Ako presmerovať používateľov po úspešnom prihlásení do

Už ste niekedy chceli presmerovať používateľov na konkrétnu stránku po prihlásení na váš web WordPress?


V závislosti od úlohy používateľa ich WordPress prenesie na informačný panel alebo do jeho profilovej oblasti v oblasti správy WordPress..

V tejto príručke vám ukážeme, ako ľahko presmerovať používateľov po úspešnom prihlásení do programu WordPress. Ukážeme vám tiež, ako presmerovať po prihlásení na základe používateľských rolí a povolení.

Ľahko presmerovať používateľov po prihlásení do WordPress

Prečo presmerovať používateľov po prihlásení do WordPress?

Mnoho majiteľov webových stránok prevádzkuje webové stránky WordPress pre viacerých používateľov. Napríklad blog pre viacerých autorov, členská komunita alebo internetový obchod.

Všetky tieto webové stránky vyžadujú, aby sa používatelia prihlásili, aby vykonali určité akcie a získali prístup k podrobnostiam o svojom účte.

Mnoho doplnkov WordPress a softvér eCommerce automaticky spracúvajú presmerovania tým, že zobrazujú vlastné prihlasovacie stránky pre používateľov a presmerujú ich na stránku pre správu vlastných účtov..

Niektoré webové stránky však takýto doplnok nemusia používať. V takom prípade budú používatelia presmerovaní do predvolenej administratívnej oblasti WordPress.

Predvolená metóda WordPress používateľom neposkytuje jasné pokyny, ako ďalej postupovať. Aj keď to môže fungovať pre blogerov a spisovateľov, nie je to ideálna používateľská skúsenosť pre vašich používateľov a zákazníkov.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako ľahko presmerovať používateľov po úspešnom prihlásení do WordPress. Ukážeme vám dve metódy a môžete si vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Metóda 1. Nastavenie presmerovaní prihlásení v programe WordPress pomocou presmerovania prihlásenia Petra

Táto metóda je jednoduchšia a umožňuje vám nastaviť presmerovania prihlásenia na základe rolí a oprávnení používateľov.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Peter’s Login Redirect. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »Presmerovania prihlásenia / odhlásenia na nastavenie doplnku.

Umožňuje nastaviť presmerovania po prihlásení pre rôzne situácie. Pozrime sa na každú z nich.

Nastavenie presmerovania prihlásenia pre konkrétnych používateľov

Prvá možnosť na stránke nastavení vám umožňuje presmerovať iba konkrétnych používateľov. Z rozbaľovacej ponuky môžete vybrať používateľské meno. Potom môžete zadať adresy URL na presmerovanie používateľa pri prihlásení a odhlásení.

Presmerovať konkrétneho používateľa

Po dokončení kliknite na tlačidlo Pridať pravidlo používateľského mena a uložte toto nastavenie. Zopakujte postup, ak potrebujete nastaviť presmerovania pre viac individuálnych používateľov.

Nastavenie presmerovania prihlásenia podľa užívateľskej úlohy vo WordPress

Môžete tiež nastaviť presmerovanie prihlásenia na základe úlohy používateľa v programe WordPress. Musíte jednoducho vybrať rolu používateľa z rozbaľovacieho zoznamu a potom zadať adresu URL presmerovania. Napríklad môžete presmerovať editorov do administračnej oblasti a prihlásiť sa na odber vlastnej stránky.

Presmerované podľa úlohy používateľa

Nastavenie presmerovania prihlásenia podľa schopností vo WordPress

Doplnok tiež umožňuje nastaviť presmerovania prihlásenia na základe úrovní a schopností používateľov. Táto voľba je zvlášť užitočná, ak používate WordPress pre užívateľské role s vlastnými funkciami.

V rozbaľovacej ponuke jednoducho vyberte úroveň používateľa a zadajte prihlasovacie a odhlasovacie adresy URL. Môžete nastaviť poradie na ľubovoľné číslo a to určí, ako sa toto pravidlo uloží a zobrazí v nastaveniach doplnku.

Presmerované podľa úrovne používateľa

Nastavenie presmerovania prihlásenia pre všetkých používateľov vo WordPress

Na stránke nastavení doplnku je možnosť nastaviť presmerovanie pre všetkých ostatných používateľov. Ak používateľ nezodpovedá žiadnym pravidlám, ktoré ste nastavili vyššie, môžete ich presmerovať zadaním adresy URL.

Toto nastavenie môžete tiež použiť na vytvorenie presmerovania na celom webe pre všetkých používateľov.

Presmerujte všetkých ostatných používateľov

Nastavenie presmerovania registrácie používateľov vo WordPress

Keď sa nový používateľ zaregistruje na vašom webe, WordPress ich presmeruje na prihlasovaciu stránku. Môžete nastaviť presmerovaciu webovú adresu, ktorá ich odošle na inú stránku na vašom webe v časti Registrácia po registrácii.

Presmerovanie registrácie

Môžete ich napríklad presmerovať na uvítaciu stránku s odkazmi na rôzne veci, ktoré môžu na vašom webe urobiť.

dôležité: Nezabudnite zmeniť úroveň povolenia v časti Prispôsobenie nastavení doplnku. Doplnok umožňuje komukoľvek, kto môže upravovať kategórie, upravovať adresy URL presmerovania. To znamená, že užívateľ s rolou editora môže nastaviť presmerovania. Odporúčame zmeniť toto na install_plugins, takže presmerovania môžu nastaviť iba používatelia s rolou administrátora.

