WordPress vs. Blogger – що краще? (Плюси і мінуси)

Ви плануєте запустити новий блог? Не впевнені, чи слід використовувати WordPress або Blogger як свою платформу блогу? Що ж, ми можемо допомогти.


WordPress та Blogger – це дві найпопулярніші платформи для блогів в Інтернеті. Вони обидва дозволяють легко створювати блог; однак між ними є великі відмінності. У кожного є свої плюси і мінуси.

У цій статті ми порівняємо Blogger проти WordPress пліч-о-пліч і покажемо важливі відмінності. Наша мета – допомогти вам вирішити, який з них краще для ваших потреб.

WordPress vs Blogger - Порівняння платформи блогу

Що шукати на своїй платформі блогу?

Перш ніж приступити до порівняння WordPress проти Blogger, давайте висвітлимо деякі важливі речі, які слід шукати при виборі платформи блогу.

 • Простота використання: Вам потрібна проста і зручна платформа для швидкого налаштування свого блогу, додавання контенту та збільшення вашої аудиторії.
 • Гнучкість: Вам потрібна платформа, яка дозволяє додавати більше функцій або використовувати більше ресурсів під час зростання вашого блогу.
 • Варіанти монетизації: Ви хочете заробляти гроші в Інтернеті своїм блогом? Якщо так, то вам потрібно вибрати платформу, яка має багато варіантів монетизації.
 • Підтримка: Вам може знадобитися підтримка під час створення свого блогу, проектування або управління ним. Перевірте, чи отримаєте ви підтримку, коли вона вам потрібна чи ні.

Крім того, вам слід врахувати порівняння витрат, варіанти дизайну, можливості оптимізації пошукових систем (SEO) тощо.

З урахуванням сказаного давайте порівняємо, як WordPress та Blogger узгоджуються з цими вимогами.

– WordPress проти Blogger

  Примітка: Це порівняння між власною організацією WordPress.org та Blogger (не WordPress.com проти Blogger). Дивіться наш посібник щодо відмінностей між власною організацією WordPress.org і WordPress.com.

  Огляд – WordPress vs Blogger

  Як ми вже згадували вище, WordPress та Blogger – це дві найпоширеніші платформи управління блогами у світі.

  За даними статистики використання технологій блогу від BuiltWith, WordPress – це найпопулярніше програмне забезпечення для блогів, яке використовує близько 35% блогів у топ-1 мільйоні сайтів.

  Цей же звіт демонструє Blogger як другу за популярністю платформу, яку використовує близько 1% блогів на перших 1 мільйонах сайтів.

  Ми також порівнювали пошукові терміни “WordPress” та “Blogger” в Google Trends, щоб побачити зацікавленість користувачів у часі “.

  Порівняйте тенденції WordPress vs Blogger Google

  Як показано на знімку екрана, WordPress стабільно піднімався до популярності, перемагаючи Blogger до 2005 року.

  Що таке WordPress?

  WordPress.org - найкращий веб-сайт для блогів та веб-сайтів

  WordPress – це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке дозволяє легко створювати веб-сайт, блог чи інтернет-магазин. Початок роботи в 2003 році, WordPress зараз займає понад 30% усіх веб-сайтів в Інтернеті.

  Ви можете безкоштовно завантажити програмне забезпечення WordPress і використовувати його необмежено на багатьох сайтах.

  Щоб створити блог в WordPress, вам потрібно буде придбати план хостингу та доменне ім’я, щоб ви могли встановити WordPress. Спочатку це звучить трохи складно; однак, це дуже просто з тоннами зручних навчальних посібників на WPBeginner та інших сайтах.

  Наша команда може навіть безкоштовно налаштувати ваш блог WordPress. Дізнайтеся більше про нашу безкоштовну службу налаштування блогу.

  Що таке Blogger?

  Blogger Best Blogging Platform

  Blogger – безкоштовна послуга ведення блогів від Google. Створена в 1999 році в Pyra Labs, компанія була придбана Google у 2003 році, і вони переробили її як продукт, який є сьогодні..

