Porovnanie 7 najlepších zálohovacích doplnkov WordPress (výhody a nevýhody)

Vytváranie pravidelných záloh WordPress je to najlepšie, čo môžete urobiť pre bezpečnosť svojich webových stránok. Zálohy vám poskytnú pokoj a môžu vás uložiť v katastrofických situáciách, napríklad keď dôjde k napadnutiu vašich stránok alebo k náhodnému uzamknutiu.


Existuje niekoľko bezplatných a platených záložných doplnkov WordPress a väčšina z nich sa dá ľahko používať. V tomto článku budeme zdieľať 7 najlepších záložných doplnkov pre WordPress.

Najlepšie zálohovacie doplnky WordPress

dôležité: Aj keď mnoho poskytovateľov hostenia WordPress ponúka obmedzené zálohovacie služby, našim používateľom vždy odporúčame, aby sa nespoliehali iba na nich. Na konci dňa ste zodpovední za pravidelné zálohovanie svojich webových stránok.

Ak ešte nezálohujete webovú stránku WordPress, mali by ste si vybrať jeden z týchto siedmich najlepších zálohovacích doplnkov WordPress a začať ich ihneď používať..

1. UpdraftPlus

UpdraftPlus najlepší WordPress záložný doplnok

UpdraftPlus je najobľúbenejší bezplatný záložný doplnok WordPress dostupný na internete. Používajú ho viac ako 2 milióny webových stránok.

UpdraftPlus vám umožňuje vytvoriť úplnú zálohu vášho webu WordPress a uložiť ho v cloude alebo stiahnuť do počítača.

Doplnok podporuje plánované zálohy, ako aj zálohy na požiadanie. Máte tiež možnosť zvoliť, ktoré súbory chcete zálohovať.

Môže automaticky nahrávať vaše zálohy na Dropbox, Disk Google, S3, Rackspace, FTP, SFTP, e-mail a niekoľko ďalších služieb ukladania v cloude (pozrite si nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako zálohovať). & obnovte svoje stránky WordPress pomocou UpdraftPlus).

Okrem zálohovania každej webovej stránky WordPress vám program UpdraftPlus umožňuje ľahko obnoviť zálohy priamo z administračného panela WordPress..

UpdraftPlus má tiež prémiovú verziu s doplnkami na migráciu alebo klonovanie webových stránok, vyhľadávanie a nahradenie databázy, podporu viacerých miest a niekoľko ďalších funkcií. Prémiová verzia vám tiež poskytne prístup k prioritnej podpore.

ceny: Zadarmo (UpdraftPremium Personal za 70 dolárov)

Preskúmanie: UpdratPlus je najobľúbenejší záložný doplnok WordPress na trhu. Má viac ako 2 milióny aktívnych inštalácií a 4,9 z priemeru 5 hviezdičiek. Aj keď má bezplatná verzia veľa funkcií, odporúčame vám upgradovať na prémiu UpdraftPlus a odomknúť všetky výkonné funkcie zálohovania.

2. VaultPress (zálohy Jetpacku)

VaultPress - Doplnok zálohovania Jetpack

V spoločnosti WPBeginner používame na zálohovanie našej webovej stránky VaultPress. VaultPress založil Matt Mullenweg (spoluzakladateľ WordPress) a jeho tím v Automattic.

Aj keď to bolo spustené ako nezávislý doplnok, VaultPress je teraz súčasťou ďalšieho produktu Automattic s názvom JetPack. Na používanie aplikácie VaultPress budete potrebovať plán predplatného JetPack. Existuje niekoľko cenových plánov s rôznymi sadami funkcií.

Doplnok VaultPress ponúka automatické zálohovanie cloudového riešenia v reálnom čase od 3,50 USD mesačne. Zálohy VaultPress môžete ľahko nastaviť a obnoviť zo zálohy pomocou niekoľkých kliknutí.

Vyššie plány Jetpacku ponúkajú aj bezpečnostné kontroly a niekoľko ďalších výkonných funkcií.

Existuje niekoľko nevýhod používania VaultPress.

Po prvé, jedná sa o opakujúce sa výdavky, ktoré sa môžu spočítať, ak máte viac stránok WordPress, pretože platíte za jednotlivé stránky.

Po druhé, budete sa musieť prihlásiť na odber JetPack, získať účet WordPress.com a nainštalovať doplnok Jetpack na svoje stránky..

Nakoniec sa zálohy ukladajú iba 30 dní pri nižších tarifách. Ak chcete neobmedzený archív zálohy, museli by ste platiť 29 dolárov mesačne za web, čo je pre začiatočníkov podstatne drahšie v porovnaní s inými riešeniami uvedenými tu..

