5 najlepších doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť WordPress na urýchlenie vášho webu (2020)

Hľadáte najlepšie doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress? Ukladanie do vyrovnávacej pamäte pomáha zrýchliť váš web WordPress a zvýšiť výkon. V tejto príručke budeme zdieľať najlepšie doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress pre vaše stránky.


Najlepšie doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na urýchlenie vášho webu

Čo je Cache?

Cache je zbierka dočasne uložených údajov pre rýchly prístup na požiadanie. V počítačoch sa informácie zvyčajne ukladajú na pevný disk. Ak sa to vyžaduje, počítač musí pred predložením informácií spustiť niekoľko procesov.

Vyrovnávacia pamäť rieši tento problém spracovaním často požadovaných informácií a následným uložením do dočasného úložiska alebo pamäte. To počítačom umožňuje rýchly prístup k súboru.

Rovnaký koncept ukladania do vyrovnávacej pamäte môžu tiež používať webové stránky WordPress na zlepšenie výkonu a zrýchlenie načítavania vašich webových stránok.

Ako vidíte, WordPress je dynamický systém na správu obsahu. To znamená, že pri každej návšteve vášho webu používateľ WordPress načíta informácie z databázy a potom pred odoslaním webovej stránky do prehliadača používateľa vykoná niekoľko ďalších krokov. Podrobnosti nájdete v našom článku o tom, ako WordPress skutočne funguje.

Vďaka tomu sa načítanie vášho webu spomaľuje, keď ho navštevuje veľa používateľov súčasne.

Vyrovnávacia pamäť umožňuje, aby vaše stránky WordPress preskočili veľa krokov. Namiesto toho, aby zakaždým prešiel celý proces generovania stránky, váš doplnok z vyrovnávacej pamäte vytvorí kópiu stránky po prvom načítaní a potom túto verziu uloží do vyrovnávacej pamäte každému nasledujúcemu používateľovi..

Ako funguje ukladanie do vyrovnávacej pamäte?

Prečo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte dôležité

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je dôležité, pretože znižuje zaťaženie vašich hostiteľských serverov WordPress a zrýchľuje chod vašich webových stránok. Potrebujete správne nastavenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, aby ste zvýšili rýchlosť a výkon vášho WordPress.

Rýchlejšia webová stránka zlepšuje používateľské prostredie a nabáda používateľov, aby navštívili viac stránok. Pomáha vám to tiež zvýšiť zapojenie a čas, ktorý používatelia trávia na vašom webe.

Rýchlejší web vám pomôže získať ešte väčšiu návštevnosť z vášho organického vyhľadávania. Google poskytuje významnú výhodu SEO pre rýchlejšie webové stránky, ktoré vám pomôžu umiestniť sa vo výsledkoch vyhľadávania vyššie.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na najlepšie doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ktoré môžete použiť na zvýšenie rýchlosti svojich webových stránok.

1. WP Rocket

WP-Rocket

WP Rocket je najlepší doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na trhu. Je to najjednoduchší a najjednoduchší doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, čo je veľká pomoc, ak nepoznáte technické pojmy používané pre rôzne možnosti ukladania do vyrovnávacej pamäte..

Umožňuje používateľom okamžite ukladať svoje webové stránky do vyrovnávacej pamäte jedným kliknutím. Je to prehľadávač, ktorý automaticky načíta vaše stránky WordPress, aby vytvoril vyrovnávaciu pamäť. Doplnok potom automaticky zapne odporúčané nastavenia ukladania do vyrovnávacej pamäte WordPress, ako je kompresia gzipu, vyrovnávacia pamäť stránky a predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte.

WP Rocket obsahuje aj voliteľné funkcie, ktoré môžete zapnúť, aby ste ešte viac zlepšili výkon. To zahŕňa lenivé načítanie obrázkov, podporu CDN, predbežné načítanie DNS, minifikáciu a ďalšie.

2. Celková medzipamäť W3

Celková medzipamäť W3

W3 Total Cache je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress. Je to komplexný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress s množstvom možností, ktoré môžu spôsobiť, že sa začiatočníkom bude zdať trochu zastrašujúci.