  Blogger – це безкоштовний хостинговий сервіс, що дозволяє створювати блог абсолютно безкоштовно. Ви також отримаєте безкоштовний піддомен Blogspot для свого нового блогу.

  Наприклад, адреса вашого блогу буде виглядати так: www.yourname.blogspot.com.

  Однак ви також можете з’єднати свій блог зі спеціальним доменним іменем. Для цього вам потрібно зареєструвати доменне ім’я через сторонні реєстратори домену.

  Простота використання – Blogger vs WordPress

  Більшість користувачів, які хочуть створити блог, не є веб-розробниками. Вони є пристрасними письменниками та казкарями, або вони є власниками бізнесу. Проста у користуванні платформа для ведення блогів може дати їм можливість представляти свої історії світові.

  WordPress – простота використання

  Налаштування блогу в WordPress – це простий та швидкий процес. Він не вимагає навичок кодування, але він вимагає, щоб ви знали, як навести на екран екран комп’ютера, щоб налаштувати WordPress та встановити програми WordPress.

  Ви можете слідувати нашому покроковому посібнику для початківців щодо того, як запустити блог WordPress, і ви працюєте менше ніж за 30 хвилин.

  Після завершення налаштування ви можете вибрати тему блогу WordPress відповідно до ваших потреб. Тема здебільшого визначає появу вашого блогу в WordPress.

  Після цього ви можете встановити найкращі плагіни WordPress, щоб покращити можливості вашого блогу WordPress.

  Додавання контенту до WordPress є простим, оскільки публікації та сторінки за замовчуванням прості.

  Редактор WordPress за замовчуванням

  Ви можете легко створювати текстовий вміст, додавати зображення, відео та інші засоби масової інформації до своїх публікацій та сторінок WordPress за допомогою простого редактора блоків.

  Blogger – простота використання

  Blogger – це проста платформа для ведення блогів, де ви можете створити блог всього за кілька хвилин. Для роботи вам просто потрібен обліковий запис Google.

  Перейдіть на веб-сайт Blogger, а потім підпишіться у своєму обліковому записі Google. Після цього ви можете знайти параметр “Створити новий блог”, де потрібно натиснути, щоб розпочати процес. Далі виберіть назву свого блогу, адресу блогу та тему.

  Це все, і налаштування буде зроблено. Далі ви можете налаштувати настройки блогу, редагувати макет свого блогу та додавати публікації.

  Створення статті в Blogger

  Процес налаштування досить простий; однак у Blogger є деяка крива навчання під час налаштування теми. Ви не можете змінити велику частину дизайну, якщо не маєте деяких навичок HTML.

  В той час, як у WordPress, у вас є конструктори перетягування сторінок, які дозволяють налаштувати все.

  Переможець: Краватка.

  Власність – Blogger vs WordPress

  Власність вашого блогу – ще один важливий аспект, який слід враховувати при виборі веб-сайту.

  Повна власність на ваш блог дає вам свободу робити будь-що, в тому числі як з ним поводитися, як монетизувати його та коли його вимкнути..

  Хто є власником вашого блогу в Blogger?

  Blogger – це послуга ведення блогів, що надається технологічним гігантом Google. Він безкоштовний, надійний більшу частину часу і має достатньо можливостей для публікації вашого вмісту в Інтернеті.

  Однак вона не належить вам.

  Google запускає цю послугу і має право будь-коли її вимкнути або закрити ваш доступ до неї.

  Слід зазначити, що Google має історію відмови від проектів без попередження, наприклад, Feedburner.

  Хто є власником вашого блогу на WordPress?

  За допомогою WordPress ви використовуєте хостинг-провайдера WordPress для розміщення вашого сайту. Ви можете вирішити, як довго ви хочете його запускати і коли ви хочете його вимкнути.

  Ви володієте всіма своїми даними та ви контролюєте, якою інформацією ви ділитесь з будь-якою третьою стороною.

  Переможець: WordPress.

