Ako opraviť chybu zmiešaného obsahu v WordPress (krok za krokom)

Vidíte v aplikácii WordPress chybu zmiešaného obsahu? Chyba zmiešaného obsahu v WordPress je spôsobená nesprávnymi nastaveniami HTTP / SSL. Často to neovplyvní funkčnosť vašich webových stránok, ale môže to mať nepriaznivý vplyv na SEO a používateľskú skúsenosť vašich webových stránok. V tomto článku vám ukážeme, ako opraviť chybu zmiešaného obsahu vo WordPress.


Ako opraviť chybu zmiešaného obsahu vo WordPress

Čo je to chyba zmiešaného obsahu vo WordPress?

Dôrazne sa odporúča pridať HTTPS / SSL do WordPress, pretože po júli 2018 Google Chrome označí všetky http verzie webových stránok ako nezabezpečené..

Protokol SSL pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia okolo údajov prenášaných z vášho webu do prehliadačov používateľov. Vyhľadávacie nástroje ako Google odporúčajú tiež používať SSL na vašom webe.

Všetky najlepšie hostingové spoločnosti WordPress teraz v rámci svojich balíkov ponúkajú bezplatné SSL. Ak to vaša hostiteľská spoločnosť neponúka, môžete získať SSL zadarmo pomocou šifrovania pre váš web WordPress..

Ak ste na svojich webových stránkach správne implementovali protokol SSL, v paneli s adresou prehliadača sa vedľa adresy URL webových stránok zobrazí zelená ikona zámku..

Značka zabezpečeného obsahu

Na druhej strane, ak vaše nastavenia HTTP / SSL nie sú správne nastavené, na paneli s adresou sa zobrazí informačná značka alebo ikona prerušeného zámku.

Nie je úplne bezpečné kvôli zmiešanému obsahu

Znamená to, že aj keď váš web používa certifikát SSL, určitý obsah na vašom webe sa stále zobrazuje z webových adries mimo protokolu HTTPS.

Pomocou nástroja Kontrola môžete zistiť, ktorý obsah sa zobrazuje prostredníctvom nezabezpečeného protokolu. Chyba zmiešaného obsahu sa v konzole zobrazí ako varovanie s podrobnosťami o každej položke zmiešaného obsahu.

Zmiešaný obsah zobrazený v nástrojoch pre vývojárov

Ak je to iba jedna položka, ktorú môžete ručne opraviť, môžete ju upraviť a opraviť tak, že na nej upravíte súbor príspevku, stránky alebo motívu, kde sa zobrazuje..

Avšak vo väčšine prípadov sú tieto položky dynamicky pridané WordPressom alebo uložené v databáze. V takom prípade bude ťažké zistiť všetky a opraviť ich ručne.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako ľahko opraviť chybu zmiešaného obsahu v programe WordPress.

Oprava chyby zmiešaného obsahu vo WordPress

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok SSL Insecure Content Fixer. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »SSL nezabezpečený obsah na konfiguráciu nastavení doplnku.

Nastavenia doplnku zabezpečeného obsahu SSL

Tento doplnok poskytuje rôzne úrovne opráv zmiešanej chyby obsahu. Vysvetlíme každému z nich, čo robia a ktorý z nich je pre vás najlepší.

1. Jednoduché

Toto je najrýchlejšia a odporúčaná metóda pre všetkých začiatočníkov. Automaticky opravuje chybu zmiešaného obsahu v programe WordPress pre skripty, šablóny so štýlmi a obrázky mediálnych knižníc WordPress.

2. Obsah

Ak jednoduchá metóda neopraví chybu zmiešaného obsahu na vašom webe, skúste túto metódu. Použije všetky funkcie jednoduchých, okrem kontrol opráv vo vnútri obsahu WordPress a textových widgetov.

3. Widgety

Zahŕňa to všetky opravy aplikované na úrovni obsahu a ďalšiu opravu zdrojov načítaných vo všetkých miniaplikáciách WordPress na vašom webe.

4. Zachytenie

Táto metóda zachytáva všetko na každej stránke vášho webu od hlavičky po pätu a nahrádza všetky adresy URL protokolmi HTTP. Je pomalší a ovplyvnil by výkonnosť vašich webových stránok.

5. Zachyťte všetky

Ak všetky vyššie uvedené úrovne zlyhajú, môžete vyskúšať túto metódu. Pokúša sa napraviť všetko, čo môže viesť k neočakávanému správaniu vašej webovej stránky. Bude mať tiež najnegatívnejší vplyv na výkon.

Po výbere úrovne opravy obsahu musíte prejsť nadol do sekcie detekcie HTTPS. Tu si môžete vybrať, ako na vašom webe zistiť obsah HTTP.

HTTPS detekovať

Predvolená možnosť je použitie funkcie WordPress, ktorá by fungovala pre väčšinu webových stránok.

Nižšie nájdete ďalšie možnosti, ktoré sú obzvlášť užitočné, ak používate Cloudflare CDN, webový server nginx a ďalšie. Pokračujte a vyberte metódu, o ktorej si myslíte, že sa týka vášho webu, v závislosti od konkrétneho nastavenia.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Teraz môžete navštíviť svoj web a zistiť, či sa tým vyriešili nezabezpečené problémy s obsahom na vašom webe. Pred kontrolou webových stránok vymažte vyrovnávaciu pamäť WordPress.

Ak chyba zmiešaného obsahu v WordPress nie je vyriešená, vráťte sa na stránku s nastaveniami doplnku a upravte úrovne opráv.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako opraviť chybu zmiešaného obsahu vo WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najčastejších chýb WordPress a ako ich opraviť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me