VaultPress stále používame, pretože sme sa dostali k starším cenám, ktoré boli oveľa priaznivejšie.

Aj napriek vyššej cene, VaultPress za to stojí za to vďaka hviezdnej reputácii Automattic.

ceny: Od 39 dolárov ročne na osobný plán JetPack

Preskúmanie: VaultPress ako súčasť populárneho doplnku JetPack poskytuje dobrú hodnotu za peniaze. Ak už JetPack používate na iné funkcie, ako je JetPack CDN pre fotografie, propagáciu sociálnych médií atď., Potom je to pre vás ľahké.

3. BackupBuddy

Zálohovací doplnok BackupBuddy WordPress

BackupBuddy je jedným z najpopulárnejších prémiových záložných doplnkov WordPress, ktoré používa viac ako pol milióna webových stránok WordPress. Umožňuje vám ľahko naplánovať denné, týždenné a mesačné zálohy.

S BackupBuddy môžete automaticky ukladať svoje zálohy v službách cloudového ukladania, ako sú Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash (ich cloudová služba), a dokonca si ich e-mailom posielať sami sebe.

Ak používate ich službu Stash, máte tiež možnosť zálohovať v reálnom čase.

Najväčšou výhodou použitia BackupBuddy je to, že nejde o službu založenú na predplatnom, takže sa neplatí žiadny mesačný poplatok. Doplnok môžete použiť na počet webových stránok uvedených vo vašom pláne.

Získate tiež prístup k prémiovým podporným fóram, pravidelným aktualizáciám a 1 GB úložného priestoru BackupBuddy Stash na ukladanie záloh. Ich funkcia iThemes Sync navyše umožňuje spravovať až 10 stránok WordPress z jediného dashboardu.

Môžete dokonca použiť BackupBuddy na duplikovanie, migráciu a obnovu webových stránok.

ceny: 52 dolárov za program Blogger (1 licencia na lokalitu)

Preskúmanie: BackupBuddy je nákladovo efektívne prémiové riešenie zálohovania WordPress pre vás. Má plnú sadu funkcií, ktoré potrebujete na zálohovanie, obnovenie a presunutie stránok WordPress. V skratke je to výkonná alternatíva UpdraftPlus a VaultPress, ktorú môžete použiť.

4. BoldGrid Backup

Doplnok BoldGrid Backup WordPress

BoldGrid Backup je automatizované riešenie zálohovania WordPress od spoločnosti BoldGrid, ktorá je tvorcom webových stránok a používa technológiu WordPress..

Umožňuje vám ľahko vytvoriť zálohy webových stránok, obnoviť ich po havárii a môžete ich dokonca použiť na presun svojich stránok pri prepínaní hostiteľov. Môžete nastaviť automatické zálohy alebo manuálne vytvoriť zálohy jedným kliknutím.

Program BoldGrid Backup je dodávaný s automatickou funkciou ochrany pred chybami, ktorá automaticky vytvorí zálohu vášho webu pred aktualizáciou. Ak aktualizácia zlyhá, automaticky vráti vašu stránku WordPress na poslednú zálohu. Je to vynikajúca funkcia, ktorá vás chráni pred chybami aktualizácie.

S funkciou BoldGrid Backup môžete uložiť až 10 archívov zálohy na palubnú dosku a ďalšie miesta na vzdialenom úložisku, ako sú Amazon S3, FTP alebo SFTP..

ceny: 60 dolárov ročne (zahŕňa všetky nástroje BoldGrid Premium) & services)

Preskúmanie: BoldGrid Backup je jednoduchý záložný doplnok WordPress, ktorý môžete použiť na vytvorenie zálohy svojich webových stránok. Výhodou použitia tohto doplnku je balík ďalších výkonných nástrojov, ktoré získate pri zakúpení tohto doplnku.

5. BlogVault

Najlepšie zálohovacia služba BlogVault pre WordPress

BlogVault je ďalšou obľúbenou službou zálohovania WordPress pre WordPress. Je to skôr riešenie ako softvér ako služba (SaaS), nie iba doplnok WordPress. Vytvára zálohy mimo pracoviska nezávisle na serveroch BlogVault, takže na vašom serveri nebude žiadne zaťaženie.

BlogVault vytvára automatické zálohovanie vašich webových stránok na dennej báze a tiež vám umožňuje manuálne vytvárať neobmedzené zálohy na požiadanie. Obsahuje inteligentné prírastkové zálohy, ktoré synchronizujú iba prírastkové zmeny pre minimálne zaťaženie servera. To zaisťuje optimálny výkon pre vaše stránky.

Okrem záloh vám to pomôže ľahko obnoviť vaše webové stránky. Môžete si uložiť 90 dňový archív zálohy, takže môžete svoje stránky obnoviť z akejkoľvek nehody.