  Контроль та гнучкість – Blogger vs WordPress

  Ще одна важлива річ, яку потрібно враховувати, – це варіанти гнучкості. Чи дозволяє ваш веб-сайт блогу повністю контролювати дизайн та функціональність вашого блогу? Чи можете ви додати нові функції до свого блогу?

  Давайте подивимось, як Blogger та WordPress порівнюють цей аспект.

  Керування та гнучкість за допомогою Blogger

  Blogger – це налаштована послуга з мінімальними інструментами, що дозволяє виконувати лише конкретні завдання на вашому веб-сайті. Що ви можете зробити у своєму блозі Blogspot обмежені, і ви не можете їх розширити.

  Blogger має набір вбудованих гаджетів (подібних до віджетів WordPress) для додавання таких функцій, як реклама, посилання на підписку, контактну форму тощо. Але ці гаджети мають обмежений функціонал, і альтернативи для них не доступні.

  Додавання гаджетів Blogger

  Більш засмучує те, що розширені параметри, такі як спливаючі вікна, функції електронної комерції тощо, недоступні на платформі Blogger.

  Параметри контролю та гнучкості за допомогою WordPress

  WordPress – це програмне забезпечення з відкритим кодом, тому ви можете легко розширити його, щоб додати нові функції. Ви можете додати практично будь-який функціонал, який можна уявити у своєму блозі WordPress, за допомогою плагінів та сторонніх інтеграцій.

  Є тисячі безкоштовних та преміальних плагінів WordPress, які дозволяють змінювати та розширювати функції за замовчуванням.

  Наприклад, додавання магазину до вашого веб-сайту, створення портфоліо, створення спливаючих вікон, додавання кнопок соціальних ресурсів тощо.

  Якщо ви завітаєте на сторінку плагінів на WordPress.org, там ви можете знайти понад 55 000+ безкоштовних плагінів.

  Офіційна сторінка плагінів WordPress

  Якщо у вас є навички кодування, ви також можете створити власні користувацькі плагіни та використовувати у своєму блозі.

  Порівнюючи WordPress та Blogger за гнучкістю та налаштуваннями, WordPress надає найкраще довгострокове рішення для будь-якого серйозного власника блогера / бізнесу.

  Переможець: WordPress.

  Зовнішній вигляд та варіанти дизайну

  Зовнішній вигляд або дизайн вашого блогу відіграють життєво важливу роль у залученні користувачів та залученні їх на ваш сайт. Вам потрібен елегантний дизайн блогу, щоб залучити користувачів, зменшити показник відмов та покращити час, що витрачається на ваш блог.

  Параметри дизайну блогу в Blogger

  Blogger за замовчуванням надає лише обмежений набір шаблонів для використання. Ці шаблони виглядають основними, оскільки їх використовували у тисячах блогів.

  Теми Blogger

  Ви можете змінювати кольори та компонування цих шаблонів за допомогою вбудованих інструментів, але ви не можете створювати власні макети чи вносити зміни.

  Є кілька неофіційних шаблонів Blogger, але ці шаблони, як правило, дуже низької якості.

  Менша кількість шаблонів, основні параметри налаштування та відсутність вибору компонувань змушують Blogger серйозно відставати з точки зору вибору дизайну.

  Параметри дизайну блогу в WordPress

  У WordPress є тисячі безкоштовних і преміальних тем WordPress, які дозволяють створювати професійні веб-сайти.

  Існує тема WordPress майже для кожного веб-сайту. Незалежно від того, про що йдеться на вашому сайті, ви знайдете безліч високоякісних тем, які легко змінювати та налаштовувати.

  Ви можете знайти колекцію 7000+ безкоштовних тем WordPress на офіційній сторінці тем WordPress.org. Ви можете шукати “блог”, щоб переглянути теми, створені для блогів. Під час пошуку ми знайшли понад 2000 безкоштовних тем блогу.

  Безкоштовні теми для WordPress Blog

  І ви можете отримати більше тем від сторонніх постачальників тем, таких як Елегантні теми, Теми та Астра теми.

