Ako pridať obsah viacerých stĺpcov do príspevkov WordPress (nevyžaduje sa HTML)

Chcete do svojich príspevkov v systéme WordPress pridať obsah s viacerými stĺpcami? Stĺpce sa dajú použiť na vytvorenie pútavých rozložení vašich príspevkov a stránok.


Tradičné tlačové médiá, ako noviny a časopisy, používajú rozmiestnenie viacerých stĺpcov už od prvých dní tlače. Ich cieľom bolo uľahčiť používateľom čítanie menšieho textu pri ekonomickom využití dostupného priestoru.

Rozloženie jednotlivých stĺpcov sa na webe bežne používa. Mriežky s viacerými stĺpcami sú však stále užitočné na zvýraznenie obsahu a na uľahčenie skenovania a čítania.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať viac stĺpcový obsah do svojich príspevkov v systéme WordPress bez toho, aby ste museli písať kód HTML.

Pridajte obsah viacerých stĺpcov do príspevkov a stránok WordPress

Pridanie obsahu viacerých stĺpcov do WordPress – ľahká cesta

Vytváranie obsahu viacerých stĺpcov v mriežke vo WordPress je teraz jednoduché, pretože prichádza ako predvolená funkcia. Nový editor blokov WordPress Gutenberg obsahuje blok stĺpcov.

Ak chcete pridať rozloženie s viacerými stĺpcami, musíte vytvoriť nový príspevok alebo upraviť existujúci príspevok. Keď sa nachádzate v oblasti na úpravu príspevkov, kliknite na ikonu „Pridať“ v hornej časti a pridajte blok.

Ďalej musíte vybrať blok Stĺpce, ktorý sa nachádza na karte Prvky rozloženia.

Pridajte stĺpec Stĺpce do svojho príspevku WordPress

V ľavom stĺpci uvidíte kurzor myši, ktorý skočí a v pravom stĺpci sa zobrazí zástupný symbol textu.

Stĺpce blokujú WordPress v programe WordPress pridané do príspevku

Ako vidíte na obrázku vyššie, blok Stĺpce sa najskôr javí ako prázdne miesto. Ak umiestnite kurzor myši doľava, môžete vidieť zvýraznený rámček.

Nastavenia bloku uvidíte aj v pravom stĺpci obrazovky úpravy príspevkov.

Stĺpce blokujú WordPress - 2 stĺpce

V predvolenom nastavení blok stĺpcov pridá dva stĺpce. Počet stĺpcov, ktoré chcete pridať, môžete zvýšiť z nastavení bloku vpravo. Umožňuje pridať až šesť stĺpcov v jednom riadku.

Pridajte do stĺpcov ďalšie stĺpce

Stačí pridať stĺpec a začať písať. Na prepnutie do nasledujúceho stĺpca môžete použiť kláves Tab na klávesnici.

Pridajte text do stĺpcov WordPress

Pridávanie médií a iného obsahu do stĺpcov

Okrem textového obsahu môžete do stĺpcov WordPress pridávať aj obrázky a vkladať videá.

Blok stĺpcov umožňuje pridať bloky do každého stĺpca. Jednoducho prejdite myšou do stĺpca a vo vnútri sa objaví ikona „Pridať nový blok“. Blok môžete pridať aj tak, že napíšete / a potom názov bloku.

Pridať nový blok do stĺpcov WordPress

Vybratý blok sa teraz objaví vo vnútri stĺpca. Teraz môžete pokračovať a pridať k nemu obsah.

Blok obrázkov bol pridaný do WordPress

Takto vyzerá váš nový stĺpec v predvolenej téme Dvadsať devätnásť. V tomto príklade používame tri stĺpce a posledný stĺpec obsahuje obrázok.

3 stĺpce v programe WordPress Post - ukážka

Ak chcete pridať iba obrázok a vedľa neho nejaký text, môžete namiesto stĺpcov použiť aj blok „Médiá a text“. Tento konkrétny blok je určený špeciálne na zobrazovanie médií, ako sú obrázky a videá vedľa určitého textu.

Pridajte do programu WordPress blok médií a textu

Pridanie viacerých stĺpcov v starom editore WordPress

V prípade, že ste neaktualizovali svoj WordPress na Gutenberg a stále nepoužívate klasický editor, musíte pre inštaláciu rozloženia stĺpcov mriežky nainštalovať samostatný doplnok..

Najskôr nainštalujte a aktivujte doplnok Lightweight Grid Columns. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok vo WordPress.

Po aktivácii môžete vytvoriť nový príspevok alebo otvoriť starý príspevok na úpravu. Potom na paneli s nástrojmi vizuálneho editora kliknite na tlačidlo „Pridať stĺpce“.

Ikona Pridať stĺpce Ľahký mriežkový stĺpec

Teraz sa zobrazí kontextové okno na pridanie prvého stĺpca. Môžete si vybrať, koľko oblasti môže váš stĺpec pokrývať v počítačoch, tabletoch a mobilných zariadeniach inak.

Napríklad, ak nastavíte percento pracovnej plochy na 50%, stĺpec bude pokrývať polovicu riadku.

Percento šírky mriežky - ľahké stĺpce mriežky

Šírku stĺpcov je možné nastaviť v širokom rozmedzí od 5% do 100% v intervale 5. Môžete si vybrať jednu kliknutím na rozbaľovaciu ponuku.

Možnosti šírky stĺpca - Percentá mriežky

Potom musíte do stĺpca Obsah pridať obsah stĺpca a kliknutím na tlačidlo OK ho vložiť do svojho príspevku..

Pridajte obsah do svojho stĺpca - Doplnok pre ľahké stĺpce mriežky

Doplnok teraz vygeneruje požadovaný krátky kód s vaším obsahom a pridá ho do vášho editora príspevkov.

Skrátený kód a obsah pridaný do stĺpca WordPress

Po pridaní prvého stĺpca môžete tento postup zopakovať a pridať ďalšie stĺpce. Pri poslednom stĺpci v riadku nezabudnite začiarknuť políčko Posledný stĺpec v riadku..

Skrátený kód a obsah pre 2 stĺpce v WordPress

Potom môžete svoj príspevok uložiť a zobraziť jeho ukážku. Takto to vyzeralo na našej testovacej stránke pomocou témy dvadsaťsedemnásť.

Dva stĺpce WordPresss v téme dvadsaťsedemnástich

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako pridať stĺpce do svojich príspevkov a stránok WordPress. Môžete tiež navštíviť nášho jednoduchého sprievodcu o tom, ako ľahko zarovnať obrázky v príspevkoch WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me