10 najlepších pluginov pre WordPress Forum (porovnané)

Hľadáte na svoju webovú stránku WordPress pridať časť komunity? Fóra a diskusné fóra sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť zapojenie používateľov a vybudovať komunitu na vašom webe.


V tomto článku sme vybrali ručne tie najlepšie pluginy fóra WordPress, ktoré môžete použiť na vytvorenie komunity okolo vášho webu alebo firmy..

Okrem základnej funkcie fóra sme sa tiež uistili, že nájdeme riešenia, ktoré majú pokročilé funkcie, ako je napríklad otázka & záznamník, funkcia vlastnej sociálnej siete a ďalšie, takže si môžete vytvoriť komunitu svojich snov.

Najlepšie doplnky pre WordPress Forum

Prečo vytvoriť fórum na svojom webe WordPress?

Online fóra sú účinným nástrojom na budovanie komunít, na ktorom sa môžu návštevníci vašich webových stránok zúčastňovať prostredníctvom otázok, zdieľania riešení, nových nápadov atď.

Vaše fórum môže byť Q&Platforma (otázka a odpoveď), diskusná tabuľa, priestor na zdieľanie znalostí alebo zóna podpory na riešenie problémov.

Pridanie fóra na vaše webové stránky má niekoľko výhod.

Najprv váš softvér fóra WordPress pomôže používateľom zapojiť sa a zúčastniť sa na vašom webe. Keď sa zúčastnia, s väčšou pravdepodobnosťou sa vrátia, kúpia vaše produkty a odporučia ich svojim priateľom a rodine.

Po druhé, je to jeden z najbežnejších a najúčinnejších spôsobov poskytovania podpory zákazníkom. Keď majú vaši zákazníci technickú alebo všeobecnú otázku podpory, môžu vstúpiť do fóra a skontrolovať, či problém už nie je zverejnený. Ak ide o nový problém, môžu príspevok uverejniť a vyriešiť ho.

Nakoniec dáva webovej stránke určitú hodnotu SEO, keď sa diskutuje o jedinečnom probléme a vlákno sa stáva populárnejším. V mnohých prípadoch vlákno fóra prevyšovalo iné typy obsahu vo výsledkoch vyhľadávania. Obsah generovaný používateľmi má niekedy väčší zmysel ako formálne príspevky na vašom blogu.

Ako už bolo povedané, tu sú najlepšie doplnky na pridanie fóra na váš web WordPress.

Poznámka: Ak chcete používať tieto doplnky, musíte mať webovú stránku WordPress. Ak chcete spustiť nový web, budete potrebovať doménu a webhosting.

Odporúčame vám používať Bluehost, pretože sú oficiálnym poskytovateľom hostenia WordPress a ponúkajú našim používateľom bezplatný názov domény a 60% zľavu z webhostingu.

1. bbPress

bbPress-best-WordPress-forum-plugin

Pokiaľ ide o integráciu fóra do WordPress, bbPress je hands-down najlepším doplnkom pre danú úlohu. Je to sesterský projekt WordPress.org, čo znamená, že je postavený spôsobom WordPress a využíva existujúce jadro WordPress na podporu vášho fóra..

bbPress sa ľahko nastavuje, ľahko moderuje a udržuje, rýchlo a čistí. Pomocou tohto doplnku môže ľahko vytvoriť fórum vo WordPress. Ak potrebujete podrobné pokyny, máme návod, ako nastaviť bbPress v programe WordPress.

Pros

 • Program bbPress, postavený pre WordPress, používa rovnaké jadro WordPress a dodržiava rovnaké štandardy kódovania ako WordPress..
 • Integruje sa s akoukoľvek témou WordPress bez bolestivých úprav. Existuje tiež niekoľko vynikajúcich WordPress tém pre bbPress, ktoré môžete použiť.
 • K dispozícii je viac ako 200 rozšírení bbPress, vďaka ktorým môžete robiť všetko, čo chcete.
 • Keďže nemá veľa nadúvania, bbPress je rýchly a ľahký.
 • Môžete ľahko vytvárať fóra pre viac miest a spravovať ich z jedného hlavného panela.
 • Je to bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, takže ho môžete používať neobmedzene zadarmo.

Zápory

 • Nie je taký funkčný ako plnohodnotný redakčný systém fóra ako phpBB, Vanilla Forums.
 • Jadrový doplnok má iba základné funkcie, takže na zvýšenie výkonu je potrebné nainštalovať ďalšie rozšírenia.