  Мало того, що ви можете використовувати прості конструктори сторінок перетягування та перетягування WordPress, щоб легко створити приголомшливі цільові сторінки в WordPress.

  Ви навіть можете створювати власні власні теми WordPress, не записуючи жодного коду.

  Переможець: WordPress.

  Безпека – WordPress vs Blogger

  Безпека вашого блогу

  Безпека – це ще один важливий аспект, який потрібно враховувати під час вибору платформи вашого блогу. Якщо ви не вибрали захищену платформу, ваші інвестиції та час можуть втратити гроші, якщо ваш сайт перебуває у чорному списку чи зламаний.

  Управління безпекою в Blogger

  Використовуючи Blogger, ви маєте додаткову перевагу надійної, захищеної платформи Google. Вам не потрібно турбуватися про управління ресурсами вашого сервера, безпеку свого блогу чи створення резервних копій.

  Але це також означає, що весь час простою служби також призведе до відмови вашого блогу. Ви не можете зробити що-небудь відновити свій блог, коли сайт Blogger не працює.

  Управління безпекою в WordPress

  WordPress є досить безпечним, але оскільки це рішення, яке розміщено самостійно, ви відповідаєте за безпеку та резервне копіювання. Існує безліч плагінів WordPress, які полегшують вас.

  Наприклад, ви можете використовувати UpdraftPlus або VaultPress для створення резервної копії та Sucuri для брандмауера веб-додатків для покращення безпеки сайту.

  Повний посібник з управління безпекою в WordPress дивіться в нашому кінцевому посібнику з безпеки WordPress.

  Переможець: Краватка.

  Підтримка – WordPress vs Blogger

  Підтримка – ще один важливий фактор, який слід враховувати при виборі платформи вашого блогу. Перевірте, чи існує надійна система підтримки, яка допоможе вам, коли вам це потрібно.

  Параметри підтримки в Blogger

  Для Blogger доступна обмежена підтримка. Вони мають дуже базову документацію та форум користувача. Що стосується підтримки, то ваш вибір дуже обмежений.

  Ви можете натиснути параметр “Довідка” на панелі адміністратора Blogger, щоб переглянути навчальні посібники із підтримки, як показано на зображенні нижче.

  Параметри підтримки Blogger

  Оскільки це безкоштовний сервіс, Google не може надати належну підтримку власникам блогів.

  Параметри підтримки в WordPress

  У WordPress дуже активна система підтримки громади. На WordPress.org існують форуми з питаннями для кожної теми та плагіна. Наприклад, це офіційний форум підтримки популярного незабаром плагіна SeedProd.

  SeedProd незабаром Сторінка підтримки плагінів

  Якщо ви користуєтеся платними продуктами WordPress, то ви можете отримати ще більш віддану підтримку відповідних компаній-виробників.

  Крім того, ви можете знайти документацію в Інтернеті, форуми спільнот та IRC-чати, де можна отримати допомогу досвідчених користувачів WordPress та розробників. Наша команда експертів WordPress також допомагає тисячам користувачів через нашу групу Facebook.

  Крім підтримки громади, існує багато компаній, які пропонують преміальну підтримку WordPress. Перегляньте наш посібник про те, як правильно запитати підтримку WordPress та отримати її.

  Переможець: WordPress.

  Майбутнє – Blogger vs WordPress

  Майбутнє вашої платформи для ведення блогів визначає, наскільки далеко ви можете піти зі своїм блогом.

  Майбутнє вашого блогу на Blogger

  Blogger не бачив жодного істотного оновлення з дуже довгого часу. Ми бачили, як Google вбиває їхні популярні сервіси, такі як Google Reader, Google Adsense для каналів та FeedBurner.

  Майбутнє Blogger залежить від Google, і вони мають право вимикати його, коли захочуть. Тож майбутнє вашого блогу також залежить від рішень Google.

  Майбутнє вашого блогу на WordPress

  WordPress – це програмне забезпечення з відкритим кодом, що означає, що його майбутнє не залежить від однієї компанії чи фізичної особи (Ознайомтеся з історією WordPress). Їм керує спільнота розробників та користувачів.

