Ako pridať kód hlavičky a päty do WordPress (ľahká cesta)

Už ste niekedy boli požiadaní o pridanie niektorých útržkov kódu na svoju webovú stránku WordPress??


Keď sa snažíte integrovať s webovými službami, ako sú Google Analytics, Facebook Pixel, Google Search Console, atď., Často sa vyžaduje zadanie kódu hlavičky a päty..

Môžete tiež naraziť na príručky WordPress, ktoré vás môžu požiadať o pridanie vlastného kódu CSS alebo Javascript do hlavičky alebo päty WordPress..

WordPress štandardne neposkytuje možnosť vložiť kód do hlavičky a päty vášho webu. Našťastie existuje ľahké riešenie pre začiatočníkov.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať kód hlavičky a päty do WordPress. Cieľom je bezpečne pridať kód bez priamej úpravy vašich tematických súborov WordPress.

Ako pridať kód hlavičky a päty v

Najlepší spôsob, ako pridať kód hlavičky a päty WordPress

Ak chcete pridať hlavičku a pätu kódu WordPress, existujú tri možné riešenia:

  1. Ručne úpravou súborov header.php a footer.php v téme
  2. Vďaka zabudovanej funkcii hlavičky a päty vášho motívu
  3. Použitie doplnku

Prvá možnosť nie je priateľská pre začiatočníkov, pretože vyžaduje manuálne upravenie súborov header.php a footer.php pridaním kódu hlavičky a päty..

Ďalšou nevýhodou použitia tejto metódy je, že váš kód bude odstránený, ak nainštalujete aktualizáciu svojej témy.

Druhou možnosťou je zabudovaná funkcia motívu. Niektoré témy WordPress ako Elegant Themes a Genesis Framework od StudioPress ponúkajú vstavanú možnosť na rýchle pridávanie kódu a skriptov do hlavičky a päty WordPress..

Ak používate motív so vstavanou funkciou, zdá sa, že je to bezpečné a jednoduché riešenie. Ak však zmeníte motív, všetky útržky kódu pridané na váš web zmiznú. To zahŕňa overenie stránok v službe Google Search Console, analýzu webových stránok prostredníctvom služby Google Analytics atď.

Preto používateľom vždy odporúčame použiť tretiu možnosť, doplnok hlavičky a päty. Táto možnosť je zďaleka najjednoduchšia a najbezpečnejšia metóda na pridanie kódu hlavičky a päty do WordPress.

Po mnohých požiadavkách čitateľov náš tím vytvoril 100% bezplatný doplnok Insert Headers and Footers, ktorý používateľom umožňuje ľahko pridávať kód do hlavičky a päty v WordPress..

Vložte hlavičky a päty

Tu je niekoľko výhod použitia doplnku Insert Headers and Footers:

1. Jednoduché, rýchle a usporiadané: Umožňuje vám ľahko a rýchlo pridať kódy do hlavičky a päty stránok. Navyše vás udržuje v organizácii tým, že vám umožňuje ukladať všetky vaše päty a kódy hlavičiek na jednom mieste.

2. Zabraňuje chybám: Pomáha predchádzať chybám, ktoré sa môžu vyskytnúť pri manuálnej úprave súborov tém.

3. Upgradujte alebo zmeňte tému bez obáv: Doplnok uloží váš kód hlavičky a päty na samostatné miesto, takže môžete tému aktualizovať alebo zmeniť bez obáv z vymazania kódu..

Vďaka tomu sa pozrime na to, ako ľahko pridať hlavičku a pätu do WordPress pomocou doplnku Insert Headers and Footers.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak si neželáte pozerať videopríručku, môžete pokračovať v čítaní textovej verzie nižšie:

Pridanie kódu do hlavičky a päty vo WordPress

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Insert Headers and Footers. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii doplnku prejdite na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty z administračného panela. Potom sa zobrazia dve políčka na pridanie kódu do hlavičky a päty.

Vložte nastavenia doplnku Hlavičky a päty

Jednoducho vložte kód do jedného z dvoch políčok. Po dokončení nezabudnite na uloženie zmien kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Doplnok teraz automaticky načíta kód do príslušných umiestnení na vašom webe WordPress.

Každý kód, ktorý si neželáte ponechať, môžete kedykoľvek upraviť a odstrániť.

Doplnok budete musieť mať neustále nainštalovaný a aktivovaný. Deaktivácia doplnku prestane na váš web pridávať všetok vlastný kód.

Ak doplnok omylom deaktivujete, kód bude stále bezpečne uložený v databáze WordPress. Jednoducho môžete doplnok znova nainštalovať alebo znova aktivovať a kód sa znova objaví.

Poznámka: Možno budete musieť po uložení zmien vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress, aby sa kód správne zobrazil na klientskom rozhraní vášho webu.

Zistili sme, že hlavným dôvodom, prečo veľa začiatočníkov používa doplnok Insert Headers and Footers, je pridať službu Google Analytics na svoje webové stránky. Na tento účel odporúčame používať bezplatný doplnok MonsterInsights. Je to najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress, ktorý vám pomocou niekoľkých kliknutí pomôže správne nastaviť sledovanie služby Google Analytics a zobrazuje užitočné štatistiky priamo na hlavnom paneli WordPress..

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako ľahko pridať záhlavie a pätu do WordPress. Možno budete chcieť vidieť aj naše porovnanie najlepších e-mailových marketingových služieb a najlepších telefónnych služieb pre firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me