22 skvelých doplnkov WordPress na správu obrázkov (aktualizované)

Hľadáte najlepšie doplnky na správu obrázkov na svojom webe WordPress? Obrázky pomáhajú oživiť váš obsah a zvýšiť zapojenie. V tomto článku budeme zdieľať niektoré z najlepších doplnkov WordPress na efektívnejšie spravovanie obrázkov na vašom webe.


Doplnky WordPress na správu obrázkov

1. Galéria Envira

Galéria Envira

Envira Gallery je najlepší doplnok pre fotogalériu WordPress na trhu. Umožňuje vám pomocou WordPressu vytvoriť niekoľko krásnych obrázkových galérií reagujúcich na mobilné zariadenia pomocou niekoľkých kliknutí.

Envira je optimalizovaná na výkon, takže sa vaše galérie načítavajú rýchlo. Je to tiež najviac priateľský doplnok k fotogalérii pre WordPress. Envira má veľa funkcií, ako sú albumy, označovanie obrázkov, vodoznaky, korektúry atď.

K dispozícii je tiež doplnok WooCommerce, ktorý vám umožňuje pridať internetový obchod a predávať fotografie.

2. Soliloquy

monológ

Posuvníky umožňujú upútať pozornosť používateľa na najdôležitejší obsah pomocou nádherných obrázkových prezentácií sprevádzaných textom, výzvou na akciu a animáciou. Posuvníky však môžu tiež spomaliť rýchlosť vašich webových stránok, čo ovplyvňuje dojem používateľa a SEO.

Soliloquy je najlepší posúvač WordPress na súčasnom trhu. Je výrazne rýchlejší ako akýkoľvek iný posúvač WordPress. Je to tiež najjednoduchšie použiteľné s množstvom funkcií, ako je posuvník odporúčaného obsahu, kolotoč, motívy posúvača, lightbox atď.

3. EWWW Image Optimizer

Ewww Image Optimizer

Načítanie obrázkov trvá dlhšie ako text, a to ovplyvňuje rýchlosť a výkonnosť vašich webových stránok. Najlepším spôsobom, ako to vyriešiť, je optimalizácia obrázkov pre web.

EWWW Image Optimizer je najlepší doplnok WordPress na automatickú optimalizáciu obrázkov v programe WordPress. Dodáva sa s výkonnými nástrojmi na kompresiu obrázkov bez ovplyvnenia kvality.

alternatíva: WP Smush

4. Inteligentný jazdec 3

Inteligentný jazdec 3

Smart Slider 3 je k dispozícii ako platený aj bezplatný zásuvný modul WordPress. Je dodávaný s krásnym drag and drop prispôsobiteľ, ktorý vám umožní rýchlo vytvoriť slideshow.

Ľahko sa používa a obsahuje veľa funkcií, ako sú animácie, prekrásne prechody, jazdec priateľský k mobilom a ďalšie.

5. Nemožnosť

Imsanity

Imsanity umožňuje nastaviť maximálnu výšku a šírku obrázka pre nahrávanie WordPress a automaticky zmení veľkosť veľkých obrázkových súborov. Na základe vašich nastavení môže tiež vykonať hromadnú zmenu veľkosti pri starších odovzdaniach.

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi, ako hromadne meniť veľkosť veľkých obrázkov v programe WordPress

6. Vyžadovať odporúčaný obrázok

Vyžadovať odporúčané obrázky pre príspevky WordPress

Pred zverejnením niekedy môžete vy alebo iný autor na svojom webe zabudnúť pridať odporúčaný obrázok do blogového príspevku. Môže to ovplyvniť rozloženie vašich stránok. Ak automaticky zdieľate príspevky na sociálnych médiách, tieto stránky vyberú z obrázka iba obrázok ako miniatúru príspevku..

Vyžadovať doplnok Odporúčaný obrázok vám neumožňuje uverejniť príspevok, kým nepridáte odporúčaný obrázok. Pripomíname vám, že ste nepridali odporúčaný obrázok a deaktivujete tlačidlo publikovania, kým nepridáte odporúčaný obrázok.

Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, ako požadovať odporúčané obrázky pre príspevky vo WordPress.

7. Predvolený odporúčaný obrázok

Predvolený odporúčaný obrázok

Ako už názov napovedá, tento praktický doplnok vám umožňuje ľahko nastaviť predvolený odporúčaný obrázok, ktorý sa má použiť ako záložný príspevok pre príspevky, ktoré nemajú odporúčaný obrázok k dispozícii. Jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok a potom choďte na Nastavenia »Médiá stránku na odovzdanie predvoleného obrázka.

Informácie o alternatívnych metódach nájdete v našom článku o tom, ako nastaviť predvolený záložný obrázok v programe WordPress.

