Porovnanie 6 najlepších doplnkov Firewall WordPress

Hľadáte pre svoj web najlepší doplnok brány firewall WordPress? Doplnky brány firewall WordPress chránia vaše webové stránky pred útokmi hackerov, hrubou silou a distribuovanými útokmi na odmietnutie služby (DDoS). V tomto článku budeme porovnávať najlepšie doplnky WordPress pre firewall a ich vzájomné porovnanie.


Najlepšie porovnané pluginy brány firewall WordPress

Čo je doplnok Firewall WordPress?

Doplnok brány firewall WordPress (známy tiež ako firewall webových aplikácií alebo WAF), slúži ako štít medzi vašim webovým serverom a všetkou prichádzajúcou návštevnosťou. Tieto brány firewall webových aplikácií sledujú návštevnosť vašich webových stránok a blokujú mnoho bežných bezpečnostných hrozieb skôr, ako sa dostanú na váš web WordPress.

Okrem výrazného zlepšenia zabezpečenia WordPress, často tieto brány firewall webových aplikácií tiež zrýchlia vaše webové stránky a zvýšia výkon.

K dispozícii sú dva bežné typy doplnkov brány firewall WordPress.

Brána firewall na úrovni servera DNS – Tieto brány firewall smerujú prenos vašich webových stránok cez servery cloud proxy. To im umožňuje posielať iba pravý prenos na váš webový server.

Firewall na úrovni aplikácie – Tieto doplnky brány firewall skúmajú prenosy, keď dosiahnu váš server, ale pred načítaním väčšiny skriptov WordPress. Táto metóda nie je pri znižovaní zaťaženia servera taká účinná ako brána firewall na úrovni DNS.

Odporúčame vám používať bránu firewall na úrovni DNS, pretože sú výnimočne dobré pri identifikácii pravého prenosu webových stránok v porovnaní so zlými požiadavkami.

Robia to sledovaním tisícov webových stránok, porovnávaním trendov, hľadaním botnetov, známych zlých adries IP a blokovaním prenosu na stránky, ktoré by používatelia za normálnych okolností nikdy nežiadali..

Nehovoriac o tom, firewally webových stránok na úrovni DNS výrazne znižujú zaťaženie vášho hostingového servera WordPress, čo zaisťuje, že vaše webové stránky neklesnú.

Po tom sa pozrime na najlepšie pluginy brány firewall WordPress, ktoré môžete použiť na ochranu svojich webových stránok.

1. Sucuri

Šučur

Sucuri je vedúcou spoločnosťou zaoberajúcou sa bezpečnosťou webových stránok pre WordPress. Poskytujú firewall na úrovni DNS, prevenciu proti vniknutiu a hrubou silou, ako aj služby na odstránenie škodlivého softvéru a čiernej listiny.

Všetka návštevnosť vašich webových stránok prechádza cez servery cloudproxy, kde sa preveruje každá požiadavka. Legitímna premávka môže prejsť a všetky škodlivé požiadavky sú blokované.

Sucuri tiež zlepšuje výkonnosť vašich webových stránok znížením zaťaženia servera prostredníctvom optimalizácie ukladania do vyrovnávacej pamäte, zrýchlenia webových stránok a Anycast CDN (všetko v cene). Chráni vaše webové stránky pred SQL Injections, XSS, RCE, RFU a všetkými známymi útokmi.

Nastavenie ich WAF je pomerne ľahké. Budete musieť do svojej domény pridať záznam DNS A a nasmerovať ich na cloudovú proxy Sucuri namiesto svojich webových stránok.

V spoločnosti WPBeginner používame Sucuri na zlepšenie zabezpečenia WordPress. Pozrite sa, ako nám Sucuri pomohol zablokovať 450 000 útokov WordPress za 3 mesiace.

ceny: Od 199,99 $ ročne sa účtuje ročne.

trieda: +

2. MaxCDN (StackPath)

MaxCDN + StackPath

MaxCDN (teraz súčasť rodiny StackPath) je jedným z popredných poskytovateľov zabezpečenia CDN a brán firewall pre webové aplikácie v priemysle. Ich robustná platforma štandardne pridáva ochranu DDoS vrstvy 3 a 4 do všetkých plánov.

StackPath WAF pridáva ochranu DDoS vrstvy 7 k doménam pod svojou ochranou. Podobne ako Sucuri, aj toto je firewall na úrovni DNS, ktorý nielenže pomáha pri zrýchľovaní vášho webu, ale tiež vás chráni pred škodlivými útokmi..

StackPath neponúka firewall na aplikačnej úrovni, pretože nemá doplnok WordPress, čo je dôvod, prečo sú po našom Sucuri na druhom mieste. Ich plány sú však pre malé podniky cenovo dostupnejšie a vybavené pre malé podniky v porovnaní s Cloudflare (náš poskytovateľ s poradím č. 3)..

ceny: Poskytujú bezplatnú skúšobnú verziu 1 mesiac a potom cena začína na 20 dolárov mesačne, čo je postačujúce pre väčšinu webových stránok WordPress pre malé podniky.

trieda:

3. Zákal

CloudFlare

Cloudflare je najlepšie známy pre svoju bezplatnú službu CDN, ktorá zahŕňa aj základnú ochranu DDoS. Ich bezplatný plán však nezahŕňa bránu firewall pre webové stránky. Pre WAF sa budete musieť prihlásiť do svojho Pro plánu.

Cloudflare je tiež firewall na úrovni DNS, čo znamená, že vaša komunikácia prechádza ich sieťou. To zvyšuje výkonnosť vašich webových stránok a znižuje prestoje v prípade neobvykle vysokej návštevnosti.

