Ako povoliť automatické aktualizácie pre doplnky WordPress

Jeden z našich čitateľov sa nedávno pýtal, ako môžu automaticky aktualizovať doplnky WordPress. Mnoho používateľov považuje za nepríjemné, že takmer každý druhý deň musia aktualizovať doplnok. V tomto článku vám ukážeme, ako povoliť automatické aktualizácie doplnkov WordPress. Ukážeme vám tiež, ako vylúčiť niektoré doplnky z automatických aktualizácií.


Ako povoliť automatické aktualizácie pre doplnky WordPress

Kedy a prečo by ste mali automaticky aktualizovať doplnky WordPress?

WordPress sa v predvolenom nastavení môže automaticky aktualizovať, keď je k dispozícii zabezpečenie alebo menšie vydanie. V prípade hlavných vydaní musíte aktualizáciu vykonať sami. Aktualizácie doplnkov a motívov musíte nainštalovať aj sami.

Udržiavanie aktuálnej stránky WordPress je rozhodujúce pre bezpečnosť a stabilitu vášho webu. Pozrite si nášho sprievodcu, prečo by ste mali vždy používať najnovšiu verziu programu WordPress.

To isté platí pre všetky doplnky a témy nainštalované na vašom webe. Ak chcete získať nové funkcie a opravy, musíte nainštalovať aktualizácie tém a doplnkov.

Možno ste si však všimli, že niektoré z nich sú aktualizované častejšie ako iné. Mnoho populárnych doplnkov sa aktualizuje takmer týždenne.

Aktualizácie WordPress

Niektorým používateľom pripadá trochu rušivé, že vždy, keď sa prihlásia, je k dispozícii aktualizácia pre jeden alebo viac doplnkov.

Čo by ste mohli povoliť dôveryhodným vývojárom, aby automaticky aktualizovali doplnky podobné WordPress.

Pozrime sa, ako môžete automaticky aktualizovať doplnky vo WordPress.

Nastavenie automatickej aktualizácie pre všetky doplnky WordPress

Môžete nastaviť WordPress tak, aby automaticky inštaloval všetky aktualizácie doplnkov jednoducho pridaním tohto kódu do súboru funkcií topic.php alebo doplnku pre konkrétnu lokalitu.

add_filter (‘auto_update_plugin’, ‘__return_true’);

Tento filter hovorí, že automatický aktualizátor WordPress automaticky inštaluje aktualizácie doplnkov, keď sú k dispozícii.

Ak chcete tiež automaticky aktualizovať svoje témy, môžete pridať ďalší kód, ako je tento:

add_filter (‘auto_update_theme’, ‘__return_true’);

Ako automaticky nainštalovať aktualizácie pre niektoré doplnky vo

Ak existuje niekoľko doplnkov, ktoré sa aktualizujú častejšie, môžete pre tieto doplnky jednoducho povoliť automatické aktualizácie.

Iná situácia je, keď nechcete aktualizovať konkrétne doplnky.

Takto môžete zahrnúť alebo vylúčiť doplnky z automatických aktualizácií.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Automatické aktualizácie doplnkov. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po inštalácii musíte navštíviť Nastavenia »Automatické aktualizácie doplnkov na konfiguráciu nastavení doplnku.

Vylúčiť doplnky z automatickej aktualizácie

Môžete vybrať doplnky, ktoré nechcete automaticky aktualizovať. Môžete tiež povoliť e-mailové upozornenia na automatické aktualizácie. Po dokončení uložte nastavenia kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny.

To je všetko, doplnok automaticky aktualizuje všetky doplnky s výnimkou tých, ktoré ste vylúčili.

Poznámka Ak používate tento doplnok, nemusíte používať predchádzajúci spôsob pridávania filtra auto_update_plugin..

Ako sa vrátiť k predchádzajúcej verzii doplnku po aktualizácii?

Nekompatibilita doplnkov alebo tém môže spôsobiť problémy pre vaše webové stránky. Aj keď väčšina dobrých vývojárov dôkladne otestuje svoje doplnky, vždy sa vyskytnú zriedkavé chyby, ktoré môžu spôsobiť rozpad vašich stránok.

Prvým krokom, ktorý by ste mali podniknúť na ochranu svojich webových stránok, je inštalácia záložného riešenia WordPress.

Obnovenie stránky WordPress zo zálohy sa však zdá byť veľa práce. Ak viete, čo spôsobila aktualizácia doplnku alebo témy, bolo by jednoduchšie aktualizáciu jednoducho vrátiť.

Takto môžete jednoducho vrátiť späť aktualizácie doplnkov alebo motívov. Jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok WP Rollback.

Po aktivácii sa vráťte na stránku doplnkov na vašom webe WordPress. Pod každým doplnkom nainštalovaným na vašom webe si všimnete novú možnosť vrátenia.

Vráťte doplnok do predchádzajúcich verzií

Kliknutím na Vrátenie zmien vám umožní vrátiť svoj doplnok na ľubovoľnú predchádzajúcu verziu, ktorú chcete. Môže tiež vrátiť späť aktualizácie tém. Podrobnejšie pokyny nájdete v našej príručke o tom, ako vrátiť späť doplnky WordPress.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nastaviť automatické aktualizácie doplnkov vo WordPress. Môžete tiež navštíviť našu príručku o tom, ako povoliť automatické aktualizácie vo WordPress pre hlavné vydania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me