8. Najlepšie video plus

Najlepšie video plus

Tento doplnok vám umožňuje pridať odporúčané video k vášmu WordPress namiesto odporúčaného obrázka. Stačí pridať adresu URL videa a automaticky načíta miniatúru videa. Podporuje YouTube, Vimeo, Dailymotion, Soundcloud, Spotify, atď.

Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať odporúčané video miniatúry v programe WordPress.

9. Widget obrázka

Obrázková miniaplikácia vo WordPress

Normálne, ak chcete pridať obrázok na svoj bočný panel WordPress, budete ho musieť manuálne pridať do textového widgetu pomocou HTML. Doplnok Image Widget pridá widget, ktorý môžete presunúť myšou na postranný panel a potom vybrať alebo nahrať obrázok.

Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako pridať obrázok do miniaplikácie bočného panela WordPress.

10. Najlepšie obrázky v RSS & Mailchimp Email

Odporúčané obrázky v e-mailoch RSS a MailChimp

Ako už názov napovedá, tento doplnok umožňuje odporúčané obrázky pre váš informačný kanál RSS. Ak na odosielanie príspevkov prostredníctvom e-mailu svojim odberateľom používate službu MailChimp, títo používatelia uvidia aj obrázky odporúčané pre príspevky.

Alternatívny spôsob nájdete v našom tutoriále o tom, ako pridať odporúčané obrázky do RSS kanála WordPress.

11. Regenerujte miniatúry

Regenerujte veľkosti obrázkov v programe WordPress

Keď odovzdáte obrázok, WordPress ho automaticky uloží do viacerých veľkostí. Tieto veľkosti sú definované v Nastavenia »Médiá str. Témy WordPress môžu tiež pridať svoje vlastné veľkosti obrázkov, ktoré sa použijú ako miniatúry. Ak aktivujete takúto tému, WordPress začne ukladať aj obrázky v týchto nových veľkostiach. U starších snímok však nebude vytvárať nové veľkosti.

Regenerovať miniatúru umožňuje rýchlo regenerovať všetky veľkosti obrázkov v programe WordPress. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi, ako regenerovať miniatúry a nové veľkosti obrázkov v programe WordPress.

12. Externé médiá

Externé médiá

Tento doplnok umožňuje prepojiť alebo importovať súbory z Dropboxu, Boxu, OneDrive, Disku Google, Instagramu a akýchkoľvek ďalších externých súborov do WordPressu. Toto vám ponúka ľahší spôsob práce s obrázkami uloženými na vašich účtoch Disk Google alebo Dropbox priamym prístupom k nim z WordPress.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o spôsobe pripojenia disku Google k vašej knižnici médií WordPress.

13. Príspevok Thumbnail Editor

Uverejniť editor miniatúr

Po nahraní odporúčaného obrázka si niekedy všimnete, že ho WordPress orezal alebo sa s vaším motívom nezobrazuje správne. Obrázok môžete upraviť v obľúbenom programe na úpravu obrázkov alebo použiť tento doplnok.

Editor Post Thumbnail Editor umožňuje ľahko orezať a zmeniť veľkosť odporúčaných obrázkov z vašej administratívnej oblasti WordPress. Môžete tiež upraviť predtým odovzdané odporúčané obrázky. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako orezať a upraviť miniatúry príspevkov WordPress.

14. Ľahký vodoznak

Ľahký vodoznak

Ľahký vodoznak umožňuje ľahko pridať vodoznak k obrázkom WordPress. Môžete si zvoliť automatické vodoznaky všetkých obrázkov alebo manuálne pridať vodoznaky do konkrétnych obrázkov.

Ak už používate galériu Envira, tento doplnok nepotrebujete. Namiesto toho môžete použiť doplnok vodoznaku spoločnosti Envira.

Pokyny na používanie oboch doplnkov nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako automaticky pridať vodoznak k obrázkom vo WordPress

15. Jednoduchý obrázok na pozadí na celej obrazovke

Obrázok na celú obrazovku

Jednoduchý obrázok na pozadí na celej obrazovke vám umožňuje ľahko pridať obrázok na celú obrazovku na ľubovoľnú tému WordPress. Mnoho tém WordPress vám už umožňuje ľahko pridávať obrázky na celú obrazovku. Ak však vaša téma nepodporuje obrázky na celú obrazovku, môžete vyskúšať tento doplnok.

Podrobné pokyny nájdete v našom tutoriále o tom, ako pridať obrázok na celú obrazovku v programe WordPress.

16. Avatar prvého listu WP

Avatar prvého listu WP

WP First Letter Avatar umožňuje zobraziť vlastný avatar pomocou prvého písmena mena používateľa. Môžete to zobraziť iba pre používateľov, ktorí nemajú obrázok Gravatar alebo úplne nahradia Gravatar prvými písmenami avatarov.

Viac informácií o tom nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako nastaviť vlastný avatar pre používateľov v systéme WordPress.

