36 Neden “Ücretsiz Web Sitesi” Olmak Kötü Bir Fikir

Ücretsiz web sitesi alma düşüncesi caziptir. İnternet bile kendi kendine barındırılan WordPress için barındırma ücretsiz web sitesi sunan şirketlerle doludur. Muhtemelen avın ne olduğunu merak ediyorsunuz? Neden herkes ücretsiz bir WordPress web sitesi kullanmıyor? Bu makalede, ücretsiz bir web sitesine sahip olmanın kötü bir fikir olmasının 36 nedenini ve ne pahasına olursa olsun KAÇININIZ.


Ücretsiz web sitesi neden kötü bir fikir

Ücretsiz Web Sitesi ile Ne Demek İstiyoruz??

Kendi web sitelerini kurmak isteyen yeni başlayanların çoğu, maliyeti düşük tutmak istiyor..

Yani genellikle Google terim ücretsiz web sitesi ve ücretsiz ücretsiz web sitesi barındırma hizmetleri sunan birçok şirket bulmak.

Ücretsiz web barındırma ve hiçbir şey ödemeden sitenizi bina olması düşüncesi cazip.

Bir gerçeklik kontrolü alana kadar. Sözde “ücretsiz web sitesi hizmetleri” ne kaydolduğunuzda, yavaş yavaş sınırları keşfetmeye başlıyorsunuz ve birçoğu hiç de özgür değil.

Siz veya arkadaşınız ücretsiz bir web sitesi almayı düşünüyorsanız, şimdi durun.

Ve ücretsiz web sitelerinin neredeyse her zaman kötü bir fikir olmasının 36 nedenini okuyun.

1. Çok yavaş web siteleri

En ücretsiz web sitesi barındırma sağlayıcıları aynı sunucuyu paylaşan web sitelerinin yüzlerce koymak. Bu, tüm web sitelerinin çok düşük hızlarda yüklenmesini sağlar. Yavaş web siteleri kötü kullanıcı deneyimi yaratır ve SEO için kötüdür.

2. Profesyonel olmayan web adresi

Mysmallbusiness.Freewebsite.com gibi bir web sitesi adresine sahip olmak hiç profesyonel görünmüyor. Web sitenizi ve potansiyel müşterilerinizi ziyaret edenler, uygun bir alan adınız olmasa bile web sitenizi ciddiye almayı oldukça zor bulurlar.

Ve bu şirketlerden özel bir alan adı istediğinizde, normalde 10 ABD doları olan bir alan için genellikle prim ödemeniz gerekir – 19 ABD doları – 25 ABD doları.

3. Deneme Hizmeti Gerçekten Ücretsiz Değil

Bu ücretsiz web sitesi hizmetlerinin çoğu genellikle sınırlı deneme olduğu ortaya çıkıyor. Bir süre sonra bunun bedelini ödemeniz istenir. Çoğu durumda, bu fiyat genellikle normal WordPress barındırma hizmetlerinden çok daha yüksektir. Kayıt sırasında bir kredi kartı eklediyseniz, herhangi bir uyarı vermeden sizden ödeme alabilirler.

4. ücretsiz web sitesi için Gizli masraflar

Diğer herhangi bir iş gibi, bu ücretsiz web sitesi şirketleri de para kazanmak gerekiyor. Bazıları kullanıcılarını resim barındırma, e-posta hesapları, FTP erişimi, web sitesi transferi vb. Gibi ek hizmetler için ücretlendirir. Bu ücretler genellikle aşırı derecede yüksektir.

5. Verilerinizi kilitleyebilirler

Ücretsiz bir web sitesiyle başlayan ve daha sonra ücretli bir hizmete geçmek isteyen birçok kullanıcı, web sitesi verilerini taşımanın imkansız olduğunu düşünmektedir. Bu servis sağlayıcılar, sitenizi kolayca taşımak için herhangi bir araç sunmaz. Kullanıcılar, içeriklerini manuel olarak dışa aktarmak için faturanızı hızla artırabilecek serbest çalışanlar ödüyor.

