16 najlepších alternatív k doplnku WordPress Jetpack

Hľadáte najlepšie alternatívy k doplnku Jetpack? Jetpack je výkonný balík doplnkov WordPress, ktorý na vaše webové stránky WordPress pridáva rôzne funkcie. Nedávno nás jeden z našich čitateľov požiadal o zdieľanie možných alternatív Jetpacku pre WordPress. V tomto článku vám ukážeme najlepšie alternatívy doplnku WordPress Jetpack.


Najlepšie alternatívy Jetpack pre WordPress

Čo je doplnok Jetpack WordPress?

Jetpack je sada doplnkov, ktorá kombinuje základné funkcie WordPress do jedného veľkého doplnku. Umožňuje vám spravovať funkcie, ktoré chcete používať, a môžete vypnúť funkcie, ktoré nepotrebujete.

S rastom vašej webovej stránky však možno budete chcieť rozšíriť aj o spoločnosť Jetpack. Možno budete potrebovať rozšírené funkcie, ktoré sú ponúkané v iných doplnkoch WordPress tretích strán.

V týchto prípadoch je rozumné pozrieť sa na alternatívy Jetpack, pokiaľ ide o konkrétne funkcie, ktoré potrebujete.

Výhody a nevýhody doplnku Jetpack

Výhody a nevýhody používania doplnku WordPress Jetpack

Ako všetky ostatné veci v živote, aj doplnok Jetpack má svoje vlastné výhody a nevýhody, ktoré musíte mať na pamäti pri výbere alternatív Jetpack..

Výhody používania doplnku Jetpack

Toto sú výhody použitia doplnku Jetpack na vašej webovej stránke WordPress.

 • Jeden doplnok, ktorý bude vládnuť všetkým. Všetky základné funkcie získate v jednom ľahko spravovateľnom balíku.
 • Jetpack je vysoko optimalizovaný pre výkon vďaka výkonnej infraštruktúre Automattic (spoločnosť za Jetpack a WordPress.com), ktorá beží na pozadí.
 • Má príjemnejšie používateľské rozhranie ako vaše typické doplnky WordPress.

Nevýhody použitia doplnku Jetpack

Nevýhody použitia doplnku WordPress Jetpack na vašej webovej stránke sú nasledujúce.

 • Používanie Jetpack vyžaduje, aby ste si vytvorili účet WordPress.com.
 • Jadro Jetpack je zadarmo, ale mnoho jeho funkcií vyžaduje platené predplatné.
 • Má obmedzenú funkčnosť e-mailu. Svojim odberateľom nemôžete poslať e-mailom bez zverejnenia blogového príspevku.
 • Vaša webová stránka sa stáva závislou od jedného doplnku, ktorý v budúcnosti sťažuje výmenu.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na najlepšie alternatívy Jetpack, ktoré si môžete nainštalovať na svoje webové stránky.

1. WPForms Lite

WPForms

WPForms Lite je najlepšou alternatívou k formuláru spätnej väzby od spoločnosti Jetpack. WPForms je najlepší doplnok pre kontaktný formulár WordPress a prichádza s bezplatnou Lite verziou, ktorá vám umožní ľahko pridať kontaktný formulár na webovú stránku WordPress..

WPForms prichádza s krásnym drag and drop tvorcom formulárov a hotovými šablónami formulárov. Pridanie formulára do blogových príspevkov a stránok je jednoduché pomocou krátkeho kódu alebo pomocou tlačidla Pridať formulár v editore príspevkov.

Postavili sme WPForms, aby bol priateľský pre začiatočníkov a zároveň ponúka pokročilé funkcie, ako sú e-mailové predplatné, platby, registrácia používateľov a ďalšie verzie Pro..

2. MonsterInsights

MonsterInsights

Jetpack prichádza s vstavaným štatistickým modulom. Nie je to však také výkonné ako Google Analytics. Ak chcete integrovať službu Google Analytics do Jetpack, musíte prejsť na profesionálny plán, ktorý stojí 299 dolárov ročne.

MonsterInsights je najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress s viac ako 1 miliónom aktívnych inštalácií a pre všetkých používateľov systému WordPress je k dispozícii bezplatná verzia..

MonsterInsights vám umožňuje ľahko nainštalovať Google Analytics na vašu webovú stránku WordPress. Dodáva sa s krásnymi nástrojmi na vytváranie prehľadov, ktoré uľahčujú začiatočníkom zistiť, odkiaľ prichádzajú ich používatelia a čo si prezerajú.