2. BuddyPress

BuddyPress-WordPress-plugin

BuddyPress vám umožňuje vytvoriť si vlastnú sociálnu sieť v rámci WordPress. Rovnako ako bbPress, aj BuddyPress je oficiálnym doplnkom WordPress. Dodržiava rovnaké postupy a štandardy kódovania ako WordPress.

S BuddyPress môžete vytvoriť plnohodnotnú online komunitu s užívateľskými profilmi, tokmi aktivít, skupinami používateľov, správami a možnosťami sietí..

Podobne ako Facebook umožňuje používateľom pridávať priateľov, posielať súkromné ​​správy, vytvárať skupiny a dostávať upozornenia.

Najlepšie zo všetkého je, že môžete spolu používať BuddyPress a bbPress a vytvoriť online fórum s bohatými funkciami.

Pros

 • Ľahko sa integruje do akejkoľvek témy a doplnku WordPress.
 • Stovky doplnkov a rozšírení BuddyPress od tretích strán rozširujú funkčnosť.
 • Umožňuje ľahko vytvoriť kompletnú sociálnu sieť s prúdmi aktivít, užívateľskými profilmi, sociálnymi prepojeniami, skupinami atď.
 • Je to bezplatný a otvorený zdroj. Stiahnite si BuddyPress zadarmo a používajte ho na neobmedzenom mieste a tiež pravidelne získavajte aktualizácie.

Zápory

 • V jadre doplnku chýbajú pokročilé funkcie, ktoré možno budete potrebovať na vytvorenie plnohodnotnej online komunity. Ak chcete rozšíriť svoju silu, musíte sa spoliehať na doplnky tretích strán.

3. ForumEngine

forumengine-WordPress-forum-theme

ForumEngine je vlastne téma WordPress, vďaka ktorej sa vaša stránka WordPress mení na diskusné fórum. Je to mocná téma vytvorená špeciálne pre vytvorenie fóra vo WordPress. Téma zobrazuje vlákna fóra priamo na domovskej stránke vášho webu.

S ForumEngine môžete vytvárať fóra, na ktorých môžu používatelia interagovať mnohými spôsobmi, napríklad uverejňovaním tém, otázok, odpovedí, páčením alebo nepáčením témy. Umožňuje používateľom rýchlo vyhľadávať ľubovoľnú tému v zozname pomocou živého vyhľadávania Ajax.

Poskytuje tiež súkromný priestor pre vašich používateľov, kde majú prístup a spravovať všetky svoje aktivity vo fóre.

Pros

 • Ide o plnohodnotnú tému fóra WordPress, takže na vytvorenie fóra vo WordPress nebudete musieť inštalovať žiadny doplnok..
 • Poskytuje veľa možností na úpravu štýlu, aby ste zmenili vzhľad svojho fóra a urobili ho atraktívnym.
 • Veľa widgetov na pridávanie štatistík fóra, kategórií, aktuálnych tém atď.
 • Umožňuje vám zobrazovať reklamy a zarábať ďalšie príjmy.

Zápory

 • Je to téma špecifická pre fórum, a preto je ťažké vytvoriť s tým bežné obchodné alebo eCommerce stránky. Môžete ho integrovať do svojho blogu WordPress, ale nemá možnosti na zobrazenie produktov atď.
 • Je to platená téma. Ak máte obmedzený rozpočet, lepšou možnosťou môžu byť bezplatné možnosti ako bbPress a BuddyPress.

4. Jednoduché: Stlačte

jednoduchý-press-WordPress-forum-plugin

Jednoduché: Press je jednoduché riešenie na pridanie fóra na vaše stránky WordPress. Dodáva sa s bezplatnou aj prémiovou verziou, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb.

Pomocou jednoduchého: stlačte, môžete ľahko vytvárať neobmedzené fóra, fóra, sub-fóra, súkromné ​​a verejné fóra. Môžete tiež uzamknúť a pripnúť ktorékoľvek fórum. Aby ste mohli spravovať používateľov, má výkonnú skupinu používateľov a systém povolení. Vaši používatelia môžu vytvárať rozšírené profily s časovým pásmom a oveľa viac.

Pros

 • Plne integrovaný do WordPress, podporuje registrácie a prihlásenia WordPress.
 • Podporuje štandardné inštalácie WordPress aj viacstránkové inštalácie.
 • Na rozšírenie jeho funkcií je k dispozícii viac ako 70 prémiových doplnkov.
 • Vytvára SEO priateľské permalinky a obsahuje veľa SEO funkcií.

