WordPress Sitenizi Yönetmek için En İyi 19 Mobil Uygulama

Hareket halindeyken WordPress sitenizi yönetmek için mobil uygulamalar mı arıyorsunuz? Başarılı bir web sitesi çalıştırmak çok zaman gerektirir ve tüm gün bilgisayar başında oturmak zordur. Bu makalede, telefonunuzu kullanarak WordPress sitenizi yönetmek için en iyi mobil uygulamaları paylaşacağız.


WordPress Sitenizi Yönetmek için En İyi Mobil Uygulamalar

1. WordPress.com Uygulamaları

WordPress.com Uygulamaları

WordPress.com, kendi barındırdığınız WordPress sitenize bağlanan uygulamalar sunar. Android veya iOS cihazlarınızdan yayınlar oluşturabilir, fotoğraf yükleyebilir ve yorumları denetleyebilirsiniz.

Uygulamanın bazı özellikleri bir WordPress.com hesabı oluşturmanızı gerektirir. Ayrıca, WordPress.com’da takip ettiğiniz blogları gösteren yerleşik bir okuyucu ile birlikte gelir.

Ayrıntılı talimatlar için WordPress uygulamasını mobil cihazlarınızda nasıl kullanacağınıza ilişkin kılavuzumuza bakın.

2. WooCommerce

WooCommerce iOS uygulaması

WooCommerce kullanarak çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, hareket halindeyken mağazanızı yönetmek için iOS için WooCommerce uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulama, siparişler ve satışlar gibi mağaza performansınızı görüntülemek için güzel bir arayüz sunar.

Özellikler açısından eksik olduğu için Masaüstü sürümünün yerini almaz. Ancak, bilgisayardan uzaktayken bile siparişlere bakmak oldukça yararlıdır.

3. Google Analytics

Google Analytics uygulaması

Google Analytics, web sitesi sahipleri için mevcut olan en güçlü ve ücretsiz analiz aracıdır. Gibi soruları cevaplamanızı sağlar

– Web sitenizi kaç kişi ziyaret etti?
– Nereden geliyorlar?
– Web sitenizi ziyaret ederken yaptıkları?

Henüz kullanmıyorsanız, Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyeceğinize ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Google Analytics uygulaması, mobil cihazınızı kullanarak site raporlarınızı görüntülemenize olanak tanır. Özel raporlar oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak tanır. Tarih aralıklarını seçebilir ve gerçek zamanlı raporları görüntüleyebilirsiniz.

4. Evernote

Evernote

Harika blog gönderileri, ürünleri veya stratejileri için fikirler hiçbir yerde görünmeyebilir. Evernote, mobil cihazınızı kullanarak not almanıza olanak tanır ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir.

Yapılacaklar listeleri oluşturabilir, karalamalar çizebilir, not alabilir, resim, yer işareti ve video kaydedebilirsiniz. Evernote tüm mobil platformlarda, PC’lerde ve Mac’te çalışır.

Alternatifleri: Google Keep | Bir not

5. Pingdom

Pingdom uygulaması

Pingdom popüler bir web sitesi çalışma süresi izleme hizmetidir. Bir sitenin çalışma süresini ücretsiz izleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Pingdom’un mobil uygulamaları, siteniz kapalı olduğunda sizi uyarır. Ayrıca, web sitenizin durumunu ve izlediğiniz hizmetleri de gösterir.

6. Tampon

Tampon

Arabellek, sosyal medya profilleriniz için yayınları planlamanızı sağlar. Mobil uygulamaları, mobil cihazınızı kullanarak istediğiniz yerden yapmanızı sağlar.

Kuyruğa aldığınız yayınları, paylaştığınız yayınları, analizleri görüntüleyebilir ve hareket halindeyken yeni içerik ekleyebilirsiniz. Masanızdan uzakta olsanız bile takipçilerinizi etkileşimde tutmanıza yardımcı olur.

7. IFTTT

IFTTT

IFTTT internetin sizin için çalışmasını sağlar. IFTTT mobil uygulaması bu gücü mobil cihazlarınıza getirir.

Bunu bir izleme aracı olarak kullanabilir, iş akışınızı otomatikleştirebilir ve anlık bildirimler alabilirsiniz. WordPress’in yanı sıra, diğer birçok çevrimiçi hizmet ve araçla da çalışır. Akıllı evinizi ve ofisinizi otomatikleştirmenize bile izin verir.

Daha fazla bilgi için IFTTT ile WordPress ve sosyal medyayı nasıl otomatik hale getireceğimize ilişkin eğiticimize göz atın.

8. Beslenme

feedly

Feedly akıllı ve modern bir besleme okuyucusudur. Cep telefonunuzdaki Feedly uygulamasını kullanarak favori haber kaynaklarınız, bloglarınız ve web sitelerinizle iletişimde kalabilirsiniz.

Ayrıca en sevdiğiniz web sitelerini koleksiyon olarak farklı konularda düzenleyebilirsiniz. Feedly ayrıca makalelerinizi doğrudan uygulamadan paylaşmanızı da kolaylaştırır.

9. Facebook Sayfa Yöneticisi

Facebook Sayfa Yöneticisi

Facebook sayfalarınızdaki etkinliği artırmanın en kolay yolu kitlenizle etkileşime geçmektir. Facebook Pages Manager, sayfalarınızı daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar.

Facebook Sayfalarınızdaki bildirimleri ve etkinlikleri gösterir. Ayrıca yayınlarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğine ilişkin raporları da görüntüleyebilirsiniz. En önemlisi, yayınları yayınlayabilir, fotoğraf yükleyebilir ve yorumlara yanıt verebilirsiniz.