6. Web sitenizdeki alakasız reklamlar

Bu ücretsiz web sitesi hizmetlerinin çoğu reklamlarla desteklenmektedir. İçerik oluşturuyor ve web sitenizi oluşturuyorsunuz, ancak reklamlar için ödeme alıyorlar. Genellikle bu reklamlar dikkat dağıtıcı, müdahaleci ve çirkin görünür.

En kötü yanı, bazen anlayışlı rakipler daha sonra web sitenize reklam vermek için bu ücretsiz web sitesi barındırma şirketleri ödeyebilirsiniz. İşletmenizi sabote etme hakkında konuşun.

7. Web sitenizi kapatabilirler

Bu hizmetlerin hüküm ve koşulları, size herhangi bir sebep göstermeden web sitenizi istedikleri zaman kapatabileceklerini açıkça belirtir. Bir web sitesini kapatırlarsa, genellikle verilerinizi vermez veya içeriğinizi kaydetmenin bir yolunu sağlamazlar.

Site bulunamadı

8. Bu şirketler her an kaybolabilir

Herhangi bir zamanda, ücretsiz web sitesi şirketi işlerini toplayıp gitmeye karar verebilir. Sadece sunucularını kapatırlar ve web sitenizi ve tüm verileri kaybedersiniz. Hizmet koşulları, onlara tam yasal koruma sağlar..

9. Site adresinizi kaybedeceksiniz

Hizmeti kapatmaya veya web sitenizi kapatmaya karar verirlerse, web adresinizi kaybedersiniz. Çoğu zaman hizmetle ilişkilendirilmiş bir alt alan adıdır. Bu adresi çoğaltamaz veya kullanıcıları başka bir yere yeni sitenize yönlendiremezsiniz.

10. Bilgilerinizi satabilirler

Bu hizmetlerin işte kalmak için bir şekilde para kazanması gerektiğini unutmayın. İyi bir kural, bunun bedelini ödemiyorsanız, o zaman ürün sizsiniz.

Bu şirketler, e-posta adresinizi, kişisel bilgilerinizi ve web sitenizin adresini diğer şirketlere satmak gibi para kazanmanın başka yollarını bulurlar. Kimsenin gerçekten okumadığı şartlar ve koşullar onlara tam yasal dokunulmazlık sağlar.

11. Site oluşturma aracı yok

Gerçek bir web barındırma hizmeti aksine, bu şirketler kullanıcılarına çok sınırlı araçlar ve hizmetler sunmaktadır. Bu araçları kullanarak oluşturacağınız web sitesi daha profesyonel görünmeyecek.

12. WordPress yok

Bu ücretsiz hizmetlerin çoğu, ücretsiz web sitenize WordPress yüklemenize izin vermez. WordPress, ücretsiz bir web sitesi hizmetinin karşılayabileceğinden biraz daha fazla kaynak gerektirir.

13. Sınırlı WordPress

WordPress’i barındırmanıza izin verseler bile, sunucuları onu çalıştıramaz. Birçok hatayla karşılaşacaksınız ve WordPress deneyiminizi mahvedecek.

14. Kötü amaçlı yazılım dağıtımı

Ücretsiz web sitesi hizmetleri kötü amaçlı yazılım dağıtmakla ünlüdür. Bunun nedeni zayıf güvenlikleri olabilir veya parasal faydalar için yapıyor olabilirler. Her iki durumda da, web sitenizin itibarını ve SEO’sunu incitir.

15. Bir bağlantı çiftliğinin parçası olabilirsiniz

Bu hizmetlerin kaybolup sonra tekrar ortaya çıkmasının nedeni etik olmayan yöntemler kullanarak para üretmeye çalışmasıdır. Bağlantı çiftlikleri oluşturmak, kullanıcıları tarafından oluşturulan binlerce sayfayı spam göndericilere, sahte uyuşturuculara ve kumar sitelerine, çevrimiçi dolandırıcılıklara vb..