3. UpdraftPlus

UpdraftPlus

Jetpack ponúka automatické denné zálohy, sú však dostupné iba za platené plány. UpdraftPlus je jeden z najlepších zálohovacích doplnkov WordPress na trhu a bezplatná alternatíva k zálohovacej funkcii Jetpack.

Umožňuje vám ľahko nastaviť automatické zálohy pre celú webovú stránku WordPress.

Stačí ju len raz nastaviť a potom automaticky vytvorí zálohy. Zálohy sa ukladajú na vzdialených miestach, ako sú Disk Google, Dropbox a ďalšie. Svoj web môžete tiež obnoviť z predchádzajúcich záloh pomocou niekoľkých kliknutí.

Podrobnosti nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako zálohovať a obnovovať vaše stránky WordPress pomocou služby UpdateraftPlus.

4. Akismet

Akismet

Jetpack má funkciu filtrovania spamu pre platené programy, ale na prístup k základnému filtrovaniu spamu budete potrebovať aspoň osobný plán.

Akismet je najlepší doplnok na filtrovanie spamu WordPress na trhu. Automaticky filtruje všetky vaše komentáre WordPress, aby zachytil spam. Tým sa výrazne zníži počet spamových komentárov, ktoré budete musieť moderovať.

Kompletné pokyny na nastavenie nájdete v našej príručke Akismet pre začiatočníkov WordPress.

5. Skener Sucuri

Šučur

Jetpack vyhľadáva malware, ak máte profesionálne alebo prémiové plány. Skener Sucuri poskytuje bezplatný skener škodlivého softvéru, sledovanie čiernej listiny, kontrolu integrity súborov, bezpečnostné bezpečnostné opatrenia po hackeroch a tvrdenie zabezpečenia..

Sucuri je lídrom v oblasti zabezpečenia WordPress a monitorovania webových stránok. Ponúka tiež najlepší firewall systému WordPress, ktorý blokuje podozrivú aktivitu ešte predtým, ako sa dostane na váš web.

6. Váš SEO

Váš SEO

Jetpack ponúka obmedzenú funkčnosť SEO aj pre používateľov prémiového plánu. Na prístup ku všetkým funkciám SEO spoločnosti Jetpack budete potrebovať aspoň profesionálny plán. Váš SEO je perfektnou alternatívou k SEO prvkom Jetpacku a je to najpopulárnejší SEO plugin na trhu.

Bezplatný doplnok Yoast SEO vám ponúka kompletné nástroje WordPress SEO vrátane overenia stránok, súborov XML, ukážky SEO, náhľadu obrázkov na Facebooku a Twitteru, názvov a popisov metadat a ďalších informácií.

Úplné pokyny krok za krokom nájdete v našej príručke o tom, ako nainštalovať a nastaviť svoj doplnok SEO.

7. WP do pufra

WP na vyrovnávaciu pamäť

Doplnok WP to Buffer vám umožňuje pripojiť váš web WordPress k vyrovnávacej pamäti a automaticky naplánovať vaše príspevky WordPress na zdieľanie vo vašich profiloch sociálnych médií. Je to najlepšia alternatíva k propagačnej funkcii Jetpack, ktorá robí to isté.

Buffer je platforma pre správu sociálnych médií, ktorá vám umožňuje naplánovať vaše príspevky na sociálnych médiách po celý deň. Šetríte tak čas, ktorý by ste inak strávili manuálnym zdieľaním článkov na sociálnych sieťach.

8. Ešte ďalšie súvisiace príspevky Príspevok

Ďalšie súvisiace príspevky Príspevok

Ďalší doplnok súvisiacich príspevkov je najlepším doplnkom pre príspevky súvisiace s WordPress na trhu a ideálnou alternatívou funkcie súvisiacej s príspevkami Jetpack..

Ponúka viac možností prispôsobenia a úplnú kontrolu nad tým, ako a kde sa zobrazujú súvisiace príspevky na vašom webe. Podporuje dokonca vlastné typy príspevkov a môže tiež pridať súvisiace príspevky do informačných kanálov RSS.

9. De: Komentáre

DE: Komentáre

Decomments je platený doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje transformovať oblasť komentárov WordPress pridaním ďalších sociálnych funkcií. Vaši používatelia môžu hodnotiť komentáre, zdieľať komentáre na sociálnych sieťach, prihlasovať sa so svojimi sociálnymi profilmi, získavať odznaky a ďalšie.

To ponúka veľmi pútavé používateľské prostredie pre komentáre na vašom webe WordPress. Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako vylepšiť komentáre WordPress pomocou De: comments.