  Будучи найпопулярнішою у світі системою управління вмістом, від неї залежать тисячі підприємств по всьому світу. Майбутнє WordPress яскраве та заспокійливе.

  Переможець: WordPress.

  Переносимість – WordPress vs Blogger

  Переносність - переміщення вашого блогу з однієї платформи на іншу

  Мета цієї статті – допомогти вам вибрати найкращу платформу, тому вам не потрібно переміщувати свій сайт. Але помилки можуть трапитися. Отже, важливо перевірити, чи має ваша платформа блогу безпечні варіанти переходу на іншу платформу чи ні.

  Переносність вашого блогу Blogger

  Переміщення вашого веб-сайту з Blogger на іншу платформу є складним завданням. Існує значний ризик, що ви втратите SEO (рейтинги пошукових систем), передплатників та послідовників під час переїзду.

  Навіть незважаючи на те, що Blogger дозволяє експортувати свій вміст, ваші дані залишатимуться на серверах Google дуже довго.

  Переносність вашого блогу WordPress

  Використовуючи WordPress, ви можете переміщати свій сайт у будь-якому місці. Ви можете перенести свій сайт WordPress на новий хост, змінити доменне ім’я або навіть перемістити свій сайт в інші системи управління вмістом.

  Крім того, якщо ви порівнюєте WordPress з Blogger SEO, то WordPress пропонує набагато більше переваг SEO.

  Переможець: WordPress.

  Ціноутворення – Blogger vs WordPress

  І останнє, але не менш важливе значення – порівняння витрат на створення блогу та управління ним.

  Вартість створення блогу в Blogger

  Blogger – це абсолютно безкоштовний сервіс для ведення блогів. Він пропонує безкоштовний хостинг блогу та безкоштовний піддомен Blogspot, щоб розпочати роботу. І всі теми, ґаджети та інші варіанти також безкоштовні.

  Якщо ви хочете скористатися користувацьким доменним іменем, вам доведеться купувати його у компанії з реєстрації домену, наприклад Domain.com. Ім’я домену зазвичай коштує $ 14,99 на рік, але ви можете отримати знижку за допомогою нашого купонного коду Domain.com.

  Платформа Blogger дуже економічно вигідна, однак їй не вистачає багатьох функцій, які знадобляться для успішного блогу.

  Вартість створення блогу в WordPress

  Програмне забезпечення WordPress безкоштовне, але вам потрібно придбати план хостингу та доменне ім’я, щоб створити блог.

  За допомогою Bluehost ви можете отримати план хостингу WordPress всього за $ 2,75 на місяць та безкоштовний домен разом із ним.

  Почніть з Bluehost

  Після завершення налаштування вартість повністю залежить від послуг, які ви хочете використовувати. Якщо ви збираєтесь використовувати платні теми та плагіни, то вартість створення блогу зросте вище.

  Для отримання більш детальної інформації дивіться наше повне керівництво про те, скільки насправді коштує створити веб-сайт WordPress.

  Переможець: Краватка.

  Висновок: Blogger vs WordPress – хто краще?

  WordPress і Blogger – це широко використовувані платформи блогу. Але оскільки вам потрібно вибрати один, це зводиться до цілі вашого блогу цілком.

  Якщо ваша мета – створити особистий блог і поділитися своїми історіями, тоді ви можете вибрати просту платформу, як Blogger.

  Але якщо ви прагнете створити професійний блог, на якому можна заробляти на життя, то вам потрібна надійна і масштабована платформа на зразок WordPress.

  За допомогою WordPress ви можете додати магазин у свій блог, створити веб-сайт для членства та додати в свій блог тони маркетингових інструментів та заробити гроші.

  Ми сподіваємось, що це порівняння WordPress vs Blogger допомогло вам зрозуміти плюси та мінуси кожного та допомогло прийняти правильне рішення для вашого блогу.

  Щоб дізнатися більше про WordPress, радимо прочитати наш посібник на тему Чому WordPress безкоштовний? і 9 найпоширеніших помилок щодо WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me