetti. Bu, NodeJS tabanlı bir blog yazılımı olan Ghost’u doğurdu.

Fark, Ghost’un tamamen bloglamaya ve dağınıklığı uzak tutmaya odaklanmış olmasıdır. Blogcular ve okuyucular için temiz bir yazma ve göz atma deneyimi sağlar.

10. Joomla

Joomla

Joomla popüler bir CMS yazılımı ve açık kaynaklı bir WordPress rakibi. Geniş bir kullanıcı ve geliştirici topluluğuna sahip güçlü, çok amaçlı ve esnek bir CMS platformudur.

Joomla, WordPress’in yapabileceği birçok şeyi ve daha fazlasını yapmanıza izin verir. WordPress temaları ve eklentileri gibi Joomla da uzantılar ve şablonlarla birlikte gelir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı, küçük işletme, şirket, hükümet ve sivil toplum kuruluşu tarafından zaten kullanılıyor.

WordPress gibi, Joomla da bir topluluk destek sistemine, kapsamlı belgelere sahiptir ve çoğu web barındırma platformunda çalışır.

WordPress’e karşı nasıl yığıldığını mı merak ediyorsunuz? Bu üç açık kaynaklı CMS platformunun karşılaştırması için WordPress vs Joomla vs Drupal makalemize bakın..

Ayrıca Joomla’dan WordPress’e geçmek isteyen kullanıcılar için adım adım bir eğiticimiz var.

11. Drupal

Drupal

Drupal bir diğer çok popüler açık kaynaklı CMS’dir. Tıpkı WordPress ve Joomla gibi, Drupal’ın güçlü bir kullanıcı tabanı ve geliştirici topluluğu vardır. The White House, The Economist, Georgia Eyaleti ve daha birçoğu dahil olmak üzere internetteki tüm web sitelerinin yaklaşık% 2.1’ine güç veriyor.

Drupal’ın WordPress eklentileri ve temaları gibi modülleri ve temaları vardır. WordPress ve Joomla ile aynı yazılım gereksinimlerini paylaşır, böylece WordPress’i destekleyen hemen hemen tüm web sunucularında çalışabilir.

12. Jekyll

Jekyll

Jekyll statik bir site üreticisidir. Ruby dilinde yazılmıştır ve NodeJS gerektirir. WordPress’ten çok farklı. Yeni başlayanlar için, statik bir site oluşturucusudur, yani metninizi alır ve siteniz için statik HTML sayfaları oluşturur (veritabanı yok).

Jekyll ile GitHub Pages tarafından sağlanan ücretsiz barındırma hizmetini kullanabilirsiniz. Bu, Markdown, SVN, Git ve komut satırına aşina olduğunuzda, anında çalışmaya başlayacağınız anlamına gelir. Başka bir deyişle, bu geliştiriciler için yapılır!

13. Tumblr

Tumblr

Tumblr popüler bir ücretsiz bloglama platformudur. Tumblr, bloglamayı sosyal ile birleştirir ve oldukça eğlenceli hale getirir. Yahoo tarafından 2013 yılında satın alınmış olmasına rağmen güçlü bir kullanıcı tabanına sahiptir..

Tumblr, kullanıcıların ücretsiz veya premium temalar arasından seçim yapmalarını sağlar. Kullanıcılar ayrıca Tumblr blogları için özel alan adları kullanabilir. Blogunuz dışında sayfalar da oluşturabilirsiniz. Tamamen barındırılan bir çözümdür, bu nedenle herhangi bir yazılım yükleme veya bakımını yapma konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Tumblr, WordPress ile karşılaştırıldığında birkaç sınırlamaya sahiptir. İçeriğinizden kolayca para kazanamaz veya bir e-Ticaret mağazası çalıştıramazsınız. Ayrıca içerik yönergelerine uymanız gerekir, aksi takdirde web siteniz askıya alınır.

Daha fazla özgürlüğe sahip bir Tumblr alternatifi arayan kullanıcılar için Tumblr’dan WordPress’e nasıl geçileceği konusunda adım adım bir eğiticimiz var..

14. Kare Alan

Squarespace

Squarespace, WordPress alternatifi olarak kullanılabilen ücretli bir site oluşturucusudur. Kullanımı son derece kolaydır ve tamamen barındırılan bir çözümdür.

Wix ve Weebly gibi, Squarespace de özelleştirebileceğiniz kullanıma hazır şablonlar sunar. Yüklenecek eklenti veya ek modül yok. Yalnızca Squarespace tarafından sağlanan özellikleri kullanabilirsiniz. Squarespace vs WordPress karşılaştırmamıza bakın.

Sınırlamaları nedeniyle, birçok Squarespace kullanıcısı sonunda WordPress’e taşınır. Bu kullanıcılar için, Squarespace’den WordPress’e nasıl geçileceğiyle ilgili adım adım bir kılavuzumuz var.

15. Metin deseni

Textpattern

Textpattern başka bir açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir. WordPress ile aynı sunucu gereksinimlerini paylaşır. Sınırlı bir takip ile çok daha basit ve basit bir CMS.

İstatistikler için yerleşik bir kullanıcı günlüğü ve yerel bir yorum sistemi ile birlikte gelir. Düz metni HTML’ye dönüştürmek için Tekstil’i kullanır.

16. İfade Motoru

İfade Motoru

Expression Engine, PHP + MySQL tabanlı ücretli bir CMS’dir. İndirilebilecek çok sınırlı özelliklere sahip temel bir ücretsiz sürüm var. Listemizdeki diğer açık kaynaklı CMS’den farklı olarak, Expression Engine lisans ücreti gerektirir ve çoğu ek özellik ücretli eklenti olarak kullanılabilir.

17. Google Sites

Google Sites

Google Sites, küçük web siteleri oluşturmanın kolay ve basit bir yoludur. Kullanımı son derece kolaydır, barındırması ücretsizdir ve siteniz için kendi özel alan adınızı bile kullanabilirsiniz.

Listemizdeki CMS yazılımı ile karşılaştırılamaz, ancak Wix, Weebly ve Squarespace gibi servislerle karşılaştırılabilir..

18. Statamik

Statamic

Statamic ücretli ve düz dosya CMS yazılımıdır. Listemizdeki diğer CMS yazılımlarının aksine, Statamic sitenizin verilerini bir veritabanında depolamaz. Bunun yerine sayfa oluşturmak için PHP, YAML ve Markdown kullanır.

19. Blogger

Blogger

Son olarak, Blogger hala hayatta. Google tarafından ücretsiz bir blog hizmetidir. Bloglama için ihtiyacınız olan özelliklerin çoğuna sahiptir. Bir yorum sistemi, yerleşik sosyal özellikler, kullanımı kolay, şablonlar ve kendi alan adınızı kullanma seçeneği.

Blogger vs WordPress (Avantaj ve Dezavantajları) arasında tam bir karşılaştırma yazdık. Blogger kullanıyorsanız ve WordPress’e geçmek istiyorsanız, bu kılavuzu izleyin.

Bu makalenin size bazı popüler WordPress alternatiflerine bakma şansı vermesini umuyoruz. Bu alternatiflere bakarken, WordPress incelememize ve WordPress’i kullanmanızın en önemli nedenlerine bir göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map