Plán Pro obsahuje ochranu DDoS iba proti útokom vrstvy 3. Na ochranu pred pokročilými útokmi DDoS vrstvy 5 a 7 budete potrebovať aspoň ich obchodný plán.

Cloudflare má svoje výhody, medzi ktoré patrí CDN, cache a väčšia sieť serverov. Nevýhodou je, že neponúkajú kontroly zabezpečenia na úrovni aplikácie, ochranu pred škodlivým softvérom, odstránenie čiernej listiny, bezpečnostné upozornenia a výstrahy. Taktiež nemonitorujú vaše stránky WordPress kvôli zmenám súborov a iným bežným bezpečnostným hrozbám WordPress.

Pre viac informácií pozri naše porovnanie Sucuri vs Cloudflare.

ceny: Počnúc 20 USD mesačne pre program Pro a 200 dolárov mesačne pre podnikanie.

trieda:

4. Zabezpečenie Wordfence

Wordfence

Wordfence je populárny bezpečnostný doplnok WordPress so vstavanou bránou webovej aplikácie. Monitoruje váš web WordPress na prítomnosť škodlivého softvéru, zmeny súborov, injekcie SQL a ďalšie. Chráni tiež vaše webové stránky pred útokmi DDoS a brutálnymi silami.

Wordfence je firewall na aplikačnej úrovni, čo znamená, že sa firewall aktivuje na vašom serveri a zlá prevádzka sa zablokuje po dosiahnutí vášho servera, ale pred načítaním vašich webových stránok..

Toto nie je najúčinnejší spôsob blokovania útokov. Veľké množstvo zlých žiadostí bude stále zvyšovať zaťaženie vášho servera. Pretože sa jedná o firewall na úrovni aplikácie, WordPress neprichádza so sieťou na doručovanie obsahu (CDN).

Wordfence prichádza s bezpečnostnými kontrolami na požiadanie, ako aj s plánovanými kontrolami. Umožňuje vám tiež manuálne monitorovať prenos a blokovať podozrivé adresy IP priamo z vašej administratívnej oblasti WordPress.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Wordfence, prečítajte si našu príručku o tom, ako nainštalovať a nastaviť zabezpečenie Wordfence vo WordPress.

Ak chcete získať sofistikovaný firewall na úrovni aplikácií, naozaj potrebujete verziu Premium.

stanovenie ceny Základný doplnok je zadarmo. Cena prémiovej verzie sa začína na $ 99 / rok pre jednu webovú licenciu.

trieda: B+

5. Jetpack

Doplnok Jetpack WordPress

Jetpack je populárny doplnok WordPress, ktorý sa dodáva so sadou funkcií vrátane zabezpečenia a zálohovania WordPress. Podobne ako WordFence je Jetpack bránou firewall na úrovni aplikácií, čo znamená, že zlý prenos je blokovaný po dosiahnutí hostiteľského servera WordPress..

Ich bezplatný plán ponúka veľmi základnú ochranu hrubou silou a sledovanie výpadkov. Budete musieť upgradovať aspoň na osobný plán, aby ste odomkli denné automatické zálohy a automatické filtrovanie spamu.

Na skutočné odomknutie automatizovaného skenovania škodlivého softvéru a opráv zabezpečenia, ktoré ponúkajú poskytovatelia, ako napríklad Sucuri, musíte byť na profesionálnom pláne spoločnosti Jetpack..

Pretože Jetpack ponúka veľké množstvo funkcií, cenovka z neho robí veľmi dostupnú možnosť. Avšak pre skutočný bezpečnostný firewall je lepšie ísť s Sucuri alebo MaxCDN.

ceny: Základný doplnok je zadarmo. Osobný plán stojí 39 dolárov ročne a profesionálny plán stojí 299 dolárov ročne.

trieda: B

6. BulletProof Security

BulletProof Security

Bezpečnosť BulletProof je ďalší populárny bezpečnostný doplnok WordPress. Je dodávaný so zabudovaným firewallom na úrovni aplikácií, zabezpečením prihlásenia, zálohovaním databázy, režimom údržby a niekoľkými vylepšeniami zabezpečenia, ktoré chránia vaše webové stránky..

Bezpečnosť BulletProof neposkytuje veľmi dobré používateľské skúsenosti a mnohí začiatočníci môžu mať problémy s porozumením, čo majú robiť. Dodáva sa s sprievodcom nastavením, ktorý automaticky aktualizuje vaše súbory .htaccess programu WordPress a umožňuje ochranu brány firewall.

Nemá skener súborov na kontrolu škodlivého kódu na vašom webe. Spoplatnená verzia doplnku ponúka ďalšie funkcie na sledovanie rušivých a škodlivých súborov vo vašom priečinku s nahrávaním WordPress.

ceny: Bezplatný základný doplnok. Verzia Pro stojí 59,95 dolárov za neobmedzené weby a celoživotnú podporu.

trieda: C

záver

Po starostlivom porovnaní všetkých týchto populárnych doplnkov brány firewall systému WordPress sme presvedčení, že Sucuri je bezpochyby najlepšou ochranou brány firewall, ktorú môžete získať pre svoj web WordPress..

Je to najlepší firewall na úrovni DNS s najkomplexnejšími bezpečnostnými funkciami, ktorý vám poskytne dokonalý pokoj. Okrem toho je zvýšenie výkonu, ktoré získate z ich CDN, veľmi pôsobivé.

MaxCDN (StackPath) by bol na druhom mieste v zozname, čo sa týka ceny a hodnoty, ktorú ponúka.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepší doplnok brány firewall WordPress pre vaše webové stránky. Možno budete chcieť vidieť aj náš konečný postupný sprievodca bezpečnosťou WordPress pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me