Daha fazla Facebook ipucuna mı ihtiyacınız var? WordPress kullanıcıları için en iyi Facebook ipuçları ve öğreticiler listemize bakın

10. Facebook Reklam Yöneticisi

Facebook Reklam Yöneticisi

Facebook Reklamları, Facebook’ta web sitesi ziyaretçilerini yeniden hedeflemenizi sağlar. Bunları doğru kullanıyorsanız, sayfa beğenilerinizi birkaç kez kolayca artırabilirsiniz..

Facebook Reklam Yöneticisi uygulaması, raporları görüntülemenize, reklamlar oluşturmanıza ve reklamlarınızı mobil cihazlardan yönetmenize olanak tanır.

11. Google’dan Gelen Kutusu

Inbox by Gmail

WordPress site sahibi olarak yorumlar, güncellemeler ve iletişim formu bildirimleri için çok sayıda e-posta bildirimi alırsınız.

Google’dan Inbox, gelen kutunuzu hızlı bir şekilde temizlemenizi sağlar. Bu akıllı e-posta istemcisi, e-postalarınızı otomatik olarak gruplara ayırır ve kolayca bitti olarak işaretlemenize olanak tanır.

Ayrıca, yalnızca önemli e-postalar için sizi bilgilendirerek bildirimleri azaltır ve hangi e-postaların önemli olduğunu tahmin etmede oldukça iyidir..

12. Google Drive

Google sürücü

Google Drive, tüm dosyalarınız için ücretsiz depolama alanı sunar. Daha da önemlisi, bu dosyalara herhangi bir cihazın herhangi bir yerinden erişmenizi sağlar.

Alternatifleri: Dropbox | onedrive

13. Google Şifrematik

Google Şifrematik

Parolalar bilgisayar korsanları tarafından kolayca kırılabilir ve WordPress sitenizi savunmasız hale getirir. İki adımlı doğrulama eklemek WordPress sitenizi saldırı girişimlerine karşı korur.

Google Şifrematik uygulaması, WordPress siteniz de dahil olmak üzere birçok uygulamaya iki adımlı doğrulama eklemenize yardımcı olur. WordPress’te Google Şifrematik ile iki adımlı doğrulamanın nasıl ekleneceği hakkındaki kılavuzumuza bakın.

Web sitenizin güvenliğini daha da artırmak için nihai WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın.

14. Google Adsense

Google Adsense

Google Adsense, küçük web siteleri ve bloglar için para kazanmanın kolay bir yolunu sunar. WordPress sitenizde reklam sunmak için zaten Google Adsense kullanıyorsanız, Google Adsense uygulaması sizin için mükemmel bir arkadaştır.

Uygulama, Adsense hesabınıza genel bir bakış sağlar. Tüm önemli metriklerle ilgili ayrıntılı kazanç raporlarına anında erişmenizi sağlar.

15. PayPal

PayPal

Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, PayPal mobil uygulaması bir uygulama olmalıdır. Tüm PayPal etkinliğinizi mobil cihazlarınızdan görebilirsiniz.

Ayrıca ödemeler yapabilir, bakiyeyi PayPal’dan banka hesabınıza aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

16. LastPass

Son Geçiş

WordPress siteniz de dahil olmak üzere tüm hesaplarınız için her zaman güçlü şifreler kullanmalısınız. Ancak, tüm bu zor şifreleri hatırlamak mümkün değildir.

LastPass, tüm şifrelerinizi yönetmenizi kolaylaştırır, böylece artık şifreleri hatırlamanız gerekmez. Masaüstünde, tarayıcılarda ve hatta cep telefonunuzda çalışır.

Daha fazla ayrıntı için WordPress yeni başlayanlar için şifrelerin nasıl yönetileceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

17. Pomodoro Zamanlayıcı

Pomodoro Zamanlayıcı

Bir işletme sahibi olarak, her seferinde bir göreve konsantre olmanız zor olabilir. Pomodoro Zamanlayıcı devreye giriyor..

Pomodoro Tekniği bir zaman yönetimi yöntemidir. Çalışmayı küçük aralarla ayırarak aralıklara ayırmak için bir zamanlayıcı kullanır.

CEO’muz Syed Balkhi, zaman engellemenin nasıl kullanılacağı hakkında harika bir yazı yazdı.

Alternatif versiyonlar: Pomodoro Zamanlayıcı for iOS | Google Chrome için Pomodoro Zamanlayıcı

18. IA Yazarı

IA Yazar

Mobil cihazlarda yazmak özellikle zordur. Ekran boyutu çok küçük ve yukarı ve aşağı kaydırmak acı verici.

IA Writer, mobil cihazlara yazmayı kolaylaştırır ve hoş bir deneyim haline getirir. Mobil cihazlarınızdan uzun makaleler üzerinde çalışmanıza yardımcı olan temiz bir dağınıklık içermeyen ve sezgisel kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir.

En önemlisi, uygulamayı WordPress sitenize bağlayabilir ve taslakları doğrudan yayınlayabilir veya kaydedebilirsiniz.

19. Trello

Trello

İster bireysel bir blogcu, isterse bir ekip olun, işlerin yapılması disiplin ve organizasyon gerektirir. Trello iş akışınızda işbirliği yapmanıza, yönetmenize ve organize etmenize yardımcı olur.

Trello, bireylerin yanı sıra ekipler için bir verimlilik uygulamasıdır. Görevleri eğlenceli ve ödüllendirici bir şekilde düzenlemek için panoları, listeleri ve kartları kullanır.

Şimdilik bu kadar.

Bu listenin, hareket halindeyken WordPress sitenizi yönetmek için bazı yeni uygulamalar bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, iş siteleri için 24 WordPress eklentisine sahip olmamız gerektiğini görmek isteyebilirsiniz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me