Má tiež zabudovanú funkciu postupného spúšťania stránok, ktorá vám umožní ľahko otestovať vaše webové stránky. Navyše poskytuje ľahkú možnosť migrácie vašich webových stránok na iného hostiteľa.

Funkcie BlogVault sa zdajú sľubné, ale ceny sa zdajú o niečo drahšie v porovnaní s inými vyššie uvedenými pluginmi. Za základný plán, ktorý ponúka licenciu na 1 lokalitu, budete musieť zaplatiť 89 dolárov.

ceny: 89 dolárov ročne na osobný plán (1 licencia na lokalitu)

Preskúmanie: BlogVault je ľahko použiteľné riešenie zálohovania WordPress. Vytvára zálohy mimo pracoviska, takže váš webový server nebude načítaný so zálohami. Ceny sa zdajú trochu vysoké pre malé podniky.

6. BackWPup

BackWPup bezplatný záložný doplnok WordPress

BackWPup je bezplatný doplnok, ktorý vám umožňuje bezplatne vytvárať úplné zálohy programu WordPress a ukladať ich v cloude (Dropbox, Amazon S3, Rackspace, atď.), FTP, e-mailom alebo na počítači..

Jeho použitie je mimoriadne jednoduché a umožňuje vám naplánovať automatické zálohovanie podľa frekvencie aktualizácií vašich stránok.

Obnovenie stránky WordPress zo zálohy je tiež veľmi jednoduché. Verzia BackWPup Pro prichádza s prioritnou podporou, schopnosťou ukladať zálohy na Disk Google a niektorými ďalšími skvelými funkciami.

ceny: Zadarmo (k dispozícii je aj prémiový program)

Preskúmanie: BackWPup, ktorý používa vyše 600 000 webových stránok, je vynikajúcou alternatívou k iným záložným doplnkom v zozname. Prémiová verzia doplnku pridáva výkonnejšie funkcie vrátane jednoduchého a rýchleho obnovenia webovej stránky z koncového zariadenia pomocou samostatnej aplikácie.

7. Duplikátor

Doplnok duplikátora WordPress

Ako už názov napovedá, Duplicator je populárny doplnok WordPress používaný na migráciu stránok WordPress. Má však aj zálohovacie funkcie.

To vám neumožňuje vytvárať automatizované naplánované zálohy, čo z neho robí menej ako ideálne primárne riešenie zálohy WordPress pre pravidelne udržiavané stránky.

ceny: zadarmo

Preskúmanie: Duplikátor vám umožňuje ľahko vytvárať manuálne zálohy vášho webu WordPress. Ak váš webový hostiteľ vytvára pravidelné zálohy, môžete pomocou tohto doplnku vytvoriť zálohy, ktoré sa majú použiť v pracovnom prostredí. Je to vynikajúci doplnok na migráciu stránok.

Záverečné myšlienky

Každý záložný doplnok WordPress v našom zozname má svoje výhody a nevýhody, ale všetky ponúkajú úplné zálohovanie súborov WordPress a úplné funkcie zálohovania databázy..

Používame VaultPress z dvoch hlavných dôvodov. Jeho použitie je mimoriadne jednoduché a ponúka prírastkové zálohy v reálnom čase.

To znamená, že namiesto zálohovania všetkých vašich súborov každý deň alebo každú hodinu sa vytvorí iba záloha toho, čo bolo doslova aktualizované v priebehu niekoľkých minút od aktualizácie. Je to ideálne riešenie pre veľkú webovú stránku, ako je tá naša, pretože nám to umožňuje efektívne využívať naše serverové prostriedky.

Ak však prevádzkujete malý a stredný web a nenávidíte platenie mesačných poplatkov, odporúčame populárny doplnok UpdraftPlus. Dodáva sa so všetkými výkonnými funkciami, ako je šifrovanie zálohovania, šifrovaný prenos záloh a veľa možností ukladania v cloude.

Nech už vyberiete ktorýkoľvek záložný doplnok WordPress, NEVKLADAJTE svoje zálohy na ten istý server ako vaše webové stránky.

Týmto dávate všetky svoje vajcia do jedného košíka. Ak hardvér servera zlyhá alebo je počítač napadnutý najhoršie, nemáte zálohu, ktorá by narušila účel nastavenia pravidelných záloh..

Z tohto dôvodu dôrazne odporúčame ukladať vaše zálohy na úložné služby tretích strán, ako sú Dropbox, Amazon S3, Disk Google atď..

To je všetko. Dúfame, že vám tento zoznam pomohol vybrať najlepší záložný doplnok WordPress pre vaše stránky. Možno by ste si mali tiež pozrieť našu podrobnú príručku zabezpečenia WordPress pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me