Ako naskenovať váš web WordPress z hľadiska potenciálne škodlivého kódu

Naši používatelia sa nás často pýtajú, existuje spôsob, ako skontrolovať na vašom webe WordPress potenciálne škodlivý kód? Odpoveď na túto otázku je ÁNO, ÁNO a ÁNO. K dispozícii sú bezplatné aj platené nástroje na kontrolu stránok WordPress, či neobsahujú potenciálne škodlivý alebo nežiaduci kód. Malvér a škodlivý kód sa zvyčajne môžu nechať bez povšimnutia na dlhú dobu, pokiaľ svoj web pravidelne nekontrolujete. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko skontrolovať na svojom webe WordPress škodlivý softvér a potenciálne škodlivý kód.


Ako skontrolovať na webe WordPress škodlivý softvér a podozrivý kód

Kedy skontrolovať, či sa na vašom webe WordPress nenachádza škodlivý softvér a škodlivý kód?

Najlepší čas na kontrolu malware a škodlivého kódu na vašom webe WordPress je teraz. Mnoho začiatočníkov neinštaluje bezpečnostný skener WordPress okamžite, čo znamená, že vstrekovanie škodlivého softvéru alebo škodlivého kódu môže zostať dlho bez povšimnutia..

Mnoho používateľov si toho nič nevšimne, až kým im niektoré podozrivé signály nedajú podozrenie. Pozrite si náš zoznam bežných znakov, že váš web WordPress je napadnutý hackermi.

Aj keď vaša stránka WordPress nie je napadnutá alebo ovplyvnená, mali by ste sa stále naučiť, ako na svojom webe WordPress skontrolovať prítomnosť škodlivého kódu. Pomôže vám chrániť vaše webové stránky pred budúcimi útokmi.

Najdôležitejšie je, že môžete vylepšiť zabezpečenie WordPress, aby ste chránili svoje stránky WordPress ako celkový profesionál (nevyžaduje žiadne technické znalosti)..

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako dôkladne skontrolovať na svojom webe WordPress potenciálny škodlivý kód.

1. Sucuri

Bezplatný informačný panel doplnku WordPress pre Sucuri

Sucuri je lídrom v oblasti zabezpečenia WordPress. Sú platené služby, ale ponúkajú obmedzenú funkciu skenovania WordPress zadarmo.

Ak chcete rýchlo prehľadávať svoje webové stránky, musíte nainštalovať a aktivovať bezplatný doplnok Sucuri Security. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Doplnok skontroluje vaše súbory WordPress, či sú zmenené. Kontroluje tiež možné škodlivé kódy, prvky iframe, odkazy a podozrivú aktivitu.

Skutočná hodnota vychádza z ich platených programov, ktoré prichádzajú s najlepšou ochranou brány firewall WordPress. Brána firewall pre webové stránky na úrovni DNS blokuje podozrivú aktivitu alebo škodlivý softvér ešte predtým, ako sa dostane na váš web.

Odporúčame vám používať webový firewall na úrovni DNS, pretože je efektívnejší. Sucuri firewall tiež obsluhuje statický obsah vašich webových stránok prostredníctvom ich vlastného CDN, čo vám poskytuje výrazné zvýšenie výkonu a zvyšuje rýchlosť WordPress.

Najdôležitejšie je, že ak dôjde k zasiahnutiu vašich webových stránok, odborníci spoločnosti Sucuri vyčistia váš web bez ďalších nákladov. Čistenie napadnutého webu WordPress je dosť náročné aj pre skúsených používateľov systému WordPress. Vedieť, že máte k dispozícii naozajstných bezpečnostných odborníkov na čistenie webových stránok, je pre majiteľov firiem obrovským pokojom.

Na našom webe používame Sucuri. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu kompletnú recenziu spoločnosti Sucuri.

2. Wordfence

Skenovanie slov

Wordfence je ďalší populárny bezpečnostný doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje ľahko prehľadávať podozrivý kód, zadné vrátka, škodlivé adresy URL a známe vzory infekcií na vašom webe WordPress..

Automaticky naskenuje váš web na pozadí a kedykoľvek môžete skenovanie vykonať aj manuálne.

Priebeh skenovania uvidíte v žltých políčkach na stránke skenovania. Po dokončení skenovania vám Wordfence ukáže výsledky.

Upozorní vás, ak na vašom webe našiel podozrivý kód, infekcie, malware alebo poškodené súbory. Taktiež odporučí kroky, ktoré môžete podniknúť na vyriešenie týchto problémov.

Wordfence tiež prichádza s aplikačným firewallom. Tento firewall vám pomáha predchádzať útokom hrubou silou a hackerom. Spustí sa však na vašom webe, vďaka čomu je o niečo menej efektívny.

Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať a nastaviť zabezpečenie Wordfence v programe WordPress.

3. Zabezpečenie proti malvéru

Zabezpečenie proti malvéru

Anti-Malware Security je ďalší veľmi výkonný bezpečnostný doplnok WordPress, ktorý vám môže pomôcť pri skenovaní škodlivého kódu a škodlivého softvéru WordPress.

Doplnok vyhľadáva podozrivé kódy, skripty, hrozby .htaccess, zadné vrátka a známe vzory infekcií vo všetkých priečinkoch a súboroch na vašom webe. Vykonáva komplexné skenovanie, ktoré môže chvíľu trvať, kým sa dokončí.

Autor doplnku aktívne udržuje definície, čo znamená, že sa neustále zlepšujú, aby odhalili nové hrozby hneď po ich objavení.

Nezabúdajte, že doplnok môže ukazovať veľa potenciálnych hrozieb, ktoré sú v skutočnosti falošnými pozitívami. Tieto súbory budete musieť manuálne porovnať so zdrojovými súbormi, ktoré by mohli byť náročné.

Zahŕňa tiež možnosť brány firewall. Firewall je vlastne softvérový firewall, ktorý je menej efektívny ako firewall na úrovni DNS.

Ako vyčistiť škodlivý softvér alebo podozrivý kód vo WordPress?

Vyčistite napadnuté WordPress

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je okamžitá zmena všetkých hesiel WordPress. Patria sem vaše používateľské účty WordPress, hostingové účty WordPress, užívateľské účty FTP alebo SSH a heslo databázy WordPress..

To zaisťuje, že ak by bolo jedno z týchto hesiel ohrozené, hackeri ho nebudú môcť použiť na opätovné získanie prístupu.

Ďalej musíte vytvoriť úplnú zálohu WordPress pomocou doplnku alebo manuálne prostredníctvom phpMyAdmin a FTP. Tento krok zabezpečí, že ak sa niečo stane počas čistenia, môžete sa stále vrátiť späť do infikovaného stavu svojej webovej stránky.

Potom vám odporúčame najať si odborníka na zabezpečenie WordPress, aby pre vás web vyčistil. Odporúčame Sucuri, každý z ich platených programov zahŕňa službu odstraňovania škodlivého softvéru. Aj keď je už váš web ovplyvnený, vyčistia ho za vás.

Môžete to skúsiť aj sami. Je to náročná práca a môže to trvať veľa času. Zostaňte v pokoji a postupujte podľa pokynov v našom sprievodcovi krok za krokom, ako opraviť napadnutú webovú stránku WordPress pre začiatočníkov.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako skontrolovať na svojom webe WordPress škodlivý softvér a potenciálne škodlivý kód. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o opravách zadného vrátka na napadnutom webe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map