Prístup pomocou doplnku

Metóda 2. Nastavenie presmerovaní prihlásenia vo WordPress pomocou WPForms

Ak si chcete vytvoriť vlastný prihlasovací formulár vo WordPress, môžete ho pomocou WPForms nastaviť pomocou presmerovania po prihlásení.

WPForms je najlepší doplnok kontaktného formulára WordPress na trhu. To vám umožní ľahko vytvárať krásne formuláre a pridávať ich na vaše stránky WordPress.

Je to prémiový doplnok a na prístup k funkcii prihlasovacieho formulára budete potrebovať aspoň plán Pro.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WPForms. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť WPForms »Nastavenia zadajte licenčný kľúč. Tieto informácie nájdete pod svojím účtom na webovej stránke WPForms.

Licenčný kľúč WPForms

Po zadaní licenčného kľúča budete môcť nainštalovať doplnky. Choďte do toho a navštívte WPForms »Addons a vyhľadajte doplnok Registrácia používateľa.

Nainštalujte doplnok pre registráciu používateľov a prihlasovacie formuláre

Potom kliknutím na tlačidlo Inštalovať doplnok stiahnite a aktivujte doplnok. Teraz ste pripravení vytvoriť si vlastné prihlasovacie formuláre.

Ďalej musíte navštíviť WPForms »Pridať nový a prejdite nadol na šablónu „Formulár na prihlásenie používateľa“. Ak chcete pokračovať, musíte kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť prihlasovací formulár používateľa“.

Načítať šablónu prihlasovacieho formulára

WPForms načíta prihlasovací formulár užívateľa s povinnými poľami. Kliknutím na polia môžete pridať vlastný popis alebo text okolo nich. Môžete tiež kliknúť na tlačidlo Odoslať a zmeniť jeho štítok na „Prihlásiť sa“.

Zostavte si prihlasovací formulár

Nakoniec môžete nastaviť presmerovanie prihlásenia pre tento prihlasovací formulár.

Ísť do Nastavenia »Potvrdenie na ľavom stĺpci a ako typ potvrdenia vyberte možnosť Presmerovať na webovú adresu.

Presmerovanie prihlásených používateľov

Nižšie môžete zadať URL, kam chcete presmerovať používateľov.

Váš prihlasovací formulár je teraz pripravený. Môžete uložiť svoje nastavenia a ukončiť rozhranie WPForm Builder.

Teraz pridajte na svoj web prihlasovací formulár.

Jednoducho upravte stránku, na ktorej chcete zobraziť prihlasovací formulár, alebo vytvorte nový. Na obrazovke úprav stránky pridajte blok WPForms do svojej oblasti obsahu.

Pridanie bloku WPForms do WordPress

Ďalej vyberte prihlasovací formulár, ktorý ste vytvorili predtým, a blok WPForms ho automaticky načíta do oblasti obsahu.

Výhodou tejto metódy je, že si môžete nastaviť presmerovanie pre svoj vlastný prihlasovací formulár a na vytváranie úžasne krásnych prihlasovacích stránok môžete použiť aj tvorcov stránok, ako sú Beaver Builder alebo Divi..

Vytvorenie vstupnej stránky pre prihlasovací formulár

Riešenie problémov s prihlásením vo WordPress

Nastavenie presmerovaní pomocou metód opísaných vyššie funguje ako kúzlo. Vo výnimočných prípadoch sa môžu vyskytnúť problémy v závislosti od nastavenia vášho webu WordPress a od používaných doplnkov..

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyriešiť tieto problémy.

1. Aktualizujte svoju štruktúru Permalink

Jednoducho choďte na Nastavenia »Permalink a kliknite na tlačidlo „Uložiť nastavenia“ bez vykonania akýchkoľvek zmien.

Aktualizujte štruktúru permalinku

Týmto sa obnovia nastavenia permalinku WordPress. Tento tip majte vždy po ruke, pretože vám tiež môže pomôcť vyriešiť ďalšie problémy s presmerovaním vo WordPress.

2. Opravte problém s presmerovaním prihlasovacej stránky

Ak sa prihlasovacia stránka programu WordPress neustále obnovuje a presmeruje späť na prihlasovací formulár, jedná sa o znak konfliktného nastavenia..

Ak chcete vyriešiť tento problém, prečítajte si našu príručku o tom, ako vyriešiť problém s obnovením a presmerovaním prihlasovacej stránky WordPress.

3. Postupujte podľa všeobecných tipov na riešenie problémov

Najpravdepodobnejším problémom problémov s prihlásením je konflikt doplnkov alebo tém. Ak chcete zistiť, ktorý problém spôsobuje, postupujte podľa nášho konečného sprievodcu odstraňovaním problémov s programom WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako ľahko presmerovať používateľov po úspešnom prihlásení do programu WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu kompletnú príručku zabezpečenia systému WordPress, aby boli vaše používateľské údaje v bezpečí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map