Porovnanie 5 najlepších doplnkov na kompresiu obrázkov WordPress

Hľadáte pre svoj web najlepší doplnok pre kompresiu obrázkov WordPress? Doplnky pre kompresiu obrázkov vám umožňujú ľahko optimalizovať obrázky v WordPress pre lepšiu rýchlosť a výkon. V tomto článku sme porovnali najlepšie doplnky na kompresiu obrázkov pre WordPress.


Najlepšie doplnky na kompresiu obrázkov WordPress

Kedy potrebujete doplnok na kompresiu obrázkov WordPress?

Obrázky sú väčšie ako obyčajný text, čo znamená, že načítanie trvá dlhšie a môže spomaliť vaše webové stránky.

Pravdepodobne ste však už počuli príslovie: „obrázok má hodnotu tisíc slov“. Obrázky zvyšujú pútavosť a interaktivitu obsahu.

Ak chcete zvýšiť rýchlosť svojej webovej stránky WordPress, musíte optimalizovať svoje obrázky pre web. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použitie aplikácie Photoshop alebo iného softvéru na úpravu obrázkov pred odovzdaním obrázka do WordPress. Takto získate oveľa väčšiu kontrolu nad kvalitou obrázkov na vašom webe.

Nie všetci používatelia však pracujú s programom na úpravu obrázkov. Pre niektoré optimalizácie každého jednotlivého obrázka, ktorý odovzdávajú, znie ako veľa práce.

Našťastie existuje niekoľko doplnkov na kompresiu obrázkov WordPress, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Tieto doplnky optimalizujú vaše obrázky automatickou kompresiou a použitím verzie menšej veľkosti na vašom webe.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť na tie najlepšie doplnky na kompresiu obrázkov WordPress a na to, ako sa hromadí z hľadiska optimalizácie obrázkov, výkonu a kvality..

1. reSmush.it

reSmush.it

reSmush.it je najlepší doplnok na kompresiu obrázkov WordPress. Umožňuje vám automaticky optimalizovať obrázky pri odovzdávaní a ponúka možnosť hromadnej optimalizácie pre staršie obrázky.

Na optimalizáciu obrázkov používa rozhranie API reSmush a umožňuje vám zvoliť úroveň optimalizácie pre vaše odovzdané súbory. Nevýhodou je, že nemá rôzne úrovne kompresie. To tiež obmedzuje optimalizáciu na nahrávanie s veľkosťou menšou ako 5 MB. Jednotlivé obrázky môžete z kompresie vylúčiť v prípade, že potrebujete pridať obrázok v plnej veľkosti.

2. EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer je vynikajúca voľba pre doplnok na kompresiu obrázkov WordPress. Je ľahko použiteľný a dokáže automaticky optimalizovať obrázky, ktoré odovzdávate za chodu. Môže tiež hromadne komprimovať a optimalizovať predtým nahrané obrázky.

Vykonáva všetku kompresiu na vašich vlastných serveroch, čo znamená, že na získanie kľúča API sa nemusíte zaregistrovať k účtu. Môže tiež optimalizovať obrázky generované inými doplnkami WordPress a uložené mimo priečinkov mediálnej knižnice. Na používanie doplnku nie je potrebný účet, ale môžete si zaregistrovať svoje API, aby ste získali ďalšie funkcie.

3. Komprimujte JPEG & PNG obrázky

Komprimujte obrázky JPEG a PNG

Komprimujte JPEG & PNG je vytvorený tímom za TinyPNG a na použitie doplnku budete musieť vytvoriť účet. S bezplatným účtom môžete každý mesiac optimalizovať iba 100 obrázkov. Môže automaticky komprimovať obrázky pri nahrávaní a tiež môžete hromadne optimalizovať staršie obrázky.

Nastavenia doplnkov vám umožňujú zvoliť, ktoré veľkosti obrázkov chcete optimalizovať. Okrem toho môžete tiež nastaviť maximálnu veľkosť pôvodného nahrávania. Obrázky väčšie ako táto veľkosť sa doplnkom automaticky upravia.

4. ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel

ShortPixel Image Optimizer je ďalší užitočný doplnok na kompresiu obrázkov WordPress. Vyžaduje sa, aby ste dostali kľúč API zadaním svojej e-mailovej adresy. Základný bezplatný účet umožňuje komprimovať až 100 obrázkov za mesiac a na zvýšenie tohto limitu budete musieť upgradovať na svoje platené plány..

Začne komprimovať obrázky ihneď po aktivácii doplnku a uloží vaše pôvodné obrázky do samostatného priečinka. Umožňuje vám tiež porovnať pôvodný súbor s komprimovanou verziou, aby ste videli rozdiel v kvalite. ShortPixel je vybavený pokročilými funkciami a umožňuje vám vybrať si porovnávacie formáty.

5. WP Smush

WP Smush

WP Smush je ďalší populárny doplnok na kompresiu obrázkov WordPress. Automaticky komprimuje obrázky pri nahrávaní a môže sa tiež použiť na kompresiu a optimalizáciu vašich starších obrazových súborov. Môžete tiež nastaviť maximálne rozlíšenie obrázkov a vaše obrázky sa počas kompresie zmenšia na primeranejšiu veľkosť.

Bezplatná verzia doplnku nevyžaduje, aby ste si vytvorili účet na použitie kľúča API. Funkcia hromadnej optimalizácie umožňuje optimalizovať naraz až 50 obrázkov a znova môžete spustiť nástroj na optimalizáciu veľkých objemov a skomprimovať viac obrázkov..

Bezplatná verzia doplnku nefunguje tak dobre. Pozrite sa na našu recenziu WP Smush s kladmi a zápormi.

Porovnávacie výsledky testov pre doplnky na kompresiu obrazu

Teraz, keď viete o rôznych možnostiach kompresie obrázkov WordPress, pozrime sa, ako sa porovnávajú z hľadiska výkonu oproti sebe.

Aby sme to mohli zmerať, vykonali sme test odovzdaním rovnakého obrázka pomocou každého z týchto doplnkov.

Testovanie kompresie obrázkov JPEG

Na naše testy sme použili nasledujúci obrázok JPEG 118 KB vo veľkosti súboru.

Skúšobný obrázok JPEG

Nedotkli sme sa žiadneho z nastavení doplnku a vyskúšali sme kompresiu s nastavením mimo poľa. Tu sú naše výsledky testov:

Metóda PluginCompressed SizeSaved (%)
reSmush.it76 KB30,59%Lossless
EWWW Image Optimizer112 KB5%Lossless
Komprimujte JPEG & PNG obrázky114,7 KB2,8%stratová
Nástroj na optimalizáciu obrázkov ShortPixel69,2 KB41.94%stratová
WP Smush112 KB5%Lossless

Testovanie kompresie obrazu PNG

Ďalej sme chceli otestovať obrázok PNG a zistiť, ako ho naši uchádzači optimalizujú.

Na skúšku sme použili nasledujúci obrázok PNG 102 KB vo veľkosti súboru.

Testovací obrázok PNG

Tu sú naše výsledky testov:

Metóda PluginCompressed SizeSaved (%)
reSmush.it36 KB63,8%Lossless
EWWW Image Optimizer97,5 KB1,9%Lossless
Komprimujte JPEG & PNG obrázky34.364%stratová
Nástroj na optimalizáciu obrázkov ShortPixel37 KB63,5%stratová
WP Smush99 KB2,9%Lossless

Čo je najlepší doplnok pre kompresiu obrázkov pre WordPress?

Ak vo svojom doplnku na kompresiu obrázkov nenájdete flexibilné možnosti, potom reSmush.it vám poskytne najlepšie výsledky z hľadiska výkonnosti skutočným rozdielom vo veľkosti súboru s obrázkom..

Ak ste ochotní zaplatiť za kompresiu obrazu, môžete vyskúšať aplikáciu ShortPixel, ktorá v našich testoch fungovala naozaj dobre.

EWWW Image Optimizer je skvelý doplnok s flexibilným nastavením, ale na získanie prístupu ku kompresným úrovniam, ktoré skutočne zmenia, budete potrebovať ich platený kľúč API..

Dúfame, že ste našli toto porovnanie najlepších doplnkov na kompresiu obrázkov WordPress užitočné. Možno budete chcieť vidieť aj náš zoznam bežných problémov s obrázkami vo WordPress a ako ich vyriešiť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me