Zápory

 • Bezplatná verzia je pomerne jednoduchá. Ak chcete pridať rozšírené funkcie, musíte si kúpiť prémiový program.

5. Fórum wpForo

wpforo-WordPress-forum-plugin

wpForo je bezplatný plugin pre WordPress fórum, ktorý prichádza s množstvom možností dizajnu a prispôsobenia. Obsahuje 3 rozloženia dizajnu pre vaše fórum: Rozšírené, Zjednodušené a Rozloženie otázok a odpovedí. Každé rozloženie má jedinečný dizajn a funkcie. K dispozícii je tiež 6 farebných štýlov fóra vrátane tmavého štýlu.

Pomocou tohto doplnku môžete ľahko vytvárať moderné fóra, na ktorých sa vaši používatelia môžu zúčastňovať, získavať podporu a tiež prispievať. Používatelia môžu uverejňovať otázky, odpovedať, hlasovať, prihlásiť sa na odber tém a dostávať upozornenia, zdieľať témy na sociálnych sieťach atď.

Pros

 • K dispozícii zadarmo s možnosťou rozšírenia funkcií zakúpením platených doplnkov.
 • Vstavané funkcie na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO), súbory XML, ukladanie do vyrovnávacej pamäte, antispam atď.
 • Hladká integrácia s BuddyPress umožňuje viac funkcií sociálnych sietí.

Zápory

 • Bezplatný doplnok poskytuje iba základné funkcie. Budete musieť platiť za pokročilé funkcie, ako sú správa reklám, ankety, užívateľské polia používateľov, súkromné ​​správy atď.
 • Nastavenia doplnkov sú pre prvých používateľov trochu zložité.

6. Fórum Asgaros

asgoras-form-best-forum-plugin-for-WordPress

Asgaros Forum je jednoduchý plugin WordPress, ktorý môžete použiť na svojej webovej stránke. Je to najlepší doplnok fóra pre každého, kto sa snaží ľahko pridať ľahkú stránku fóra na svoje existujúce stránky. Je to veľmi jednoduché nastavenie a pridáva diskusnú tabuľu bohatú na funkcie vo WordPress.

Pros

 • Jednoduchý a ľahký doplnok fóra pre začiatočníkov aj profesionálov.
 • K dispozícii sú jednoduché, ale výkonné možnosti správy obsahu, členov a povolení.
 • Štatistiky fóra vám umožňujú zistiť, akú výkonnosť má vaše fórum.
 • Doplnok kompatibilný s viacerými miestami.

Zápory

 • Nemá žiadne rozšírenia na pridanie ďalších funkcií.

7. CM odpovede

CM-asnwers-WordPress-qanda-plugin

CM odpovede vám umožňujú vytvoriť výkonný Q&Diskusné fórum (otázka a odpoveď) vo WordPress. Základný bezplatný doplnok je dodávaný s dostatočným počtom funkcií, ktoré umožňujú rýchle nastavenie fóra Exchange Exchange na vašom webe.

Umožňuje používateľom uverejňovať otázky, odpovedať na otázky, hlasovať, odovzdávať súbory, prihlásiť sa na odber kategórií, posielať súkromné ​​správy atď. Ako správca môžete upravovať otázky, odpovede, odfiltrovať nežiaduci obsah a spravovať používateľov. Ak chcete ďalšie funkcie, ako napríklad anonymné účtovanie a platby, môžete si kúpiť doplnky doplnkov.

Pros

 • Bezproblémová integrácia s väčšinou tém WordPress.
 • Užívatelia môžu hlasovať o otázkach a odpovediach.
 • Prémiová verzia má omnoho viac funkcií vrátane možnosti výberu najlepšej odpovede, profilov, komentárov, prihlásenia na sociálne médiá atď.

Zápory

 • Vaše fórum je obmedzené na Q&Formát.
 • Najužitočnejšie funkcie sú k dispozícii pre prémiovú verziu.
 • Niektoré recenzie na stránke doplnku naznačujú, že používatelia ho považujú za ťažké používať.

8. sympózium WP

wp-sympózium-pre-plugin

WP Symposium Pro je alternatívou k BuddyPress. Pomocou tohto doplnku si môžete vytvoriť vlastnú sociálnu sieť. Podobne ako v prípade BuddyPress alebo Facebook, umožňuje používateľom vytvárať profily a steny aktivít, pridávať priateľov, nastavovať e-mailové upozornenia, zapojiť sa do fór a ďalšie.

