Ako pridať Google Calendar do WordPress

Chcete na svoj web WordPress pridať Kalendár Google? Kalendár Google je jednou z najužitočnejších aplikácií. Umožňuje vám spravovať svoj rozvrh, zdieľať udalosti a organizovať všetko okolo vás. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať kalendár Google do programu WordPress.


Pridanie Kalendára Google do WordPress

Aby sme to uľahčili, vytvorili sme videonávod o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak však chcete len postupovať podľa textových pokynov, môžete postupovať podľa nášho návodu krok za krokom o tom, ako pridať kalendár Google do WordPress..

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať Simple Calendar – Google Calendar Plugin. Po aktivácii musíte navštíviť Kalendáre »Nastavenia na konfiguráciu doplnku.

Nastavenia zdrojov kalendára

Najprv musíte doplnok prepojiť so svojím Kalendárom Google. Vyžaduje si to prístup doplnku k vašim údajom z kalendára. Preto musíte vytvoriť a poskytnúť kľúč Google API.

Stačí navštíviť webovú stránku Konzoly pre vývojárov Google a kliknúť na tlačidlo Vytvoriť nový projekt.

Vytvorenie projektu v Konzole pre vývojárov Google

Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom musíte zadať názov projektu. Môže to byť čokoľvek, čo chcete, ale odporúčame vám použiť niečo, čo vám pomôže identifikovať projekt.

Vyberte názov svojho projektu

Teraz budete presmerovaní na hlavný panel projektu, kde musíte kliknúť na odkaz Povoliť a spravovať kľúče API.

Povoliť kľúče API

Dostanete sa na stránku zobrazujúcu všetky produkty a služby Google. Musíte kliknúť na rozhranie API Kalendára Google, ktoré sa nachádza v časti Rozhrania API služby Google Apps.

Povolenie rozhrania Google Calendar API

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na potvrdenie, že chcete povoliť rozhranie API kalendára. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Povoliť,

Povoliť potvrdenie api kalendára

Aj keď je vaše rozhranie API teraz povolené, stále potrebujete podrobnosti o tom, ako by ste mali prístup k rozhraniu API a aké poverenia budete používať. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Prejsť na poverenia.

Vygenerujte poverenia API

Tým sa dostanete na stránku, na ktorej si musíte vybrať poverenia. Kľúč API použijeme ako poverenie na pripojenie Kalendára Google k WordPress. Pokračujte kliknutím na odkaz na kľúč API.

Kľúč API vytvoríte kliknutím na odkaz kľúča API

Teraz budete požiadaní, aby ste si vybrali, kde budete kľúč používať. Keďže ho budete používať na webovom serveri, musíte pokračovať kliknutím na kľúč Server.

zvoľte typ kľúča

Nakoniec musíte zadať názov kľúča. Mohlo by to byť čokoľvek, čo sa neskôr dá ľahko identifikovať. Pole IP adries môžete nechať prázdne.

Pomenujte svoj kľúč API

Úspešne ste vytvorili kľúč API, ktorý chcete používať so svojím Kalendárom Google. Teraz môžete skopírovať kľúč API a vložiť ho na stránku s nastaveniami doplnku.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Zverejnenie Kalendára Google

Ak chcete zdieľať kalendár Google, musíte zmeniť nastavenia kalendára a zverejniť ho. Tu je podrobný návod, ako zverejniť svoj Kalendár Google.

Jednoducho prejdite do Kalendára Google a kliknite na rozbaľovaciu ikonu vedľa kalendára, ktorý chcete zdieľať.

Zdieľanie Kalendára Google

Zobrazí sa nastavenie zdieľania kalendára. Ak chcete svoj kalendár zverejniť, musíte začiarknuť políčko vedľa a potom kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Zverejnenie Kalendára Google

Posledné, čo potrebujete, je získať jedinečné ID kalendára. Toto ID budete potrebovať na zobrazenie kalendára vo WordPress. Stačí kliknúť na kartu Podrobnosti kalendára.

Karta podrobností kalendára

Posuňte zobrazenie nadol na stránku sekcie adresy kalendára. Tam nájdete svoje ID kalendára. Toto ID musíte skopírovať a vložiť do textového súboru. Toto ID kalendára budete potrebovať v ďalšom kroku.

Kopíruje sa ID kalendára Google

Pridanie nového kalendára vo WordPress

Úspešne ste prepojili svoje stránky WordPress so svojimi kalendármi Google. Ďalším krokom je pridanie Kalendára Google do WordPress.

Jednoducho choďte na Kalendáre »Pridať nový str. V programe WordPress uvidíte obrazovku podobne ako obrazovky na úpravu príspevkov alebo stránok.

Pridanie nového kalendára vo WordPress

Začnite zadaním názvu kalendára. Zistíte, že doplnok už do textarea pridal nejaké krátke kódy a text. Môžete to nechať tak, ako je, a prejdite nadol do políčka nastavení kalendára pod textovým editorom.

V poli nastavení kalendára musíte kliknúť na kartu Kalendár Google a prilepiť svoje ID kalendára.

Pridanie ID kalendára do WordPress

Môžete tiež kliknúť na ďalšie karty v poli nastavení kalendára a prispôsobiť tak, ako sa bude kalendár zobrazovať na vašom webe WordPress.

Po dokončení jednoducho uložte kalendár kliknutím na tlačidlo Publikovať.

Zobrazte Kalendár Google na svojom webe WordPress

Kalendár Google, ktorý ste práve vytvorili, ešte nie je na vašom webe WordPress viditeľný. Stále budete musieť pridať kalendár na príspevok alebo stránku WordPress.

Jednoducho vytvorte alebo upravte príspevok alebo stránku WordPress. Na obrazovke editora príspevkov si všimnete nové tlačidlo „Pridať kalendár“.

Tlačidlo Pridať kalendár na obrazovke úpravy príspevkov

Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom môžete z rozbaľovacej ponuky vybrať práve pridaný kalendár.

K príspevku môžete tiež pripojiť kalendár tak, že ho vyberiete z metaboxu priloženého kalendára na obrazovke úpravy príspevku.

Pripojte kalendár Google k príspevku alebo stránke

Ak chcete svoj kalendár Google zobraziť v miniaplikácii bočného panela, potom má doplnok Simple Calendar na to miniaplikáciu.

Budete musieť navštíviť Vzhľad »Widgety a vyhľadajte miniaplikáciu Simple Calendar v zozname dostupných miniaplikácií. Potom widget jednoducho pretiahnite na bočný panel.

V nastaveniach miniaplikácií budete musieť vybrať svoj kalendár z rozbaľovacej ponuky. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť, aby ste uložili nastavenia miniaplikácie.

Pridanie Kalendára Google na bočný panel pomocou miniaplikácie

To je všetko, teraz môžete navštíviť svoj web, aby ste si mohli pozrieť Kalendár Google v akcii. Zistíte, že doplnok krásne zvýrazní vaše udalosti v kalendári. Ak myš presuniete na udalosť, zobrazia sa podrobnosti o udalosti.

Kalendár Google vložený do stránky WordPress

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako pridať kalendár Google do WordPress. Môžete tiež navštíviť našu príručku o tom, ako nainštalovať Google Analytics do WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map