17. Obrázky taxonómie

Obrázky taxonómie

Chcete do svojich kategórií alebo značiek pridať obrázkové ikony alebo miniatúry? Taxonomy Images vám umožňuje robiť len to. Po aktivácii doplnku jednoducho choďte na Príspevky »Kategórie kliknite na tlačidlo Pridať a obrázky sa odovzdajú.

Podrobné pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako pridať obrázky taxonómie v programe WordPress.

18. Premenovač mediálnych súborov

Media File Renamer

Chceli ste niekedy zmeniť názov súboru obrázka po jeho nahraní? WordPress umožňuje zmeniť názov obrázka a alternatívny text, ale nemôžete zmeniť názov súboru. Doplnok Media File Renamer umožňuje ľahko zmeniť akýkoľvek názov súboru v knižnici médií WordPress. Automaticky premenuje aj názvy súborov na základe názvu súboru, ktorý zadáte počas nahrávania.

Premenovanie súboru pomocou doplnku tiež aktualizuje všetky odkazy na súbor vo vašich príspevkoch a stránkach WordPress. Ďalšie informácie nájdete v našej príručke o tom, ako premenovať obrazové a mediálne súbory v programe WordPress.

19. ImageInject

ImageInject

Väčšina začiatočníkov má ťažkosti s nájdením obrázkov bez autorských práv pre svoje blogové príspevky. Doplnok ImageInject tento problém rieši tým, že vám umožňuje vyhľadávať na Flickr fotografie s licenciou Creative Commons a pridávať ich na vaše príspevky s náležitým uvedením zdroja.

Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako nájsť a pridať obrázky s licenciou Creative Commons vo WordPress.

20. Povoliť výmenu médií

Povoliť výmenu médií

Ak musíte vo svojich príspevkoch vo formáte WordPress nahradiť obrázok, spravidla budete musieť príspevok upraviť a pridať nový obrázok a odstrániť starý. Ak ste tento obrázok použili vo viacerých príspevkoch, budete musieť všetky tieto príspevky upraviť a pridať nový obrázok.

Doplnok Enable Media Replace umožňuje nahradiť mediálne súbory priamo z mediálnej knižnice WordPress. Výmena obrázka ho automaticky nahradí na vašich príspevkoch a stránkach, na ktoré ste pridali starý obrázok.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako ľahko nahradiť obrázky a mediálne súbory vo WordPress.

21. Plugin A / B Image Optimizer

A / B Image Optimizer

Vybrané obrázky priťahujú používateľov, aby klikli na vaše články. Zaujímalo vás niekedy, aký druh odporúčaných obrázkov na vašom webe funguje najlepšie? Doplnok A / B Image Optimizer vám to pomôže. To vám umožní pridať dva odporúčané obrázky pre príspevok a potom ich náhodne zobrazí vašim používateľom. Úpravou príspevku môžete zistiť, ktorý z vybraných obrázkov získal viac kliknutí.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si nášho sprievodcu, ako testovať obrázky rozdelené podľa A / B v programe WordPress.

22. Instagram Feed

Instagram Feed

Chcete na svojom webe WordPress ukázať fotografie Instagramu? Informačný kanál Instagram vám umožňuje ľahko zobraziť informačný kanál Instagram pomocou miniaplikácie bočného panela alebo skráteného kódu. Jednoducho pripojte svoj web k svojmu účtu Instagram a váš zdroj automaticky stiahne váš zdroj. Zdroj môžete prispôsobiť pomocou rôznych možností zobrazenia v nastaveniach doplnkov.

Ak používate galériu Envira, môžete to urobiť pomocou doplnku Instagram.

Bonusové nástroje

Tieto nástroje nie sú doplnkami WordPress, ale môžu vám pomôcť zlepšiť kvalitu obrázkov na vašom webe WordPress.

23. Canva

Canva

Canva vám umožňuje vytvárať všetky druhy grafiky pomocou ľahko použiteľných nástrojov drag and drop.Prichádza s profesionálne vyzerajúcimi šablónami, ktoré môžete použiť ako východiskový bod. Priamo z aplikácie si môžete kúpiť obrázky akcií, ikony a ďalšie zdroje.

24. Shutterstock

Shutterstock

Shutterstock je jedným z najväčších zdrojov online pre fotografie, obrázky, ilustrácie a vektorová grafika. Sme zákazníkom spoločnosti Shutterstock a môžeme ručiť za kvalitu obrázkov.

Ďalšie nástroje nájdete v zozname 16 nástrojov, pomocou ktorých môžete vytvárať lepšie obrázky pre svoje príspevky na blogu

To je zatiaľ všetko.

Dúfame, že tento článok vám pomohol objaviť skvelé doplnky WordPress na správu obrázkov na vašom webe. Môžete si tiež pozrieť, ako vyriešiť bežné problémy s obrázkami vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me