Zahŕňa všetky funkcie, ktoré budete potrebovať na správne nastavenie vyrovnávacej pamäte WordPress. To zahŕňa vyrovnávaciu pamäť stránok, vyrovnávaciu pamäť objektov, kompresiu gzip, obmedzenú podporu minifikácie, podporu CDN a ďalšie.

Začiatočníci považujú W3 Total Cache za trochu ťažkú ​​na používanie. Podrobné pokyny na nastavenie nájdete v našom článku o tom, ako nainštalovať a nastaviť doplnok W3 Total Cache.

3. Super vyrovnávacia pamäť WP

Super vyrovnávacia pamäť WP

WP Super Cache je ďalší populárny doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Je to zadarmo a je vysoko odporúčané mnohými poprednými hostingovými spoločnosťami WordPress.

Doplnok WP Super Cache obsahuje všetky odporúčané funkcie ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktoré budete potrebovať na urýchlenie svojej webovej stránky. Zahŕňa to kompresiu gzip, vyrovnávaciu pamäť stránok, predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte, podporu CDN, rozšírené predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte a ďalšie.

Obsahuje komplexnú sekciu nastavení so samostatnou kartou pre ľahké nastavenie. Podrobné pokyny nájdete v našom článku o tom, ako nainštalovať a nastaviť doplnok WP Super Cache.

4. Sucuri Firewall

Šučur

Sucuri je najlepší firewall a bezpečnostný doplnok WordPress. Ako webový firewall, Sucuri prichádza s vstavanou možnosťou ukladania obsahu webových stránok do vyrovnávacej pamäte a povolením kompresie gzip kliknutím na tlačidlo.

Je to najlepšia voľba pre akúkoľvek webovú stránku, pretože Sucuri je firewall na úrovni DNS. To znamená, že môžu používateľom poskytovať obsah v vyrovnávacej pamäti ešte predtým, ako sa ich žiadosť dostane na váš web. Vďaka tomu získa váš web neuveriteľný nárast výkonu.

5. Zabudované Cache Pluginy z hostingu

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte pomáha výrazne znížiť zaťaženie hostiteľských serverov a umožňuje im tak optimálnu výkonnosť. To je dôvod, prečo mnoho riadených hostingových spoločností WordPress teraz ponúka svoje vlastné vstavané riešenia pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Ak je váš web hosťovaný v jednej z nasledujúcich hostiteľských spoločností, môžete pre svoje webové stránky použiť vstavané doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte..

SG SuperCacher

SiteGround ponúka vstavané riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte so všetkými ich plánmi hostenia. Dá sa to povoliť pomocou hlavného panela cPanel vo vašom hostingovom účte.

SiteGround SuperCacher

Po povolení môžete nainštalovať a aktivovať doplnok SG Optimizer na správu nastavení SuperCacher priamo z vašej administračnej oblasti WordPress..

Vyrovnávacia pamäť motora WP

WP Engine je jednou z najlepšie spravovaných hostingových spoločností WordPress. Ich plány hosťovania prichádzajú so zabudovaným ukladaním do vyrovnávacej pamäte a optimalizáciou výkonu.

Nastavenia a vymazanie vyrovnávacej pamäte môžete spravovať z hlavného panela správcu WordPress. Jednoducho kliknite na ponuku WP Engine a na karte Všeobecné nastavenia môžete spravovať nastavenia vyrovnávacej pamäte WP Engine.

Pre pokročilejšie možnosti ukladania do pamäte cache môžete nainštalovať a aktivovať doplnok WP Engine Advanced Cache. Doplnok vám poskytuje niekoľko ďalších ovládacích prvkov na správu nastavení vyrovnávacej pamäte WP Engine pre váš web.

Bluehost Caching

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress. Ich plány hostenia zahŕňajú zabudované ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré môžete povoliť z hlavného panela hosťovania.

Po prihlásení do svojho hostingového účtu vyberte svoju stránku zo stránky „Moje stránky“ a potom kliknite na kartu Výkon. Odtiaľto môžete zapnúť / vypnúť vyrovnávaciu pamäť a zmeniť ďalšie rozšírené nastavenia ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Vyrovnávacia pamäť Bluehost

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress na urýchlenie vášho webu. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najlepších doplnkov WordPress pre obchodné weby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me