Doplnok je určený na prácu s ľubovoľnou tematikou alebo doplnkom WordPress. To vám umožní pridať ho na existujúcu webovú stránku WordPress.

Pros

 • Vysoko prispôsobiteľné pomocou krátkych kódov – ľahko meniť farby, písma, tlačidlá atď.
 • Možnosť zakúpenia prémiovej verzie alebo jednotlivých doplnkov na pridanie funkcií. Pre používateľov platenej verzie je k dispozícii prémiová podpora.
 • Dokumentácia s videami je k dispozícii na webových stránkach doplnku, aby vám pomohla začať.

Zápory

 • Mnoho užitočných funkcií vyžaduje prémiový plán.

9. DW Otázka a odpoveď

dw-otázok a asnwer-plugin

DW Question and Answer vám umožňuje vytvoriť kompletné Q&Systém otázok a odpovedí na vašom webe WordPress. Ak uvažujete o vytvorení systému, ako je Quora alebo Stack Overflow, DW Question and Answer je tým správnym doplnkom, ktorý môžete začať.

Na rozdiel od bežných doplnkov fóra umožňuje vašim používateľom hlasovať o odpovediach, aby najlepšia odpoveď bola na vrchol a menej zmysluplné odpovede boli až do konca. Viac informácií nájdete v našom návode o tom, ako vytvoriť stránku otázok a odpovedí vo WordPress.

Pros

 • Bezplatný doplnok môžete použiť na vytvorenie základného systému odpovedania na otázky. Pokročilí používatelia si môžu kúpiť prémiovú verziu pre viac funkcií.
 • Podpora CAPTCHA vám pomáha v boji proti spamu.
 • Skvelé pre poskytovanie podpory svojim zákazníkom / používateľom.

Zápory

 • Bezplatný doplnok vám umožní vytvoriť iba jednoduché fórum vo formáte otázok a odpovedí.

10. Diskusná komisia

Diskusia-board-WordPress-forum-plugin

Diskusná tabuľa WordPress je bezplatný doplnok, ktorý môžete použiť na vytvorenie fóra. Inštalácia a nastavenie doplnku je jednoduché, takže ktokoľvek môže v službe WordPress vytvoriť fórum bez toho, aby sa dotkol akéhokoľvek kódu.

Pomocou tohto doplnku môžete povoliť predný registračný a prihlasovací systém na prilákanie ďalších používateľov. Aby sa zabránilo nevyžiadanej pošte, má možnosti obmedziť opakovanie, moderovanie komentárov atď.

Pros

 • Téma diskusného fóra špeciálne navrhnutá tak, aby dobre fungovala s doplnkom. Tento doplnok môžete tiež použiť s ľubovoľnou témou, ktorá sa vám páči.
 • Dodáva sa s množstvom užitočných krátkych kódov na zobrazovanie formulárov, zoznam tém atď.
 • K dispozícii je platená verzia na pridanie ďalších možností a možností.

Zápory

 • Bezplatná verzia nemá výkonné možnosti. Budete musieť kúpiť prémiový program pre mnoho užitočných funkcií.

Dôležité rady pri vytváraní webovej stránky fóra

Bez ohľadu na výber softvéru online fóra budete potrebovať ďalšie hostiteľské zdroje na spustenie úspešnej online komunity.

Všetky tieto doplnky fóra WordPress môžete nainštalovať do zdieľaného plánu hostenia. Na rovnakom hosťovacom balíku pre začiatočníkov môžete dokonca na chvíľu fungovať fórum.

Ak práve začínate a chcete vyskúšať vodu, odporúčame vám použiť Bluehost. Sú jednou z najlepších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia WordPress.

Keďže však vaše fórum používa viac návštevníkov, spomalí to vaše webové stránky a môže dokonca zlyhať. V takom prípade budete musieť prejsť na spravovaný hostingový plán WordPress.

Odporúčame používať WPEngine. Sú jednou z top spravovaných hostingových spoločností WordPress na svete.

Našou druhou voľbou by bolo SiteGround. Sú oficiálne odporúčanými poskytovateľmi hostenia WordPress a bbPress.

Potrebujete pomoc s presunom svojich webových stránok? Prečítajte si náš článok o tom, ako presunúť WordPress na nový hostingový server bez akýchkoľvek prestojov.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie doplnky pre fórum pre WordPress. Môžete si tiež pozrieť náš zoznam najlepších riešení Analytics pre používateľov WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map