16. Sınırlı bant genişliği

Bant genişliği sunucudan kullanıcı tarayıcısına aktarılan veri miktarıdır. Paraya mal olur ve çoğu ücretsiz web sitesi çok sınırlı bant genişliği sınırları ile gelir.

17. Düşük disk depolama

Ücretsiz web sitesi şirketleri aynı sunucu ve sabit diskleri paylaşan yüzlerce web sitesine ev sahipliği yapar. Genellikle verilerinizi saklamak için size çok sınırlı depolama alanı sağlarlar. Bu sınıra ulaştığınızda, genellikle daha fazla depolama alanı ödemeniz istenir.

18. Saldırı girişimlerine karşı savunmasız

Saldırıya uğramış web siteleri

Kötü güvenlik nedeniyle, ücretsiz web siteleri genellikle saldırı girişimlerine karşı daha savunmasızdır. Siteniz saldırıya uğradıysa, bu şirketler size kendi dosyalarınıza ve verilerinize çok sınırlı erişim sağladığı için kurtarılması çok daha zor olacaktır..

19. Yalnızca sınırlı sayıda sayfayı olan siteler HTML

Bu ücretsiz web sitesi şirketlerinden bazıları, web sitenizde yalnızca sınırlı sayıda sayfa sunmaktadır. Daha fazla sayfa eklemek istiyorsanız, ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

20. Kullanıcılarınız arasında düşük güvenilirlik

Siteniz ücretsiz bir hizmette barındırıldığında, kullanıcılarınız buna güvenmeye daha az eğilimli hissedeceklerdir. Kullanıcılar bilgilerini paylaşmak konusunda rahat değilse, bir web sitesi oluşturmanın tüm amacını öldürür.

21. Sınırlı tasarım seçenekleri

Tasarım ve düzenler

Binlerce WordPress temasından seçim yapabileceğiniz, kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesinden farklı olarak, ücretsiz web siteleri sadece bir avuç kötü tasarlanmış şablon sunar. Kendi tasarımlarınızı kullanamaz veya web’den başka bir tasarım kullanamazsınız.

22. Yardım veya müşteri servisi yok

Bu ücretsiz web siteleri kullanıcılara yardım etmemektedir. Çok sınırlı ve yetersiz sunulan belgelerin yardımıyla sitenizi kendi başınıza kurmanız gerekecektir. Eğer anlayamazsan hemen hemen tek başınasın.

23. Reklam yayınlayamaz veya para kazanamazsınız

Ücretsiz web sitesi şirketiniz web sitenizde kendi reklamlarını yayınlasa da, reklam yayınlamanıza veya web sitenizden para kazanmanıza izin vermez. Web sitenize satış ortağı bağlantıları veya Google Adsense ekleyemezsiniz.

24. Yedekleme yok

Bu ücretsiz web sitelerinde düzenli yedekleme kavramı yoktur. Verilerinizi yedeklemezler ve sitenizde kötü bir şey olursa verilerinizi geri yüklemenin bir yolu yoktur.

25. Kurtulmak zor

Bu hizmetleri sunan şirketler genellikle sizin gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikten para kazanır. Kendi web sitenizi silmenizi bilerek zorlaştırırlar. Bu, web sitenizin sunucularında kalacağı ve onu kaldırmakta zorlanacağınız anlamına gelir.

26. İstatistik yok veya iyi analiz yok

İyi bir barındırma şirketi ile sitenizin ziyaretçileri hakkında ücretsiz istatistik alabilirsiniz. Google Analytics’i veya diğer trafik sayaçlarını bile yükleyebilirsiniz. Ücretsiz web sitelerinde, web sitenizde kendi analiz kodlarını çalıştırdıkları için Google Analytics eklemenize izin vermezler.

27. E-posta teklifleriyle hedefleneceksiniz

Bu şirketlerin alternatif yöntemler kullanarak para kazanarak maliyetlerini karşılamaları gerektiğini unutmayın. Size sürekli özel tekliflerle e-posta göndereceklerdir. E-posta adresinizi diğer pazarlama şirketlerine de satabileceklerinden bahsetmiyorum bile.