10. Envira Gallery Lite

Galéria Envira

WordPress prichádza s predvoleným spôsobom, ako ľahko pridať obrázkové galérie. Predvolená galéria WordPress je však vo funkcii pomerne obmedzená. Ak používateľ klikne na obrázok, načíta sa na novú stránku.

Envira Gallery Lite ponúka bezplatnú alternatívu k responzívnym galériám spoločnosti Jetpack. To vám umožní ľahko vytvárať responzívne obrázkové galérie s karuselovými oknami.

11. Pingdom

Pingdom

Pingdom nie je doplnok, ale nástroj na monitorovanie webových stránok, ktorý môžete použiť ako alternatívu k nástroju na sledovanie Jetpack. Bezplatný účet Pingdom vám umožňuje sledovať 1 webovú stránku.

Odešle okamžité e-mailové upozornenie, keď je váš web vypnutý, a upozorní vás, keď bude znova na svojom webe. Po prihlásení sa do svojho účtu môžete tiež sledovať historickú dostupnosť svojho webu.

12. MailChimp

MailChimp

E-mailový marketing je jedným z najlepších spôsobov, ako osloviť vaše publikum. Ak ste ho ešte nezačali, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, prečo by ste mali ihneď začať vytvárať zoznam e-mailov.

MailChimp je jednou z najlepších e-mailových marketingových služieb na svete a je perfektnou alternatívou k odberu e-mailov Jetpack. Nevýhodou predplatného Jetpacku je, že používateľom posiela e-maily iba vtedy, keď uverejní nový príspevok. Na rozdiel od skutočného zoznamu e-mailov, kde môžete posielať používateľom týždenné alebo mesačné informačné bulletiny.

MailChimp je platená služba, ale ponúka navždy bezplatný plán až pre 2 000 odberateľov a 12 000 e-mailov za mesiac.

13. Cloudflare

CloudFlare

Cloudflare je jednou z najlepších služieb CDN, ktorá ponúka bezplatnú CDN a základnú ochranu pred útokmi DDOS.

Zvyšuje rýchlosť a výkonnosť vašich webových stránok poskytovaním statického obsahu prostredníctvom ich globálneho CDN. Cloudflare je perfektnou náhradou za službu CDN spoločnosti Jetpack, ktorá slúži na optimalizáciu výkonu vašich obrázkov prostredníctvom ich servera CDN. Poskytuje tiež bezplatnú alternatívu k ochrane pred útokmi hrubou silou spoločnosti Jetpack.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o nastavení bezplatnej služby Cloudflare CDN vo WordPress.

14. Easy Updates Manager

Easy Updates Manager

Softvér Easy Updates Manager umožňuje nahradiť funkciu automatickej aktualizácie doplnkov Jetpack. Pomáha vám ľahko spravovať všetky aktualizácie jadra, témy a doplnkov WordPress.

Na jednom dashboarde môžete povoliť alebo zakázať automatické aktualizácie. Môžete nastaviť, aby sa konkrétne alebo všetky aktualizácie doplnkov nainštalovali automaticky. Môže tiež automaticky inštalovať aktualizácie tém.

Ďalšie informácie nájdete v našej príručke o tom, ako lepšie spravovať automatické aktualizácie WordPress.

15. Nekonečné posúvanie WordPress

Načítať viac - Nekonečné posúvanie pre WordPress

WordPress Infinite Scroll je perfektnou alternatívou k funkcii nekonečného posúvania Jetpack. Rovnako ako Jetpack budete musieť do svojho motívu pridať malý útržok kódu.

Umožňuje vám pridať tlačidlo, na ktoré môžu používatelia kliknúť a načítať ďalšie príspevky. Môžete tiež zvoliť automatické načítanie príspevkov, keď používateľ posúva stránku nadol.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako pridať tlačidlo na načítanie ďalších príspevkov v programe WordPress.

16. Zdieľané počty

Zdieľané počty

Zdieľaný počet je jedným z najlepších doplnkov pre sociálne médiá pre WordPress. Je to veľmi rýchle a načíta iba obmedzený počet špičkových sociálnych sietí: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest a LinkedIn.

Má viac štýlov tlačidiel, počet sociálnych zdieľaní a celkový počet zdieľaných funkcií. Môžete zmeniť poradie zobrazovania tlačidiel a doplnok môže automaticky vkladať tlačidlá do vašich príspevkov, stránok a vlastných typov príspevkov WordPress..

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie alternatívy pre doplnok Jetpack na vašom webe WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam základných doplnkov WordPress a nájsť ďalšie nevyhnutné doplnky pre váš web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map