28. Mobil cihazlar için destek yok

Web sitenizi mobil veya elde taşınır cihazlarınızdan güncelleyemezsiniz. Ücretsiz web sitesi şirketleri çoğunlukla masaüstü için tasarlanmış gösterge tablolarına sahiptir. Bu, sitenizi mobil cihazlardan güncellemeyi zorlaştıracaktır.

29. Duyarlı tasarımlar yok

Çoğu ücretsiz web sitesi şirketi, çok eski ve cep telefonlarında çalışmayan web sitesi tasarımları sunmaktadır. Mobil kullanıcılar internet trafiğinin önemli bir bölümünü oluşturur. Duyarlı bir tasarıma sahip olmadığınızda, tüm bu kullanıcıları kaybedersiniz.

30. Markalı e-posta yok

Kendi alan adınızla e-posta hesapları oluşturamazsınız. Bu, çok profesyonel görünmeyen gmail veya hotmail e-posta hesabınızı kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

31. İletişim formu veya e-posta iletimi yok

İnternetteki her web sitesinin iyi bir iletişim formuna ihtiyacı vardır. Bu ücretsiz web sitesi şirketlerinin özel iletişim formları eklemenin bir yolu yoktur. Ayrıca, kötü yapılandırılmış form komut dosyalarından alınan e-postaları yönlendiremezsiniz.

32. Sınırlı dosya yükleme özellikleri

Ücretli barındırma şirketleriyle, WordPress’te bir FTP istemcisi veya medya yükleyicisi kullanarak sitenize sınırsız dosya yükleyebilirsiniz. Ücretsiz web sitesi şirketleri size tek seferde bir dosya yükleyebileceğiniz web tabanlı bir arayüz sunar.

34. Yönlendirmeleri kurmanın bir yolu yok

WordPress ile yeniden yönlendirmeyi birçok farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, sitenizin SEO puanlarını korumanın çok yararlı bir yoludur. Ücretsiz web siteleri ile hiçbir şekilde yönlendirme ayarlayamazsınız. Daha sonra ücretli bir hizmete geçseniz bile, kullanıcıları ücretsiz web sitenizden yönlendiremezsiniz.

35. Ücretsiz web sitesine zaman ayırmak akıllıca değildir

Web’de bir şey inşa etmek gibi ciddi bir niyetiniz varsa, asla ücretsiz bir web sitesiyle başlamamalısınız. Bu makalede okuduğunuz gibi, bunlar güvenilmez, güvensiz, zor ve büyüme seçeneklerinizi ciddi şekilde sınırlıyorlar.

36. Uygulama için bile değil

Ücretsiz web siteleri, sadece pratik yapmak isteseniz bile korkunç.

Ücretsiz Web Sitesine İyi Alternatifler

Ücretsiz bir web sitesine en iyi alternatif elbette ücretli bir web sitesidir. WordPress barındırma hizmeti çok düşük maliyetlerle sunan birçok barındırma hizmeti vardır..

Bluehost ile başlayabilir, paylaşılan web sitesi barındırma hizmeti sunar ve resmi WordPress barındırma hizmetlerinden biridir. WPBeginner okuyucuları için% 60 ek indirim ve ücretsiz alan adı sunuyorlar.

Web sitesi oluşturma konusunda adım adım kılavuzumuzu takip edebilirsiniz (doğru yol).

Hiç ödeme yapmak istemiyorsanız ve sadece öğrenmek istiyorsanız, kendi bilgisayarınızda pratik yapabilirsiniz. WordPress’i Windows bilgisayarınıza Wamp veya Mamp for Mac kullanarak kolayca yükleyebilirsiniz.

Bu makalenin, ücretsiz bir web sitesine sahip olmanın neden kötü bir fikir olduğunu öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’i neden kullanmanız gerektiğini açıklayan bazı harika nedenler.

Ayrıca okumanız yararlı olacaktır: WordPress neden ücretsizdir, maliyetler nelerdir ve yakalama nedir?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map